Dziś jest: Sobota, 31 października 2020, godzina 19:55
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Hydry w SC2

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
Dagaen
Wiadomość [#21]: 07.05.2011 o 18:51

Konto skasowane

W 2v2 to ownią Infestorybiggrin.gif Szybkie Zerglingi + techowanie do Infestorów i się po prostu masakruje przeciwnikówbiggrin.gif

http://eu.battle.net/sc2/pl/profile/594275/1/Indolent/
Delta
Wiadomość [#22]: 07.05.2011 o 20:08

Konto skasowane

Na temat;)

Unikam hydr tak jak to możliwe z wielu powodów. Vs P, problemem jest to że collos lub ht przyjdzie, prędzej lub później, a zwykle wręcz bardzo szybko. A hydry giną od samej obecności collosa, nie mówiąc o atakach;) Poza tym hydry są bardzo gas heavy, czuję że dośc mocno opóźnia t oinne jednostki, natomiast roache mają bardzo fajny rozkład ceny.

Poza tym roache zwykle robią to samo co hydry, tylko lepiej, plusem głównym są trzy rzeczy;
A) Jeśli stracisz roache, nie jest to taki duży ból (są tanie)
B) jeśli widzisz że collosy mają trochę zła pozycję, roachami możesz w ciągu 5 sekund wysnipować collosy, hydrami niestety nie da rady zrobić takich szybkich snipów, chyba że P to debilsmiley.gif,
C) Roachami łatwo być cost effective nawet vs collosy, ponieważ wolniej giną, są tańsze, i zwykle robią więcej damage niż hydry za te same pieniądze.

W Zvz, tak jak ktoś pisał, infestory są chyba lepsze, wyjątek to vs Mutalisks

W ZvT mówi się że hydry są złe, ja nie testowałem i nie jestem pewien, ale sądzę żę w niektórych stratach mogą być dobre. Ale są bardzo mało uniwersalne, a w sytuacji np dodanie 8 hydr dla jakichśtam korzyści, cała Twoja armia ma duzy minu do szybkości, więc sam nie wiem, na razie nie używam bo drogie a zwykle potrzebujesz i tak czegoś innego. Poza tym hydry ginął w tempie błyskawicy od marines, a prawie każdy terran ich uzywa masowo:/

Dagaen
Wiadomość [#23]: 07.05.2011 o 20:26

Konto skasowane

Ja ostatnio "odkryłem", że szybkie Hydry są dobrą kontrą na FE w PvZ. Oczywiście jak się zaatakuje w chwili gdy jeszcze Prot nie ma kolosów. Takie złote 5 minut Hydraliska w tym matchupiebiggrin.gif

http://eu.battle.net/sc2/pl/profile/594275/1/Indolent/
Kaczorek
Wiadomość [#24]: 07.05.2011 o 20:37

Konto skasowane

hydry sa zajebiste do obrony roznych mid game pushow tossa bez kolosow i ogolnie do obrony przed air. ogolnie w zvt chyba tylko sie hydr nie uzywa, w pozostalych mu raczej czesto

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #2 ACTIVE | CRUNOZAUR.304
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
r3tsa
Wiadomość [#25]: 07.05.2011 o 21:28

Konto skasowane

Dagaen napisał
Ja ostatnio "odkryłem", że szybkie Hydry są dobrą kontrą na FE w PvZ. Oczywiście jak się zaatakuje w chwili gdy jeszcze Prot nie ma kolosów. Takie złote 5 minut Hydraliska w tym matchupiebiggrin.gif

To zależy też od mapy, ale generalnie cholernie ciężko jest podzielić field dobrze ling+hydra kompetentnego zerga.

[Edycja r3tsa - 07.05.2011 o 21:29]

ac1d
Wiadomość [#26]: 08.05.2011 o 02:24

Konto skasowane

Dagaen napisał

zalezy, co P robi po tym FE. jesli jak najszybszy tech do colosa, to faktycznie, mozesz sie wstrzelic. jesli natomiast robi regualr army + eco, to twoj tech w hydry nie przemasuje go

Pallad
Wiadomość [#27]: 08.05.2011 o 02:27

Konto skasowane

Delta napisał
Na temat;)

Unikam hydr tak jak to możliwe z wielu powodów. Vs P, problemem jest to że collos lub ht przyjdzie, prędzej lub później, a zwykle wręcz bardzo szybko. A hydry giną od samej obecności collosa, nie mówiąc o atakach;) Poza tym hydry są bardzo gas heavy, czuję że dośc mocno opóźnia t oinne jednostki, natomiast roache mają bardzo fajny rozkład ceny.

Poza tym roache zwykle robią to samo co hydry, tylko lepiej, plusem głównym są trzy rzeczy;
B) jeśli widzisz że collosy mają trochę zła pozycję, roachami możesz w ciągu 5 sekund wysnipować collosy, hydrami niestety nie da rady zrobić takich szybkich snipów, chyba że P to debilsmiley.gif,
C) Roachami łatwo być cost effective nawet vs collosy, ponieważ wolniej giną, są tańsze, i zwykle robią więcej damage niż hydry za te same pieniądze.

W ZvT mówi się że hydry są złe, ja nie testowałem i nie jestem pewien, ale sądzę żę w niektórych stratach mogą być dobre. Ale są bardzo mało uniwersalne, a w sytuacji np dodanie 8 hydr dla jakichśtam korzyści, cała Twoja armia ma duzy minu do szybkości, więc sam nie wiem, na razie nie używam bo drogie a zwykle potrzebujesz i tak czegoś innego. Poza tym hydry ginął w tempie błyskawicy od marines, a prawie każdy terran ich uzywa masowo:/

Hydry np strzelaja przez FF , roche nie
Ty napisales ze rochami zrobisz lepszy snipe niz hydrami ? wybacz ze zapytam , ale w jakiej lidze ty grasz ?

Jezli w ogole nie microujesz podczas walk , bo masz zamalo fps itd to wiesz . Na Ball tossa mozna spokojnie grac Hydry roche + corruptory ( ale max 6 nie wiecej ) + z kilak fungali
Jest prosty myk , trzeba miec zakopywanie rochy , wystarczy sie przekopac nimi pod FF , a hydry cofnac ciut dotylu zeby BALL tossa z A MOVE :P skupil ogienna rochach ( czytaj collosusy) , jak zobaczysz ze collki bija w roche wtedy wbijasz hydrami , ktore zakoncza sprawe . Clossosusy bija roche , staklery corruptory a hydry sobie robia DPS , zastoswoalem to pare razy i maxx zerg vs maxx tos wygralem , z tym ze kilka jednostek bylo w drodze zeby dobic to co zostalo z tossa z 7-8 rochy.. i tyle.

Inna sprawa ze hudry + roche + infestory spokojne jadna w ZVZ same roche i infestory , nawet nie trzeba ich miec duzo .. z 10 wystarczy do mixa i juz widac efekty . Poza tym mozesz wydrami kosic overy innegozerga , ktory jak wiadomo w ZVZ ma ja wszedzie na mapie i widzia ja cala .

Moge tak pisac i pisac o zaletach hydr.. no ale niestety maja jedna duza wade sa cholernie drogi i zerg bez 3 baz , nawet nie ma co sie w nie bawic

[Edycja Pallad - 08.05.2011 o 02:29]

Pallad ID :271
Delta
Wiadomość [#28]: 08.05.2011 o 08:51

Konto skasowane

@Pallad
Jak zawsze pie*dolisz Głupoty^^ Gram w lidze masters, a skoro tak lubisz pytać o ligi to wybacz że spytam, w jakiej Ty grasz? Hydami nie zrobisz snipu, bo protoss musiałby być debilem żeby podejść collosami w zasięg hydr. Hydry natomiast nie zdąża dogonić collosów, a jeśli zamiast nimi atakować idziesz sobie nimi w nadziei na snipe collosa, to bardzo mi przykro, zanim dojdą masz gg. Powodem dla którego roachami się lepiej snipuje, jest to że cały damage mają w "burstach" czyli wysoki damage w wolnych odstępach czasu, z tego powodu niewiele tracą podczas ataku/ruchu na zmianę. To +ich szybkość sprawia że dogonisz kolosa bardzo często, szczególnie jeśli jest etap tzw 2-3 collos push, później żadna ilość hydra/roach Ci nie pomoże. Twoja wzmianka o używaniu wtedy burrow roach jest kretyńska, ponieważ każdy p ma observera i wystarczający dps żeby zabić roache nawet gdy się poruszają pod ziemią(mimo hp regen). Zupełną bzdurą jest też ilość corruptorów o jakich mówiłeś, widać po tym że grasz na poziomie gdzie P muszą być bardzo kiepscy że potrafisz tak wygrać.

Prawie wszyscy dobrzy gracze unikają hydr aktualnie, tak jak niektórzy pisali są natomiast świetne vs air/timing pushe i tego nie można im odmówić. Poza tym hydry nie do końća strzelają przez ff, ponieważ istotą ff jest rozdzielenie Ci całej amie tak że naraz będzie strzelać 5-10 hydr, a są tak drogie że strata połowy armii wlaściwie przegrywa Ci grę. Jeżeli grasz z protosami którzy wdają się w walke poza chokeami to nic dziwnego że wygrasz tak czy inaczej. Jednak roache są lepsze praktycznie w każdej sytuacji poza stalker immortal, wtedy potrzeba hydr i nie ma innej opcji.

PS. Streamuję w HD na ultra ustawieniach chłopcze i mam 20 fps na streamie, więc wstawki o małym fps to możesz sobie podarować.
PS2. Po uważnym przeczytaniu Twojego posta jestem też bardzo ciekawy jak znajdujesz gas na pójście w roach hydra infestor w zvz, ponieważ jest ledwo noobkiem z masters, i zwykle ledwo starczy mi na roach infestor+upgrady do roachy, n +1/speed/burrow, i widzisz jakoś ciężko mi znaleźć dodatkowe 750-850 gazu żeby dodać hydry. Bo zakładam że range upgrade jest ich główną zaletą (jak powiedział Twój idol idra), więc hmm, chyba że masz na myśli sytuację late game, gdy powinieneś mieć Broodlordy/ultrale a Ty się bawisz w dodawanie 10 hydrsmiley.gif
[Edycja Delta - 08.05.2011 o 08:53]

[Edycja Delta - 08.05.2011 o 09:00]

Sulphuriell
Wiadomość [#29]: 08.05.2011 o 09:20

Konto skasowane

@ Pallad

Idź bajki opowiadaj gdzie indziej - Colo jadą nie tylko po hydrach, ale i po roachach, co z tego, że roach ma trochę więcej życia, skoro przy kilku Colo i takim splashu jaki one zadają i tak nie są cost effective? A hydry strzelające z tyłu możesz sobie w dupsko wsadzić - są wolne, nie przechodzą przez FF i mają dużo mniejszy zasięg niż Colo, więc ja się pytam jak słabe micro musi mieć toss, żeby nie być w stanie wymanewrować hydr dysponując Colosami? ^^

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
ac1d
Wiadomość [#30]: 08.05.2011 o 09:40

Konto skasowane

@sulp, roach nie jest cost effective? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Sulphuriell
Wiadomość [#31]: 08.05.2011 o 10:01

Konto skasowane

Na Colo? oczywiście, że nie. Czy jak zerg widzi, że będą Colosy to dokłada na nie Roache? Nie.

[Edycja Sulphuriell - 08.05.2011 o 10:13]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Delta
Wiadomość [#32]: 08.05.2011 o 10:28

Konto skasowane

Ja gram tossem offrace, i wyglada na to że w PvZ jestem na poziomie master, mimo że moim zdaniem praktycznie nic o rasie nie wiemsmiley.gif

I mogę stwierdzić z całą pewnością, że gdy widzę same roach/hydra gdy mam 3 collosy i sentry+jakiś meatshield, wiem że nie mogę przegrać, generalnie nie powinienem stracić żadnych jednostek;)

Skvader
Wiadomość [#33]: 08.05.2011 o 10:37

Konto skasowane

Delta napisał
Ja gram tossem offrace, i wyglada na to że w PvZ jestem na poziomie master, mimo że moim zdaniem praktycznie nic o rasie nie wiemsmiley.gif

I mogę stwierdzić z całą pewnością, że gdy widzę same roach/hydra gdy mam 3 collosy i sentry+jakiś meatshield, wiem że nie mogę przegrać, generalnie nie powinienem stracić żadnych jednostek;)

Ni Colossy, ni Sentry nie pomogą, jeżeli przeciwnik ma droższą armie...

FrozenFire
Wiadomość [#34]: 08.05.2011 o 10:56

Konto skasowane

Hydry są szybkie tylko na creepie imo, ale to też trzeba się bawić w stawianie Creep Tumorów.

"Seven is the number of the powers of Hell, and seven is the number of the Great Evils"
Kris7
Wiadomość [#35]: 08.05.2011 o 12:15

Konto skasowane

i oczywiście, jak to zwykle bywa, zamiast spierać się na forum czy hydry się nadają do tego czy tamtego, czy są wolne, czy są użyteczne itd itd - najlepiej pokazać w grze czy coś da się zrobić czy nie.

Macie tu Idrę vs Kiwikaki - Idra nie gra roachy ale hydry, które świetnie sobie radzą. Problem creepu też został rozwiązany:
1.Overlordy paskudzące mapę
2.Overlord paskudzący środek mapy - królowa stawia tam creeptumor - overlord i królowa spieprzają do bazy biggrin.gif (ciekawy pomysł)

http://www.youtube.com/watch?v=oaxz2s96wpo

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
dbm
Wiadomość [#36]: 08.05.2011 o 13:19

Konto skasowane

I rołcze i hydry sa spoko vs colo, jezeli tylko tossa nie spotka sie "w biegu". Jak widzi sie jego kompozycje + jako tako ustawienie, to mozna rozbijac armie w ten sposob, zeby zminimalizowac splash. Robilem z ziomkiem testy colo vs marines, wystarczy kilku (8-9) nastimowanych ALE ROZLOZONYCH w malych grupkach, a najlepiej pojedynczo mariuszy, zeby colo nie ogarnial. Wiem ze vs toss gdzie ff jest sola w oku, to trudne, ale nawet grupka lingow rzucona na tyl i rozproszona zabierze duuuzo dmg ktory inaczej poszedl by w naszych dmg dealerow.

@Kris7 - gralem tak 2Z vs 2T, ulozylismy sciezke, upy do hydr zrobilismy i push 2x ~15 hydr, dostalismy od void/blink stalker :|

[Edycja dbm - 08.05.2011 o 13:23]

r3tsa
Wiadomość [#37]: 08.05.2011 o 13:30

Konto skasowane

Pallad napisał
Delta napisał
Na temat;)

Hydry np strzelaja przez FF , roche nie
Ty napisales ze rochami zrobisz lepszy snipe niz hydrami ? wybacz ze zapytam , ale w jakiej lidze ty grasz ?

Jezli w ogole nie microujesz podczas walk , bo masz zamalo fps itd to wiesz . Na Ball tossa mozna spokojnie grac Hydry roche + corruptory ( ale max 6 nie wiecej ) + z kilak fungali
Jest prosty myk , trzeba miec zakopywanie rochy , wystarczy sie przekopac nimi pod FF , a hydry cofnac ciut dotylu zeby BALL tossa z A MOVE :P skupil ogienna rochach ( czytaj collosusy) , jak zobaczysz ze collki bija w roche wtedy wbijasz hydrami , ktore zakoncza sprawe . Clossosusy bija roche , staklery corruptory a hydry sobie robia DPS , zastoswoalem to pare razy i maxx zerg vs maxx tos wygralem , z tym ze kilka jednostek bylo w drodze zeby dobic to co zostalo z tossa z 7-8 rochy.. i tyle.

Inna sprawa ze hudry + roche + infestory spokojne jadna w ZVZ same roche i infestory , nawet nie trzeba ich miec duzo .. z 10 wystarczy do mixa i juz widac efekty . Poza tym mozesz wydrami kosic overy innegozerga , ktory jak wiadomo w ZVZ ma ja wszedzie na mapie i widzia ja cala .

Moge tak pisac i pisac o zaletach hydr.. no ale niestety maja jedna duza wade sa cholernie drogi i zerg bez 3 baz , nawet nie ma co sie w nie bawic

[Edycja Pallad - 08.05.2011 o 02:29]

To nie przejdzie ja ze swoim rankingiem, focusuje hydry lolosusami, hydry to cholernie duży DPS, mało życia ;o

Sulphuriell napisał
Na Colo? oczywiście, że nie. Czy jak zerg widzi, że będą Colosy to dokłada na nie Roache? Nie.

[Edycja Sulphuriell - 08.05.2011 o 10:13]

Roach jest cost effective na wszystko, nawet na immortale, dopiero przy ff i mixach unitów tossa traci efektywność, i Colo na roache podobnie jak na maraudery są cost effective przy ilości 5-6, tyle na raz nie wyplujesz, każdy toss grający straight colo podejmuje ryzyko, choć może nie zdawać sobie z tego sprawy.

Kris7 napisał
i oczywiście, jak to zwykle bywa, zamiast spierać się na forum czy hydry się nadają do tego czy tamtego, czy są wolne, czy są użyteczne itd itd - najlepiej pokazać w grze czy coś da się zrobić czy nie.

Macie tu Idrę vs Kiwikaki - Idra nie gra roachy ale hydry, które świetnie sobie radzą. Problem creepu też został rozwiązany:
2.Overlord paskudzący środek mapy - królowa stawia tam creeptumor - overlord i królowa spieprzają do bazy biggrin.gif (ciekawy pomysł)

Nie chcę mi się oglądać, ale jeśli kiwi dostawił robo po 3 gate'ach to przegrał przez BO.

Kris7
Wiadomość [#38]: 08.05.2011 o 13:35

Konto skasowane

dbm napisał

@Kris7 - gralem tak 2Z vs 2T, ulozylismy sciezke, upy do hydr zrobilismy i push 2x ~15 hydr, dostalismy od void/blink stalker :|

[Edycja dbm - 08.05.2011 o 13:23]

2v2 to nie to samo co 1v1 nawet jezeli gramy 2z na 2T (chociaż pewnie chodzilo Ci o P) bo to nie jest to samo co 1v1 tylko 2x więcej jednostek.

gier z doskonałym wykorzystaniem Hydr jest wiele tylko po prostu Hydry nie są...trendy. Zobaczycie, że jak tylko pro zaczną grać w ważnych meczach Hydry to przyjdzie "hossa" na Hydry w ladderze wśród szarych graczy.

r3tsa napisał

Kris7 napisał

Nie chcę mi się oglądać, ale jeśli kiwi dostawił robo po 3 gate'ach to przegrał przez BO.

tak, pokonał go Bo a nie hydry

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
r3tsa
Wiadomość [#39]: 08.05.2011 o 13:36

Konto skasowane

omG

W obecnym metagame, Hydra rushe są silne, bo toss nie będzie miał ani techa, ani masy krytycznej gate'ów, powiedzmy że jest to syptom bezmózgiego techowania do colo.

Delta
Wiadomość [#40]: 08.05.2011 o 15:20

Konto skasowane

Kurcze, to zmarnowalem cale 5 minut na tego repa, a na koniec sie okazalo ze chodzilo o timing push hydrami przed collosami:s Też mi odkrycie że wtedy działają:P Przed kolosem sa ok, a w tej grze idra mógłby rownie dobrze zrobisz roache i tez by wygral

REKLAMA
Strona 2 z 6.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :