Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, godzina 02:57
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Spanishiwa style - czyli nie taki zerg słaby jak mówili

Odpowiedź

Temat: Spanishiwa style - czyli nie taki zerg słaby jak mówili

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
MIchalcok
Wiadomość [#81]: 08.05.2011 o 01:03

Konto skasowane

nie będę raczej poważnie traktował kolesia, który razem z Artosisem powiedział, że dwubazowy protoss dobijający limitu na Void/Colo/jakiś ground jest nie do zajebania. Blizz nic z tym nie robił i imba sama znikła? Oo

Nie interesowałem się nim zbytnio ale słyszałem, że jest whinerem itp itd:P poza streamem, który oglądałem (1-2 gry max:P) nic o nim nie wiem ale jak on takie głupoty (wulg.)i to ja dziękuje:P toss jebiący colo z dwóch baz jest raczej skazany na przegraną chybą, że przeciwnik nadal klepie mass roache przy liczbie 8-9 colosów:P

ac1d
Wiadomość [#82]: 08.05.2011 o 02:17

Konto skasowane

Pallad napisał
Chociaz teraz Sen testuje heart of the swarm to mam lekkie nadzieje ze zerg dostanie lekkiego buffa

dac palec, to utna cala reke. przeciez Z ciagle dostaje buffy, a dalej sa palcze, ze jest UP. jakos swego czasu fruitdealer potrafil pokazac, co Z potrafi, i to nawet bez buffow Z i nerfow pozostalych ras, jakie przyszly z kolejnymi patchami.

wczesniej byly placze, ze terran imba, pozniej, ze protoss imba. wyplynelo sporo BO, jak fajnie mozna grac Z. to nagle sie okazuje, ze IMBĄ jest to, ze Z wymaga najwiecej motoskilla? no to chyba gracze wiedzieli, na jaka rase sie decyduja?
"problem" jest taki, ze zerg jest rasa, ktora wymaga najwiecej do ogarniania w trakcie gry i do dobrej gry. day9 nie ma skilla, aby grac zergiem (a w sc1 gral zergiem, i gra w ta gre od kilkunastu lat), to co dopiero powiedziec o zastepie casualowych noname'ow, ktorzy placza najwiecej, jak to nie ma balansu? no sorry, ja nie mam predyspozycji do bycia chirurgiem i trzaskania gory kasy, wiec nie aspiruje do tego, zadowalajac sie byciem informatykiem za srednia kase. ale nie placze, ze zycia imba. moral z tej krotkiej przypowiastki taki: l2p pozdro600

Delta
Wiadomość [#83]: 08.05.2011 o 09:09

Konto skasowane

Do Pana który uważa że jak foxer ni gra marinów to nie działają.

Polecam ostatnią grę w gsl nie pamiętam dokładnie kto vs kto, ale chyba scfou vs losira, tam właśnie pure marines bodajże wygrało grę. Mam trochę inne rozpoczęcie niż w tej grze było widać ale gram ten sam schemat i wiem jak retarded to jest. Robisz ylko marines, a jeśli przegrałeś, to znaczy że miałeś za mały income/za mało raxów/za mało marines. Także skoro jesteś jedną z osób "pro tego nie robi wieć jest złe" to masz pro który to zrobił, a komentatorzy byli wniebowzięci.

A co do balansu to nigdy się tego nie rozstrzygnie, w sumie retsa ma rację z tym że balans = nie równa się wymogowi skilla w pewnym sensie. Także i się zgadzam i nie, bo jeśli wyrównać efekty pod względem tych samych umiejętności, to nagle przy perfekcyjnej grze zerg wygrywałby wszystko. Balans = szansa na wygraną przy powiedzmy idelnej grze każdą rasą.

Plusem jest to, że nikomu na tym forum balans nie przeszkadza, bo jesteśmy na za niskim poziomie;) Więc głowa do góry, przegrana = supply lock/za mały income/nie wydałeś noobie pieniędzy:P

Sulphuriell
Wiadomość [#84]: 08.05.2011 o 09:30

Konto skasowane

Pallad napisał
Sulphuriell tak to jest bardzo trudne , postawic w ODPOWIEDNIM miejscu pare wiezyczek i zrobic z dwa thory , daj zes spokoj , to eleminuje harras mutami odrazu , a jak teran postawi budynki tak ze muty moge je kosic to po prostu jest noobem z bronz , taka prawda . Zaden doswiadczony gracz nie da zergowi za free budynkow

Trolololo Tak, bo każdy terran w 100% gier wysrywa thory na czas.

FreaksterQQ napisał
Sulphuriell napisał
Trudność gry daną rasą ma się nijak do balansu. Balans jest wtedy, gdy przy grze na najwyższym możliwym poziomie obie strony mają równe szanse, ale nie oznacza to, że obie strony muszą się tak samo napocić. Zresztą zawsze ktoś ma łatwiej, ktoś ma trudniej, nie da się wyeliminować takich sytuacji. Trzeba też pamiętać, że czasem to Zerg jest tym, który ma łatwiej i to terk musi się więcej napocić, np. moim zdaniem łatwiej jest zergowi macrować i robić harras mutami, niż terranowi macrować i jednocześnie bronić się przed mutami.

FreaksterQQ napisał
Tak tak sulph i dlatego foxer nie gra pure rinow juz.

a teraz mnie zapytaj co mnie obchodzi co gra foxer tongue.gif

aaa czyli ze nie znasz najlepiej micrujacego marinami gracza, no to spoko pozdrawiam
pure rinow juz sie nie gra, to mialem na mysli i myslalem ze jednak nie jestes tak slaby i wiesz kto to foxer ale no coz

Kiedyś się dziwiłem, że na maturze robią testy na rozumienie tekstu, bo sądziłem, że byle 12 latek z IQ poniżej normy rozumie co czyta, ostatnio się już nie dziwię.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
ac1d
Wiadomość [#85]: 08.05.2011 o 09:56

Konto skasowane

Delta napisał
przegrana = supply lock/za mały income/nie wydałeś noobie pieniędzy:P

ja dodalbym jeszcze nieodpowiedni army composition, czyli zaniedbanie scoutu, i zle rozstawienie jednostek przed bitwa, czyli zaniedbanie micro i zaniedbanie scoutu (odnosnie pozycji armi przeciwnika)

Delta
Wiadomość [#86]: 08.05.2011 o 10:26

Konto skasowane

@ac1d
No, to też częste błędy

Razor
Wiadomość [#87]: 08.05.2011 o 10:41

Konto skasowane

micro rinami ,zeby grac je pure nie jest wcale takie latwe ,aczkolwiek nawet ja gram tak na Z - rine + medivac

Delta
Wiadomość [#88]: 08.05.2011 o 10:56

Konto skasowane

No nie jest takie łatwe, ale też nie jest mega trudnesmiley.gif

r3tsa
Wiadomość [#89]: 08.05.2011 o 13:16

Konto skasowane

Wymasterować jeden element w tej grze to naprawdę nie jest trudna rzecz.

dbm
Wiadomość [#90]: 08.05.2011 o 13:49

Konto skasowane

nefbie napisał
"buildową wyrocznią" ktoś kto gra na najwyższym poziomie i leje w wiekszości przypadków wszystkich dookoła nie ma swojego uber zajefanego nie do odparcia bilda :) no tak to istotna wada ;)

Dzizas, mialem na mysli, ze nie bedzie mi placzek Idra mowil jakie buildy sa dobre, a jakie nie. Mi sie w ZvZ bardzo podoba to otwarcie queeny, spine 40 gas i nie musi Spani wygrac GSLa zebym to sprobowal pograc. Zobaczysz, jeszcze ewoluuje i bedzie grany ten albo podobny bo.

Co do mass mariuszy - nie lubie terka i jak nim gram to zadne czolgi i marudy, tylko albo raveny i mech albo wlasnie mass rines. Wygralem z kumplem lepszym ode mnie robiac tylko riny+upy+medi na ling/bane/roach/troche hydr :0
Dropy w kilku miejscach i sie zabiegal. Banele bez spida sa do duuupy.

Pallad
Wiadomość [#91]: 08.05.2011 o 16:19

Konto skasowane

ac1d napisał
Pallad napisał
Chociaz teraz Sen testuje heart of the swarm to mam lekkie nadzieje ze zerg dostanie lekkiego buffa

dac palec, to utna cala reke. przeciez Z ciagle dostaje buffy, a dalej sa palcze, ze jest UP. jakos swego czasu fruitdealer potrafil pokazac, co Z potrafi, i to nawet bez buffow Z i nerfow pozostalych ras, jakie przyszly z kolejnymi patchami.

wczesniej byly placze, ze terran imba, pozniej, ze protoss imba. wyplynelo sporo BO, jak fajnie mozna grac Z. to nagle sie okazuje, ze IMBĄ jest to, ze Z wymaga najwiecej motoskilla? no to chyba gracze wiedzieli, na jaka rase sie decyduja?
"problem" jest taki, ze zerg jest rasa, ktora wymaga najwiecej do ogarniania w trakcie gry i do dobrej gry. day9 nie ma skilla, aby grac zergiem (a w sc1 gral zergiem, i gra w ta gre od kilkunastu lat), to co dopiero powiedziec o zastepie casualowych noname'ow, ktorzy placza najwiecej, jak to nie ma balansu? no sorry, ja nie mam predyspozycji do bycia chirurgiem i trzaskania gory kasy, wiec nie aspiruje do tego, zadowalajac sie byciem informatykiem za srednia kase. ale nie placze, ze zycia imba. moral z tej krotkiej przypowiastki taki: l2p pozdro600

Ale sprawa jest prosta , wiadomo ze wygram z kims ktos gra gorzej odemnie nawet zegiem ... podobnie FB Losira czy ktos inny , po prosty wygraja z graczami ktorzy graja gorzej.

haha a co chcesz powiedziec ze terran nie byl IMBA po wyjsciu Sc2 ? pewnie ze byl . Wy sie dalej nie nauczyliscie myslec.. ktos jest gorzy to przegra , zerg gra lepiej od terka czy tossa to wygra , prosta sprawa , mi chodzi o to ze zerg o podobnim skillu do przeciwnika musi robic duzo wiecej zeby wygrac .

Pozatym jak mi piszesz l2p , to moze zagramy ? , pro nie jestem ale daje rade zergiem , to mozna latwo sprawdzic czy wiem o czym mowie smiley.gif

@ Sulphuriell
W sc2 jest cos takiego jak timingi , dobrze gracze wiedza kiedy sie czego spodziewac w tym mutow , prosta sprawa . Zauwazyles moze ze dobry teraan stawia wiezyczki chwilke zanim przyleca muty ? , a nie np 3-5 min przed tym jak zerg je ma ? Timingi chlopie , naucz sie.

[Edycja Pallad - 08.05.2011 o 16:22]

Pallad ID :271
r3tsa
Wiadomość [#92]: 08.05.2011 o 16:39

Konto skasowane

Tyle, że zerg może opóźnić muty i wtedy zamrażasz zasoby w statystycznej obronie.

Sulphuriell
Wiadomość [#93]: 08.05.2011 o 16:52

Konto skasowane

Pallad napisał

@ Sulphuriell
W sc2 jest cos takiego jak timingi , dobrze gracze wiedza kiedy sie czego spodziewac w tym mutow , prosta sprawa . Zauwazyles moze ze dobry teraan stawia wiezyczki chwilke zanim przyleca muty ? , a nie np 3-5 min przed tym jak zerg je ma ? Timingi chlopie , naucz sie.

potluczony.gif To jakiś żart? W robieniu z siebie debila jesteś miszczem, myślisz, że istnieje tylko jeden timing na muty? hahaha.gif idź, posnajpuj colosy hydrami. Z całego forum jesteś gościem który ma najmniejsze pojęcie o grze, bo nawet mało który bronz wali tak rozbrajające teorie. Dziękuję, skończyłem z tobą "dyskusje" lol.gif

ac1d
Wiadomość [#94]: 08.05.2011 o 17:07

Konto skasowane

i nagle, [kulturalna konwersacja] powiedziala:
-odchodze na zawsze! zegnaj, okrutny swiecie!

@pallad: czy cala dyskusja nie polegala na tym, ze lepszy gracz (nibyIdra) przegrywal ze slabszym, wlasnie przez to, ze Z jest tak skill intensive? to co nagle odwracasz kota ogonem, i mowisz, ze "grajac Z wygrywasz ze slabszym graczem"? no to jak to w koncu jest, jest w porzadku, bo lepsi wygrywaja ze slabszymi, czy nie?

Sulphuriell
Wiadomość [#95]: 08.05.2011 o 17:31

Konto skasowane

To jest tak, ze Pallad jest po prostu najlepszy, ma win ratio 70%, micro, dzięki któremu hydry jadą po Colosach i geralnie za tydzień jedzie do stanów pokazać Idrze kilka sztuczek

Kaczorek
Wiadomość [#96]: 08.05.2011 o 17:55

Konto skasowane

;ddd

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #2 ACTIVE | CRUNOZAUR.304
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
r3tsa
Wiadomość [#97]: 08.05.2011 o 18:16

Konto skasowane

Ej no uspokójcie się, bo znowu nam forumowicza ubędzie sad.gif

ShadowDancer
Wiadomość [#98]: 10.05.2011 o 00:28

Konto skasowane

Imo infestory całkowicie rozwiązują problem marines w jakiejkolwiek/z czymkolwiek formie - takie jest moje zdanie i mi go nie odbierzecie smiley.gif

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
r3tsa
Wiadomość [#99]: 10.05.2011 o 00:33

Konto skasowane

Mariny można magic boxować i fg nie będzie cost effective ;o

ShadowDancer
Wiadomość [#100]: 10.05.2011 o 00:39

Konto skasowane

Pobiegam trochę i się zejdą, nie będzie ich rozstawiał do samej śmierci. A rozproszone riny, to roache chyba zjedzą, czyż nie?

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
REKLAMA
Strona 5 z 6.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :