Dziś jest: Sobota, 31 października 2020, godzina 19:51
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Spanishiwa style - czyli nie taki zerg słaby jak mówili

Odpowiedź

Temat: Spanishiwa style - czyli nie taki zerg słaby jak mówili

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
FreaksterQQ
Wiadomość [#61]: 07.05.2011 o 15:28

Konto skasowane

Btw idra ostatnio nic nie narzeka na tossa, przynajmniej nie w swoich wypowiedziach bo ich demoluje

[Edycja FreaksterQQ - 07.05.2011 o 15:28]

Sulphuriell
Wiadomość [#62]: 07.05.2011 o 15:30

Konto skasowane

Pallad napisał
haha wy widocznie nie macie pojecia kto jest w tej chwili dobrym zergiem.
Top 3

Idra
Sen
Losira

Ta, Idra w top3 zergów? Czy nie jest oczywiste, że tacy gracze jak Nes Tea, July czy Losira są od niego lepsi?

[Edycja Sulphuriell - 07.05.2011 o 15:30]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
r3tsa
Wiadomość [#63]: 07.05.2011 o 15:36

Konto skasowane

Kaczorek napisał
co rozumiesz przez nie ma perspektyw? gosc jest tak wyhypowany i wypromowany, ze jego stream oglada po 20k osob i chca go na kazdym turnieju, rowniez w kor

Marketing.

Pallad
Wiadomość [#64]: 07.05.2011 o 18:01

Konto skasowane

Sulphuriell napisał
Pallad napisał
haha wy widocznie nie macie pojecia kto jest w tej chwili dobrym zergiem.
Top 3

Idra
Sen
Losira

Ta, Idra w top3 zergów? Czy nie jest oczywiste, że tacy gracze jak Nes Tea, July czy Losira są od niego lepsi?

[Edycja Sulphuriell - 07.05.2011 o 15:30]

Napisalem ze w KR owszem sa lepsze zergi . Losira July i byc moze Nestea , chociaz do niego taki pewny bym nie byl NesTea glownie gra timingami , ktore faktycznie opanowal do perfekcji , ale jezeli jakis gracz zrobi nietypowy , badz jak wolisz dziwny build Nestea przegrywa.

ty natomiast napisales " Ja (wulg.)ę, beta minęła, lepszych zergów można już znaleźć na każdym kontynencie, a w Korei lepszych od niego to już w ogóle na pęczki. " Wiec prosze cie , bron swoich slow i wymien chociaz 2 zergow z NA i 2 z Eu ktorzy sa lepsi niz Idra .

Prawda jest taka ze z Idra nikt nie chce grac , nie dlatego bo go nie lubia :P , tylko dlatego ze jest cholernie dobry . Gdyby byl taki slaby jak mowicie , to by sie tylko z niego smiali ze siedzial tylko w KR , nic nie robil tylko gral , ale jednak tak nie jest ludzie go szanuja i mozna go lubic badz nie ale kazdy sie z nim liczy .
Prawda jest taka ze poza zergaim z KR , nikt inny poza Idra nie odnosi sukcesow z powaznych turniejach , nich sie nawet nie wybil do polfinalow wiekszych turniejow . Nie chce nikogo obrazac , ale podniecacie sie jakims buildem zergo od ktorego jest duzo lepszych , piszecie ze ten i ten jest lpeszy , ten i ten jest wspanialy .. a gdzie ich sukcesy ? Jakby grali to swietnie to by zaistnieli w kazdym turnieju . A poza Idra , Zergami z KR , takiego zerga nie ma , swego czasu byl Dimaga , szanuje go i naprawde gra swietnie , ale ostatnio jakby sie wypalil

@ up , chyba logika , jak ktos ma sukcesy , ogladaja go ludzie , jest zapraszany do turniejow , zarabia na tym kase . On to sobie sam wypracowal , nikt za niego tego nie robil

[Edycja Pallad - 07.05.2011 o 18:03]

Pallad ID :271
r3tsa
Wiadomość [#65]: 07.05.2011 o 19:02

Konto skasowane

No właśnie o to chodzi, że ten IPL to jest jego jedyna wygrana w turnieju od światowego IEM, więc trochę żałosne jest gadanie, że odnosi sukcesy, bo każdy móglby oczekiwać od niego więcej.

http://www.gosugamers.net/s(...)ngs/7201

Maszyna się kręci, ludzie nie oglądają Idry dlatego, że ma super uber dużo sukcesów turniejowych w SC2.

Delta
Wiadomość [#66]: 07.05.2011 o 19:56

Konto skasowane

Aż się wtrące do dyskusji.

Mimo że Pallad zwykle pier*oli głupoty, to akurat tutaj się z nim zgodzę.

Jest prawdą że zerg jest nie do końca dobrze zaprojektowany o cyzm mówił w state of the game, i też jako zerg jestem poirytowany zgadywaniem co ktoś robi w swoim 1 base all innie. A to nie jest cool. Chodzi o to Retsa, że idra ma złą reputację, która napędza się sama, jak i przez ludzi takich jak Ty. Jestem pewien w 80-90% że nie oglądałeś jego streamu z komentarzem, albo sotg z jego udziałem. Ja oglądałem i chodzi o to że ma w wielu kwestiach rację. Wiesz co taka anegdota, np w wytłumaczeniach blizzarda do zmian w shakuras/Lost temple, głównym argumentem było to że większość gier kończyła się długą macro grą i podzieleniem mapy na pół, bo było to zbyt łatwe (przez watchtowers). I jako zerg pojawiło mi się nad głową takie "wtf", bo jako zerg rzadko wejdziesz do gry typu 5 baz vs 5 baz, po prostu giniesz prędzej niż to następuje. W prawie wszystkich turniejach od około round 16 lub 8 przestajesz mieć zergów, wiem bo większość dużych turniei odpuszczam po tym jak wszyscy zergowie odpadną, zwykle właśnie round of 8 lub 16. Czasem zostaje 1, reszta to T/P prawie zawsze. Nie uważam że zerg jest jakoś wybitnie słaby, wiem że spokojnie mozna nim wygrać, ale czuć że coś jest nie tak, po prostu co jakiś czas zerg po prostu odpada losowo, z powodu małego lub większego błędu. Nie jest to twardy dowód, ale to nie może być całkowicie przypadkowe, na wykresach balansu które gdzieś tu były też widać że zerg był raczej rasą "gorszą".

A co do Idry, oglądałem jego streama, i faktem jest że on nie narzeka bo przegrywa jak niektórzy myślą. Ma chyba najwyższy winrate na dwóch kontynentach, i praktycznie z mało kim przegrywa, przynajmniej na ladderze grając z top grandmasterami. A najlepsze jest to że często mówi wprost, ten terran to kretyn, więc na ślepo zrobi to i to, a nie wie że jeśli zrobiłby to i to to by wygrał. I faktycznie, zwykle przewiduje dokładnie to co terran zrobi, i spokojnie się przed tym broni, wyjaśniając czemu dany atak nie mógł się terranowi udać. Albo atakuje wroga, mówiąc że ten gośc jest kiepski i pewnie od tego zginie, mimo że dobry gracz byłby to w stanie obronić w 100% w taki i taki sposób.

I sądzę że dlatego jest sfrustrowany, bo wie jak grać czy żeby wygrać, i głupio musi się człowiek czuć kiedy wie jakie głupie błędy robi przeciwnik, ale że mimo że to wszystko wie to potrafi przegrać, albo musi się mega namęczyć.

Widziałem też jego grę vs jakiś protoss na ladderze, idra robił ataki na 3 bazach jednocześnie, używając burrow, roachy, dropów i kilku attack paths, i tak po 5 minutach powiedział że to kretyńskie jak lepszy musi być od P żeby wygrać. I powiem szczerze że miał rację, był o niebo lepszy od P.

PS. grałem P, i jeżeli się nie jest kaleką w micro (wystarczą dość dobre ff), to ta rasa się sama gra i wygrywa;)

Sulphuriell
Wiadomość [#67]: 07.05.2011 o 20:37

Konto skasowane

Gra Zergiem wygląda tak, a nie inaczej, to tak naprawdę nie jest kwestia balansu, tylko stylu gry daną rasą. Jako przykład podam ZvT, gdzie na porządnego T grającego pure rines i potrafiącego porządnie nimi micrować i rozdzielać je w razie potrzeby często Zerg musi nie tylko flankować jak oszalały, ale też robić armię złożoną z kilku rodzajów jednostek, a i tak może sobie z tą masówką jednego unita u T nie poradzić. W grze jest po prostu wiele sytuacji, gdzie przeciwnik ma po prostu prościej, a Z musi się ostro napocić. Jak ktoś zainteresowany i ma konto na gomtv, to może sobie obejrzeć np. to: http://www.gomtv.net/2011gs(...)d/65213, pierwsza walka między Losirą a sCfOu, w której dzielnie się broni przed marianami, ale w końcu pada.

Delta
Wiadomość [#68]: 07.05.2011 o 20:46

Konto skasowane

@Sulphu
Zabawne, bo jakoś 3 tygodnie temu zacząłem grać jako T właśnie pure marines, uznałem że ta taktyka jest tak "retarded" że będzie moją główną. Jak próbowałem marine tank to często wtapiałem vs gold zergów, od czasu nauczenia się jednego buildu, mass marines, regularnie wygrywam z diament zergami. Jakże wielkie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem taką samą taktykę jakiej używałem na GSLsmiley.gif Trochę śmiesznie było patrzeć jak Tastosis się tym podniecał i mówił jak nowatorskie to jest, bo taki sam widok przerabiam w każdym TvZ:P Koniec chwalenia się, musiałem bo ta taktyka jest żenująco skuteczna^^^

Sulphuriell
Wiadomość [#69]: 07.05.2011 o 21:04

Konto skasowane

No właśnie niezła beka jest z tym, że można na poważnie dyskutować o tym, czy lepszą kompozycją armii byłoby pure marines, marines+tank+medivac, marines+medivac czy marines+marauders+medivac. Można dojść do wniosku, że T w zasadzie niekoniecznie zyskuje techując, bo równie dobrze może pójść w pure Marines i wcale nie będzie miał gorzej niż gdyby techował potluczony.gif

[Edycja Sulphuriell - 07.05.2011 o 21:05]

r3tsa
Wiadomość [#70]: 07.05.2011 o 21:24

Konto skasowane

Nikt nie kazał Idrze grać zergiem xd

Nie rozumiem, jak master gra z goldem to może w ten sam sposób analizować grę, to tylko pokazuje jaka przepaść jest między Idrą, a przeciętnymi NA playerami. Zerg jest bardziej APM heavy, ale nie rozumiem czemu to interpretujesz w ten sposób, że ma się za ciężko. Ile to razy nawet ja przegrywałem z jakimś jednobazowym allinem i po obejrzeniu repa utwierdzałem się w przekonaniu, że przegrałem z totalnym plackiem, którego bym zgniótł w macro grze. W SC2 jest charakterystyczne, że przez przyśpieszone macro w stosunk udo jedynki, niektóre strategię są cholernie łatwe do zagrania, ale niprzyzwoicie trudne w obronie. Jeśli będą to zmieniać to dopiero w dodatku, gdzie wywrócą balans do góry nogami, jeśli wywrócą. Zresztą z tego co słyszałem to w BW protoss też miał najłatwiejsze macro i na highest level play jakoś nikt na to nie narzekał chyba. W ogóle balans nie znaczy, że dwoma rasami gra się tak samo łatwo, dlatego np. Day9 otwarcie mówi, że jest za słaby mechanicznie na zerga i myślę, że dlatego też Artosis wracając do gry wybrał protossa.

Pallad
Wiadomość [#71]: 07.05.2011 o 21:32

Konto skasowane

Prawda jest taka ze 99% terkow w top diamend z ktorymi gram , mam teraz cos 650 puntkow i grywam z ludzmi 500-700+ , zaczyna od x2 barack a potem expo , problem polega na tym ze 30% z tych tych osob robi allin mariny i scv , tak z 10 marinow i z 10 Scv , tak naprawde nie ma tego jak wyscaoutowac , bo teran nawet jak nie zrobi allin i tak caly czas buduje mariny , wystarczy ze wezmiescv z mineralow i jest gotowy , tak mam lingi przez jegobaza cofam , stawiam odrazu spiny , ale jest za pozno . Tak samo ktos zaraz napisze ze mozna je postawic wczesniej .. tak zaj.. tylko ze posawie je wczesniej teran nie zrobi allin to jesem w placy , tak naprawde to loteria w ZvP , czasem jeden baneling krzywo wybuchnie , i sie gre przegrywa . To jest po prostu smieszne , zeby cos tak losowego decydowalo o grze i o tym glownie mowi Idra , a nie o tym ze to jest imba a to nie .

Podobnie ma sie sprawa z fak 4 WPR u tossa , toss canceluje nexusa , i tez jest za pozno zeby zareagowac , nie zawsze , ale w 80% przypadkow jest za pozno.

Grajac zergiem po prostu trzeba miec nerwy ze stali nie panikwac i starac sie robic scout tak czesto jak sie da , wtedy sie ma jakies szanse .. ale juz tyle razy wpadl mi nagly chesse do bazy ze to wkur....

Nastepny idiotyczny przyklad , to x2 banshe z 10 marinow i 20 scv razem z tym..tak mozna mnozyc i mnozyc. I tak przegrywam najwiecej ZvZ , bo noobier jeszcze w zvz jak w ten piosence a raczej remixie ;P http://www.teamliquid.net/f(...)d=219021 " Oh no I droned too much
I haven't droned enough" swieta prawda w ZvZ :P , jednak chessy terka wkurzaja bardziej

@r3tsa a czy to nie to samo jak brak balansu ? Czyli jedna rasa jest bardziej wymagajaca od innej , np terran grajac duzo slabiej od np zerga czy w twoim przypadku bossa moze wygrac , tak powinno byc ? ze glupie wyslanie Marinsow i Scv np , z A move wygrywa gre ? , nawet ci nie bede opisywal iel czynnosci musi wykonac gracz grajcy zergiem zeby sie obronic przed takim A move ze strony terka , dla mnie to brak balansu . Chociaz teraz Sen testuje heart of the swarm to mam lekkie nadzieje ze zerg dostanie lekkiego buffa , nie mowie o duzym ale lekkiem buffie do scouta albo defa w early game , bo teraz early game u zerga to loteria a nie skill

[Edycja Pallad - 07.05.2011 o 21:38]

r3tsa
Wiadomość [#72]: 07.05.2011 o 21:43

Konto skasowane

Blizzard ma ciężki orzech do zgryzenia, narazie nic z takimi allinami nie robili, więc trzeba żyć dalej.

FreaksterQQ
Wiadomość [#73]: 07.05.2011 o 21:49

Konto skasowane

Tak tak sulph i dlatego foxer nie gra pure rinow juz.

Sulphuriell
Wiadomość [#74]: 07.05.2011 o 21:51

Konto skasowane

Trudność gry daną rasą ma się nijak do balansu. Balans jest wtedy, gdy przy grze na najwyższym możliwym poziomie obie strony mają równe szanse, ale nie oznacza to, że obie strony muszą się tak samo napocić. Zresztą zawsze ktoś ma łatwiej, ktoś ma trudniej, nie da się wyeliminować takich sytuacji. Trzeba też pamiętać, że czasem to Zerg jest tym, który ma łatwiej i to terk musi się więcej napocić, np. moim zdaniem łatwiej jest zergowi macrować i robić harras mutami, niż terranowi macrować i jednocześnie bronić się przed mutami.

FreaksterQQ napisał

a teraz mnie zapytaj co mnie obchodzi co gra foxer tongue.gif

r3tsa
Wiadomość [#75]: 07.05.2011 o 21:52

Konto skasowane

Tak sobie myślę, Pallad jaki opening grasz na terka?

[Edycja r3tsa - 07.05.2011 o 21:53]

Pallad
Wiadomość [#76]: 07.05.2011 o 21:54

Konto skasowane

Sulphuriell tak to jest bardzo trudne , postawic w ODPOWIEDNIM miejscu pare wiezyczek i zrobic z dwa thory , daj zes spokoj , to eleminuje harras mutami odrazu , a jak teran postawi budynki tak ze muty moge je kosic to po prostu jest noobem z bronz , taka prawda . Zaden doswiadczony gracz nie da zergowi za free budynkow

@ Zalezy od mapy w close pozycjach jak owerem szybko odkryje np na meta 13 pool , 15-16 hatch (expo) z 4-6 lingow w zaleznosci od potrzeb jak widze factory to stawiam spina i dronuje , czasem sie pokusze o baneling boosta jak widze ze teran bezczelnie zaczyna od x1 rack expo

[Edycja Pallad - 07.05.2011 o 21:58]

r3tsa
Wiadomość [#77]: 07.05.2011 o 21:58

Konto skasowane

Teraz napisałeś trochę jak odcięty od rzeczywistości, ile to razy w pro grach widuje się, że harass mutami zapewnia przewagę zergowi?

Pallad
Wiadomość [#78]: 07.05.2011 o 22:03

Konto skasowane

r3tsa napisał
Teraz napisałeś trochę jak odcięty od rzeczywistości, ile to razy w pro grach widuje się, że harass mutami zapewnia przewagę zergowi?

Bo on nie ma pojecia o czym pisze , mutami sie harrsuje po to zeby robic spokojnie eco . Tak samo jak x2 hellion haras , nie ma prawa zrobic powaznej krzywdy zergowi , a jak ktos sobie nie radzi np z 2-4 hellionami zergiem to wiesz

FreaksterQQ
Wiadomość [#79]: 07.05.2011 o 22:52

Konto skasowane

Sulphuriell napisał
Trudność gry daną rasą ma się nijak do balansu. Balans jest wtedy, gdy przy grze na najwyższym możliwym poziomie obie strony mają równe szanse, ale nie oznacza to, że obie strony muszą się tak samo napocić. Zresztą zawsze ktoś ma łatwiej, ktoś ma trudniej, nie da się wyeliminować takich sytuacji. Trzeba też pamiętać, że czasem to Zerg jest tym, który ma łatwiej i to terk musi się więcej napocić, np. moim zdaniem łatwiej jest zergowi macrować i robić harras mutami, niż terranowi macrować i jednocześnie bronić się przed mutami.

FreaksterQQ napisał

a teraz mnie zapytaj co mnie obchodzi co gra foxer tongue.gif

aaa czyli ze nie znasz najlepiej micrujacego marinami gracza, no to spoko pozdrawiam
pure rinow juz sie nie gra, to mialem na mysli i myslalem ze jednak nie jestes tak slaby i wiesz kto to foxer ale no coz

[Edycja FreaksterQQ - 07.05.2011 o 22:53]

r3tsa
Wiadomość [#80]: 07.05.2011 o 23:04

Konto skasowane

Jemu chodziło o to, że go nie obchodzi co gra foxer.

REKLAMA
Strona 4 z 6.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :