Dziś jest: Sobota, 31 października 2020, godzina 20:56
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Spanishiwa style - czyli nie taki zerg słaby jak mówili

Odpowiedź

Temat: Spanishiwa style - czyli nie taki zerg słaby jak mówili

Pierwsza     <<   <   ... | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
r3tsa
Wiadomość [#101]: 10.05.2011 o 00:53

Konto skasowane

Powiedziałem magic box, a nie split. I czemu wyskakujesz z roachami jak mowa była o infestorach? Chcę Ci tylko uświadomić, że infestory to może być za mało na riny. Obczaj ten topic: http://www.teamliquid.net/f(...)d=195106

Delta
Wiadomość [#102]: 10.05.2011 o 01:14

Konto skasowane

Nie wiem o co chodzi z tym magic boxem, zawsze wydawało mi się że się sclumpują jak ruszysz grupę. No ale z tego wynika że działa to inaczej, idę potestować:P Niezły link retsa, nie wiedziałem o tymsmiley.gif A fungala można omijać samymi marines, wygrywałem niejedną grę marines vs infestors :S

Sulphuriell
Wiadomość [#103]: 10.05.2011 o 10:41

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
Pobiegam trochę i się zejdą, nie będzie ich rozstawiał do samej śmierci.

nie zejdą jak będziesz używał do micro move i hold position

[Edycja Sulphuriell - 10.05.2011 o 10:42]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
ShadowDancer
Wiadomość [#104]: 10.05.2011 o 11:43

Konto skasowane

r3tsa napisał
Powiedziałem magic box, a nie split. I czemu wyskakujesz z roachami jak mowa była o infestorach? Chcę Ci tylko uświadomić, że infestory to może być za mało na riny.

Własnie dlatego piszę o roachach - z łatwością zjedzą marines, które mają tylko 1 range więcej, a są dużo słabsze. Co do pobiegania, to przejdź sobie w choke poincie, albo na rampie i rozkmiń, czy dalej zachowują formację.

[Edycja ShadowDancer - 10.05.2011 o 11:44]

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
i20918
Wiadomość [#105]: 10.05.2011 o 12:39

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
r3tsa napisał
Powiedziałem magic box, a nie split. I czemu wyskakujesz z roachami jak mowa była o infestorach? Chcę Ci tylko uświadomić, że infestory to może być za mało na riny.

Własnie dlatego piszę o roachach - z łatwością zjedzą marines, które mają tylko 1 range więcej, a są dużo słabsze. Co do pobiegania, to przejdź sobie w choke poincie, albo na rampie i rozkmiń, czy dalej zachowują formację.

Zjedzą albo nie. Zarówno infestory jak i roache są dużo droższe od marynów(i nie mówię tu o samym koszcie produkcji), co za tym idzie na droższą armię "lepszych" jednostek będzie przypadać więcej tych "gorszych" jednocześnie powodując że wszelkie up-y dla marynów będą dawać więcej niż ich odpowiedniki w droższej armii (co tylko pogłębi trend).

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
Delta
Wiadomość [#106]: 10.05.2011 o 13:24

Konto skasowane

W duzych ilościach raoche nie dają rady vs mariny, z powodu stimpaków, olbrzymiego rof, no i raczej nie dajesz upgradów do roachy. Więc wiadomo, nie do końca to tak działa, poza tym przy stategiach opartych na marines nie zrobisz sobie armii marzeń z powodu ciaglej agresji;)

ShadowDancer
Wiadomość [#107]: 10.05.2011 o 13:52

Konto skasowane

No ale patrz - jak stoją w mb, to nie strzelają wszystkie, a jak się zejdą, to oberwą fungalem. Roach ma tak dużo życia, że po prostu ucieknie, jak zejdzie do red hp, zakopie się i ognia. Strategie oparte na samych marines(ew. same mmm, lub z banshee) nigdy nie były dla mnie problemem, gorzej może z marine/tank.

Imo problem marine based strategies jest taki, że jeśli zerg używa fungali i roachy, to ma armie, która w starciu nie traci praktycznie nic, przeciwko armii, która szybko znika.

Co do upgradów dla roachy, to od kiedy w co 5 grze NIE widzę blue flame hellionów, to trzaskam sobie upy na atak, na pancerz i tak robię.

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
i20918
Wiadomość [#108]: 10.05.2011 o 14:19

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
No ale patrz - jak stoją w mb, to nie strzelają wszystkie, a jak się zejdą, to oberwą fungalem.

Ci którzy nie będą strzelać są i tak mniej warci niż infestor którego nie wykorzystasz(w takim przypadku)
ShadowDancer napisał
Roach ma tak dużo życia, że po prostu ucieknie, jak zejdzie do red hp, zakopie się i ognia.

To zależy od proporcji sił i skali starcia
ShadowDancer napisał
Strategie oparte na samych marines(ew. same mmm, lub z banshee) nigdy nie były dla mnie problemem, gorzej może z marine/tank.

Grając na zerga stawiam na mecha(piechota jako uzupełnienie, obsada bunkrów i oczywiście do ciśnięcia na starcie). Budowa armii której trzon stanowi piechota na Z to dla mnie proszenie się o przegraną. Kilka fartownych baneli i mam gg.

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
ShadowDancer
Wiadomość [#109]: 10.05.2011 o 14:46

Konto skasowane

i20918 napisał
Ci którzy nie będą strzelać są i tak mniej warci niż infestor którego nie wykorzystasz(w takim przypadku)

Ale infestor nie zginie, a marines - tak.

i20918 napisał
To zależy od proporcji sił i skali starcia

Nie zależy, bo jeśli będziesz używać magic boxa, to tylko kilku marines będzie atakować roache, a jeśli będziesz chciał podejść większą liczbą, to oberwiesz fungalem

i20918 napisał
Grając na zerga stawiam na mecha(piechota jako uzupełnienie, obsada bunkrów i oczywiście do ciśnięcia na starcie). Budowa armii której trzon stanowi piechota na Z to dla mnie proszenie się o przegraną. Kilka fartownych baneli i mam gg.

A grając zergiem mam nadzieję, że ten ($%&*%^*( terran jakimś cudem nie uratuje tych kilku marines ;)

ONLY ROCK'N'ROLL

Delta
Wiadomość [#110]: 11.05.2011 o 16:37

Konto skasowane

Jak gram mass marines i widzę roache, to robię switcha na marauder marines, problem roachy jest taki że marauder+stim+medivac tak niszczą wszystkie roache że to nawet nie jest śmieszne:/ Roache są całkiem ciekawe, ale sam nie wiem. Spanishiwa nieźle ich uzywał.

[Edycja Delta - 11.05.2011 o 16:46]

Razor
Wiadomość [#111]: 11.05.2011 o 22:39

Konto skasowane

lol przeciez na zerga mozna grac same rine z medivac - wybron mi roach'ami dropa w 4 miejscach na raz : )

[Edycja Razor - 11.05.2011 o 22:40]

Delta
Wiadomość [#112]: 12.05.2011 o 00:21

Konto skasowane

Nie no, wiadomo że marinsami mozna wygrać vs wszystkosmiley.gif Chodzi tylko o to żeby za łatwo nie było, to się dodaje różne jednostki dla funu;)

r3tsa
Wiadomość [#113]: 12.05.2011 o 00:31

Konto skasowane

Wygrałem dzisiaj z mutacją tego buildu i zerg mnie zwyzywał, że gram imba rasą.

Razor
Wiadomość [#114]: 12.05.2011 o 00:33

Konto skasowane

na(wulg.) ci na zerga co innego niz marines biggrin.gif

Delta
Wiadomość [#115]: 12.05.2011 o 00:35

Konto skasowane

Z całym szacunkiem, ale to jest nienormalne że jedną jednostką mozna zownić wszystkie jednostki danej rasy, i to efektywnie kosztowo. Jak tym gram to sam uważam że to jest imbasmiley.gif Nie dziw się zergom, nawet jak obronią wszystkie pushe, to niestety bronisz gazem wojsko pure minerals i to z boostem muli, więc niezbyt da się coś z marinsami zrobić.

Razor
Wiadomość [#116]: 12.05.2011 o 00:41

Konto skasowane

najbardziej przyjebana rasa to protoss - tym mozna pushowac po FE nawet jak wrog leci 1 base xD

ac1d
Wiadomość [#117]: 12.05.2011 o 01:03

Konto skasowane

Razor napisał
na(wulg.) ci na zerga co innego niz marines biggrin.gif

r3tsa
Wiadomość [#118]: 12.05.2011 o 01:54

Konto skasowane

Stare :X

Delta
Wiadomość [#119]: 12.05.2011 o 02:33

Konto skasowane