Dziś jest: Sobota, 24 października 2020, godzina 19:24
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: WarpGate do znerfienia.

Pierwsza     <<   <   ... | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |   >   >>     Ostatnia
ac1d
Wiadomość [#101]: 22.04.2011 o 21:51

Konto skasowane

@kaczorek: be-ze-dura. jak podjezdzam probem i nie widze pylona przy nexie/rampie, to wiadomo, ze idzie p2g - wiec trudnosci w scoucie zadnych nie ma.
@sickstee: perfect post. to jest prawdziwa bolaczka. moge sobie miec 1k sentry, techowac do immosow z 200 roboticsow, ale co z tego, jak mi sie warpuja ZA ffem? tak od siebie mala dygresja: warpujacy sie budynek nawet nie jest uznawany za budynek; ostatnio w jednej grze z Z poszlismy na base trade'a, i gra skonczyla sie moja przegrana w momencie, jak stracilem wszystkie proby. w tym samym czasie nie mialem zadnych budynkow OPROCZ warpujacego sie nexusa, i mialem jeszcze pare minsow na koncie (na kilka probow by wystarczylo). bylem w naprawde niezlym szoku :O
@topic z nerfem warp techa: w koncu! sam nie gram 4g, i uwazam to za dosc monotonne/brainlessowe ciagle jego trzaskania w pvp (staram sie bronic 3g R). tak czy owak, watpie, aby zbuffowali czas produkcji zetow: nie tak dawno temu go znerfili o 5 sekund, co by zergi nie plakaly na close spocie. ale zbuffowanie czasu produkcji sentry? niah niah niah =)

qasq
Wiadomość [#102]: 23.04.2011 o 01:28

Konto skasowane

Panowie, mam awans do golda, jestem 6, pokonuję już platynkę i tam się niedługo wybieram ;-) Teraz tossa się fajnie bije, a terranie w goldzie robią przech-uj scv'ek, przez co mają braki w wojsku, odkąd wlazłem do golda mam chyba 5winów i 1 lose, przez zerga który zrobił baneling-busta, ale to wyniklo z mojego nie przygotowania :-(, takze warp'a już nie nerfujemy, teraz tossi mi piszą 'maruader imba, terran imba' :-D i o to chodzi.

Kaczorek
Wiadomość [#103]: 23.04.2011 o 12:00

Konto skasowane

ac1d napisał
@kaczorek: be-ze-dura. jak podjezdzam probem i nie widze pylona przy nexie/rampie, to wiadomo, ze idzie p2g - wiec trudnosci w scoucie zadnych nie ma.

no spoko, ale przy scoucie na 12 jest juz naprawde ciezko to wybronic, przy 9 jeszcze jest czas na reakcje. najbezpieczniej jest po prostu scoutowac najpierw okolice maina (szczegolnie na gorze naszej rampy) bo to zapobiega proxy gw i cannnon rushom. ludzie jednak tego czesto nie robia ;d

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #2 ACTIVE | CRUNOZAUR.304
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
ac1d
Wiadomość [#104]: 23.04.2011 o 12:54

Konto skasowane

kaczorek, chcesz mi powiedziec, ze po pierwsze, na tossa nie robisz scouta 9. probym, tylko 12.? no to niezle, bo tak pozny scout to autowtopa na wspomniane p2g czy c-rush. tak czy owak, problemem nie jest strat, tylko twoj scout.
jesli jeszcze do tego dodamy, ze tym 12. probem nie smigasz do bazy oppa, tylko sie rozgladasz w okolicach0\ swojej rampy, to nie bylbym zdziwiony, jakby VRy cie zaskakiwaly =)

Kaczorek
Wiadomość [#105]: 23.04.2011 o 13:06

Konto skasowane

ac1d napisał
kaczorek, chcesz mi powiedziec, ze po pierwsze, na tossa nie robisz scouta 9. probym, tylko 12.? no to niezle, bo tak pozny scout to autowtopa na wspomniane p2g czy c-rush. tak czy owak, problemem nie jest strat, tylko twoj scout.
jesli jeszcze do tego dodamy, ze tym 12. probem nie smigasz do bazy oppa, tylko sie rozgladasz w okolicach0 swojej rampy, to nie bylbym zdziwiony, jakby VRy cie zaskakiwaly =)

tak, scoutuje z reguly przy 12 i najpierw sprawdzam okolice swojej bazy. poza tym w tym sezonie jeszcze nie spotkalem sie z cannon rushem czy proxy.
ciezko mi skomentowac to co napisales, ale to sa po prostu bzdury. jaki vr, co ty (wulg.)isz za glupoty? ;o
poza tym duzo graczy scoutuje przy 12 w pvp bo przy 9 nie ma potrzeby (zakladajac, ze sprawdzasz miejsca potencjalnego proxy)

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
ac1d
Wiadomość [#106]: 23.04.2011 o 13:09

Konto skasowane

niby tak, ale nie sprawdzisz wszystkich miejsc, jakie moga przyjsc do glowy twojemu przeciwnikowi. ja tam sprawdzam na 9. probie, wlasnie zeby sie zabezpieczyc przed c-rushem / p2g. coz, co kraj to obyczaj ;-)
az w tym VRem to taki joke byl, nie bierz tego do siebie. po prostu przez wynaturzenie sytuacji chcialem pokazac, w czym moim zdaniem tkwi problem. no, ale jesli bezpiecznie sie czujesz dojezdzajac do bazy oppa przy jego 20+ fooda, to twoja sprawa, i mi nic do tego ;-)

r3tsa
Wiadomość [#107]: 23.04.2011 o 16:01

Konto skasowane

Zależy od mapy, o ile proxy nie jest inbase to jego efektywność imhospada o 50%

Kaczorek
Wiadomość [#108]: 23.04.2011 o 19:07

Konto skasowane

ac1d napisał
niby tak, ale nie sprawdzisz wszystkich miejsc, jakie moga przyjsc do glowy twojemu przeciwnikowi. ja tam sprawdzam na 9. probie, wlasnie zeby sie zabezpieczyc przed c-rushem / p2g. coz, co kraj to obyczaj ;-)
az w tym VRem to taki joke byl, nie bierz tego do siebie. po prostu przez wynaturzenie sytuacji chcialem pokazac, w czym moim zdaniem tkwi problem. no, ale jesli bezpiecznie sie czujesz dojezdzajac do bazy oppa przy jego 20+ fooda, to twoja sprawa, i mi nic do tego ;-)

no ok, ale zrozum, ze wysylajac scouta na 12, jesli sprawdzisz okolice maina jestes bezpieczny przed proxy. robol bedzie na tyle wczesnie w bazie oppa, ze wyscoutujesz jakiekolwiek zmiany od normy nawet jesli to jest ostatnia sprawdzana pozycja na 4 osobowej mapie. pozniejszy scout da ci minimalna przewage, ktora w tym z(wulg.)m mirrorze jest mimo wszystko istotna. ryzyko jest znikome, wiec duzo graczy scoutuje w pvp na 12.
zeby nie byc goloslownym, czesto na 12-13 scoutuje np. white-ra, kiwiwaki, mc.

nie neguje scoutowania na 9, bo sam do niedawna po pylonie pusczalem od razu robola do przeciwnika, ale teraz (poza pvz) nie widze ku temu powodu.

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
ac1d
Wiadomość [#109]: 23.04.2011 o 19:40

Konto skasowane

@kaczorek: coz, taka juz kwestia mego przyzwyczajenia, ze scoutuje pylonskim probem ;-)
a z tym odstepstwem od normy to jest chociazby drugi gaz KIEDYKOLWIEK biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
no nic, ja robie tak, ty siak, wazne, ze jestesmy szczesliwi z wlasnym wyborem ;-)

Xoltro
Wiadomość [#110]: 24.04.2011 o 08:53

Konto skasowane

Dobrym balance change byłby brak możliwości chronoboostowania warpupa, dużo by to poprawiło.

Temporal
Wiadomość [#111]: 24.04.2011 o 10:34

Konto skasowane

w PvP to moze tak ale np terran to wtedy by cie zjadl :/

r3tsa
Wiadomość [#112]: 24.04.2011 o 12:12

Konto skasowane

W większości standarodwych buildów idą 1-2 chrono na warpa. To tylko 10-20 skund, a to może być 3-4 jednostki terka więcej xd

nabonid
Wiadomość [#113]: 24.04.2011 o 18:56

Konto skasowane

http://eu.battle.net/sc2/en/forum/topic/1971759389?page=2

Kaczorek
Wiadomość [#114]: 24.04.2011 o 20:19

Konto skasowane

bylo, poprzednia strona

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
qasq
Wiadomość [#115]: 27.04.2011 o 11:12

Konto skasowane

chciałbym tylko poprosić wszystkich 'n44pków' którzy mnie wyzywali oraz inne cipki żeby rzucili okiem tutaj, a później okryli się wstydem biggrin.gif

:

[Edycja qasq - 27.04.2011 o 11:17]

Skvader
Wiadomość [#116]: 27.04.2011 o 11:41

Konto skasowane

qasq napisał
chciałbym tylko poprosić wszystkich 'n44pków' którzy mnie wyzywali oraz inne cipki żeby rzucili okiem tutaj, a później okryli się wstydem biggrin.gif

TROLL SPOTED! TROLL SPOTED!! TROLL SPOTED!!!

Troll antyproceeding:
Warp tech został zwiększony wyłącznie z myślą o grach PvP. Nie było to związane ze Stimem. Tutaj w PvT Terranie będą mieli ciężej w początkowym etapie gry w związku z szybszy produkowaniem jednostek z normalnych Gateway'i. Powtarzam, nie ma to nic wspólnego ze Stimpackiem - nic wspólnego ze Stimem. Argument został rozpatrzony i odrzucony, masz 14 dni na odwołanie się do wyższe instancji. Dziękuje, dobranoc. lol.gif

Temporal
Wiadomość [#117]: 27.04.2011 o 12:01

Konto skasowane

qasq pewnie teraz mysli ze blizzard poprawiajac balans kierowal sie jego super argumentami

Dagaen
Wiadomość [#118]: 27.04.2011 o 12:12

Konto skasowane

Hehehe. Ale bądźmy szczerzy: kto patrząc na tytuł tematu w ogóle pomyślał, że warpgate może rzeczywiście być kiedyś znerfiony?biggrin.gif

http://eu.battle.net/sc2/pl/profile/594275/1/Indolent/
Leroy
Wiadomość [#119]: 27.04.2011 o 13:10

Konto skasowane

qasq napisał
[Edycja qasq - 27.04.2011 o 11:17]

Ta, tylko Blizzard sam przyznał, że 4 gate nie stanowi problemu w PvT, tym samym negując wszystko co pisałeś.
Problem stanowiło jedynie PvP, w którym 4 gate używany był do bólu. Blizz nerfiąc czas researchu warpa zmiejsza jednocześnie czas produkcji jednostek, więc wcale nie będziesz miał łatwiej. Poza tym uważaj trochę na słowa.

Temporal
Wiadomość [#120]: 27.04.2011 o 13:31

Konto skasowane

Jak widac patche wprowadzaja zawsze male zmiany by wyrownywac pewne aspekty gry. Wiadomo gra nies jest idealnie zbalansowana ale duzego rozrzutu nie ma. PvP poprostu przez 4gate byl strasznie nudny, to wlasnie chcial poprawic blizz tym nerfem WG. Dlatego czas jednostek z zwyklych gatow jest przyspieszony by nie zepsuc PvT czy PvZ. Gdyby PvT bylo spieprzone i WG za mocne to napewno blizz by nie nerfil i jednoczesnie buffowal tossa w tym aspekcie. Jak ktos nie potrafi grac to nigdy nie doczeka sie na swoj wymarzony patch. W becie to byl wielki chaos, gdzie unity byly tak przegiete badz bezuzyteczne, wtedy to sie czekalo na kazda zmianke. Teraz to tylko sa zmiany by urozmaicic gre i sprobowac wlaczyc wiecej jednostek do gier (patrz: archon w tym patchu itp.).

REKLAMA
Strona 6 z 8.
Pierwsza     <<   <   ... | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :