Dziś jest: Wtorek, 23 października 2018, godzina 10:28
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Tym razem heal

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   >   >>     Ostatnia
Meffisto
Wiadomość [#41]: 27.02.2011 o 16:43

Konto skasowane

No dobrze, ale jak chcesz isc na raid to o co sie pyta organizator? Czy dasz rade utrzymać wszystkich przy zyciu? Czy np jaki robisz hps...i to dotyczy wszystkich. Bo dps musi powiedziec jaki robi dmg itd. Ja tego nie popieram bo jak na razie nigdy nie mialem wipu z mojej winy, takze staram sie utrzymywac ludzi przy zyciusmiley.gif ale jak wiadomo roznie to bywa...i hps jest pewnym wyznacznikiem...

Zielik27
Wiadomość [#42]: 27.02.2011 o 17:30

Konto skasowane

Kryterium jaki robisz hps jest najglupszym jakie mozna wymyslec.

Wiadomo ze jak idziesz z gildia to bardziej liczy sie zgranie wszystkiego.

Healerzy powinni sie wspomagac i zgrac na tyle zeby wiedzieli kto co moze itd...
Jezeli grupa ubija bosow jeden po drugim, nie ma wipow itd kogo obchodzi kto jaki hps zrobil...

Moim szamanem jestem wstanie przebic w krotkim czasie wszystkich heali ale wypale sie z many w pare chwil.

Naprawde, uwazam ze jezeli healerzy dobrze sie uzupelniaja tankowie wiedza co robic i dps nie stoi bezmyslnie tylko tez stara sie unikac tych obrazen krych moze uniknac to czy zrobisz 8,9,czy 15k hps nie ma znaczenia.

Moze jak idzesz z pugiem to co innego.

Ale gram juz w wowa ponad 2 lata i nigdy nikt mnie nie pytal jaki robie hps.

Ludzie bardziej juz zwracaja uwage na gear bo wiadomo ze jak jest na odpowiednim do danego raidu poziomie to jezeli ogarniasz to oc robisz bedzie oktongue.gif

Ausachor
Wiadomość [#43]: 28.02.2011 o 13:48

Konto skasowane

Jakieś 3 tygodnie temu, na BH, byłem z resto-drutem. Wszystko ładnie, a tu kolega dostał DC gdy bossowi zostało około 75-80% życia. Starcie zakończyliśmy bez wipe, czyli z 1 healerem w postaci shamana (jedynie spodnie, klata, rękawice i neck oraz trinket z Maloriaka były 359). Od tamtego czasu śmieją się w gildii, że BH znerfione i na jednego heala da rade zrobić. Proszę nie mówcie, że shaman jest słabym healem. Każdy lekarz jest tyle wart co osoba nim grająca.

Zielik27
Wiadomość [#44]: 28.02.2011 o 13:59

Konto skasowane

Bardzo dobrze powiedzianebeerchug.gif

Szaman nie jest slabym healerem. To jest opinia ludzi ktorzy chcieli by stac w miejscu i klikac jeden guzik. Albo najwazneijsze sa dla nich cyferki w recouncie.

leczenie szamankiem wymaga wprawy i ogrania ale jak juz sie wie co i jak to sprawia mnostwo frajdy:-)

W wolk leczylem palkiem i nie ma co porownywac do szamana. Frajda z leczeniem szamanem jest nieporownywalnie wieksza.

Meffisto
Wiadomość [#45]: 28.02.2011 o 17:59

Konto skasowane

Dobrze słyszeć co mówicie ze sham nie jest łatwy, lubie wyzwania a nie klikanie 1 przycisku...takze mam nadzieje ze przyniesie sporo frajdy tak jak druidsmiley.gif ale....smiley.gif i tak wydaje mi sie ze sham odstaje w pewnych sytuacjach, nie ze swojej winy ale healing rain, chain...spele te wymagają rowniez zgrania z innymi graczami, dobrego ustawienia i wogole...jasne ze to kwestia ludzi ale czy nie jest tak ze ludzie wolą wziac druta ktory ma Wild Growa, ktory uleczy tych z najmniejszą ilością hp, albo preja?

Codexx
Wiadomość [#46]: 01.03.2011 o 10:37

Konto skasowane

nie powinni. po tym patchu resto naprawde dostal kopa wiec kazdy rozsadny RL nie wezmie kolejnego druta. poza tym nie zapomnij o mtt. gdy odpalam swojego tida w polaczeniu z trinkiem z ok 50% many dostaje z powrotem prawie do 100%. wiec kazdy kochajacy mane healer bedzie kochal Cie even more.

Zielik27
Wiadomość [#47]: 03.03.2011 o 07:36

Konto skasowane

Po wczorajszym raidowaniu stwierdzam ze ogarniety shamanek jest jednym z najlepszych heali obecniecoolgleamA.gif

Jezeli chodzi o hps to nie zaden priest ani palek tylko ja szamanem zawsze pierwszy:-)

Naprawde przestancie pisac juz czy do czegkolwiek sie nadajemy tylko brac sie do roboty i bedzie dobrze.

milfek
Wiadomość [#48]: 06.03.2011 o 12:41

Konto skasowane

A ja troszke sie rozczarowałem skillem Healing Rain, myslalem ze bedzie to mocniejszy heal, albo moze ja cos zle robie ( ale co tu mozna zle robic ). Nie dosc ze nie wyglada zbyt efektownie to nie zauwazylem by dawal jakis mocny heal.

Lilly
Wiadomość [#49]: 06.03.2011 o 13:38

Konto skasowane

milfek napisał
A ja troszke sie rozczarowałem skillem Healing Rain, myslalem ze bedzie to mocniejszy heal, albo moze ja cos zle robie ( ale co tu mozna zle robic ). Nie dosc ze nie wyglada zbyt efektownie to nie zauwazylem by dawal jakis mocny heal.

Z obserwacji uważam, że to jest bardzo przydatny heal - szczególnie w rajdach. Ale ofc, grupa musi współpracować i kółkach healerskich stać. Ja osobiście jako dps zawsze chętnie korzystam z tego typu dobrodziejstw ^^

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
milfek
Wiadomość [#50]: 06.03.2011 o 13:49

Konto skasowane

Krąg druida wygląda pieknie ale ten deszcz jest cienki.

btw. jako resto mam troche problemów w trakcie robienia questow, moby maja coraz wiecej hp, a w gearze resto ciezko to idzie. Moze ktos mi podac jakis biuld ele, tak zeby tylko moby w trakcie expienia padały w miare szybko ?

[Edycja milfek - 06.03.2011 o 14:21]

Reap3r0
Wiadomość [#51]: 06.03.2011 o 15:12

Konto skasowane

Meffisto napisał
No dobrze, ale jak chcesz isc na raid to o co sie pyta organizator? Czy dasz rade utrzymać wszystkich przy zyciu? Czy np jaki robisz hps...i to dotyczy wszystkich. Bo dps musi powiedziec jaki robi dmg itd. Ja tego nie popieram bo jak na razie nigdy nie mialem wipu z mojej winy, takze staram sie utrzymywac ludzi przy zyciusmiley.gif ale jak wiadomo roznie to bywa...i hps jest pewnym wyznacznikiem...

Jesli raidujecie odświętnie to takie są pytania smiley.gif . Tu opisze chimareona Hc Na akurat tej walce nie jest wazne ile HPs-a zrobisz tylko jakie jest zgranie miedzy healmi , wiadomo ze zaden DPs nie ma prawa miec 100% HP oprócz feuda , ale jak po masakrze ludzie od leczenia nie mogą sie dogadać kto bierze kogo na one hita to zawsze ktoś padnie , nawet przy 4 healach , a robilismy to na 10 tce . Więc z perspektywy świezego heala i starego DPsa sądze ze : Zgranie miedzy healami > Skill > HPs > reszta

[Edycja Reap3r0 - 06.03.2011 o 15:13]

"Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów."
robbo38
Wiadomość [#52]: 06.03.2011 o 17:51

Konto skasowane

Fajny temat, troche ciekawych informacji o resto. Długo nie grałem bo sie bawiłem altem DK ale prosiłbym o jakieś buildy ( prośba do Siwy, Zielix ). Leczenie teraz troche inne niz w WotLK wiec trzeba sie bedzie troche poprzestawiac ze starymi przyzwyczajeniami.
Póki co zauwazylem ze strasznie wolno rzucam spelle, nim kogos ulecze to mija koszmarnie długo czasu ale jak na razie wiekszych problemow niema bo to jeszcze te slabsze dungeony normal.

MOglby ktos mi pomoc wybrac najlepszy build resto, biore pod uwage tylko instancje 5 man hc docelowo oczywiscie, oto kilka propozycji:
resto 1
resto 2
resto 3
4

[Edycja robbo38 - 06.03.2011 o 21:58]

Super hicior
Lucjan
przemek289
Wiadomość [#53]: 07.03.2011 o 08:30

Konto skasowane

numer 3 klasyczny build dla resto smiley.gif

Zielik27
Wiadomość [#54]: 07.03.2011 o 09:15

Konto skasowane

Teraz nic nie podrzuce bo jestem w pracy ale pozniej postaram sie podsunac moj build.

Sivy11
Wiadomość [#55]: 07.03.2011 o 09:45

Konto skasowane

a nie widzialem, ze topic dalej sie rozwija :-)

ta 3ci build to typowy klasyczny build, w ktorym gra wiekszosc shamanow tylko ze ja olalem ancestral swiftness na rzecz ancestral resolve z tej prostej przyczyny ze nie widze potrzeby biegania w instant wilczku gdziekolwiek poza pvp ale tam jest inny rozklad skilli :-) a ze na takim raidzie czy heroicu praktycznie ciagle castujemy spelle to 10% mniej obrazen na klate przyjetych imo jest bardziej oplacalne.
Wolno rzucasz spelle no widzisz wiele ludzi ciagle sie sprzecza co lepiej pompowac haste czy crit ja osobiscie gram pod crit bo jakos widze wieksza efektywnosc w leczeniu hase mam na poziomie min. 916 zeby miec dodatkowy tick z riptide. Fakt faktem, ze ostatnio zaczolem sprawdzac stosunek crit do haste ale dopiero sie tym bawie a ze z racji ostatnio siedzenia w pracy po 10-14h mam dosc spory brak czasu... jak cos wiecej pomecze to sie odezwe :-)

Z tego co widze u shamanow co raiduja heroici albo juz je ukonczyli i posiadaja sprzet z wysokiej polki to widze, ze w wiekszosci pompuja haste ale to wynika z prostego faktu ze i tak maja spora szanse na crita i moga spokojnie sobie to juz darowac i widze ze wiekszosc kreci sie w reforgowaniu mastery i crita wlasnie w haste i osiagaja w granicach 1.4-1.5k hasta co pewnie juz daje sporego kopa do casta.

Jako, ze 3ci raz od wyjscia cata zmieniam gildie :-( bo ciagle ludzie maja problemy sami ze soba i spinaja sie wiecej niz ustawa przewiduje nie mam opcji sprawdzenia tak dobrego sprzetu bo z pugiem to daleko sie zazwyczaj nie zachodzi :-)

nic sie odezwe moze z czasem...

Zielik27
Wiadomość [#56]: 07.03.2011 o 10:07

Konto skasowane

Narazie raiduje tylko normal 10 z moja grupa i jezeli chodzi o staty to trzymam haste okolo 916 (troche powyzej) i reszata staram sie dawac w crit.
Ja mam spirit na poziomie 2300-2400 i spokojnie na 10 normal wystarcza, zero problemow z mana (a czesto pomaga leczyc tankow).

Na raidach hc ludzie ida tez w mastery. Na walkach gdzie raid dostaje duze obrazenia jest to bardzo przydatny stat.
Po patchu mechanika mastery u szamow tez ma sie zmeinic i moze byc naprawde fajnie.

Mamy tez dostac jakis nowy totem:-)
Nie wiem czy dobrze zrozumialem jak ma dzialac ale chyba w 6 sec czy cos takiego ma wszystkim wyrownywac hp do poziomu 60% (3 min coldown)

Moze byc fajnie:-)

robbo38
Wiadomość [#57]: 08.03.2011 o 10:08

Konto skasowane

Mam za sobą sporo normali i musze powiedziec ze póki co ciezko jak cholera. Główny problem to mana, mimo mozliwosci regeneracji jej poprzez LB to rzadko kiedy jest na to czas. Potrafie wypłukac cala mane na pierwszej grupie mobow w The Stonecore ( normal ). Sprzet co prawda beznadziejszy jeszcze ale nie wiem jak to dalej bedzie. Leczenie na hc wydaje mi sie na razie kosmicznie trudne. Moze z moim buildem cos nie tak albo uzywam zbyt manożernych skilli.

Super hicior
Lucjan
Reap3r0
Wiadomość [#58]: 09.03.2011 o 01:21

Konto skasowane

robbo38 napisał
Mam za sobą sporo normali i musze powiedziec ze póki co ciezko jak cholera. Główny problem to mana, mimo mozliwosci regeneracji jej poprzez LB to rzadko kiedy jest na to czas. Potrafie wypłukac cala mane na pierwszej grupie mobow w The Stonecore ( normal ). Sprzet co prawda beznadziejszy jeszcze ale nie wiem jak to dalej bedzie. Leczenie na hc wydaje mi sie na razie kosmicznie trudne. Moze z moim buildem cos nie tak albo uzywam zbyt manożernych skilli.

KAzdy heal ma problemy z mana na normalach , kończą sie one przy itm 346 + wiec CC przy poczatkach HC to norma , chyba ze trafisz na naprawde dobrze ubranego tanka

"Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów."
Zielik27
Wiadomość [#59]: 09.03.2011 o 07:11

Konto skasowane

Tak jak kolega wyzej napisal problemy z mana odejda wraz z troche lepszym sprzetem i ograniem.

Pamietaj ze nie ma cisnienia ze kazdy z grupy musi miec caly czas 100%hp.
Najwazneijsze zeby nikt nie padal. Jak ograsz sie i zdobedziesz coraz lepsze itemki problemy z mana odejda w niepamiec.

robbo38
Wiadomość [#60]: 09.03.2011 o 09:15

Konto skasowane

Mam nadzieje ze tak sie stanie. Moj aktualny gear to tak amieszanka itemow 308, 316 ze starymi 264.
A co z gemami? Czy walic gemy tylko pod int czy lepiej mieszane int/spirit albo int/haste-mastery-crit ?

Jesli chodzi o skille do leczenia to staram sie trzymac na tanku Riptide po za tym wale deszczyk i głównie puszczam chain heal a na pojedyncze cele Greater Healing Wave. W WotLK leczylem wlasciwie samym chainem i Lesser HW no ale teraz trza zmienic te stare nawyki.
I jeszcze pytanko bo z moim angielskim srednio, czy moze mi ktos wytłumaczyc mechanike dzialania skilla Unleash Elements?

[Edycja robbo38 - 09.03.2011 o 09:20]

Super hicior
Lucjan
REKLAMA
Strona 3 z 7.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :