Dziś jest: Piątek, 30 października 2020, godzina 02:38
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: [D] TvP obrona przed DT

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
r3tsa
Wiadomość [#21]: 11.04.2011 o 10:44

Konto skasowane

Nie rozróżniacie, observer daje map control, on nie służy wyłącznie do detekcji, ludzie go robią do scoutowania, bo inaczej się nie da. Kurwa tak często to rozróżnić? -.-

ShadowDancer napisał
Jak terran marnuje scany na obsy to się cieszę, bo mnie tego jechanego woja wyjdzie, a jak toss rozwala mi creep to się tylko (wulg.)am. Poza tym zerg robiąc creep zaniedbuje inne rzeczy.

No ja się nie cieszę z tego nigdy -.- Nie wiesz kiedy dzieli armię, jaką ma kompozycję, kiedy łąduje medi, co stawia w bazie.

i20918
Wiadomość [#22]: 11.04.2011 o 11:10

Konto skasowane

Na pochód wczoraj nie poszedłem, a jednak nie rozumiem co On plecie:
r3tsa napisał
Nie rozróżniacie, observer daje map control, on nie służy wyłącznie do detekcji, ludzie go robią do scoutowania, bo inaczej się nie da. Kurwa tak często to rozróżnić? -.-

r3tsa napisał
Nie rozróżniacie,...

Czego ?
r3tsa napisał
...observer daje map control,...

daje i ?
r3tsa napisał
...on nie służy wyłącznie do detekcji,...

wiemy i ?
r3tsa napisał
...ludzie go robią do scoutowania,...

to też wiemy i ?
r3tsa napisał
bo inaczej się nie da.

czego się nie da ? scautować/wykrywać/kręcić lodów ?
r3tsa napisał
Kurwa tak często to rozróżnić?

Częstotliwość rozróżniania zdolności observera do zwiadu jest nie jest tym samym co jego zdolność detekcji ponieważ my K.... nie rozróżniamy że daje on map control ?

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
r3tsa
Wiadomość [#23]: 11.04.2011 o 11:17

Konto skasowane

Jak można uznać observer za najlepszego detectora, skoro w 90% przypadków służy do scoutowania? Oo

i20918
Wiadomość [#24]: 11.04.2011 o 11:25

Konto skasowane

r3tsa napisał
Jak można uznać observer za najlepszego detectora, skoro w 90% przypadków służy do scoutowania? Oo

Bo oprócz scoutowania jednostek nie posiadających cloaka potrafi też scoutować jednostki które tą niewidzialność posiadają jednocześnie samemu pozostając dla przeciwnika niewidzialnym ?
Hmm atakować banshe na cloaku czy nie atatkować, może nie ma obsa, a może ma.

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
r3tsa
Wiadomość [#25]: 11.04.2011 o 11:28

Konto skasowane

Chyba masz braki w podstawach, jak grasz banshee z cloakiem to jesteś zmuszony harrasować nimi a przynajmniej próbować i wtedy się raczej nie myśli czy ma obs czy nie Oo

Sulphuriell
Wiadomość [#26]: 11.04.2011 o 11:41

Konto skasowane

r3tsa napisał

Normalnie. Jest detektorem i jest lepszy niż overseer czy raven, które też są detektorami. Wśród jednostek posiadających detekcję w SC2 najlepszy jest observer, właśnie dlatego, że ma najlepsze dodatkowe właściwości wśród innych detektorów, oraz dlatego, że przeciwnik musi mieć własną detekcję by go dopaść. Nie wiem jak prościej można to napisać ^^

Zresztą Overseer niby nie służy do scoutowania? Też służy, tylko w porównaniu do observera słabo się sprawdza w tej roli^^

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
r3tsa
Wiadomość [#27]: 11.04.2011 o 11:47

Konto skasowane

Raven jest bardziej użyteczny od observera.

i20918
Wiadomość [#28]: 11.04.2011 o 12:01

Konto skasowane

r3tsa napisał
Chyba masz braki w podstawach, jak grasz banshee z cloakiem to jesteś zmuszony harrasować nimi a przynajmniej próbować i wtedy się raczej nie myśli czy ma obs czy nie Oo

A w którą bazę lepiej harasować, tą w której jest observer czy ta w której go nie ma ?
r3tsa napisał
Raven jest bardziej użyteczny od observera.

Nie jest, może jakieś argumenty ?

[Edycja i20918 - 11.04.2011 o 12:01]

r3tsa
Wiadomość [#29]: 11.04.2011 o 12:21

Konto skasowane

Łał terran musi rzucić skana, przy 1gate robo zawsze toss będzie miał te 3 obsy na banshee harass.

Jest bo, może harassować i bronić harass, uczestniczyć w reguralnej bitwie, zabija observera aka najlepszego detectora w grze.

Sulphuriell
Wiadomość [#30]: 11.04.2011 o 12:56

Konto skasowane

No najlepszy nie znaczy nieśmiertelny. A scan to 270 minsów mniej ^^

ac1d
Wiadomość [#31]: 11.04.2011 o 13:02

Konto skasowane

rozumiem o co r3tsowi chodzi - co innego scout, co innego detector.

jesli chodzi o zadanie scouta, to faktycznie, obserwer bije innych na glowe, bo jest niewidzialny
ale jesli chodzi o detekcje niewidzialnych unitow, to wiem, czemu r3tsa uwaza inne detectory za lepsze - overseer jest szybszy, wiec moze szybciej dotrzec w miejsce, w ktorym detekcja jest potrzebna (nie mowiac o tym, ze kazdy OL na mapie moze byc detectorem, wiec majac ich dobre rozmieszczenie to po prostu kilka sekund i viola), a raven moze wybraniac harras niewidzialnych unitow i wspomagac regularna armie jako caster.
tak czy owak, w kwesti dostepnosci i szybkosci detekcji, nic nie przebije terranskiego scana.
ale i tak nie zamienilbym obsa na inna "odpowiadajaca" jednostke - niewidzialny scout jest po prostu bardzo uzyteczny, a detekcja nie jest tak czesto wymagana w grze, plus te 25/75 czesto mozna gdzies zmiescic w wydatkach (gorzej z czasem produkcyjnym roboticsa, ale trudno, cos za cos)

edit: sulp, scan nie kosztuje 270 minsow, po prostu nie masz tych minsow szybciej, ale to nie znaczy, ze musisz je wydac ^^

[Edycja ac1d - 11.04.2011 o 13:03]

i20918
Wiadomość [#32]: 11.04.2011 o 14:02

Konto skasowane

r3tsa napisał
Jest bo, może harassować i bronić harass, uczestniczyć w reguralnej bitwie, zabija observera aka najlepszego detectora w grze.

Nie jest bo, gówniany z niego zwiadowca, dodatkowo bardzo delikatny i drogi. Masz coś za coś choć ty zdaje się tego już nie dostrzegasz. Obs jest najlepszym detectorem właśnie dzięki swoim możliwością zwiadu. Jest specjalistą i to się liczy bo nie marnujesz kasy na coś czego nie koniecznie będziesz musiał użyć(zdolności castera).

Sulphuriell
Wiadomość [#33]: 11.04.2011 o 17:17

Konto skasowane

ac1d napisał
rozumiem o co r3tsowi chodzi - co innego scout, co innego detector.

No fajnie, tylko jest jedno ale - nie ma w grze niczego, co służyłoby tylko jako detektor. Takie coś, co byłoby tylko detektorem musiałoby być czymś co ma zasięg detekcji, ale jest ślepe - nie zobaczy co to jest, jeśli to coś nie jest w zasięgu wzroku innej jednostki. To byłby wtedy czysty detektor, który sam w sobie nie nadaje się do scoutu. A teraz wróćmy na ziemię, bo dyskusja było tym, jaka jednostka jest NAJLEPSZYM DETEKTOREM, a nie jaka NAJLEPIEJ ROBI DETEKCJĘ, bo tak się składa, że jeśli wziąć pod uwagę TYLKO detekcję, to każda jednostka działa tak samo ^^

ShadowDancer
Wiadomość [#34]: 11.04.2011 o 17:26

Konto skasowane

r3tsa napisał
No ja się nie cieszę z tego nigdy -.- Nie wiesz kiedy dzieli armię, jaką ma kompozycję, kiedy łąduje medi, co stawia w bazie.

No to wtedy podsyłam następnego, nie? Chyba nie jest taki drogi. Właśnie problem z innymi detectorami jest taki, że nimi nie polatasz po bazie i nie rozkminisz, czy gdzieś w rogu jest postawiony stargete, czy nie. Scanów nie masz na tyle, żeby po kątach scanować, tak samo changeling często nie przebiegnie dalej niż kilka kroków.

@up: no tak, ale chyba oceniamy detectora jako takiego, a nie jednostkę? Oceniamy, czy jednostka ma niski tech, jakie koszta, prędkość poruszania się i szanse przeżycia, aby jak najszybciej mieć detekcję nad zagrożonym ekspem. W tym wypadku najlepszy jest obs(bo nie da się go wysnipować, najtańszy) > overseer(szybki, niski tier) > raven(drogi, wolny, tier3).

Bo jeśli będziemy oceniali, co jest najlepszą jednostką jako taką, to ja wybieram templara, bo zowni wszystkie pozostałe.

[Edycja ShadowDancer - 11.04.2011 o 17:31]

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
r3tsa
Wiadomość [#35]: 11.04.2011 o 17:56

Konto skasowane

Bleh tylko acid zrozumiał o co mi chodzi...

Sulphuriell
Wiadomość [#36]: 11.04.2011 o 17:57

Konto skasowane

ShadowDancer napisał

Bo jeśli będziemy oceniali, co jest najlepszą jednostką jako taką, to ja wybieram templara, bo zowni wszystkie pozostałe.

To templar jest detektorem?^^

Temporal
Wiadomość [#37]: 11.04.2011 o 19:59

Konto skasowane

Wraz z nowym patchem juz bedzie smiley.gif

Sulphuriell
Wiadomość [#38]: 11.04.2011 o 20:07

Konto skasowane

hę? potluczony.gif

ja słyszałem tylko, że up na speed dla lingów ma dawać im detekcję, ale z templarami to pierwsze słyszę lol.gif

[Edycja Sulphuriell - 11.04.2011 o 20:07]

Kris7
Wiadomość [#39]: 11.04.2011 o 20:46

Konto skasowane

Retsa - za bardzo filozofujesz np nad tym czy obserwer jest bardziej detektorem czy zwiadowcą, czy raven jest bardziej detektorem czy jednostką bojową itd itp Wiedziałem, że ktoś będzie tak filozofował i dlatego pytanie sformułowałem bardzo subiektywnie, by wyniki głosowania nie mogły być podważone "bo ktoś pewnie źle zrozumiał pytanie, bo przecież to, bo przecież tamto".

Wyniki nie kłamią - nawet jeśli uznamy, że (jak twierdzisz) obs nie jest najlepszym detekrotrem (biorąc pod uwagę wszystkie zalety i wady detectorów) to jednak zdecydowana większość głosujących chciałaby mieć właśnie observera zamiast ravena czy overseera.

tu już nie chodzi o argumenty za i przeciw, bo każdy wie jak wygląda i działa detector każdej z ras. Chodzi razcej o zbadanie faktu jakim jest odczucie graczy co do najlepszej jednostki-detectora. Jeżeli w głosowaniu obs bije na głowę inne detectory to znaczy że Ci co głosowali na obsa są w błędzie a Retsa i pozostali mają rację? Nie wiem, może i tak właśnie jest, ale niech każdy wysnuje wnioski sam.

ja głosowałem na obsa - nie będę bronił tego stanowiska - po prostu czuję, że jest najpraktyczniejszy (poza tym jest jednostką, która mnie najbardziej wkur.wia biggrin.gif )

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
Sickstee
Wiadomość [#40]: 11.04.2011 o 23:09

Konto skasowane

co za jałowa dyskusja biggrin.gif
każdy płacze, że to detector w jego rasie jest najsłabszy, a inny najlepszy biggrin.gif
a terranie płaczą nad DT bo nie potrafią postawić turreta za wallem w mainie i przy cc w naturalu biggrin.gif

wtf się dzieje z tą grą degradacja umiejętności czy co?

"Jeśli mierzysz w gwiazdy, możesz wdepnąć w gówno, ale jeśli mierzysz w gówno, na pewno trafisz w gówno." Wiktor Zborowski

http://eu.battle.net/s(...)ickstee/
REKLAMA
Strona 2 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :