Dziś jest: Czwartek, 19 lipca 2018, godzina 13:35
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Tym razem heal

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   >   >>     Ostatnia
Sivy11
Wiadomość [#61]: 09.03.2011 o 11:54

Konto skasowane

jesli spamujesz chaina i supportujesz go deszczem to nie dziwne ze zjezdzasz z many bo tak to nawet z dobrym gearem wyplujesz sie w minute... utrzymuj earth shield i riptide na tanku, hr uzywaj jak jest aoe i mozesz objac wiecej osob jak jest kryzys mimo to to dopiero supportuj go chainem, jako main leczacego spella uzywaj healing wave tak wlasnie tego co sie tak dlugo rzuca ale musisz go uzywac z odpiwednim mechanizmem czyli tidal waves wtedy casting time spada o 30% i daje spokojnie rade ogolnie na cd raptide spokojnie wrzucasz 2 x healing wave sekunde czekasz raptide na kogos innego kto nie ma full heala albo odnowic na tanku i znowu masz tidal waves... w taki sposob spokojnie wyleczysz party bo tak jak ktos zauwazyl nie zawsze trzeba miec 100% hp na calym party wystarczy ze all zyja :-) oczywiscie chain jak dobrze stoja nie jest glupim pomyslem czy hr ale to skutecznie zjezdza Cie z many... co do ghw to mocny spell i jak ktos ma 30-40% zycia to elegancko sie nim leczy i wtedy widac skutecznosc mastery ale ze kosztuje troche many to raczej uzywam go do leczenia glownie tanka a reszte staram sie wyciagac riptide i healing wavem wliczajac ze procnie earthliving weapon...
unleash elements leczy za srednia ilosc twoj target i powoduje, ze nastepny directowy leczacy spell ma zwiekszona skutecznosc leczenia o 20% co daje ciekawe rezultaty w polaczeniu z ghw.
wogole uzywanie na tym levelu terulling curents i odnawianie sobie many za pomoca lighing bolta jest bez sensu bo raz ze go castujesz strasznie dlugo, dwa jak zaliczasz missa to jest tylko strata many - uzywanie tego talentu ma sens jak sie gra buildem 7/2/32 o ten build: http://eu.battle.net/w(...)/primary i jak sie ma juz epic gear

mailowalem ostatnio z w/w shamanem z paragonu i wlasnie juz wiem co i jak z tym haste - na poczatku nie ma sensu dawac wiecej niz te 916 i 3mac sie na tym poziomie pompujac crita, ale wraz z diametralnym wzrostem sprzetu kiedy zaczynamy osiagac przyzwoity poziom crita cos kolo 20% jak to stwierdzil mozna spokojnie reforgowac sie pod haste z crita i mastery chyba ze robimy sie master healer to mastery zostawiamy i popmujemy z crita i hasta (nie schodic ponizej 916) w mastery to ten sposob co kiedys wspomnialem pare postow wyzej po paru testach z mastery dostali zadowalajce wyniki i na 25kach maja wlasnie dwoch shamanow jednego w buildzie 7/2/32 skupiajacego sie glownie na aoe healingu (hr, ch) i jednego reforgowanego max pod mastery skupiajacego sie na leczeniu tankow, low level hp postaci
ofc goscie z paragonu graja na build 7/2/32 ale oni maja taki ogar sytulacyjny ze moga sobie na cos takiego pozwolic bo to wymaga max ogarniecia wspolpracy healerow - czyli wniosek jaki sam wysnulem ze na poczatku crit a wraz ze wzrostem sprzetu sens pompowac haste zamiast crita jest prawidlowy... musze tylko sprawdzic sobie ten build 7/2/32 bo jakos narazie sceptycznie do niego podchodze...

mialo byc krotko ale nie wyszlo :-)

hmm ciekawe wlasnie przegladam strone paragonu i pierwszy kill Sinestry hc odbyl sie bez resto shaman a jako uzasadnienie jest napisane cos takiego:
Resto is only brought for mana tide totem at the moment, the healing shamans do isn't good enough compared to paladins and priests. Also the fact that shamans have pretty much non utility or useful cooldowns for raid or tanks makes the class really useless. On some fights double tide was good, especial at lower gear levels but as for Sinestra the fight just isn't made such that tide was needed so thats why no resto shamans.
a koncowe podsumowanie jest jeszcze lepsze: So in short, shaman is pretty damn bad class atm. Some ppl may think otherwise but if you play at top and wanna min max to the max. Fewer shamans = better raid comp

odbilo sie to echem wsrod shaman playerow ktorzy zalozyli oficajny topic na forum battla o ten: http://eu.battle.net/w(...)1?page=1

ciekawe czy bedzie jakakolwiek reakcja na to poruszenie bo z w/w tematu na stronie paragonu wynika ze nawet ele shaman aktualnie posysa tak ze lepiej wziasc drugiego locka, ktory kreci lepszy dps gdy potrzebna jest mobilnosc... oO

ha no tak wiele tlumaczy odpowiedz na maila, ktora dostalem przed chwila - w skrocie -
resto: ta to prawda uwazamy, ze resto shaman jako healer jest na niektorych walkach totalnie bezuzyteczny dlatego tez go nie ma w skladzie. Na innych na ktorych sie pojawia sluzy glownie do interuptow, mana tide totemu oraz "supportu" w healowaniu. testy, o ktorych Ci wspominalem byly robione, zeby dokladnie sprawdzic czy shaman posysa czy nie i jakie wogole beda takich buildow rezultaty... niestety wyniki byly nie zadowalajce na top sklad a w ogolnym tescie healerow shaman wypadl najslabiej dlatego tez decyzja o zastapieniu go palem albo priestem... niestety taka prawda przykro mi jak oposulem Ci opinie o Twojej ulubionej klasie w tej grze...
ele: ogolnie shaman w ele praktycznie nie istnieje jego dps na aktualna chwile jest conajmniej smieszny... O_O
ench: sie nie wypowiadam nie grywam...

no to mi dojechal teraz tym mailem O_O

[Edycja Sivy11 - 09.03.2011 o 12:26]

[Edycja Sivy11 - 09.03.2011 o 12:54]

Zielik27
Wiadomość [#62]: 09.03.2011 o 13:03

Konto skasowane

Co do tego dpsu to faktycznie jest tak ze ele obecnie posysa.
Za to enh robi swietny dps i na przyklad w mojej grupie raidowej bardzo czesto jest na pierwszym miejscu w dpsie;-)

Co do leczenia to nie wiem jak to wyglada na 25hc raidach bo w to sie jeszcze nie bawie ale jezeli chodzi o moja grupe
10 normal to leczymy w skladzie ja resto shaman/holy priest/holy pala i w healing done jestem pierwszy:-)

A Priest ma napewno lepszy gear niz moj.

Dzisiaj o 19.30 Accidentsaly udostepnui stream ze swojego raidowania 25hc.
Jeden przekaz bedzie widziamy oczami ele shamana wiec zobaczymy co on pokaze:-)

Sivy11
Wiadomość [#63]: 09.03.2011 o 13:14

Konto skasowane

ta zajrze wlasnie zobaczyc co i jak ale na jego blogu czytalem, ze chcialby wrescie doczekac czasow, zeby nie musial odwracac monitora zeby sie widziec na szczycie tabelki z dpsem :-)
popatrze krotko bo rbg mam od 20 na ktorym jestem w skladzie wiec pewnie zobacze tylko pierwszego bosa...

ogolnie ta cala opinia co jest w moim poprzednim poscie to mnie w sumie ryra bo i tak nie bede gral nikim innym jak szmanem ale tak obiektywnie patrzac zamiescilem ten caly dlugi post zeby ktos cos wiecej wiedzial...

robbo38
Wiadomość [#64]: 10.03.2011 o 09:32

Konto skasowane

Dajmy spokój ele i enh. Ja co prawda mam drugi spec ele ale nie przywiązuje do niego żadnej wagi.
Po waszych poradach przestałem bezmyslnie rzucac Chain hilem i deszczem i faktycznie z mana problemy mniejsze. Jednak martwi mnie cały czas szybkosc leczenia. Wczoraj na Vortex Pinacle padł mi DK tank gdyz po prostu nie zdążyłem go podleczyc. Najpierw wykorzystalem instantowy GHW ale znowu obrywal mocno wiec HW dalem ale przy rzucaniu drugiego tank padł. Nie zagłebialem w szczegóły czy moze sam tank jest winny bo moze ma cos nie tak z gearem i talentami ale przerazilo mnie ze tak szybko otrzymywal tak duze obrazenia.
Jeszcze mnie nurtuje kwestia talentow w buildzie ktoey podał Siwy czy li w tym . Otóż po co resto ładuje w talenty wpływające tylko na dmg ( Concussion ) oraz w Elemntal precission ktory zdaje sie z leczeniem niema wiele wspolnego ? Pytam poniewaz skoro szaman taki jak Kahva z Paragonu daje w takie talenty to musi cos w tym byc. Ja przy nim to jestem noob total wiec pytam bo naprawde nie wiem. Byc moze z jego sprzetem ma to jakis sens. Widze ze koles zrezygnował z Improved shields ale dal sobie talent do regenu many za pomoca LB.
Czytajac Wasze powyższe posty zaczynam myslec ze znowu wróci sytuacja z szamanami jak w WotLK ze sa potrzebni bo ktos musi rzucic Bloodlusta, szkoda by było bo mnie bardzo dobrze sie gra resto szamkiem i nie zamierzam zmieniac postaci. Inna sprawa ze z uwagi na sytuacje ogolno rodzinna nie zamierzam ostro raidowac wiec w sumie moze nie mam sie czym przejmowac bo przeciez na hc dungeony i BH szamek przeciez da rade leczyc spokojnie.

Super hicior
Lucjan
T-9
Wiadomość [#65]: 10.03.2011 o 10:34

Konto skasowane

robbo38 napisał
Jeszcze mnie nurtuje kwestia talentow w buildzie ktoey podał Siwy czy li w tym . Otóż po co resto ładuje w talenty wpływające tylko na dmg ( Concussion ) oraz w Elemntal precission ktory zdaje sie z leczeniem niema wiele wspolnego ? Pytam poniewaz skoro szaman taki jak Kahva z Paragonu daje w takie talenty to musi cos w tym byc. Ja przy nim to jestem noob total wiec pytam bo naprawde nie wiem. Byc moze z jego sprzetem ma to jakis sens. Widze ze koles zrezygnował z Improved shields ale dal sobie talent do regenu many za pomoca LB.

Skądś musiał wyciągnąć HITa dlatego dał w Elemental Precision, a Concussion tylko na dojście...

Zielik27
Wiadomość [#66]: 10.03.2011 o 10:51

Konto skasowane

Robbo nie sluchaj i nie bierz az tgak do siebie tego ze mowia ze szaman jest tylko po to zeby dawac mane czy tam cos innego.

Lecze szamanem i naprawde spokojnie bez najmniejszych problemow szaman moze byc najlepszym healerem.
Wiadomo ze gildie takie jak paragon czy ensidia najpierw wszystko przelicza, przecwicza i w zaleznosci od tego jakie cyferki im wyjda to wezma szamana albo priesta albo zbuduja se jakas hybryde i napisza ze wymyslili nowa klase:-)

Ale spokojnie szaman daje rade w kazdej sytuacji.
Resto szaman jest bardzo dobrym healem, enh robi swietny dps, wczoraj nie wiem czy ogladaliscie stream Accidntaly z BWD 25 ale Hiri (ele szaman) caly czas tez byl w 4-5 najlepszych dpsow.

Takze nie wazne ze jakis super pro gracz z Paragonu napisal ze szaman jest slaby.
Jezeli ogarniasz klase i poznasz jej skile mozliwosci itd rownie dobrze mozesz byc najlepszy.

Przestancie juz zadreczac ludzi pytaniami czy grac szamanem czy nie, bo ktos cos napisal.
Nie dajesz rady nie graj zmien na cos innego.

Ja przed cata caly czas leczylem palkiem. Obecnie palek podobno jest super extra healerem a i tak za nic nie wroce na niego bo szamanem duzo bardziej mi sie podoba i mam gdzies ze ktos napisal ze jest slaby.

Jezei juz tu piszemy o leczeniu szamanem to romawiajmy co zmienic zeby cos poprawic w swoich postaciach zeby bylo jeszcze lepiej.

A tutaj co drugi post jest rodzaju "grac czy nie grac" tym szamanem

uzi2.gif

A i jeszcze co do buildu nie uzywam tego co oni tylko sam sobie zmienilem kilka talentow i nie narzekam.

Sivy11
Wiadomość [#67]: 10.03.2011 o 11:09

Konto skasowane

no to jedziemy od poczatku:
fajnie ze posluchales rady i wyszlo Ci to na dobre :-)
co do tanka to jak widzisz ze jest kiepsko tak jak wczoraj to ze uzyles instan ghw jest ok ale jak jest dalej problem to lecisz healing surge - wiem mowili zeby nie uzywac bla bla bla - to spell wlasnie na takie kryzysowe sytulacje jak dps byl dobry to nie zdazylbys sie splukac z many nawet przy 10 krotnym uzyciu hs, czy tank zawinil ciezko mi stwierdzic mnie tam nie bylo ale dk ma niezlego self heala, ktory mu daje shielda i do tego life tapa wiec musial zle ogarnac sie z runami ze nie mogl sie odpalic bo to dosc sporo mu zycia odnawia - nie wazne jak jest kryzys healing surge ratuje dupe...

co do nurtowania Cie
build 7/2/32 opiera sie na regenie many za pomoca lb tylko ze nie od dzisiaj wiadomo, ze hit u healerow jest do dupy i missuja wszystkim wlacznie z hexem co mnie dobija na pvp bo przegalismy wczoraj rbg bo missnol mi hex :-) i tak Concussion to na typowe dojscie do Elemntal Precission ale przy okazji zwieksza dmg z lb wiec nie sa to zmarnowane punkty.
Elemntal Precission - wydaje sie zbedne ale... jak masz odnawiac sobie mane lb to musisz nim trafiac bo jak missujesz to skuteczna metoda na wypluwanie sie z many tak wiec na koszt rezygnacji z innych talentow dobija sie 2 pkt w Elemntal Precission co jest logiczne bo spirit w tym talencie daje nam hit, a ze teraz heale maja max duzo spiritu to dostaja rly kopa do hita i przestaja missowac i mamy kolejny bonus do dmg z lb i tak naprawde to jedyne sensowe wytlumaczenie dlaczego graja tak a nie inaczej i dlaczego tylko build 7/2/32 wykorzystuje talent Telluric Currents - zobacz sobie ze Kahva majac tak rozdane talenty ma 17.06% na hit czyli dokladnie tyle ile potrzeba zeby nie missowac nawet raid bossow...

bloodlust to juz nie jest atut shamana od momentu jak mag dostal time warpa co jest imo najbardziej zje... rzecza jaka wymyslil blizz w cata...

co do samego shamana to jak widziales wczoraj streaming acc to jechali na 2 healow shamanow( i 2 x dps) zaprzeczajac teori ze shaman jest bezuzyteczny fakt ze nie wytopowali hps tylko jak ktos juz to stwierdzil nikt nie pyta "jaki robisz hps" grunt to utrzymac ludzi przy zyciu a shaman wraz z innymi healami daje rade wysmienicie imo... to cale pier... top gildi glownie opiera sie na ich cyferkach, ktore widza w recounta czy innych ciulatych addonach co uzywaja a patrzac na ich interfacy to maja ich wiecej niz ustawa przewiduje...
dla mnie shaman jest best classa w wowie mimo wszystkich durnych spekulacji, ze blizzard go nie lubi i nigdy nie bedzie tak zajbisty jak mag, prej ble ble ble...

gram nim bo lubie a cyferki zostawiam takim no-lifom jak para, ensa czy innym top gildia, ktore poza wowem zycia nie maja...

to moje 5gr w tym temacie...

Zielik27
Wiadomość [#68]: 10.03.2011 o 11:40

Konto skasowane

Co do tego talentu Elemental Precision to ja go nie uzywam.

Nie ma zbyt wiele walk gdzie gdzie faktycznie masz czas zeby sobie ta mane za pomoca lb odnowic.

ja wykorzystyjue to tylko jak narazie na magmawie i bez tego talentu nie misuje.

Co innego hex na Lost City albo Grim batol bo zdarzylo mi sie pare razy ze moj HEX przestrzelil:-)
Ale przynajmniej jest ciekawie jak nie trafia sie z hexabiggrin.gif

robbo38
Wiadomość [#69]: 10.03.2011 o 13:54

Konto skasowane

Zmieniłem posta bo napisałem go zanim przeczytałem co napisał Siwy. Teraz juz wiem do czego mu ten hit potrzebny.

Dzieki Wam za uwagi i cierpliwosc. Jan ie mam dylematu czy grac szamanem bo nie zmienie tej postaci, mój dylemat to co zmienic by grac ( czyli leczyć ) jeszcze skuteczniej . Ponoc teraz najlepsza rasa dla resto shama to goblin. Meibi ale ja za nic na swiecie nie zmienie rasy bo kocham mojego brzydkiego orka biggrin.gif

[Edycja robbo38 - 10.03.2011 o 13:58]

Super hicior
Lucjan
Sivy11
Wiadomość [#70]: 10.03.2011 o 13:56

Konto skasowane

wiesz w pve miss hexa to ja mam w d... bo i tak wylecze nawet jak zmissuje ale w pvp to czasem od tego zalezy win or lose jak wspomnialem :-)
ja oglnie nie testowalem tego buildu 7/2/32 ale z tego co widzialem na raid movisach to goscie poprostu potrafia przez dluzsza chwile nie leczyc tylko spamowac lb zeby regenerowac mane... tylko tak jak wspomninalem to wymaga max ogaru u wszystkich healerow... i reszty teamu ofc... moze sie tym kiedys pobawie ale ostatnio to glownie sie skupiam na pvp wiec nie mam na pve czasu :-)

tak jest potrzebny jak chcesz trafiac z ofensywnych spelli do healowania samego nie bo healing spelle trafiaja zawsze... jakby missowaly to by byly jaja...biggrin.gif

[Edycja Sivy11 - 10.03.2011 o 14:00]

Zielik27
Wiadomość [#71]: 10.03.2011 o 13:59

Konto skasowane

A to jak najbardziej. PvP to troszke co innego. Jezeli o to chodzi to ja sie nie wypowiadam bo racze okazyjnie jakis bg zachacze:-)

Ale pewnie tak jak mowisz w PvP hit moze byc calkiem istotnybeerchug.gif

Sivy11
Wiadomość [#72]: 10.03.2011 o 14:08

Konto skasowane

ta jest istotny ale build 7/2/32 jest lipny w pvp imo bo tam nie masz czasu zeby rzucasz cos poza healing spellami i interuptami, hexami... i tak do D... jest to ze poli ma imba gcd 1 sekunde a hex 35 ofc glyphed... mogli bo to jakos ogarnac bo dla mnie to jest lipa...biggrin.gif

[Edycja Sivy11 - 10.03.2011 o 14:10]

Codexx
Wiadomość [#73]: 11.03.2011 o 11:35

Konto skasowane

pff powiem tak. nie wiem jak u was w gildiach ale u mnie na hc 10kille - 1 resto shsman, i holy/disc i 1x holydini 25 hc kille -2x priest (1 disc 1 holly), 2x rshsman czasem 3x) i holydin i jeden rdruid. chodza. progess? 9/13. wilka czasem potrzeba magmaw hc i atramedes hc mowia hi smiley.gif

robbo38
Wiadomość [#74]: 12.03.2011 o 12:59

Konto skasowane

85 wbity, teraz długa droga do zebrania gearu na hc dungeony. Przejrzałem LW i niestety tamtehsze maile dla resto chyba nie bardzo gdyz zarówno armor jak i pasek nie dają spiritu. Póki co kupiłem sobie tarcze z BS, armor i pasek. Gemy jak przejrzałem fora to chyba int, int/spirit. Ciezko bedzie z gearem ale na tych instach na ktore do tej pory ze wzg na gs nie moglem isc ( GB, HoO i LCotT ) zbiore itemki 333 to jakos moze dam rade na hc.

Super hicior
Lucjan
Sivy11
Wiadomość [#75]: 12.03.2011 o 13:47

Konto skasowane

spokojnie dasz z tymi itemami leczyc hcki jak jak wchodzilem to mialem 2 itemy zielone na sobie a dawalem rade...
co do armora z lw to ze nie ma spiritu nie znaczy ze jest zly... osobiscie nie mial mi go kto zrobic ale jak masz okazje to ja bym go robil na 1-2 itemach brak spiritu jeszcze nikogo nie zabil...

jak grasz dungeony to wyfarm sobie repe: w earthen ring dla epic bootow, w dragonmaw clan dla necka - nie ma spiritu ale jak pisalem to nie szkodzi i waista jest leather ale mail spec bonus nie daje az tak wiele zeby go nie poswiecic dla tego paska smiley.gif , therazane dla enchantow, i healscream's reach dla weapona robiac daily w TB penisula i Tol Barad jak horda ma kontrole w cos kolo tydzien bodajze masz weapon i to rly dobry weapon na start a w dps specu te daily robi sie max szybko no chyba ze masz ciagle pvp z aluchami to czasem sie ciagnie smiley.gif

[Edycja Sivy11 - 12.03.2011 o 14:02]

robbo38
Wiadomość [#76]: 12.03.2011 o 15:26

Konto skasowane

Wlasnie te daily w TB mnie troche przerazaja bo pod ele nie mam zadnych itemkow a mobki tam troche hp maja.
Jestem wlasnie po Grim Batol, normal oczywiscie. Niestety nie dałem rady utrzymac grupy juz na 1 bossie. Wydaje mi sie problem to haste bo zanim cos rzuce to mija koszmarnie dlugi okres czasu. Spróbuje poreforgowac inaczej zeby haste zrobic wiecej tzn 916 by miec min, a crita ile powinienem miec min ?

[Edycja robbo38 - 12.03.2011 o 21:16]

[Edycja robbo38 - 12.03.2011 o 21:21]

Super hicior
Lucjan
Sivy11
Wiadomość [#77]: 12.03.2011 o 23:32

Konto skasowane

nie ma min na crita ja tak w okolicach 18-20% mam bez buffow ofc
nie wiem czemu masz problem z wyleczeniem na pierwszym bossie tam jest tylko wazne zeby sciagneli z Ciebie addy a tak to riptide i spam hw i ofc jak jest problem to jechane healing surge i spokojnie dasz rade jak Ci jeden dps padnie to nie tragedia, pamietaj ze jak zero many to mana tide totem, ogolnie tam tez jest wazne zeby party ogarnialo bo czasem amietaj ze to nie wina heala ze nie dasz radyu wyleczyc jak np. dps stoja w jakims miejscu gdzie jest dmg i klepia cyferki w recouncie, te czasy minely jak dps nie ogarnia i padaja za swoja glupote to poprostu im to napisz i nie lecz ich czasem z tankiem i jednym ogartnietym dpsem mozna wiecej zdzialac niz z 3ma nieogarami bo jedyne co zrobisz to wyzerujesz sie z many oO

robbo38
Wiadomość [#78]: 13.03.2011 o 00:16

Konto skasowane

Ja teraz mam haste 949, crit 13% ( 521 crit rating ). SPytam jeszcze o totemy, jakich teraz uzywacie? Ja mam wlasciwie zestaw staly - strenght+flametongue+mana spring+wrath. Czasem zamiast mana spring uzywam tego nowego Tranquil Mind. No i oczywiscie mana tide wtedy gdy trzeba, earthbind jak trzeba cos spowolnic.

Super hicior
Lucjan
Sivy11
Wiadomość [#79]: 13.03.2011 o 10:50

Konto skasowane

standardowo to: stoneskin, flametounge, healing stream, wrath of air - mana spring totem juz mi nie jest potrzebny a healing + glyph do niego to ladne combo bo daje na fire, frost i nature 24,93% mniej obrazen...
i oczywiscie totemy sa modyfikowane w zaleznosci od party: jak jest boomkin czy shadow prej to zamiast wrath of air odpalam windfury dla reszty i analogiczne z reszta totemow robie to samo zawsze patrze na party i pod nie ukladam... chyba ze nie mam co zmienic bo i tak sie zdaza to standard stawiam...

[Edycja Sivy11 - 13.03.2011 o 10:50]

robbo38
Wiadomość [#80]: 13.03.2011 o 16:39

Konto skasowane

A ten nowy totem to jakie ma działanie? Totem of Tranquil Mind

Super hicior
Lucjan
REKLAMA
Strona 4 z 7.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź