Dziś jest: Sobota, 24 października 2020, godzina 19:33
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Hydry w SC2

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
r3tsa
Wiadomość [#61]: 08.05.2011 o 22:19

Konto skasowane

Właśnie sprawdziłem, 82 muty czyli 164 limitu zowniło 30 VR, 6 lolosusów i 20 stalkerów, czyli 146 limitu. Liczby wziąłem na pałe, bo dopiero teraz policzyłem. Przeżyło ~30 mutalisków.

Delta
Wiadomość [#62]: 08.05.2011 o 23:12

Konto skasowane

może, ale z upgradami raczej zawsze będziesz w plecy, przy standardowej grze raczej nie robisz 3 3 pod mutalisk switcha:S A protoss zwykle ma niezłe upgrady. No nie wiem, nie chce teoretyzować, ale nie wiem czy 200 200 dimagi zniszczyło chociaż 30 supply z armii tossa. A bądź co bądź corruptory to niby jednostka wyspecjalizowana pod air to air. Terran ma mniejsze problemy bo jego anti air ma jakiś atut. Corruptory powinny być przerobione na coś, bo tyle razy je nerfowali że dali im taką zdolność "na odwal" jak dla mnie.

no to teraz zostaje już tylko znaleźć sposób jak mieć armię złozoną z 82 mutalisków:S

r3tsa
Wiadomość [#63]: 08.05.2011 o 23:15

Konto skasowane

Po prostu jak zobaczy, że toss to robi zaczynasz massować muta i go gnębić, wtedy protoss ma dwa wyjścia, tech switch i obrona przed harassem co go z miejsca stawia w gorszej pozycji i na dłuższą metę przegrywa grę, drugą opcja to, że weźmie wszystko co ma i pójdzie Cię zabić, mając lepsze eco powinieneś nasrać spore/spine nasrodku i/lub zabić posiłkami.

Mastah
Wiadomość [#64]: 08.05.2011 o 23:27

Konto skasowane

żeby mieć 82 muty musiałbyś je zacząć robić chyba od 8 minuty i nie robić innego woja;] poza tym sprawdź jak by sobie poradziły gdyby protos miał jeszcze pare sentry z guardian shieldem;] infestory sobie całkiem nieźle radzą z death ballem... warto mieć kilka. Jak sprawdzacie sobie kontry to liczcie armie o wartości suply jakieś 130, max 150;]

Delta
Wiadomość [#65]: 08.05.2011 o 23:29

Konto skasowane

No wiesz retsa, osobiście nie mam problemy z collosus voidami, ale sądzę że to tylko dlatego że protossi są kiepscy. Także mnie to nie robi, ale serce pęka jak widzisz limit zerga niszczący około 20 supply deathballa. A infstory nie są zbyt dobre, potrzeba 6 fungali na voidy, a P musi być dośc głupi żeby wszystkie ustawić w zasięgu infestorów. Poza tym, zwykle nie masz wtedy anti aira żadnego poza fungalami/infested terran

CDRrLAME
Wiadomość [#66]: 09.05.2011 o 00:03

Konto skasowane

Mam noobskie pytanie: jak to się dzieje, że whitera jest w stanie takie rzeczy robić typu mass carrier przeciwko Tarsonowi (wczoraj) i z tego co widzę 30 voidów dziś z Dimagą? Dimaga mu pozwolil bezkarnie wymassować viody? Nie oglądałem streama, więc niech ktoś mnie oświecic. ;) Jakoś sobie tego nie wyobrażam w normalnej grze, ale się nie znam.

Delta
Wiadomość [#67]: 09.05.2011 o 00:13

Konto skasowane

Nie wiem, pisałem chyba palladowi jaki jest głupi:P Generalnie chyba whitera turtlował, a potem na 3 bazach możesz robić praktycznie wszystko. Dimaga chyba potracił trochę roachy niepotrzebnie, itp.

r3tsa
Wiadomość [#68]: 09.05.2011 o 00:13

Konto skasowane

To są tak niedorzeczne tatyki, że nikt się ich nie spodziewa xD

Delta
Wiadomość [#69]: 09.05.2011 o 00:15

Konto skasowane

PS, ostatnio wszyscy protossi robią te carriery, mam nadzieję że uda im się zrobić z tego regularną taktykę. Powinno działać, z uwagi na to jak niezwykle przydatne są hydry;) I kontrują carriery że aż giną;)

r3tsa
Wiadomość [#70]: 09.05.2011 o 00:23

Konto skasowane

Bo hydry nie są kontrą na carriery xD

Delta
Wiadomość [#71]: 09.05.2011 o 02:46

Konto skasowane

No wiesz, ale mariny zjadają carriery mimo że kontrą na ni nie są:P a raczej są, ale nie powinny;)

BlekDef
Wiadomość [#72]: 09.05.2011 o 02:48

Konto skasowane

Jak to nie? Robisz Nydus Netowork i modlisz się, żeby tossowi dłużej się zeszło na niszczeniu twojej bazy niż tobie jego potluczony.gif Bonusowo możesz też dorzucić z 50 zerglingów z podwójnym atakiem xD Też dobra kontra na carriery, zwłaszcza, jak wlecisz mu do bazy banelami zrobionymi z tych lingów. A w razie powrotu carrów robisz szybki transfer z powrotem do siebie. O ile główny Nydus nie padł w trakcie wjazdu tossa tongue.gif
Zresztą zawsze pozostają jeszcze Dark Swarm i/lub Plague i jazda potluczony.gif

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
Delta
Wiadomość [#73]: 09.05.2011 o 14:49

Konto skasowane

Blek def jak zawsze mnie przekonał. Myślę że on jest po prostu grandmaster, dlatego takie nooby jak ja same nie wpadną że na cariery wystarczy base trade. Dzięki Blek! O dark swarmie zupełnie zawsze zapominam, chyba muszę szybciej techować do defilerów jak widzę carriery.

Myślę że kontrą na carriery jest też mass infestor, jak zapomni detekcji to rzucasz 100000000000 infested terranów mu w główną bazę, i przy odrobinie szczęścia nie zauważy, także wtedy masz już trochę łatwiej vs mass carriery. Potem harass ultraliskami i broodlordami, kilka runby limitem lingów, potem kilka baneling dropów w mineral liny, burrow roach harass no i oczywiście proxy hatchery w każdej bazie,to i wtedy można zacząć base trade na dość komfortowej pozycji, jakieś 60% na wygraną, także z górki.

Zauważyłem że szczególnie ultralisk harass z uzyciem burrowa jest bardzo skuteczny.

i20918
Wiadomość [#74]: 09.05.2011 o 14:59

Konto skasowane

Delta napisał
No wiesz, ale mariny zjadają carriery mimo że kontrą na ni nie są:P a raczej są, ale nie powinny;)

To zależy od tego czy T ma detekcję na klifie biggrin.gif

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
BlekDef
Wiadomość [#75]: 09.05.2011 o 21:29

Konto skasowane

Delta napisał
Myślę że on jest po prostu grandmaster, dlatego takie nooby jak ja same nie wpadną że na cariery wystarczy base trade.

Jestem tak zajebisty, że Blizz nie był w stanie mnie zakwalifikować do żadnej ligi, a tworzyć nową tylko dla mnie, to podziękowałem, uznałem, że już lekką przesadą by to było.
Dzięki Blek!

Zawsze do usług biggthumpup.gif

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
Delta
Wiadomość [#76]: 10.05.2011 o 01:06

Konto skasowane

Nie wiem czy to prawda, ale w dodatku podobno hydralisk zmutuje się w omega łipona z fajnala 8, i będzie lepszy od maderszipa. Ale to niepotwierdzone info.

r3tsa
Wiadomość [#77]: 10.05.2011 o 01:09

Konto skasowane

Ja słyszałem, że ma być grywalny, grubo nie?

dbm
Wiadomość [#78]: 10.05.2011 o 03:13

Konto skasowane

No jak juz wroci tech do lurkera to napewno :)

r3tsa
Wiadomość [#79]: 10.05.2011 o 03:22

Konto skasowane

Tyle, że w becie lurkery były z roachy ^^

Delta
Wiadomość [#80]: 10.05.2011 o 18:52

Konto skasowane

No lurkerów nie będzie, blizzard nawet tłumaczył czemu go usunęli:P Ale będzie bunker-poczwara, liczę że bedzie robiła coś fajnego

REKLAMA
Strona 4 z 6.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :