Dziś jest: Wtorek, 26 maja 2020, godzina 08:06
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategia przeciw Carrierom

Leonardo
Wiadomość [#1]: 07.04.2011 o 13:12

Konto skasowane

Słuchajcie, gram od 2 miesięcy w SC niemal dzień w dzień. Chwile po mnie doszedł taki jeden ziomek który ciągle przegrywał. Teraz się wycwanił i całe czas buduje mase carrierów które niszczą mi wszystko. PvP corsarze ani scouci nie dają. Dzisiaj wysłałem przeciw niemu w grze PvT 5 valkirii i 6-8 goliatów i ta sama historia, strąciłem mu jednego cariera a sam straciłem wszystko i przegrałem...

Garn
Wiadomość [#2]: 07.04.2011 o 20:52

Konto skasowane

Terran:
- Goliathy, w dużych ilościach, z upgradem do zasięgu(koniecznie), musisz targetować Carriery bezpośrednio, żeby nie strzelały w inteceptory, strącaj je pojedyńczo.
- Battlecrusiery i Valkirie
- EMP Science Vessela, starczy 1.
- Lockdown Ghosta
Podstawą jest tutaj Lockdown. Nic tak nie (wulg.)a jak 6 zacloackowanych Ghostów rzucających 12 Lockdownów, i Science Vessel rzucający EMP na wszystkie Carriery. Nalepsze są Battki + Yamato Gun + Valkirie, ale Carriery muszą zostać otoczonez jednej strony przez Valkirie, a z drugiej przez Battki.

Zerg:
- Masa masa masa Hydralisków z Defilerami, używaj Dark Swam na Hydry i Plaque na Carriery
Defilery są obowiązkowe. Jak rzucisz Dark Swarm Hydraliski będą nieśmiertelne dla Carrierów. Plaque im zniszczy HP(ale nie Shieldy). Carriery są wolne, więc jak to dobrze rozegrasz to nie stracisz nic, a on całe wojsko.

Protoss:
- Też Carriery, zmixuj je ze Scoutami, dadzą lepszy efekt.
- Arbiter i jego Statis Cell
- Od biedy Archony + Dragoony
- Dark Archoni i Mind Control
Nie używaj Corsairów. Mają za mały DMG w porównaniu z armorem Carrierów. Beznadziejny pomysł. Scouty w sumie zadają najwięcej obrażeń, ale muszą być czymś wspierane, najlepiej też przez jakieś Carriery. Możesz pokombinować z Psonic Stormem, Carriery są wolne - pod warunkiem że Templar dożyje rzucania.

Poza tym, najlepszą drogą by było po prostu niedopuścić do produkcji Carrierów. Niszcz wrogowi ekspy. Nie pozwól mu się rozwijać, a sam Zajmij każde wolne miejsce z minerałami, bo gra na Carriery = zabudowywanie się wieżyczkami, brak wojska i ataków. To jest lamerskie, i żeby z tym wygrać cały czas musisz mu w tym przeszkadzać - Reavery są świetną altylerią do niszczenia Photonów, ze względu na zasięg większy od wieżyczek.

Mam nadzieję że Ci się to przyda. Pozdro i powodzenie w grze smiley.gif

[Edycja Garn - 07.04.2011 o 21:15]

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
rotfl
Wiadomość [#3]: 13.05.2011 o 15:33

Konto skasowane

Czytajac powyzszy post stwierdzam ze Ci sie to nie przyda bo uzywanie sv czy ghostow z lckdownem micro targetowanie to zdecydowanie za duzo jak na gracza ktory sie bawi w sc od 2 miesiecy.
Grajac terrkiem 1 fact fast expo dodaj armory i academy rzucaj scany caly czas dostaw z 4-5 factory i majac swiadomosc timingu przeciwnika badz tez zagraj tank/vult i przejedz po nim zanim bedzie miec carriery badz tez tank/gol z czego tanki z jednego facta powinny styknac ostro pchaj sie w niego w miedzyczasie zajmujac 3 gaz jesli widzisz same carriery i nic poza tym to mozesz grac pure gol i po prostu na attack movie przejechac po nim. Mozesz tez zagrac wrighty z cloack'iem ktore w przypadku braku obsa spokojnie dojada carry.

Ogolnie pamietaj zeby grac duzo scv stawiac supply i produkowac mase. Ewentualnie popros jakiegos kolege zeby zagral na Twojego kumpla i podpatrz co i jak zagra

WunderWaffel
Wiadomość [#4]: 03.12.2011 o 23:22

Konto skasowane

Sorry za odkopanie tematu ale mam wene smiley.gif

W ogóle co to za pytanie: "Jak pokonac Carriery?". Jak można dopuścić do tego, ze wróg ma takie zapasy by nimi atakować xD

Terran:
Wystarczą Wrathy i dokupiony do nich Stealth. Zakładam, że skoro ktoś robi mass Carriery i gra od niedawna nie buduje Obserwatorów, bo po co? Nie dośc, że robisz je taniej, to przeciwnik nie może odpowiedzieć. A jesli sie takowy pojawi to Scan i smigamy na niego...

Zerg:
Znowu - co jest tanie, w dużych ilościach i zadaje dobry dmg? Tak - to jest Scourge. Carriery nie nadazą odpowiadac ogniem. Najlepiej podlecieć z massa Overlordów na speedzie by przeciwnik nie był w stanie nacelować smiley.gif

Protoss:
I znowu - taniej i sprytniej? Arbiter + Dragony. Dwa Arbitry starczą, bo zanim Carrier zdazy je zdjąć to AA Dragonow zada nie małe straty.

Taktyki jakie proponuje @Garn sa dobre - ale trzeba miec już skilla. A jesli ktoś gra 3 miesiące to wątpie by go miał. Moje propozycje nie wymagają jakiegos micro czy macro czy multitaskingu. Sa proste - i sa na nie proste kontry.

P.S. Jesli chcesz "przyszpanować" załaduj jakies tanie jednostki dystansowe na trasportowce (Overlordy / Ssutle / Transport) i w czasie ataku na Carriery zdeponuj je w bazie przeciwnika. Grupujesz jednostki i naciskacz "1" + "a" i LPM na mapie i masz problem z glowy.

[Edycja WunderWaffel - 03.12.2011 o 23:25]

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :