Dziś jest: Czwartek, 19 lipca 2018, godzina 13:46
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Tym razem heal

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
Pafek
Wiadomość [#1]: 17.01.2011 o 21:24

Konto skasowane

Witam

Przepraszam za zakładanie 2 tematu, ale pytania o leczenie nie bardzo miały związek z tematem o DPS'ie : ) Na potrzeby gildii i, żeby szybciej dostać się na HC zmieniłem spec na resto (dawno też nie leczyłem, i chciałem jakiejś odmiany) http://eu.battle.net/w(...)advanced to moje armory. Chciałem się dowiedzieć co mogę poprawić, aby polepszyć moje leczenie. Już teraz nie narzekam, choć wipe na HC się czasem zdarzają. Wiem, brakuje mi Mail feet, pracuje nad reputacją. Belt też niedługo wygemuje. Czy mogę zmienić coś jeszcze? Czy mam odpowiednie enchanty/gemy?

Dzięki za odpowiedź (i jeszcze raz przepraszam jeśli robię śmietnik na forum, ale jak już pisałem wcześniej heal nie ma za bardzo nic do DPS'u)

Prowler
Wiadomość [#2]: 17.01.2011 o 21:44

Konto skasowane

jak dla mnie patrząc na gaer nadajesz się już na jakieś 10tki, co do enchantów/gemów to się nie wypowiem bo nie znam się za bardzo na szamanie.

تلاش کے استعمال سے پہلے آپ کسی چیز کے بارے پوچھنا! `;..;´
Ausachor
Wiadomość [#3]: 24.01.2011 o 17:37

Konto skasowane

Jeżeli chodzi o sprzęt to nie będę analizował za mocno.
Po pierwsze musisz znienić trochę staty. Haste jest za dużo. Powinno być ok. 1000 (chyba 908 dokładnie) reszta to narazie niepotrzebny naddatek. Ważność poszczególnych statów póżniej wygląda tak: int->spirit->crit->mastery.
Jeżeli idzie o talenty to 2 pkt. z Telluric Curents włożyłbym w Totemic Reach.
Zapomnij o Haling Sourge smiley.gif - wyśsie z ciebie manę jak wampir krew.
To narazie tyle.

[Edycja Ausachor - 24.01.2011 o 17:37]

Zielik27
Wiadomość [#4]: 25.01.2011 o 07:47

Konto skasowane

Witam

Mam takie pytanie. Posiadam Shamana Resto i nie dokonca jestem pewien jakie staty powinny byc prirytem albo do jakich wartosci dozyc??

Rozne zrodla podaja rozne informacje. Jedni pisza int/spirit/haste inni ze int/crit/mastery.
Ja narazie ciągnąlem w haste (mam cos ponad 1700 chcialem dobic do 2000) ale kolega wyzej napisal ze 908 wystracza...

Nie pamietam ile mam spirita ale combat regen bez mana totemu mam cos okolo 2800.

Jezeli ktos moze powiedziec w co inwestowac i co z tym mastery resto shaman. Czy to sie oplaca??

Ausachor
Wiadomość [#5]: 25.01.2011 o 10:37

Konto skasowane

Sprawa haste teraz wygląda troche inaczej niż w WotLK. Dla osiągnięcia hard cap trzeba by zabrać, o ile dobrze pamiętam, coś ponad 5800. Widać, że raczej to nie realne teraz. Haste teraz zbieramy do poszczególnych progów "ticków" riptide. Pierwszy jest przy 916, drugi ok. 2068, trzeci to już powyżej 3100. W ten sposób osiągamy 7 i 8 "tick". Wybór należy do ciebie co będziesz zbierał. Pozostałe staty powinno się zbierać w tej kolejności: int->spirit->crit->mastery. Int zwiększa ilość many (a narazie chyba nie masz jej nadmiaru smiley.gif) i siłę leczenia, od spiritu zależy jej regen. Jeżeli chodzi o 2 ostatnie można, w zależności od sposobu leczenia, przestawić, ale ja taki preferuje i bardzo mi pasuje. Na forum mmo-champion są wyliczenia, przy jakich wartościach (uwzględniając ilość życia leczonego) mastery jest lepsze od crita, ale generanie wychodzi na to, że trzeba by było leczyć jedynie jeżeli komuś HP spadnie poniżej 50-60%. Wiadomo, im mniej HP tym większy zysk z mastery. Poprostu zrób jak ci wygodniej.

[Edycja Ausachor - 25.01.2011 o 10:43]

[Edycja Ausachor - 25.01.2011 o 10:53]

Zielik27
Wiadomość [#6]: 25.01.2011 o 10:47

Konto skasowane

Dobije do tego 2068 haste i bede szedl int/spirit/crit.
Na mmo widzialem te wyliczenie ale jakos to mastery mi nie podchodzi.
Czytalem tez na forum chyba Paragonu jak tam kolezka opisuje build i jak leczy z tym ze on tam stawia na crit.

Czytalem tez ze maja niby cos zmenic z tym mastery u resto. W kazdym badz razie dzieki za odpowiedz.
Potestuje i zobaczymy.

A i jeszcze jedno pytanko...Uzywacie Healing Surge (jak pomylilem nazwe to sorki).
Bo niby mamy talent ktory zwieksza szanse crita z tego spella ale uzywajac tego mana znika w mgnieniu okasmiley.gif

Sivy11
Wiadomość [#7]: 25.01.2011 o 10:48

Konto skasowane

Witam,

lecze shamanem od poltora roku zarowno na dungonach, raidach jak i w pvp ale priorytety oraz leczenie od wyjscia cataclysm sie "troche" pozmienialy...
priorytet statow tera to int bo daje nam wszystko co trzeba, spirit mana regen to survival naszego party jak i nasz - jak juz osiagniesz zadowalajacy efekt regenu many mozes spokojnie reforgowac sie pod cos innego, haste nie wiecej niz wymagane 916 nie 908 a dlatego ze nasze doty z earth living weapon i riptide (musi byc glyphed) oraz healing rain dostaja dodatkowy tick co wydaje sie smieszne ale jest bardzo przydatne i widac roznice w healowaniu - dalej pompowanie haste mija sie z celem bo korzysci sa niewielkie a zeby dostac nastepny tick musialibysmy wyciagnac haste ponad 3k jak dobrze kojarze, crit ta teraz wazniejszy niz haste ofc po osiagnieciu progu 916 procuje nam ancestral healing i ancestral awakening co daje sporego boosta do heala i ofc procuje improved water shield, no i ofc zyskujemy wiekszy heal a mozna wyciagnac naprawde spore wartrosci na tanku z earth shieldem i unleash elements da sie spokojnie jechac ponad 40k z greater healing wave, ktory dodatkowo w nowym patchu dostanie boosta smiley.gif
master no wlasnie kontowersyjny stat u resto shamana wielu uwaza za beznadziejne inni chwala - z wlasnych doswiadczen zauwazylem ze mastery nie takie zle jak po nim jada ale ma ta wade ze jego skutecznosc widac wraz z malejaca pula hp na tanku lub kogos innego im mniej tym wieksze heale widac na postaciach ale na postaci co ma 50-70% zycia mastery jest malo efektywne i efektowne ale drastycznie zmienia sie to gdy tank zalozmy ma 20% zycia a a odpalamy na niego GHW z unleash elements i wchodzi nam 40k++ heala to az milo sie robi potluczony.gif - ogolnie moja opinia jest taka ze pompowanie w mastery mija sie z celem ale nie zapominamy o nim bo moze nie raz uratowac tylek (raidy, pvp) - poprostu jak jest na itemie a nie brakuje nam niczego to zostawiamy a jak czegos need to reforge tongue.gif
heh sie rozpisalem wiec staty to tak teraz: int -> spirit -> crit ->haste do 916 -> mastery...
do Pafek - talenty masz dobrze z jednym ale telluric curents wywalilbym bo zyski z tego sa nie duze a jak missujesz to tylko strata many osobiscie dalbym w ancestral resolve bo imo ten talent jest mega uzyteczny bo castujesz healing spelle praktycznie na okraglo a aoe i mass atacki teraz to norma - toteamic reach bym darowal imo zasieg totemow jest wystarczajacy - ja leczac stoje dosc blisko tankow i reszty party poprostu trzeba sobie wyrobic pozycje smiley.gif
zgodze sie ze healing surge to wypluwacz z many uzywaj go raczej w awaryjnych sytulacjach ale lepszy jest greater healing wave ale tylko wtedy kiedy masz bonus z riptide do casting timu jak jeszcze uda Ci sie wrzucic unleash elements to juz wogole miodzio inaczej healing surge - -ogolnie spam healing wave, riptide co cd, healing rain w razie aoe jak jest jakiej mega ciezkie to chain heal, ktory szalu teraz niestety nie robi ale dostanie 10% boosta w next patchu to moze bedzie lepiej, healing stream totem z glyphem to tez uzyteczne narzedzie na niektorych walkach a jak nie wypluwasz sie zaszybko z many to na kazdej walce zamiast mana totemu

huh ale sie rozpisalem mam nadzieje ze to komus pomoze biggthumpup.gif

[Edycja Sivy11 - 25.01.2011 o 10:53]

Ausachor
Wiadomość [#8]: 25.01.2011 o 10:50

Konto skasowane

zapomniałem co to healing sourge smiley.gif
i dzięki za poprawienie podanej przeze mnie wartości haste

[Edycja Ausachor - 25.01.2011 o 10:52]

Zielik27
Wiadomość [#9]: 25.01.2011 o 10:51

Konto skasowane

Nie wiem czy to dobre miejsce zeby o to pytac ale spytam.

W Shadowfang Kemp tym bosie co mu trzeba przerywac castowanie roznych speli (nie pamietam jego nazwy) jak doleczacie grupe po tym jak schodzi im zycie prawie do zera?

Mam gear na poziomie sredni item level 346 i nie mam zadnych problemow z leczeniem rhc tylko tu jest lipa.
Lecze tez czasem palkie z gorszym gearem i tu akurat bez problemu.

Moze kazac grupie stanac blisko zebym mogl healing rain rzucic i chain healam dalejconfused.gif

Ausachor
Wiadomość [#10]: 25.01.2011 o 10:56

Konto skasowane

Ten boss zaczyna się leczyć i to jest przerywane. Ale jak poczekasz z przerwaniem o jeden "tick" to podleczy też ekipe. Mnie tyle wystarczy, a później deszczyk i to co wychodzi z sytuacji.

[Edycja Ausachor - 25.01.2011 o 10:57]

Zielik27
Wiadomość [#11]: 25.01.2011 o 10:56

Konto skasowane

Sivy11 dzieki za odpowiedz.

Jestem teraz w pracy ale jak tylko wroce to siadam i regemuje sie, reforguje i co tam jeszcze.
ZobaczymycoolgleamA.gif

Sivy11
Wiadomość [#12]: 25.01.2011 o 10:59

Konto skasowane

tak jest to sposob ktory ja np. praktykuje ze podczas tej walki ludzie po aoe maja zbiegac sie o ile juz nie stoja a tak to powinno wygladac ale wiaodmo ze z pugiem to ciezko o wiele rzeczy w poblize tanka odpalasz healing rain, i spam chain heala i zadko kiedy sie zdazy ze ktos padnie ale tutaj tank musi byc ogarniety i uzywac survivali bo mozna tez latwo zaliczyc wipe...smiley.gif
palkiem leczenie to jest smieszne bo ma self heala co praktycznie robi z party 4 osoby do tego beacona - troche jest przegiety holy palek w cata ale taki healer tez musi byc tongue.gif
co prawda w pvp dostaja ludzie frustracji i palpitacji serca ale co zrobic...

z healing rainem jest taki problem ze ludzie nie czaja kiedy go sie rzuca i nie wiedza wtf na tej ziemi takie niebieskie i ze jeszcze leczy O_O ogolnie poprostu powiedz przed walka co i jak jak zakumaja to spoko jak jeden sie wybije z grupy i nie dasz rady go wyleczyc trudno jego problem o ile we 4ch dacie rade ubioc bossa poprostu ludzie maja nieogar bo sa nauczeni grania hckow z czasow wotlk gdzie healowanie bylo nudne jak cholera i mozna bylo grac w oknie na malutkim ekranie a na drugim ogladac film, serial cokolwiek... a imo lepiej ludzi minute poinstruowac przed bossem niz zaliczyc kolejnego wipa...

[Edycja Sivy11 - 25.01.2011 o 11:04]

Zielik27
Wiadomość [#13]: 25.01.2011 o 11:03

Konto skasowane

Ja zrobilem shaman dopiero pod cata.
Wczesniej tylko palkiem leczylem. Generalnie w Wotlk leczenie palkiem to tez byla zabawa.

Zrobilem szamana bo jednak klimat mi bardziej odpowiada a i samo leczenie jest troszke bardziej wymagajace i sprawia wiecej satysfakcjismiley.gif

Sivy11
Wiadomość [#14]: 25.01.2011 o 11:08

Konto skasowane

ja testowalem kazdego heala na 80 (czasy wotlk) i najbardziej przypadlo mi do gustu wlasnie leczenie shamanem... shaman to bardziej target healer z nastawieniem na aoh, brak instow bez cd, brak dobrych dotow (choc w cata to sie troche polepszylo) ale za to mocne spelle targetowe jak juz wejda to ulecza smiley.gif i aoh, ktore dostal w cata shamek robi z niego imo najciekawszego healera choc nie najprostszego jak to zauwazyles...

i ofc TOTEMY, ktore w sumie przewazyly w wyborze jak robilem maina smiley.gif jest to dla mnie mega klimatyczne i daje duzo frajdy z gry a tak ma byc potluczony.gif

[Edycja Sivy11 - 25.01.2011 o 11:10]

Zielik27
Wiadomość [#15]: 25.01.2011 o 11:17

Konto skasowane

Do tej pory robilem tylko RHC i Baradin Hold. zbieranie gearu doswiadczenia jak leczy itd)
Jako ze to juz nie jest zaden problem dzisiaj albo w czwartek zameirzam pojsc z gildia na pierwszy swoj powazny raid jak shaman heler.
Zobaczymy jak to bedziesmiley.gif
Mam nadzieje ze szamaan wsytdu nie przyniosebeerchug.gif

*Szamanąsmiley.gif

Sivy11
Wiadomość [#16]: 25.01.2011 o 11:21

Konto skasowane

bedzie dobrze i zabawnie dasz rade tylko dograj sie z reszta healerow w sprawie mana tide totemu zeby sie zbiegali jak dadza rade do niego to bardzo pomaga smiley.gif

Zielik27
Wiadomość [#17]: 25.01.2011 o 11:24

Konto skasowane

Ze bedzie zabawnie to pewnepotluczony.gif

Ausachor
Wiadomość [#18]: 25.01.2011 o 11:54

Konto skasowane

U siebie w raidgrupie z reguły jestem od leczenia raidu, a nie tanków. Szaman w tej roli też może się sprawdzić.
Powodzenia

Zielik27
Wiadomość [#19]: 25.01.2011 o 12:16

Konto skasowane

No ja tez uwazam ze szaman da sobie rade i z tankami i z raidem. Zobaczymy na kogo w danym dniu bedzie zapotrzebowanie.
Nigdy duzej grupy nie leczylem. w Wotlk palkiem to zwsze tankow, no i jak byl luz to pomagalem raid.

Sivy11
Wiadomość [#20]: 25.01.2011 o 12:38

Konto skasowane

tak dokladnie jak sie wie co i jak to mozna utrzymac shamanem tanka przy zyciu na raidzie ale aktualny mechanizm gry stworozny przez blizzarda (i chwala mu za to wrerscie jest jakies wyzwanie a nie stanie i spamowanie chain heala bez stresu ze mana sie skonczy) kaze nam dokonywac wyboru albo tank albo raid gdzie ja bym bardziej byl za raidem bo jednak shaman jako aoe healer ma sie czym popisac... i co najwazniejsze dobrze mu to wychodzi... a tankow niech dalej lecza pale bo do tego zostali stworzeni smiley.gif

REKLAMA
Strona 1 z 7.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :