Dziś jest: Piątek, 30 października 2020, godzina 03:27
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Spanishiwa style - czyli nie taki zerg słaby jak mówili

Odpowiedź

Temat: Spanishiwa style - czyli nie taki zerg słaby jak mówili

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
sc-ary
Wiadomość [#21]: 04.05.2011 o 11:55

Konto skasowane

Unknown_Hero napisałChoćby to, że zerg jako jedyna rasa produkuje armię i robotników z tego samego budynku. Mając 3 bazy po Queenie w każdej 1 budynek do jednostek, może jednocześnie robić po 18 jednostek, a np Terran mając 3 bazy i 1 barak najwyżej 2 mariny jednocześnie. Terran i Protos muszą zainwestować w więcej budynków produkcyjnych, a wtedy nie stać ich na 3 bazę tak szybko jak zerga, więc i makro maja słabsze wtedy - taka specyfika gry zegriem którą ten build sprytnie wykorzystuje...

Wyróżniłem wyżej fragment, który rozśmieszył mnie najbardziej. Widać, że jest z ciebie zerg - teoretyk, albo po prostu nie grasz zergiem. Takie wybiórcze porównania jak powyżej są bez sensu. Dwa powody na szybko, które przemilczałeś - zerg musi dzielić wykorzystanie larw na produkcję robotników i wojska, druga sprawa - na produkcję larw jest nałożony swego rodzaju podwójny cooldown, dzięki temu że queen ma ograniczoną energię do wykorzystania i dzięki temu, że wykluwanie larw trochę trwa. To są rzeczy oczywiste, ale widać nie dla każdego. Pograj trochę zergiem, to sam zobaczysz czy z tą imba produkcją jest faktycznie tak różowo jak opisujesz.

"In addition to losses, wins are now also no longer shown. Instead, players will see Jim Raynor giving them a thumbs-up after every match regardless if they win or lose."
nefbie
Wiadomość [#22]: 04.05.2011 o 12:02

Konto skasowane

sc-ary napisał
Unknown_Hero napisałChoćby to, że zerg jako jedyna rasa produkuje armię i robotników z tego samego budynku. Mając 3 bazy po Queenie w każdej 1 budynek do jednostek, może jednocześnie robić po 18 jednostek, a np Terran mając 3 bazy i 1 barak najwyżej 2 mariny jednocześnie. Terran i Protos muszą zainwestować w więcej budynków produkcyjnych, a wtedy nie stać ich na 3 bazę tak szybko jak zerga, więc i makro maja słabsze wtedy - taka specyfika gry zegriem którą ten build sprytnie wykorzystuje...

Wyróżniłem wyżej fragment, który rozśmieszył mnie najbardziej. Widać, że jest z ciebie zerg - teoretyk, albo po prostu nie grasz zergiem. Takie wybiórcze porównania jak powyżej są bez sensu. Dwa powody na szybko, które przemilczałeś - zerg musi dzielić wykorzystanie larw na produkcję robotników i wojska, druga sprawa - na produkcję larw jest nałożony swego rodzaju podwójny cooldown, dzięki temu że queen ma ograniczoną energię do wykorzystania i dzięki temu, że wykluwanie larw trochę trwa. To są rzeczy oczywiste, ale widać nie dla każdego. Pograj trochę zergiem, to sam zobaczysz czy z tą imba produkcją jest faktycznie tak różowo jak opisujesz.

Oczywiście nie zapominaj, że suply jeszcze także wychodzi z larw. Do autora tematu - o tak banalnej rzeczy jak ta, że każda wieżyczka czy budynek kosztuje dronkę (w sumie tylko 50 kryształów prawda? - nie!, jeszcze odlicz utratę tych które ta dronka mogła zebrać jakby nie była zużyta) to wiesz? ZERG IMBA!...

[Edycja nefbie - 04.05.2011 o 12:04]

[Edycja nefbie - 04.05.2011 o 12:04]

i20918
Wiadomość [#23]: 04.05.2011 o 13:58

Konto skasowane

Lol, OP bredzi jak potłuczony.
Choć w sumie to miło popatrzeć jak przerażone potencjalnym nerfem zergi bronią swojego statusu pokrzywdzonych przez balans. Jak to mówią na zwycięstwo w late T musi sobie zapracować w early (TvZ). TLO się to nie udało i dlatego przegrał(częściowo przez fenomenalną grę swego oponenta). Fajnie by było gdyby ktoś(np day9) się pokusił o głębszą analizę tych meczy(pierwszych 4), bo IMO jest to fantastyczny materiał szkoleniowy(zarówno teran jak i zergów).

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
Razor
Wiadomość [#24]: 04.05.2011 o 14:17

Konto skasowane

zwlaszcza ze 90% pushy blokujesz 2 spine'ami biggrin.gif

Venucci
Wiadomość [#25]: 04.05.2011 o 14:34

Konto skasowane

Wpierw Rekatan, teraz Spanishiwa... oj rodzą się nam nowi pro gracze zergami. Wiecie że są podobno leaky dema(znaczy się filmiki jakieś) z Heart of the Swarm. Słyszeliście coś o tym?

Sulphuriell
Wiadomość [#26]: 04.05.2011 o 14:56

Konto skasowane

Razor napisał
zwlaszcza ze 90% pushy blokujesz 2 spine'ami biggrin.gif

Granie Spinów to żadna nowość i nikt wcześniej na to nie narzekał, to już w becie grało się 2 base muta, gdzie stawiało się np. 5 spinów robiło 2 Queeny, zajmowało 4 gazy i pompowało mutki. I nagle okazało się, że miast srać spinami, lepiej jednak zrobić ich mniej (np. 2) i do tego dołożyć speedlingi. Build jest mocny, przede wszystkim kontruje wiele standardowych buildów i zdobył popularność niedawno, więc nie ma jeszcze opracowanej dobrej obrony na niego, ale to kwestia czasu. Może takie granie o jakim mówi autor tematu przetrwa i okaże się faktycznie bardzo dobre, ale podniecanie się ultimate buildem jest co najmniej śmieszne.

[Edycja Sulphuriell - 04.05.2011 o 15:21]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Delta
Wiadomość [#27]: 04.05.2011 o 15:13

Konto skasowane

Ja mam bilda że robiem 10 baneli i 20 linguf z jednej bazy, i wygrywam 95% gier w bronze! Od dzisiaj ten builda nazywa się Delta bild, i nikt go nie mosze pokonać bo nie jest dla lameruf.

ValHeru
Wiadomość [#28]: 05.05.2011 o 21:04

Konto skasowane

Delta napisał
Ja mam bilda że robiem 10 baneli i 20 linguf z jednej bazy, i wygrywam 95% gier w bronze! Od dzisiaj ten builda nazywa się Delta bild, i nikt go nie mosze pokonać bo nie jest dla lameruf.

moglbys udostepnic jakiegos replaya vs protos?

ps spanishiwa gra po prostu swietnie, bardzo kreatywnie i fajnie mikruje queenami, jednak nie zauwazylem zeby to byl jakis uniwersalny build

[Edycja ValHeru - 05.05.2011 o 21:08]

Delta
Wiadomość [#29]: 05.05.2011 o 21:48

Konto skasowane

vs Protoss używam majndgejmsów, na przykład udaję że moje banele są dla obrony, a jak P się odwraca to niszczem jego baze bo nie zdążył fors fildnąć rampy. Ten bild jest ultymatywnym bildem dla zerguf. Replayów nie mam, bo koreańczycy mi wszystkie zabrali. Też chcą ownić 95% bronzuf.

FreaksterQQ
Wiadomość [#30]: 05.05.2011 o 22:22

Konto skasowane

Już lepiej sie Stephano podniecajcie - lepszy zerg, nie przereklamowany, jeszcze nie spopularyzowany

CDRrLAME
Wiadomość [#31]: 05.05.2011 o 22:29

Konto skasowane

FreaksterQQ napisał
Już lepiej sie Stephano podniecajcie - lepszy zerg, nie przereklamowany, jeszcze nie spopularyzowany

W GO4SC2 wczoraj to szału nie zrobił...

Razor
Wiadomość [#32]: 05.05.2011 o 23:22

Konto skasowane

spanishiwa pada od kazdego lepszego cloak banshee

Kris7
Wiadomość [#33]: 05.05.2011 o 23:28

Konto skasowane

cinrex napisał
Wystarczy spojrzeć na repy Rumka, szkoda że odszedł sad.gif

http://www.youtube.com/watc(...)=related

a co się z Rumkiem stało?

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
Bonneyi
Wiadomość [#34]: 05.05.2011 o 23:52

Konto skasowane

Nie taki slaby zerg jak mowili ?

Co to spanishiwa'y to jest naprawde bardzo orginalnym graczem trzeba mu przyznac , zayebiscie scoutuje przez cale gre overseerami , OL i jak bylo widac w niektorych replayach zergami . Nie wiem ilu z was ogladalo the best of 7 pomiedzy Spanishiwa i TLO .
W 7 meczu tlo pojechal go ruszujac samymi marinesami .

Jak juz kolego u gory powiedzial CB harass

+ MMM i koles powienien miec klopoty smiley.gif

www.pixelalbum.blogspot.com
cinrex
Wiadomość [#35]: 06.05.2011 o 11:21

Konto skasowane

Kris7 napisał
a co się z Rumkiem stało?

Sprzedał konto?

FreaksterQQ
Wiadomość [#36]: 06.05.2011 o 17:09

Konto skasowane

Unknown_Hero napisał
Zapewne większość z Was już widziała repki z grami Spanishiwa i jego nowy styl gry zergiem, jeżeli nie polecam wyszukać.
Jako chyba pierwszy zerg w historii SC2 stworzył buida wykorzystując najmocniejsze atuty tej rasy (łatwość zakładania expów oraz możliwości szybkiego produkowania jednostek), który wykonany poprawnie praktycznie gwarantuje wygraną.
W skrócie taktyka polega na założeniu 3 baz tak szybko jak tylko się da, robiąc tylko drony i Queny. 0 gazu, do momentu posiadania w pełni obsadzonych 3 baz, wtedy po 2 gazy w każdej bazie i masowa produkcja armii. Wszelkie wczesne ataki odpiera poprostu Quenami oraz spine i spore crawlerami. Jak na razie rozwala tym buildem ludzi jak chce. Inni zaczynają go naśladować, niedawno Idra rozjechał tak Manę 2:0.
Wychodzi na to że przez zregowe sieroty, którzy wiecznie płakali jacy to oni biedni są bo zerg taki słaby, wymuszając kolejne nerfy dla pozostałych ras nie bardzo jest jak grać na taką taktykę.
Blizzard powinien teraz cofnąć dotychczasowe zmiany w balansie na korzyść zerga, które jak widać niesłusznie wprowadził? Np oddając Reapery z fast upem? Bo trochę dziwna sytuacja, żeby jedna z ras miała taktykę, która wykonana poprawnie daje 99% szans na zwycięstwo.
Taki "Ultimate Build" dla zerga...

Zapomniałeś dodać, że giniesz od każdego CB i że idra po rozwaleniu many powiedzial ze ten build jest zerowy na ludzi na jego poziomie ale dobry na gorszych przeciwnikow takich jak dla niego mana

[Edycja FreaksterQQ - 06.05.2011 o 17:10]

r3tsa
Wiadomość [#37]: 06.05.2011 o 17:35

Konto skasowane

A Idra to jakiś gosu zerg?

ac1d
Wiadomość [#38]: 06.05.2011 o 18:04

Konto skasowane

przeszedl na druga strone gosuwatosci, tam, gdzie wychodza z gier po stracie 1 drone'a

r3tsa
Wiadomość [#39]: 06.05.2011 o 18:11

Konto skasowane

O (wulg.) to już wychodzi gdy stawia poola? Oo

Xoltro
Wiadomość [#40]: 06.05.2011 o 18:30

Konto skasowane

Pewnie chodzi o to, że jak idra straci dość sporo, to już wychodzi bo "nie da się już wygrać tej gry"

Zrersztą jak na moje to ten build pada od 4gatea

[Edycja Xoltro - 06.05.2011 o 18:33]

REKLAMA
Strona 2 z 6.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :