Dziś jest: Poniedziałek, 17 czerwca 2019, godzina 07:30
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Ally bg ques vs horde bg ques

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Mordrakus
Wiadomość [#1]: 23.04.2011 o 16:54

Konto skasowane

Nie gram od 4 miesięcy i nie wiem jak to teraz wygląda, z kolejkami na random bg. Alliance ma ponoć dalej instant albo do 2 min. Ale horda?

Podobno połączyli wszystkie battlegrupy w jedną, i to troche poprawiło sytuację w hordzie... Ale przydałoby się dowiedzieć cos więcej. Any feedback?;)

edit: aha, i sorry za to słowotwórstwo w temacie lol.gif

[Edycja Mordrakus - 23.04.2011 o 17:06]

Daros666
Wiadomość [#2]: 23.04.2011 o 18:50

Konto skasowane

Ally instant, Horda 10 minut i dłużej.Battleground Horde/Ally Win Ratio

[Edycja Daros666 - 23.04.2011 o 19:00]

Znowu w Hordzie,mon.
Radi
Wiadomość [#3]: 23.04.2011 o 19:56

Konto skasowane

Wygrane Ally 1/10
Wygrane hordy 9/10

mindseeker
Wiadomość [#4]: 23.04.2011 o 20:21

Konto skasowane

Nie chrzań skoro nie grasz w hordzie.
W 90% przypadkach nigdy nie czekam dlużej w queue niż 5 minut. Zazwyczaj 3-4 minuty. 10 minut czeka się tylko wtedy gdy jesteś przydzielony do AV albo IoQ.

Co do win ratio to na statystyki lepiej nie patrzeć, bo Alianci przegrywają wszystko oprócz AV które jest ewidentnie pod nich zrobione.

alvin
Wiadomość [#5]: 24.04.2011 o 13:01

Konto skasowane

mindseeker napisał

Nie chrzań skoro nie grasz w hordzie.
W 90% przypadkach nigdy nie czekam dlużej w queue niż 5 minut. Zazwyczaj 3-4 minuty. 10 minut czeka się tylko wtedy gdy jesteś przydzielony do AV albo IoQ.

Co do win ratio to na statystyki lepiej nie patrzeć, bo Alianci przegrywają wszystko oprócz AV które jest ewidentnie pod nich zrobione.

ja sie do AV nie zgodze, fakt - przegrywamy wiekszosc AV ale raczej z kiepskiej organizacji to wynika, problemy z tankiem, z zebraniem wszystkich na polnocy itp, ale zdarzaja sie i takie AV ze idzie wygrac nawet mala grupka osob

a czekanie w kolejce - ponizej 5 min, choc sa jakies bugi w tym systemie - czasem czekam i 15-20 min, zrobie leave, join od nowa i zaraz mam inv Cylon_anim.gif

eu - balnazzar - horde - hunter love.gif
mindseeker
Wiadomość [#6]: 24.04.2011 o 17:46

Konto skasowane

czasem czekam i 15-20 min, zrobie leave, join od nowa i zaraz mam inv Cylon_anim.gif

Jak w hordzie czekasz 10 min+ na bg to znaczy, że na 100% będzie to AV albo IoQ, bo dlatego tak długo to trwa bo system dobiera aluhów do BG, bo ich mniej jest.

Co do AV to jest zrobione pod Alliance. Alianci pierwsi dobiegają to wszystkich wież, więc...

Notfunny
Wiadomość [#7]: 24.04.2011 o 22:26

Konto skasowane

Mam subtelne wrażenie że nawet jeśli AV było by zrobione pod hordę (co nie oznacza że uważam że jest zrobione pod aliance! ) to i tak byśmy ( my-horda) dostawali po dupie. Na dodatek mam ogromne wrażenie iż (uwaga!) alianci potrafią się ze sobą komunikować na AV, co przerasta hordę w 100% (niestety).

Nikt nie chce kupić mojej gildii ; (
alvin
Wiadomość [#8]: 25.04.2011 o 03:48

Konto skasowane

mindseeker napisał
czasem czekam i 15-20 min, zrobie leave, join od nowa i zaraz mam inv Cylon_anim.gif

Jak w hordzie czekasz 10 min+ na bg to znaczy, że na 100% będzie to AV albo IoQ, bo dlatego tak długo to trwa bo system dobiera aluhów do BG, bo ich mniej jest.

Co do AV to jest zrobione pod Alliance. Alianci pierwsi dobiegają to wszystkich wież, więc...

nie chodze na randomy (nie mam po co) wiec nie czekam na AV ani IoQ

mindseeker
Wiadomość [#9]: 25.04.2011 o 11:55

Konto skasowane

Mam subtelne wrażenie że nawet jeśli AV było by zrobione pod hordę (co nie oznacza że uważam że jest zrobione pod aliance! ) to i tak byśmy ( my-horda) dostawali po dupie. Na dodatek mam ogromne wrażenie iż (uwaga!) alianci potrafią się ze sobą komunikować na AV, co przerasta hordę w 100% (niestety).

Dziwne, że kazde inne BG oprócz AV dominuje horda nie? AV jest zrobione pod Alliance o czym sam blizz mówił, że mają łatwiej, więc tu żadna komunikacja hordzie nie pomoże jak alianci pierwsi zawsze dobiegają do wież.

Notfunny
Wiadomość [#10]: 25.04.2011 o 14:43

Konto skasowane

mindseeker napisał
Dziwne, że kazde inne BG oprócz AV dominuje horda nie ?

Nie jestem przekonany, choć zauważyłem pewną analogie czasową, a dokładniej to że horda, w godzinach 8 - 18 zazwyczaj przegrywa, po godzinie 20 sytuacja zaczyna się odwracać. Mówię zazwyczaj bo żeby to udowodnić trzeba by badać to codziennie przez cały rok. Co pozwoliłoby ustalić pewną systematykę co do gry hordy, na danym bg, o danych godzinach w dane dni miesiąca, jak i okresy roku. Choć przyznam się że na podstawie dłuższych obserwacji i jednego dnia dłuższej gry zauważyłem to zjawisko. W godzinach ranno-popołudniowych (trudno określić bo było to dość dawno) na 10 rozegranych wygrałem 2, za to grając w godzinach późno wieczornych, tego samego dnia, na 10bg wygrałem 8.

Co do Hordy na AV to jestem przekonany że gdyby każdy czytał chat na bg, gdyby każdy rozumiał co tam jest napisane i w końcu gdyby dowodził całą 40ktoś znający taktyki, jestem przekonany że moglibyśmy wygrywać. Co do tego że alianci mają łatwiej, to tak, faktycznie, zwracam honor. Ale z drugiej strony te różnicę nie są tak duże żeby twierdzić że horda przez to przegrywa.

alvin
Wiadomość [#11]: 25.04.2011 o 15:16

Konto skasowane

Notfunny napisał
mindseeker napisał
Dziwne, że kazde inne BG oprócz AV dominuje horda nie ?

Nie jestem przekonany, choć zauważyłem pewną analogie czasową, a dokładniej to że horda, w godzinach 8 - 18 zazwyczaj przegrywa, po godzinie 20 sytuacja zaczyna się odwracać. Mówię zazwyczaj bo żeby to udowodnić trzeba by badać to codziennie przez cały rok. Co pozwoliłoby ustalić pewną systematykę co do gry hordy, na danym bg, o danych godzinach w dane dni miesiąca, jak i okresy roku. Choć przyznam się że na podstawie dłuższych obserwacji i jednego dnia dłuższej gry zauważyłem to zjawisko. W godzinach ranno-popołudniowych (trudno określić bo było to dość dawno) na 10 rozegranych wygrałem 2, za to grając w godzinach późno wieczornych, tego samego dnia, na 10bg wygrałem 8.

Co do Hordy na AV to jestem przekonany że gdyby każdy czytał chat na bg, gdyby każdy rozumiał co tam jest napisane i w końcu gdyby dowodził całą 40ktoś znający taktyki, jestem przekonany że moglibyśmy wygrywać. Co do tego że alianci mają łatwiej, to tak, faktycznie, zwracam honor. Ale z drugiej strony te różnicę nie są tak duże żeby twierdzić że horda przez to przegrywa.

dokladnie, av pomimo ze nie wyglada jest symetryczne, moze ally sa szybciej, ale to sa sekundowe sprawy, wystarczy chwile wieze potrzymac i juz latwiej wygrac

bg - w nocy/rano o wiele lepiej sie gra niz przez popoludnia, wniosek jest prosty - dzieci sa w szkole cool.gif od 15 zaczyna sie masakra

Nekkro
Wiadomość [#12]: 25.04.2011 o 16:07

Konto skasowane

ally w AV moga sie latwiej bronic na moscie przed swoja baza ;)

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
Warcrimer
Wiadomość [#13]: 25.04.2011 o 21:04

Konto skasowane

W takim razie mam pecha, bo jak narazie jest horde i jest fifty fifty.

alvin
Wiadomość [#14]: 26.04.2011 o 14:53

Konto skasowane

Nekkro napisał

czego zazwyczaj nigdy nie robia - czasy wielogodzinnych av (tak, byly takie co trwaly po kilka godzin) dawno minely, liczy sie kto szybciej zdobedzie 2/3 wieze i zabije bossa

mindseeker
Wiadomość [#15]: 26.04.2011 o 17:37

Konto skasowane

Na AV jak gram Warkiem to zawsze na początku się poświęcam i wbiegam w tłum aliantów spamując Piercing Howl - to ich porządnie opóźnia i daje duuuuzą przewagę hordzie.

Polecam ten trick dla Warriorów bo Piercing Howlem spowolinić idzie cały ich rajd zanim padniesz.

Nekkro
Wiadomość [#16]: 26.04.2011 o 17:50

Konto skasowane

no, na 6-7 sekund.

alvin napisał
Nekkro napisał

czego zazwyczaj nigdy nie robia - czasy wielogodzinnych av (tak, byly takie co trwaly po kilka godzin) dawno minely, liczy sie kto szybciej zdobedzie 2/3 wieze i zabije bossa

zawsze sie znajdzie cwaniak ktory capnie sh gy i potem sie mecz z przeprawa. Roznie to bywa zreszta.
niemniej, jezeli rozpatrujemy to kto ma latwiej to imo alianci ;)

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
Hagart
Wiadomość [#17]: 27.04.2011 o 10:04

Konto skasowane

alvin napisał

Faktycznie rzadko się zdarza żeby AV poszło na wyniszczenie, a tak naprawdę z tych gier do ostatniego punktu jest najwięcej frajdy smiley.gif
I chyba jeszcze nie widziałem żeby ally próbowali ustanowić jakąś skuteczną linię obrony na moście.

Notfunny
Wiadomość [#18]: 27.04.2011 o 10:46

Konto skasowane

Hagart napisał
I chyba jeszcze nie widziałem żeby ally próbowali ustanowić jakąś skuteczną linię obrony na moście.

W wotkl`u raz widziałem jak trzech szamanów w ele, dwóch moonkinów i parę innych postaci ( co już nie jest tak ważne) przez jakieś 2 min udanie broniły mostu, wyglądało to niesamowicie gdy po jednym thunderstormie z mostu spadało po pięciu graczy z hordy. Ale jak mówią, kto mieczem wojuje od miecza ginie, gdy wszystkie knockbacki alianców były na cd wpadł tam jeden ele z hordy i zrzucił praktycznie wszystkich. Co nie zmienia faktu że ten sposób obrony mostu jest i efektywny i efektowny ; )

Helldog
Wiadomość [#19]: 27.04.2011 o 12:00

Konto skasowane

A u mnie zawsze pokazuje średni czas oczekiwania 4 minuty. Przy czym może to być 1 minuta (co zdarza się niezmiernie rzadko), albo 15-20 minut (co ma miejsce prawie zawsze). Gram po 20-21. Jak jest we wcześniejszych godzinach - nie wiem. Dodam też, że bez względu na bg, ostatnio dostajemy łomot od przymierza bardzo często. Rzekłbym, że zazwyczaj. A jeszcze miesiąc temu przegrana Hordy była niemałym zaskoczeniem. Ciekawe czemu tak jest?

Lya
Wiadomość [#20]: 28.04.2011 o 17:54

Konto skasowane

Po stronie ally czas oczekiwania na bg jest o wiele krótszy, pokazuje około 1 minuty i przeważnie tyle tez sie czeka, czasem dłużej ale niewiele.
Co do coraz częstszych wygranych ally....może w końcu zaczęli sie ze sobą komunikować i/lub zdobyli na tyle dobry sprzęt, ze zaczęli być odrobinę bardziej wymagającymi przeciwnikami biggrin.gif
Powiedziec Wam jak do niedawna wygladal random po stronie ally ?
- zero wyznaczania rol przed rozpoczeciem
- zadnej omowienia taktyki...na czacie nawet jednej literki - chyba ze pod koniec w chwili kiedy widac, ze ally ewidentnie dostaje po tylku - wyzwiska
- nawet jak trafil sie lider, ktory probowal cos ustalic powlowa graczy i tak miala to w d...e
- 1/3 graczy afkuje przekonana, ze nie ma po co sie bic bo przecież horda i tak wygra biggrin.gif
- itd, itp.

Jak zaczynałem grac bg, niezależnie o której godzinie bylem online (pracuje w rożnych godzinach wiec czasem gram od rana a czasem wieczorem lub w nocy) stosunek wygranych do przegranych wyglądał mniej więcej 1:10, pierwsze Eots wygrałem jak już miałem wyfarmiony full set za honor, także można powiedzieć ze "dość późno" :P (gram w wowa kilka lat, wiec wiem ocb na bg :P)

Teraz natomiast coraz częściej trafia sie grupa osób w miarę dobrze ubranych pod pvp (a nie pve graczy, którzy z nudów zajrzeli na bg nie zmieniając ani glyphow ani talentów ani sprzętu ), coraz więcej osób, które cha WYGRAĆ a nie tylko przetrwac do końca :P

Mam nadzieje, ze ten trend sie utrzyma biggrin.gif
Pozdrowienia dla hordziakow od zatwardziałego Allucha biggrin.gif

[Edycja Lya - 28.04.2011 o 17:55]

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :