Dziś jest: Piątek, 30 października 2020, godzina 01:57
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: ZvT

Spark
Wiadomość [#1]: 14.04.2011 o 23:08

Konto skasowane

Szlag mnie już trafia jak gram z teranem. Postawi sobie planetary fortress dorzuci marines, i co można mu zrobić? Ja już nie mam siły na tą grę. Podpowiedzcie mi co robię źle że praktycznie cały czas przegrywam z teranem, moje ZvP oraz ZvZ jest całkiem dobre, problem mam tylko z teranem. Liga złota.

Replay : http://www.sendspace.pl/fil(...)d8816105

Mestru
Wiadomość [#2]: 14.04.2011 o 23:24

Konto skasowane

Miałes 3000 gazu, mniej ekspansji od terrana i ty się pytasz co zrobić? Jak on robi Planetary jako 1 expansja to znaczy, że będzie miał mniej minerałów na muły. 20 mutalisków i byś go zjadł harasem. Apropo harasu, jesteś zergiem, najmobliniejszą rasą w grze. Poharasuj troche, bądź bardziej agresywny. Na początku wgl miałes za mało baneli, pozatym podczas tej bitwy gdzieś w 20 minucie zjadłeś całą jego armie, a sam miałeś jeszcze sporo jednostek. Gdybyś go wtedy zaatakował, to mógłbyś wygrać, ale ty poczekałeś aż ci się dokończy produkcja większej ilości jednostek, dzięki czemu terran zdążył się odbudować. Tyle...

Oł Maj Gadnes
http://www.youtube.com/M3stru - Polecam! Casty, VoDy, Komentarze.
Spark
Wiadomość [#3]: 14.04.2011 o 23:32

Konto skasowane

Chyba inny replay widzialeś, ale whatever. Miałem 4 expy, 5 hatchy. Terran miał 2 ekspy (3 od razu zniszyczyłem). Mutaliski na mass marines to chyba nie jest dobry pomysł. Z banelami się zgadzam, powinienem mieć ich więcej. Tak czy inaczej nauczony doświadczeniem z poprzednich meczy z terranem, nie pompuje już ślepo baneli bo jak z tyłu za marines są sige tanki to można napisać GG. No ale ok, powinno być ich więcej. Nadwyżki gazu - planowałem zrobić więcej brood lordów i dla tego trzymałem ten zapas. Ale oczywiście imba terek napompował marines i nie zdążyłem.

Anyway, dzięki za zainteresowanie oraz uwagi Maestru, pozdro.

[Edycja Spark - 14.04.2011 o 23:35]

Mestru
Wiadomość [#4]: 14.04.2011 o 23:38

Konto skasowane

Nie Maestru tylko Mestru ;<
Na początku miałeś więcej expek tak, ale chodzi mi o late. Terran 2 expy, a ty na 1 bo reszta (złoto i ten przy xel nadze) ciągle harasowane i nisczone. Mutale mógłbyś wysłać na np. addony, albo scvy a nie wysyłać je w sam środek Mass Rinów o.o

Oł Maj Gadnes
http://www.youtube.com/M3stru - Polecam! Casty, VoDy, Komentarze.
ShadowDancer
Wiadomość [#5]: 14.04.2011 o 23:58

Konto skasowane

Spark napisał
Tak czy inaczej nauczony doświadczeniem z poprzednich meczy z terranem, nie pompuje już ślepo baneli bo jak z tyłu za marines są sige tanki to można napisać GG.

Dla tego nie atakuje się terrana, jak już się skampi z tymi tankami. Jak się obudzisz, kiedy już puka do twojej bazy to jest gg.
Jak masz odpowiedno dużo baneli, to jedziesz najpierw w tanki, a potem w piechotę, ot cała filozofia - ważne, by na creepie, bo wtedy daleko nie ucieknie.

PS. nie oglądałem repa

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
kolorek
Wiadomość [#6]: 16.04.2011 o 12:33

Konto skasowane

podejmowałeś w kilku momentach złe decyzje które zadecydowały,

- na początku ataki małymi grupkami lingów na bunkry bez banali, właściwie stracone jednostki a mogłeś przynajmniej flankować bo kamienie były zniszczone
- brak rozprzestrzeniania creepu
- po odparciu ataku na swojego 2 expa zaatakowałeś jego pf banalami co było nie potrzebne, trzeba było zniszczyć SCV i skończyć pf BLordami bo nie miał czym tego bronić a tak połowa suply poszła
- overlord party na ścieszcie gdzie idą dropy, jak się nie ma antyair to kiepski pomysł, straciłeś chyba z 8 overków

generalnie coś by się jeszcze znalazło, ale przegrałeś właśnie przez swoje złe decyzje a nie skill terka

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :