Dziś jest: Sobota, 24 października 2020, godzina 19:21
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Hydry w SC2

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
Kris7
Wiadomość [#41]: 08.05.2011 o 15:44

Konto skasowane

Delta napisał
Kurcze, to zmarnowalem cale 5 minut na tego repa, a na koniec sie okazalo ze chodzilo o timing push hydrami przed collosami:s Też mi odkrycie że wtedy działają:P Przed kolosem sa ok, a w tej grze idra mógłby rownie dobrze zrobisz roache i tez by wygral

dokładnie tak, roache pewnie też by się sprawdziły ale zrobił hydry i też się sprawdziły a o tym jest ten temat. Co do zmarnowanych minut.. nie przesadzaj bo gra była dobra ^^

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
Pallad
Wiadomość [#42]: 08.05.2011 o 16:12

Konto skasowane

@ Delta

Moze twoim zdaniem pier.. glupoty . Gram w diamond i co z tego , jak na toss wygrywam 70% gier a jak czesto byla jakas dobra gra i patrze z kim wygralem , to czesto widze tossow ktorzy w poprzednim sezonie mieli 3.2k punktow w laderze i na tossa sobie daje rade , czesto grajac hydrami. Tak idra jest moim "idolem" o ile w ogole mozna nazwac tak gracza ktory dobrze gra swoja klasa .

Odnosnie ZvZ , jak ty stawiasz 2 expa za pozno w ZvZ to juz niczyja wina , mi na hydry zeby dodac ich kilka spokojnie wystarcza gasu , wiec musisz szybciej stawiac 2 expa , albo nawet 3 gdzies daleko na duzej mapie , nawet dla samego gazu.

Przeciez nie kazdy musi grac tak jak ty..ale ze nie stawiasz expow dla samego gazu w ZvZ to dosc noobskie
A poza tym wole grac w diamond i miec 70% win ratio , niz w masters i miec 45-50%. Predzej czy pozniej awansuje , poza tym roznicy duzej miedzy Diamond a masters nie ma . Bo po prostu jak ktos gral odrazu soje place mecze po tym jak wprowadzili nowy sezon , mogl miec pecha i trafic na kogos dobrego , albo przegrac przez chessee... i juz jest w diamond , a ktos zrobil chessa albo trafil na kogos slabego i jest masters smiley.gif cala tajemnica smiley.gif

Nie mam teraz tyle czasu na gre co mialem kiedys , bo jest fajna pogoda i wole pojsc na piwo czy cos.

Pallad ID :271
r3tsa
Wiadomość [#43]: 08.05.2011 o 16:18

Konto skasowane

Rożnicy między high diamond a low master faktycznie może nie być, ale już między mid master, a high diamond jest kolosalna, ja dostaje diamenta raz na 50 meczy.

[Edycja r3tsa - 08.05.2011 o 16:18]

ac1d
Wiadomość [#44]: 08.05.2011 o 17:02

Konto skasowane

ktos kiedys powiedzial, ze lepiej byc najgorszym wsrod najlepszych niz najlepszym wsrod najgorszych. ja aktualnie jestem top10 diamond, ale duzo bardziej wolalbym byc pod koniec mastersow.
no, ale jesli kolega woli polechtac swoje ego 70% winratio ze slabszym przeciwnikiem niz 50% z lepszym, to spoczko, nie moja brocha. ja tam wole grac z lepszymi, od kotrych sie ucze, i ktore to gry cos wnosza do mojego stylu, niz powielac sprawdzone schematy i po prostu szlifowac ich wykonanie.

Sulphuriell
Wiadomość [#45]: 08.05.2011 o 17:59

Konto skasowane

Przecież on nie ma 70% win ratio, bo to jest możliwe tylko jak jest się top master. System zawsze tak Ci dobierze przeciwników, żebyś miał win ratio około 50%

[Edycja Sulphuriell - 08.05.2011 o 17:59]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Delta
Wiadomość [#46]: 08.05.2011 o 20:03

Konto skasowane

@Pallad jak zwykle rozbawi do łezsmiley.gif

Jak Ty chłopie myślisz że grając w masters stawiam późno "2giego expa)" no to mnie rozbawiasz. Widzisz, problemem jest to że spoko, miej swoje hydry, ale na etapie stawiania 3rd, drugi zerg też ma już pewien tech. I jasne, roach hydra wygrasz z pure roach, ale powiedz mi jak wygrywasz z roach infestor? Bo Nie masz infestorów, zamiast tego wybrałeś hydry, które padają od fungali tak fajnie jak roache. I tutaj jest pies pogrzebany, ponieważ sc2 to sztuak wyboru. Wiadomo że hydry są lepsze od braku hydr, ale powiedz mi jak stawiasz 3cią bazę, nie mając infestorów? Natomiast na etapie 2 baz, w równej grze, dość trudno znaleźć gas na: roache, lair,roach speed,roach burrow,overseer jeśli wróg ma burrow, ranged attack, ranged armor+ masa roachy. Nawet na to tylko nei jest łatwo znaleźć gaz, natomiast Ty dodajesz jeszcze hydry, które wraz z upgradem, żeby miec jakieś 10 hydr, musisz zapłacić około 800 gazu. I nie mów mi że wtedy trzeba brać gaz szybciej, bo w zvz szybki gaz = gorsze eco, dopiero jak masz więcej dronek można spokojnie brać gazy.

I nie, wyobraź sobie że w masters raczej nie gra się zvz na jedynie 2 bazach. Powinieneś wiedzieć że 3rd w zvz to dość ryzykowna sprawa, jeśli grasz z kimś rozsądnym. A nie wiem jakim cudem Twoje hydra roach wygrywa z infestor roachami. Przy poziomie 5-10 infestorów (późniejsze etapy gry), praktycznie armia wroga znika w tempie błyskawicy, nie mówiąc o harassie dronów których hydrami nei zrobisz.

PS. Pallad, nie wiem czy po prostu robisz posera, czy naprawdę się nie znasz, ale przydział do ligi w sezonie 2 nie odbywał się poprzez wynik jednej gry. Jest masa graczy która grę przegrała, a dostała awans. Ta jedna gra w nowym sezonie prawie niczego nie determinowała, system przydzielał ligi na podstawie MMR. Nie mam nic do diamentów, i nie lubię wożenia się ligami, ale akurat Twoje tłumaczenie wynika albo z niezłej ściemy, albo niewiedzy:P

PS.2 Noobowskie Pallad jest to że 3cia baza u Ciebie jest pod gaz xD. Rozumiem 4-5+++. ale co jak co, trzecia baza jest na równi po gaz jak i minerały. Chyba że ma się złe macro i nie nadążasz wydawać:P

Natomiast jako diament byłem 2 na świecie, jeśli to dla Ciebie jest istotne;)

r3tsa
Wiadomość [#47]: 08.05.2011 o 20:18

Konto skasowane

Ja miałem jakieś top50 dia zanim mnie przerzuciło, ale wtedy do mastera dużo ciężej było się dostać imho.

[Edycja r3tsa - 08.05.2011 o 20:19]

Delta
Wiadomość [#48]: 08.05.2011 o 20:22

Konto skasowane

No to ładnie retsa, a to fakt że w s1 ciężej było do master wejść chyba. Tak przynajmniej słyszałem. Ja trochę oszukałem z rankingiem, bo nie ladderowałem w ogóle, i w dzień przed nowym sezonem grałem chyba z 8-10h żeby zuzyć całego poola, i z 3300 diamentu wskoczyłem na 3740 diamentsmiley.gif Jak wszedł nowy sezon to od razu wskoczyłem na master, więc chyba miałem promocje wcześniej, jak uzywałem poola a ladder był zablokowany, także tak śmiesznie.

Ja tylko czekam co wytrolluje Pallad dzisiaj. Już prostowanie jego wersji kosztowało mnie jedną grę dimagi nieobejrzaną^_^

PS.Dimaga streamuje teraz, warto rzucić okiem a nawet obejrzeć. Pozdro

r3tsa
Wiadomość [#49]: 08.05.2011 o 20:24

Konto skasowane

Gdyby nie TSL (którego stream padł btw.) to może bym się skusił.

Delta
Wiadomość [#50]: 08.05.2011 o 20:46

Konto skasowane

To smutne, white ra zrobił mase void collos, i dimaga nawet nie zarysował głownej armii P, samymi corruptor broodlord hydra (jakieś40 corruptorów chyba miał). Nie wiem jak Dayvie uważa że powinno się to skontrować mutaliskami...W sumie nawet trafiłem w temat, hydry ownią protossa:P

Kaczorek
Wiadomość [#51]: 08.05.2011 o 21:07

Konto skasowane

ogladam ich dwa streamy rownoczesnie i wr mial 30 voidow jak pushowal

btw http://tinyurl.com/3nejdqo biggrin.gif

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #2 ACTIVE | CRUNOZAUR.304
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
r3tsa
Wiadomość [#52]: 08.05.2011 o 21:18

Konto skasowane

No Delta nie wiem czemu nie rozumiesz, że muty mają to kontrować xd VR są twardą kontrą na corruptory...

@UP

To ten słynny słoik z którego dima popija co stream potluczony.gif

Ciekawe co w nim ma yabol.gif

Delta
Wiadomość [#53]: 08.05.2011 o 21:23

Konto skasowane

No nie rozumiem, bo nie widzę żeby 40 muty skontrowały taką ilość voidów + całą mini armie stalkerów na ziemi. Co jak co, ale mutaliski nie do końca się nadają do głównej walki. Po prostu wyobrażając sobie zamiast corruptorów mutaliski jakoś nie widzę żeby mogły wygrać, w większych ilosciach chyba nie ma kontry na mass voidy collo+trochę stalkerów do wypchania supply:S

r3tsa
Wiadomość [#54]: 08.05.2011 o 21:29

Konto skasowane

Jak się skończy TSL3 to napisz do mnie na retsa.530 to Ci rozkminię zergowską kontrę na to ;d

Sulphuriell
Wiadomość [#55]: 08.05.2011 o 21:33

Konto skasowane

Przecież Corruptory są lepsze na dużą ilość Voidów niż mutaliski, mutki mają za mało hpków i mniejszy zasięg od Voidów, więc nie bardzo nawet jest jak micrować nimi

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
r3tsa
Wiadomość [#56]: 08.05.2011 o 21:34

Konto skasowane

No i corru niby mają korupcję.

Delta
Wiadomość [#57]: 08.05.2011 o 21:42

Konto skasowane

wiesz retsa, w teorii to ja wie że się da, ale 200 200 Protossa złozone z 6 collosów, 40 voidray i jakichś 20 stalkerów jest dość trudne do zabicia mutaliskamismiley.gif

Mastah
Wiadomość [#58]: 08.05.2011 o 21:45

Konto skasowane

musiałby nie mieć prob żeby zrobić taką armię:PP

Delta
Wiadomość [#59]: 08.05.2011 o 22:07

Konto skasowane

To może przesadziłem, bo to nie był replay tylko stream, ale z 30-40 voidów to miał, były też collosy i dość dużo stalkerów. Także nie wiem:S

Kaczorek
Wiadomość [#60]: 08.05.2011 o 22:14

Konto skasowane

Delta napisał
wiesz retsa, w teorii to ja wie że się da, ale 200 200 Protossa złozone z 6 collosów, 40 voidray i jakichś 20 stalkerów jest dość trudne do zabicia mutaliskamismiley.gif

maksymalnie gazozerny limit tossa, wymagajacy wszystkich techow. limit mutaliskow to wyczysci.

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #2 ACTIVE | CRUNOZAUR.304
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
REKLAMA
Strona 3 z 6.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :