Dziś jest: Wtorek, 26 marca 2019, godzina 06:08
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Edytor Map Jak ustawić własną minimapę?Poradnik

Temat został zamknięty.

Temat: Jak ustawić własną minimapę?Poradnik

uncc
Wiadomość [#1]: 28.03.2011 o 13:23

Konto skasowane

Witam,wielu miało problemy z własną minimapą aby tam gdzie ma być obraz naszej mapki pojawił się nasz obrazek,dlatego zrobiłem ten krótki tutorial jak krok po kroku dodać naszą minimapę smiley.gif
Zaczynamy...na początku potrzebne nam będą paint, irfanviev i 15-20 minut wolnego czasu biggrin.gif.Irfanviev ściągniemy z tej strony:Klik!
Dobrze najpierw trzeba znalezc obrazek który nas będzie interesował po czym wklejamy go do painta i zmieniamy jego wielkość do 256x256.Jak to zrobić poniżej ^^
Klik!

Zapisujemy obrazek i wylaczamy painta

Dobrze mamy obrazek,ale nie jest on w formacie tga,dlatego otwieramy wczesniej pobranego irfanviev'a
Włączamyi i wchodzimy OPEN . wybieramy nasz obrazek i klikamy ok.

Teraz trzeba będzie zapisać nasz obrazek jako tga.
Wchodzimy w File---->Save as i na dole mamy zapis jako typ daje TGA-True vision Targa i zapisujemy nasz obrazek biggrin.gif

Jeśli ktoś się pogubił to link poniżej ;p

Klik

Teraz czas na edytor...otwieramy naszą mapke wchodzimy w menedzer importu(F12).Trzeba zaimportować nasz obrazek robimy to tak:
Prawy Przycisk Myszki na srodku menedzera importu----->Importuj plik ------->Wybieramy nasz obrazek w formacie tga ktory zrobilismy wczesniej i klikamy ok.

Teraz czas zmienic jego nazwe,jeśli chcemy by działał biggrin.gif

Klikamy na nasz zaimportowany plik Prawym Przyciskiem Myszki i klikamy Modyfikuj właściwości pliku.Teraz pod ścieżką dajemy "własna ścieżka" i przepisujemy idealnie:
war3mapPreview.tga

Gotowe.Jeśli ktoś się pogubił to link poniżej.
Klik

W grze powinno to wyglądać tak :

Klik
Pozdrawiam.

[Edycja uncc - 28.03.2011 o 15:30]

[Edycja uncc - 28.03.2011 o 15:36]

potluczony.gif
Supreme
Wiadomość [#2]: 28.03.2011 o 14:40

Konto skasowane

Dobry poradnik! Polecam dodać go do przyklejonych.

1.Ogarnij Ortografie
2.Zadawaj Pytania
3.''Bez znajomości języków człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu'' Anton Czechow

Moje tutoriale:
Kolory w Warcraft 3
Tworzenie Ekranu startowego - Wysoka Jakość, Warcraft 3
uncc
Wiadomość [#3]: 29.03.2011 o 15:07

Konto skasowane

Dzięki,jak ktoś ma problemy to pisać zawsze odpowiem,sam często mam problemy i ciężko mi idzie ich rozwiązanie smiley.gif

[Edycja uncc - 28.03.2011 o 15:29]

Jeżeli chcecie,zrobię też poradnik o ekranie wczytywania ;p.
PS.Wątpie że do przeklejonych bo mało osób odwiedza ten temat ^^

potluczony.gif
Olos
Wiadomość [#4]: 29.03.2011 o 19:01

Konto skasowane

Dodam go jak tylko zrobie zaplanowany na weekend porządek w przyklejonych. Gdybym nie dodał napisac mi na pw albo gadu. Zamykam.

" I think, therefore I am... I think."

Moderator Tablic Warcraft 3 i Moderator Globalny
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Temat został zamknięty.

Skocz do :