Dziś jest: Piątek, 30 października 2020, godzina 03:13
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: [D] TvP obrona przed DT

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
r3tsa
Wiadomość [#81]: 15.04.2011 o 17:06

Konto skasowane

Może więc reaper/helion nie jest złym scoutem?

ShadowDancer
Wiadomość [#82]: 15.04.2011 o 21:32

Konto skasowane

ac1d: obs ma jedną zasadniczą zaletę: raz zrobiony nie znika po 10 sekundach.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
ac1d
Wiadomość [#83]: 15.04.2011 o 22:25

Konto skasowane

argument naprawde spoko. nic dodac, nic ujac. skan jest slaby, bo chwilowy. biggthumpup.gif

r3tsa
Wiadomość [#84]: 15.04.2011 o 22:44

Konto skasowane

Dobry terran nie pozowli sobie na obsalatającego nad armią, tyle.

Kris7
Wiadomość [#85]: 16.04.2011 o 04:10

Konto skasowane

ac1d napisał
kris, tylko scana masz instant wszedzie (wystarczy 50 energi na jednym z kilku CC), a do obsa musisz miec roboticsa, musi nic nie produkowac, musisz miec na niego hajs, musi sie wyprodukowac, i musi jeszcze pokonac dystans do miejsca, gdzie chcesz go umiescic. no i nie moze zostac zestrzelony po drodze, co czasem jest trudne, jesli opp jest rozgarniety.

skana nie mam instatnt bo instant to mam muła. OC też musi się wyprodukować. Skan nie musi pokonywać dystansu ale nie oblookasz skanem takiego terenu jakim możesz oblookać obsem. Skan trwa ZAWSZE klika sekund a obs może skutować przez kluczową część gry. Skana nie ukrujesz przed przeciwnikiem a obsa przeciwnik może długo nie zauważać.

ac1d napisał
nozownik napisał
ac1d@ mówisz że obs kosztuje, ale 50energii na scana to stracone potencjalne 300 min z muła, trochę więcej...

to nie jest koszt 300 minsow, tylko tych minsow nie bedziesz mial SZYBCIEJ. ale, jesli gadamy juz o tak kuriozalnych "kosztach", to po pierwsze, obs kosztuje realna gotowke, ktora musisz wydac, po drugie, przez czas jego produkcji robotics nie produkuje nic innego

co z tego, że muł to nie koszt 300 minerałów ale kwestia tego ze bede miał te minerały później? a może właśnie gdy rzucę muła to braknie mi tych 300 minerałów na jednostki do obrony i nie będzie później? Tak na prawdę pisać, że będę miał tyle, że później to jakiś cholerny i głupi skrót myślowy bo chodzi przeciez o to co mam teraz i chodzi o to by mieć szybciej i de facto skan to strata 300 minerałów bo naprawdę gówno mnie obchodzi że mam te minerały na mapie, dla mnie liczy się tylko to co w skarbonce a muł to 300 minerałów mniej w skarbonce, których mogę nie mieć możliwości wydobyć. Kasa w skarbonce to upgradedy lub jednostki na mapie a to czy będę miał je później czy nie to już istotna kwestia.

r3tsa napisał
Kris7 napisał
r3tsa napisał
Nie widziałem, żeby jakiś pros latał po mainie obsem, po prostu obsy wiszą na armią

no proszę Cię.... mieć obsa w bazie przeciwnika i nie zerknąć co on tam ma?

wiadomo, że w późniejszym etapie gry niewidzialne jednostki mają ciężej bo zwykle opp ma już detakcję, jednak w early i early mid często gęsto obsy dają niezbędne info.

piszesz, że skana nie da się zanegować - fakt ale skana widzą dwie strony więc skanowany widzi co zobaczył przeciwnik np kilka razy przeciwnik trafił skanem w moment jak pakowałem mariny do medi - i dupa - wiedziałem ze z dropa nici ale chociaż nie straciłem jednostek. natomiast gdy obs zeskautuje to samo to z dużym prawdopodobieństwem stracę fullmedi :/

wiem, że to są niuanse ale czynią one z obsa (wulg.)ająco dobrą i skouteczną jednostkę na każdym lvl rywalizacji.

Jak już mówiłem tylko grająć 1gate robo obs daje wymierne korzysći scoutując baże przeciwnika.

jasne, bo PROprotosi w swoich grach grając inny build niż sugerujesz to już obsem nie skautują bazy...ta.... Retsa, wiem, że jesteś dobrym tossem ale czasem tak pepsisz, że słuchać się nie da. "wymierne korzyści" Cylon_anim.gif a niewymierne korzyści to jakie są?

ac1d napisał
argument naprawde spoko. nic dodac, nic ujac. skan jest slaby, bo chwilowy. biggthumpup.gif

jesteś blisko - skan jest słaszy od obsa bo skan jest chwilowy i od razu zdradza co widzialeś i nie możesz skanem szukać armii którą protos ukryje.

r3tsa napisał
Dobry terran nie pozowli sobie na obsalatającego nad armią, tyle.

Retsaaa!! i znowu - dobry Protos tak wyskautuje bazę i armię terrana, że ten sie nie zorientuje, ze jest obserwowany. Poza tym Protosi robią CO NAJMNIEJ jednego obsa jednosczesnie a jak stracą obsa to zaraz robią drugiego i wy terranie wytężajcie wzrok i niszczcie obsa nim ten was zeeskautuje.... Retsa, chyba nie wierzysz w to, że dobry terran od razu zawsze i wszędzie wyłapie tę mgiełkę x razy przez całą grę :/

- żeby nie być gołosłownym - link do jednej z najnowszych gier komentowanych przez Huksy'ego, gry która zadaje kłam twierdzeniom Retsy:
1. obs daje korzysci tylko przy buildzie 1gate robo obs
2. dobry terran nie pozwoli na to by obs go skautował ( w tej grze obs dłuuuuuugo skautował i armię i bazę dobrego terrana TLO a skany TLO, wg mnie wiele zmarnowanych )

no to sobie obejrzyjcie... http://www.youtube.com/user(...)p/search

[Edycja Kris7 - 16.04.2011 o 04:32]

[Edycja Kris7 - 16.04.2011 o 04:33]

[Edycja Kris7 - 16.04.2011 o 04:35]

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
Razor
Wiadomość [#86]: 16.04.2011 o 09:20

Konto skasowane

lol TLO wygrał samym micro i dobrą decyzją : )

r3tsa
Wiadomość [#87]: 16.04.2011 o 10:41

Konto skasowane

w 90% przypadków, dużo zależy też od mapy i co chcesz grać i od twojego stylu gry, jak zobaczę techlab na raxach albo pierwszego marudera to nie mam potrzeby wlatywać obsem do bazy, ale to że każdy protoss dorazu wlatuje do bazy wcale nie jest regułą, w ogóle obs nie jest protossom potrzebny do życia, kiedyś terranie grali masowo cloaked banhee harass, gdzie potrzebowałeś trzech obsów, teraz to idzie do lamusa i np. Adelscott stawia strasznie późno robo. Obs jest niezbędny, gdy terran gra szybkiego techa, wtedy musisz wiedzieć co wyjdzie. Generalnie jak latasz obsem na armią terka to znaczy, że jest SŁABY, w 90% przypadków obs puszczony za armią terka to stracony obs. Pamiętam jak grałem terranem to rzucałem tyle, mułów, że nigdy nie byłem w stanie wydać minsów, lepsi terranie skanują jak pojebani, po 2-3 skany naraz się widuje, gdzie np. nna expa spokojnie można by wysłać scv, więc wtf? Obsa drugiego robię jak pierwszy nie dał mi informacji, albo robo akurat nic nie buduje, więc jak protoss Ci przysyła co 30s obsa do bazy to wtf ;d

Niewspomnę już o turretach, który czasami się pojawiają jako obrona przed dt i bardzo szybko mogą zdjąć obsa ;o A gdy wyjdzie raven to scout już jest prawie niemożliwy.

Gry co podałeś nie oglądałem, narazie nie mam czasu.

ShadowDancer
Wiadomość [#88]: 16.04.2011 o 13:18

Konto skasowane

r3tsa napisał
Pamiętam jak grałem terranem to rzucałem tyle, mułów, że nigdy nie byłem w stanie wydać minsów

Widać złym terranem byłeś...

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
r3tsa
Wiadomość [#89]: 16.04.2011 o 13:19

Konto skasowane

Nom, mam nadzieję, że wprowadzą jakiś ladderowy offrace swoją drogą.

Markam
Wiadomość [#90]: 16.04.2011 o 14:20

Konto skasowane

Jak już wklejałem w innym temacie rozważają takie coś.

http://eu.battle.net/sc2/en/profile/187351/1/Markam/
ac1d
Wiadomość [#91]: 16.04.2011 o 20:33

Konto skasowane

Kris7 napisał
co z tego, że muł to nie koszt 300 minerałów ale kwestia tego ze bede miał te minerały później? a może właśnie gdy rzucę muła to braknie mi tych 300 minerałów na jednostki do obrony i nie będzie później? Tak na prawdę pisać, że będę miał tyle, że później to jakiś cholerny i głupi skrót myślowy bo chodzi przeciez o to co mam teraz i chodzi o to by mieć szybciej i de facto skan to strata 300 minerałów bo naprawdę gówno mnie obchodzi że mam te minerały na mapie, dla mnie liczy się tylko to co w skarbonce a muł to 300 minerałów mniej w skarbonce, których mogę nie mieć możliwości wydobyć. Kasa w skarbonce to upgradedy lub jednostki na mapie a to czy będę miał je później czy nie to już istotna kwestia.

so do i - tez wydaje kase na techa, w ktorego wcale nie musialbym isc (w tym przypadku terran ma przewage - ma skana niezaleznie od techa, w ktorego idzie), i tej kasy moze brakowac na jednostki, ktorymi musialbym sie bronic. tak wiec ten argument jest nietrafiony, albo inaczej - trafiony, ale nie jest unikalny, ja moge powiedziec dokladnie to samo, tak wiec nie przekonales mnie.

ShadowDancer
Wiadomość [#92]: 16.04.2011 o 21:52

Konto skasowane

Terran też nie musi OC budować...

@down: No ale taka jest prawda, terran wydaje kasę na techa, w którego wcale nie musiałby iśc - mógłby zrobić PF rush...

[Edycja ShadowDancer - 16.04.2011 o 23:46]

ONLY ROCK'N'ROLL

r3tsa
Wiadomość [#93]: 16.04.2011 o 22:06

Konto skasowane

Śmieszny argument :X

Kris7
Wiadomość [#94]: 17.04.2011 o 00:08

Konto skasowane

@ac1d

dajmy na to, że terran nie gra OC a protos nie gra chrono - kto ma przewagę w detekcji?

ODPOWIEDZ

dajmy na to, że OC daje tylko muły bez skana a protos gra chronoboost - kto ma przewagę w detekcji?

ODPOWIEDZ

WNIOSEK

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
r3tsa
Wiadomość [#95]: 17.04.2011 o 00:50

Konto skasowane

Nonstop muły zrzucane na 50 energi to najpotężniejsze jednobazowe eco w grze.

Razor
Wiadomość [#96]: 17.04.2011 o 01:12

Konto skasowane

i(wulg.) ci po takim eco jak ida 4 DT

r3tsa
Wiadomość [#97]: 17.04.2011 o 01:33

Konto skasowane

E-bay 125, turret 100 jak dobrze pamiętam ;D to nawet mniej niż jeden mule uzbiera.

Razor
Wiadomość [#98]: 17.04.2011 o 11:41

Konto skasowane

i to będzie dobre też ,gdy stargate chees idzie

ac1d
Wiadomość [#99]: 17.04.2011 o 12:04

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
Terran też nie musi OC budować...

@down: No ale taka jest prawda, terran wydaje kasę na techa, w którego wcale nie musiałby iśc - mógłby zrobić PF rush...

[Edycja ShadowDancer - 16.04.2011 o 23:46]

tak, ale dalej OC jest tansze niz robotics facility + observer, plus szybciej tez sie robi, a i tech path jest krotszy.

r3tsa
Wiadomość [#100]: 17.04.2011 o 12:49

Konto skasowane

Razor napisał
i to będzie dobre też ,gdy stargate chees idzie

To nie jest najlepsze rozwiązanie na stargate techa(voidy), Jednak o ile nie grasz pure mara to żaden stargate opening nie powinien Ci grozić, trzeba tylko uważać na pylony pod klifami.

REKLAMA
Strona 5 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :