Dziś jest: Czwartek, 4 czerwca 2020, godzina 00:47
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum Portal Battlenet.pl Hardware i Software eMule - nie dziala ? zobacz tutaj update - [15.11.2003]

Odpowiedź

Temat: eMule - nie dziala ? zobacz tutaj update - [15.11.2003]

Pierwsza     <<   <   ... | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |   >   >>     Ostatnia
Gryzlak
Wiadomość [#181]: 13.06.2004 o 19:44

Konto skasowane

tych 400 kb po prostu nie ma w sieci. Emula moze poznije uruchomie, ale nie wiem czy sie uda, bo overnet sciaga w ten sposob, ze zaklada katalog z nazwa pliku, i w tym katalogu tworzy wiele plikow tymczasowych (kazdy po ok 10 mb). sprobuje w kazdym razie

TheStructor
Wiadomość [#182]: 13.06.2004 o 21:04

Konto skasowane

to jak nie ma zrodla z brakujacymi 400kb to musisz czekac :/

Wspaniale.
Gryzlak
Wiadomość [#183]: 13.06.2004 o 21:40

Konto skasowane

nie zamierzam. wcisne mu jakis kawalek jakiegos inneog pliku byle sie nażarł i tyle

TheStructor
Wiadomość [#184]: 13.06.2004 o 23:27

Konto skasowane

heh a potem bedzie bledy wywalalo

Wspaniale.
Dune
Wiadomość [#185]: 24.06.2004 o 18:07

Konto skasowane

tu bylo pytanie ale juz sam znalazlem odpowiedz ;p

[Edycja - Dune w 24-06-2004 o 18:08]

Hammurabi
Wiadomość [#186]: 05.07.2004 o 00:03

Konto skasowane

Mam pytanie o co chodzi z tym LowIDEM w eMulu wytłumaczcie mi to w jakis prosty sposób ;)

z góry bardzo dziekuje.

Pozdrawiam.

TheStructor
Wiadomość [#187]: 05.07.2004 o 00:24

Konto skasowane

ehh

Jak masz port zablokowany to masz low id jak masz odblokowany to masz high id

moze to zrozumiesz na prostym przykladzie - GADU GADU smiley.gif
w standarfowym kliencie dla windows masz takie cos jak wyslij plik, ja masz przekierowany port (czy tez publiczne ip, czyli tak jak high id) to mozesz wysylac i odbierac pliki od wszystkich, natomiast jesli masz wewnetrze ip i nie przekierowany port (tak jak low id) to tylko wysylasz i odbierasz pliki od ludzi z publicznym ip/przekierowanym portem

czyli:
high id - pobieramy/wysylamy od/do wszytskich
low id - pobieramy/wysylamy od/do ludzi z HIGH id

rozumiesz? smiley.gif

Wspaniale.
Dune
Wiadomość [#188]: 05.07.2004 o 12:10

Konto skasowane

jakbys nie zrozumial do konca, przeczytaj sobie jeszcze to

fragment FAQa z forum osloskopu - by sakki - http://forum.osloskop.(...)pic=3005

"Kilka słów o Low ID i High ID

High ID ? otrzymujesz je wtedy gdy posiadasz swój własny numer IP tzw. IP zewnętrzne,
publiczne, a niektórzy nawet mylnie to nazywają IP stałym .
Co ci daje posiadanie High ID ?
Dzięki temu możesz bez większych problemów dostać się na najlepsze serwery, możesz sciągać od
wszystkich, także od tych co maja tzw. Low ID. Kolejną zaletą jest to, iż możesz od znajomych
otrzymywać tzw. friend sloty. Dzieki temu będziesz mogł od danej osoby dużo szybciej pobrać
jakiś plik.

Low ID ? otrzymujesz je wtedy jeśli nie posiadasz własnego adresu IP tzw. IP wewnętrzne.
Niestety posiadając Low ID możesz mieć problemy z łączeniem się do serwerów, także nie
będziesz mógł pobierać od innych użytkowników którzy mają Low ID, nie będziesz mógł
otrzymywać friend slota ... więc wiele minusów.

Jak się pozbyć Low ID ?
W wielu przypadkach jest to niemożliwe:
- jeśli korzystasz z łączą kablowego ( jakiegoś lana ), możesz się zgłosić do swojego operatora z
pytaniem czy nie możesz wykupić IP publicznego. Najcześciej jeżeli jest to możliwe kosztuje
około 10 ~ 30 zł. nie jest to majątek, a może ułatwić ci korzystanie z sieci ed2k.
- jeśli masz SDI, NEO lub inne łącze dzielone na kilka osób możesz poprosić o przekierowanie
portów osobę która rozdziela sygnał ( ADMINA ). Jeśli ten przysłowiowy admin nie będzie
wiedział jak to zrobić poszukaj na forum o przekierowaniu portów ( forwarding portów,
przekierowanie na routerze ) ... nie będziesz miał wiekszych problemów ze znaleźieniem tego.
- jeśli jesteś w lanie osiedlowym możesz zapomnieć o IP publicznym. Jedyną twoją szansą jest
błaganie, molestowanie lub inne metody wywierania nacisku na admina sieci aby ten łaskawie przekierował porty.

Jeśli masz IP publiczne i masz Low ID a nie High ID wina leży w twoim oprogramowaniu :
- Jeśli posiadasz WIN XP i masz Low ID oznacza że nie wyłączyłeś firewalla systemowego, a robi
się to bardzo prosto:
?Moje miejsca sieciowe / właściwości / właściwości połączenia lokalnego / zaawansowane / odznaczyć?
- Przyczyną też mogą być różnego rodzaju programy skanujące łącze lub ukrywające numer IP
należy je niezwłocznie odinstalować lub wyłączać na czas używania emule.
- Także przyczyną takiego stanu rzeczy może być źle skonfigurowany firewall ( zbyt duże
ograniczenia nałozone na ruch na łączu.

Jeśli nie masz szans uzyskać IP zewnętrznego lub nie mozesz przekierowac portów ustaw jako
port TCP np. 4444, 6666, 10101 ... i wyłacz UDP ... dzięki temu łatwiej ci bedzie się dostac na
duże serwery ... ( nie u wszystkich to pomaga, więc jeśli się pogorszy wróć do standardowych ustawień portów )
Jeśli posiadasz IP zewn ważną także rzeczą jest to abyś korzystał ze standardowych portów tzn.
TCP - 4662
UDP- 4672
Ułatwia to komunikacje pomiędzy twoim klientem emule, a serwerem na którym przebywasz ...

Jeśli uzyskujesz High ID, a według wszystkich reguł powinieneś otrzymywać Low ID nie ciesz się
z tego powodu. Taki stan rzeczy spowodowany jest błędnym oprogramowaniem serwerów i tak
naprawdę nic ci nie daje, a wręcz przeciwnie szkodzi. Posiadając tzw fałszywe High ID możesz
często otrzymywać bany od innych klientów emule za używanie leecherskich metod, także
możesz trafiać na czarną liste na serwerach co w praktyce oznacza, że przez jakiś czas nie
będziesz mógł na taki serwer wejść. "

Hammurabi
Wiadomość [#189]: 05.07.2004 o 15:00

Konto skasowane

okej już kumam wielkie dzięki .

Hammurabi
Wiadomość [#190]: 05.07.2004 o 15:32

Konto skasowane

?Moje miejsca sieciowe / właściwości / właściwości połączenia lokalnego / zaawansowane / odznaczyć?

nierozumiem co mam odznaczyc ?

Hammurabi
Wiadomość [#191]: 05.07.2004 o 16:09

Konto skasowane

czekajcie czekajcie a jak można zobaczyć czy się ma zewnetrzne ip czy wewntetrzne ?

Dune
Wiadomość [#192]: 05.07.2004 o 16:18

Konto skasowane

http://www.whatismyip.com/ - jesli jestes w sieci popytaj kogos czy ma takie same IP jak wejdzie na ta strone. albo control panel->network connections->ppm na LAN i status->zakladka support - patrzysz jakie masz IP i porownujesz z tym ze srtony. sorki ze nie polskie nazwy ale mam ang system i wole nie tlumaczyc.

KOBE
Wiadomość [#193]: 22.08.2004 o 23:07

Konto skasowane

OK dzis wreszcie sie skusilem na mula na skutek czego stracilem jakas polwoe mojego ukladu nerwowego :P no ale jakos sobei radze z pomoca FAQow i Dune'a ;)
Natomiast jedno ptyanioe mnie w tej chwili nurtuje, bo nie chcialbym rpzez niewiedze podostawac banow za nieudostepnianie plikow :/ otoz w ustawieniach zaznaczam, ktore foldery chce udostepniac. Niestety potem gdy klikam na pliki, to pokazuje jako udostepnione jedynie te, ktore sam sciagam. Tak samo opkazuej sie w statystykach... co zrobic zeby wszystkie byly udostepnione?

TheStructor
Wiadomość [#194]: 23.08.2004 o 10:01

Konto skasowane

w emule jest glupi system udostepniania i musisz zaznaczac zarowno katalogi, jak i podkatalogi, ktore chcesz zeby byly udostepnione, poza tym za to sie banow nie dostaje smiley.gif przynajmniej sie nie spotkale, a moze keidys ? nie pamietam ;]

Wspaniale.
KOBE
Wiadomość [#195]: 23.08.2004 o 10:38

Konto skasowane

ok dzieki smiley.gif
w sumei dziwne, ze za nieudostepnianie sie banow nie dostaje. W suemi ja jzu jednego w nocy zaliczylem, za to ze niby "my client is leeching: a mam normalnego emule bez zadnych udziwnien

TheStructor
Wiadomość [#196]: 23.08.2004 o 11:41

Konto skasowane

o jezu, a ile ja banow zlaiczylem... to glownie zalezy od tego ile wysylasz/pobierasz - leech

Wspaniale.
Gryzlak
Wiadomość [#197]: 31.08.2004 o 23:30

Konto skasowane

co sie stalo z serwisami osiolek.pl , osloskop.net i share-reactor.pl ? czyzby ktos sie dobral do tylka sieci edonkey ?

Phantom_lord
Wiadomość [#198]: 01.09.2004 o 18:29

Konto skasowane

Gryzlak napisał:
co sie stalo z serwisami osiolek.pl , osloskop.net i share-reactor.pl ? czyzby ktos sie dobral do tylka sieci edonkey ?

Az dziwne ze dopiero Ty o to pytasz, i ze nikt wczesniej nie zauwazyl/nie zapytal smiley.gif. Otoz wszystko zaczelo sie okolo 2 tygodnie temu, kiedy to na lamach Rzeczpospolitej ukazal sie artykul o Osloskopie. Oskarzali autorow strony o to, ze mozna z niej pobrac za darmo najnowsze ksiazki m.in. Lisa i Grocholi, co jest niebywalym klamstwem...Niestety, konsekwencja nierzetelnego tekstu wlasciciele domeny ".net" zablokowali strone. Osloskop blyskawicznie zostal przeniesiony i byl przez kilka dni dostepny pod adresem www.osloskop.pl. Wkrotce jednak i ta zostala zablokowana, mimo iz wg opinii niezaleznych prawnikow dzialalnosc strony byla w 100% legalna. Nie wiem co dalej :/. Takze jedno forum traktujace o ed2k zostalo zamkniete z czystej przezornosci wlascicieli domeny. Co do share-reactor.pl - nic nie wiem na ten temat...mnie ta strona jeszcze kilka dni temu dzialala :/.

TheStructor
Wiadomość [#199]: 01.09.2004 o 21:09

Konto skasowane

sharereactor kilka dni temu ?phehe chyba cos przespales, a co do osloskopu, to zauwazylismy dawno, ale w innym temacie smiley.gif

Wspaniale.
Yamroz
Wiadomość [#200]: 01.09.2004 o 23:21

Konto skasowane

i tak obecnie jednymi z najlepszych linkowni sa IMO Emulek i pol-osiol...

REKLAMA
Strona 10 z 12.
Pierwsza     <<   <   ... | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :