Dziś jest: Piątek, 30 października 2020, godzina 03:01
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: [D] TvP obrona przed DT

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Sulphuriell
Wiadomość [#61]: 14.04.2011 o 21:45

Konto skasowane

To armię też mogę przestawić, podzielić, rozproszyć, ukryć.

Nie wnikam, czy to jest dobre/nie dobre, czy warto to robić, nie warto - ale da się obronić przed scanem.

[Edycja Sulphuriell - 14.04.2011 o 22:05]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
r3tsa
Wiadomość [#62]: 14.04.2011 o 22:45

Konto skasowane

Nie będziesz tego robić całą grę, pozatym niecg Ci będzie skana najtrudniej zanegować biggrin.gif

ShadowDancer
Wiadomość [#63]: 14.04.2011 o 23:59

Konto skasowane

Najtrudniej to chyba zanegować obsa - bo ciężej jest postawić spire gdzieś w pizduu na creepie z ovelorda, czy obstawić całą bazę detectorami, żeby go nie zobaczył?

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
r3tsa
Wiadomość [#64]: 15.04.2011 o 00:04

Konto skasowane

Nie widziałem, żeby jakiś pros latał po mainie obsem, po prostu obsy wiszą na armią, bo późniejsze niż i 1gate robo nic nie dają scoutując maina, no chyba, że timing hive eventualnie. Nie scoutuje obsem w PvZ chyba, że gram FFE.

ac1d
Wiadomość [#65]: 15.04.2011 o 10:13

Konto skasowane

ja w pvz docelowo mam 2 obsy - jeden wisi nad wraza armia, a drugi nad moja -> czysci creepa, zaskoczka dla burrowed roachow

Kris7
Wiadomość [#66]: 15.04.2011 o 11:45

Konto skasowane

r3tsa napisał
Nie widziałem, żeby jakiś pros latał po mainie obsem, po prostu obsy wiszą na armią

no proszę Cię.... mieć obsa w bazie przeciwnika i nie zerknąć co on tam ma?

wiadomo, że w późniejszym etapie gry niewidzialne jednostki mają ciężej bo zwykle opp ma już detakcję, jednak w early i early mid często gęsto obsy dają niezbędne info.

piszesz, że skana nie da się zanegować - fakt ale skana widzą dwie strony więc skanowany widzi co zobaczył przeciwnik np kilka razy przeciwnik trafił skanem w moment jak pakowałem mariny do medi - i dupa - wiedziałem ze z dropa nici ale chociaż nie straciłem jednostek. natomiast gdy obs zeskautuje to samo to z dużym prawdopodobieństwem stracę fullmedi :/

wiem, że to są niuanse ale czynią one z obsa (wulg.)ająco dobrą i skouteczną jednostkę na każdym lvl rywalizacji.

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
ac1d
Wiadomość [#67]: 15.04.2011 o 13:15

Konto skasowane

kris, tylko scana masz instant wszedzie (wystarczy 50 energi na jednym z kilku CC), a do obsa musisz miec roboticsa, musi nic nie produkowac, musisz miec na niego hajs, musi sie wyprodukowac, i musi jeszcze pokonac dystans do miejsca, gdzie chcesz go umiescic. no i nie moze zostac zestrzelony po drodze, co czasem jest trudne, jesli opp jest rozgarniety.

i20918
Wiadomość [#68]: 15.04.2011 o 13:44

Konto skasowane

ac1d napisał
kris, tylko scana masz instant wszedzie (wystarczy 50 energi na jednym z kilku CC), a do obsa musisz miec roboticsa, musi nic nie produkowac, musisz miec na niego hajs, musi sie wyprodukowac, i musi jeszcze pokonac dystans do miejsca, gdzie chcesz go umiescic. no i nie moze zostac zestrzelony po drodze, co czasem jest trudne, jesli opp jest rozgarniety.

A ja dalej twierdze że ważniejsze są Święta...

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
nozownik
Wiadomość [#69]: 15.04.2011 o 13:54

Konto skasowane

ac1d@ mówisz że obs kosztuje, ale 50energii na scana to stracone potencjalne 300 min z muła, trochę więcej...

Razor
Wiadomość [#70]: 15.04.2011 o 14:10

Konto skasowane

1 mule to b. duży cios dla eko terran ,więc takie (wulg.)enie.

ac1d
Wiadomość [#71]: 15.04.2011 o 14:27

Konto skasowane

nozownik napisał
ac1d@ mówisz że obs kosztuje, ale 50energii na scana to stracone potencjalne 300 min z muła, trochę więcej...

to nie jest koszt 300 minsow, tylko tych minsow nie bedziesz mial SZYBCIEJ. ale, jesli gadamy juz o tak kuriozalnych "kosztach", to po pierwsze, obs kosztuje realna gotowke, ktora musisz wydac, po drugie, przez czas jego produkcji robotics nie produkuje nic innego

co do ciosu w eco terrana to prosze mnie nie probowac rozsmieszyc, robotics to 200/100 a obs to 25/75, doliczajac czas potrzebny na produkcje jednego i drugiego, transport przez mape i wrazliwosc na zestrzelenie :P

nozownik
Wiadomość [#72]: 15.04.2011 o 14:40

Konto skasowane

tossowi chociaż robienie obsów niekoniecznie odbiera mining special ability...
ja zrobię skan = nie będę miał muła. ty zrobisz obsa, i tak możesz napierdalać probki 2x szybciej... robo i tak budujesz więc kosztów robo w to nie mieszaj...

Razor
Wiadomość [#73]: 15.04.2011 o 14:44

Konto skasowane

On twierdzi ,że może przez to robiliby air dużo albo templary od razu xD A wiesz ,że możesz grać na T bez obsa ? Wystarczy can na minerałach i możesz charge robić - zety miotą wszystko ,a terran nie będzie ci specjalnie banshee robił -ba często nie da się połapać co P robi xD

nozownik
Wiadomość [#74]: 15.04.2011 o 14:59

Konto skasowane

no wiadomo że można, można scoutować halucynką przecież... a chargeloty to faktycznie potęga, dużo się zrobi i bio nie ma. jak jeszcze dobre FF'y się zrobi to już wogóle jadka

r3tsa
Wiadomość [#75]: 15.04.2011 o 15:01

Konto skasowane

Kris7 napisał
r3tsa napisał
Nie widziałem, żeby jakiś pros latał po mainie obsem, po prostu obsy wiszą na armią

no proszę Cię.... mieć obsa w bazie przeciwnika i nie zerknąć co on tam ma?

wiadomo, że w późniejszym etapie gry niewidzialne jednostki mają ciężej bo zwykle opp ma już detakcję, jednak w early i early mid często gęsto obsy dają niezbędne info.

piszesz, że skana nie da się zanegować - fakt ale skana widzą dwie strony więc skanowany widzi co zobaczył przeciwnik np kilka razy przeciwnik trafił skanem w moment jak pakowałem mariny do medi - i dupa - wiedziałem ze z dropa nici ale chociaż nie straciłem jednostek. natomiast gdy obs zeskautuje to samo to z dużym prawdopodobieństwem stracę fullmedi :/

wiem, że to są niuanse ale czynią one z obsa (wulg.)ająco dobrą i skouteczną jednostkę na każdym lvl rywalizacji.

Jak już mówiłem tylko grająć 1gate robo obs daje wymierne korzysći scoutując baże przeciwnika.

Razor
Wiadomość [#76]: 15.04.2011 o 15:04

Konto skasowane

Za te sentry lepiej HT wtechować.

r3tsa
Wiadomość [#77]: 15.04.2011 o 15:04

Konto skasowane

Game sense się kłania pierwszy scout + jeden skan + scv na expie i już dokładnie wiesz co toss będzie robił, pozatym jak zobaczysz obsa to też automatyczie wiesz, że toss ma robo, wszystko działa w dwie strony.

Razor
Wiadomość [#78]: 15.04.2011 o 15:40

Konto skasowane

no pewnie co z tego ,że protosski 3 gate może oznaczać 30 różnych strategii prawda ^_^ ?

r3tsa
Wiadomość [#79]: 15.04.2011 o 15:54

Konto skasowane

Tja, zwłaszcza jak widzisz jednego stalkera i same zety, 1 rax FE bije wszystko :X

Razor
Wiadomość [#80]: 15.04.2011 o 17:03

Konto skasowane

yyy zwykle tossi chowali armie

REKLAMA
Strona 4 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :