Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, godzina 03:32
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: [D] TvP obrona przed DT

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
urlich
Wiadomość [#41]: 12.04.2011 o 00:18

Konto skasowane

No niestety na ogólnodostępnym forum raczej nie da się wyciągnąć sensownej dyskusji na żaden temat, a szkoda. 'Terranie płaczą ble ble ble'. Nikt nie płacze, temat powstał z takim fajnym przedrostkiem "[D]" co miało oznaczać chęć nawiązania dyskusji (o czym pewnie większość nawet nie wie, bo kto by tracił czas na przeczytanie regulaminu...) na temat najoptymalniejszego rozwiązania w danej kwestii. Może i faktycznie nie jest to najbogatszy temat na dyskusje, ale jeśli ktoś chce się porage'ować to myślę że są do tego odpowiedniejsze wątki.

A dyskusja jest jałowa właśnie dzięki osobom z takim podejściem jak Ty. Ja jestem fajny, a wszyscy dookoła płaczą. Jeśli ludzie, którzy nie mają nic do powiedzenia w danej kwestia nie wypowiadaliby się w temacie, jak to właśnie robisz, było by dużo mniej jałowych dyskusji.

Duppon
Wiadomość [#42]: 12.04.2011 o 00:34

Konto skasowane

Nom obs jest świetny i stwierdzam to jako protoss. Nie zamieniłbym tej jednostki na ravena w żadnym wypadku. Zalety obsa to latanie, niewidzialność, niski koszt, szybko się robi. Wady - wolny bez upa.

ALE

protoss mając obsa jest jednocześnie praktycznie pozbawiony innej detekcji (cannony są drogie, można je ominąć, generalnie kał), a to oznacza, że granie robo za 200 minerałów jest niemal koniecznością. Grając na terka lub prota bez robo poci mi się dupa ze strachu.

VelOCity#1448
zbigr
Wiadomość [#43]: 12.04.2011 o 07:46

Konto skasowane

Mokre plecy i spocona dupa to normalka podczas grania w sc2, więc tak się nie przejmuj.

i20918
Wiadomość [#44]: 12.04.2011 o 07:50

Konto skasowane

Duppon napisał
Nom obs jest świetny i stwierdzam to jako protoss. Nie zamieniłbym tej jednostki na ravena w żadnym wypadku. Zalety obsa to latanie, niewidzialność, niski koszt, szybko się robi. Wady - wolny bez upa.

Ja bym dodał jeszcze że jest mały przez co trudno go z armii przeciwnika wyłuskać(trudniej myszką trafić). Niby niewiele ale latający mózg Z bardzo łatwo wsnipić biggrin.gif (raven pod tym względem jest gdzieś pośrodku)

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
r3tsa
Wiadomość [#45]: 12.04.2011 o 10:30

Konto skasowane

Kris7 napisał
Retsa - za bardzo filozofujesz np nad tym czy obserwer jest bardziej detektorem czy zwiadowcą, czy raven jest bardziej detektorem czy jednostką bojową itd itp Wiedziałem, że ktoś będzie tak filozofował i dlatego pytanie sformułowałem bardzo subiektywnie, by wyniki głosowania nie mogły być podważone "bo ktoś pewnie źle zrozumiał pytanie, bo przecież to, bo przecież tamto".

Wyniki nie kłamią - nawet jeśli uznamy, że (jak twierdzisz) obs nie jest najlepszym detekrotrem (biorąc pod uwagę wszystkie zalety i wady detectorów) to jednak zdecydowana większość głosujących chciałaby mieć właśnie observera zamiast ravena czy overseera.

tu już nie chodzi o argumenty za i przeciw, bo każdy wie jak wygląda i działa detector każdej z ras. Chodzi razcej o zbadanie faktu jakim jest odczucie graczy co do najlepszej jednostki-detectora. Jeżeli w głosowaniu obs bije na głowę inne detectory to znaczy że Ci co głosowali na obsa są w błędzie a Retsa i pozostali mają rację? Nie wiem, może i tak właśnie jest, ale niech każdy wysnuje wnioski sam.

ja głosowałem na obsa - nie będę bronił tego stanowiska - po prostu czuję, że jest najpraktyczniejszy (poza tym jest jednostką, która mnie najbardziej wkur.wia biggrin.gif )

Inne rasy mają inne sposoby scoutowania, toss za bardzo nie ma, trochę bezsensowna taka ankieta, po co terranowi observer albo zergowi? xD W tej grze zawsze jest cośza coś może protoss music mieć niewidzialnego detectora, bo ma najmniej rodzajów detekcji?

i20918 napisał
Duppon napisał

Ja bym dodał jeszcze że jest mały przez co trudno go z armii przeciwnika wyłuskać(trudniej myszką trafić). Niby niewiele ale latający mózg Z bardzo łatwo wsnipić biggrin.gif (raven pod tym względem jest gdzieś pośrodku)

Zmieńcie sobie grafikę, żeby lepiej było widać niewidzialne jednostki, łatwiej będziecie wyłapywać gamebreaking obsa.

[Edycja r3tsa - 12.04.2011 o 10:30]

i20918
Wiadomość [#46]: 12.04.2011 o 11:02

Konto skasowane

r3tsa napisał
Zmieńcie sobie grafikę, żeby lepiej było widać niewidzialne jednostki, łatwiej będziecie wyłapywać gamebreaking obsa.

Jak bym się chciał w takie rzeczy bawić to bym sobie bota do autoamatyzacji napisał(przy produkcji z budynków). W swoim poście bardziej mi chodziło o to że łatwiej kliknąć w wielki latający mózg niż w malutkiego obsa(jeśli mam w pobliżu detektor).

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
r3tsa
Wiadomość [#47]: 12.04.2011 o 11:31

Konto skasowane

Jak masz detekcję to nie musisz klikać Oo

i20918
Wiadomość [#48]: 12.04.2011 o 11:33

Konto skasowane

r3tsa napisał
Jak masz detekcję to nie musisz klikać Oo

Jak chcę żeby moje jednostki zestrzeliły wrogiego detektora, a nie strzelały na wiwat to muszę.

Kris7
Wiadomość [#49]: 12.04.2011 o 20:09

Konto skasowane

urlich napisał
"[D]" co miało oznaczać chęć nawiązania dyskusji (o czym pewnie większość nawet nie wie, bo kto by tracił czas na przeczytanie regulaminu...)

była kiedyś sonda nt czytania regulaminu biggrin.gif

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
Vengance
Wiadomość [#50]: 12.04.2011 o 20:41

Konto skasowane

i20918 napisał

Jasne że łatwo smiley.gif Zwłaszcza jak sie gra ghosty i cisnie snipe roundy biggrin.gif
Dość że overseer to jedyna jednostka mobilna która widzi cloakowane ghosty to jest przez nie kontrowana, że o infestorach już nie wspomne biggrin.gif IMBA w uj.

Kris7
Wiadomość [#51]: 12.04.2011 o 22:17

Konto skasowane

r3tsa napisał
W tej grze zawsze jest cośza coś może protoss music mieć niewidzialnego detectora, bo ma najmniej rodzajów detekcji?

Kris7 napisał
UWAGA - SONDA cholernie subiektywna

- gdybyś mógł wybrać dla swojej rasy jedostkę-detekotora byłby to: http://sonda.hanzo.pl/sondy,111665,zbzM.html

nie ugrzęźnijmy tylko w rozważaniach nt balansu ras - po prostu wybierzmy najlepszą jednostkę detectora.

czytamy Retsa czytamy a nie filozofujemy ^^
r3tsa napisał

Inne rasy mają inne sposoby scoutowania, toss za bardzo nie ma, trochę bezsensowna taka ankieta, po co terranowi observer albo zergowi? xD

zostaw już ten skaut, bo zaczynasz trolololować ^^ halucynacja fenixa - po co to komu?

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
ShadowDancer
Wiadomość [#52]: 12.04.2011 o 23:24

Konto skasowane

r3tsa napisał
Inne rasy mają inne sposoby scoutowania, toss za bardzo nie ma, trochę bezsensowna taka ankieta, po co terranowi observer albo zergowi? xD W tej grze zawsze jest cośza coś może protoss music mieć niewidzialnego detectora, bo ma najmniej rodzajów detekcji?

No to podsumujmy - zerg ma changelinga, toss obsa i halu, terran scan i latające raxy. Pominąłem coś?

I tak, obs może być używany do zwiadu, jednak to, że jest niewidzialny przydaje się również do samego wykrywania, bo ciężej go wysnipować - to chyba oczywiste.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
r3tsa
Wiadomość [#53]: 13.04.2011 o 01:10

Konto skasowane

Jak chcesz być taki dokadny to, zerga ma creep, overlordy + overseery + changeling, speed znacznie zwiększa wydajność, terran ma skana, latające raxy, reaper w early jak i szybki helion też jest świetnym scoutem, toss ma halucynację + obeservera + phoenixa eventualnie, tylko np. na dużych mapach jak taldarim wydajność scoutu obsem znacznie spada podobnie jak overlordami bez speeda. Imo zerg zawsze powinien robić speed do overów właśnie dla scoutu, a terran ze skanami nie potrzebuje niczego innego w mid-late game, scoutowanie protossa często jest uzależnione od techa jakiego się wybiera i vT robo jest najpopularniejsze i to się nie zmieni. W ogóle nie dodałem poświęcenia unita najczęściej robola, aby sprawdzić kompozycję armii argument, że toss może ukryć gdzieś budynki jest conajmniej śmieszny, bo wystarczy zescoutować kompozycję armii i można odpowiednie wnioski wyciągnąć.

A Kris pisałem wcześniej, kiedy warto skautować halucynacją, halucynacja to dwa FF, a dwa FF vs bio często ratują mi dupe. W PvP gdzie gra się kończy na main vs main najczęściej nie ma miejsca na takie rzeczy, i zostaje PvZ gdzie jesteś zmuszony grać albo allina albo FE i właśnie build gate FE jest na tak skonstruowany, że naprawdę halucynacja świetnie tam pasuje. vsZ nie gra 1 gate robo, nie ma dostacznie szybkiego scoutu obsem.

Dla mnie po prostu niektórych rzeczy nie da się rozdzielić, a subiektywna ocena który detektor jest najlepsza jest g*** warta, bo tylko protoss potrzebuje tego typu detectora.

ac1d
Wiadomość [#54]: 13.04.2011 o 11:08

Konto skasowane

zreszta smiesznie troche, ze sonda dotyczyla najlepszego detectora, a wszyscy i tak zaglosowali na najlepszego scouta ^^

r3tsa
Wiadomość [#55]: 13.04.2011 o 13:31

Konto skasowane

Nawet scoutem nie jest najlepszym, najlepszey scout ma terran, skana nie da się niczym zanegować.

ShadowDancer
Wiadomość [#56]: 14.04.2011 o 19:34

Konto skasowane

r3tsa napisał
zerga ma creep, overlordy + overseery + changeling

To ty wjeżdrzasz przeciwnikowi creepem do bazy? Heh, ja jak próbuje to cffaniaki mają turrety ;/

r3tsa napisał
najlepszey scout ma terran, skana nie da się niczym zanegować.

No, gdyby nie było mula, to bym się zgodził...

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Crack
Wiadomość [#57]: 14.04.2011 o 21:28

Konto skasowane

r3tsa napisał
terran ma skana, latające raxy, reaper w early jak i szybki helion też jest świetnym scoutem

rownie dobrze można napisać, że ma marina IDEALNY na scouta bo tani, marudera genialny bo wytrzymały w miarę, tanki mogą się bronić przed próbą ubicia z ziemi itp itd

r3tsa
Wiadomość [#58]: 14.04.2011 o 21:31

Konto skasowane

n/c

Sulphuriell
Wiadomość [#59]: 14.04.2011 o 21:38

Konto skasowane

r3tsa napisał
Nawet scoutem nie jest najlepszym, najlepszey scout ma terran, skana nie da się niczym zanegować.

Jak się nie da, jak da. Wystarczy stawiać ważne budynki w nieco dziwnych miejscach, tak, żeby trudniej było coś zobaczyć scanem. Dla mnie to jest obrona przed scanem.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
r3tsa
Wiadomość [#60]: 14.04.2011 o 21:40

Konto skasowane

Ja Ci chyba napisałem, że wystarczy skanować armię.

REKLAMA
Strona 3 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :