Dziś jest: Środa, 27 marca 2019, godzina 04:11
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Wojownik Początkujący tank - po wyjściu cata

Odpowiedź

Temat: Początkujący tank - po wyjściu cata

Voodo
Wiadomość [#1]: 12.01.2011 o 19:40

Konto skasowane

Witam po premierze cata postanowiłem zostać tankiemsmiley.gif Wszystko co wczesniej osiagnelem w dps wiec nie mam doswiadczenia jako tank. Chciałbym zapytać jak powinny wyglądać statystki? Co ważniejsze dodge czy parry? Czy hit i expertise w prot też jest bardzo wazny? Dopiero zaczynam na normal instancjach.

http://eu.battle.net/w(...)r/simple

Bimbaj
Wiadomość [#2]: 12.01.2011 o 19:57

Konto skasowane

http://elitistjerks.com/f81/t110315-cataclysm_protection_warrior/

i wszystko jasne!smiley.gif

lsh
Wiadomość [#3]: 13.01.2011 o 12:32

Konto skasowane

@up
dobry link, autorowi tematu radze poczytać smiley.gif

a tak z praktyki:
- incite moim zdaniem nie ma co dawać, lepiej zamiast tego jest puknąć z talentów gag order i glyph of resonating power zamienić na heroic throw - gratisowy sunder armor gwarantujący nam threat + silence sprawiający, ze caster zacznie biec w nasza stronę zamiast stać w miejscu i castować jakieś cholerstwo.
- jesli idzie o wybór pomiędzy arms i fury to jednak zostałbym przy fury - piercing howl jest całkiem przydatny jako spowalniacz, battle trance i cruelty sa rozsądniejszym wyborem od blood craze ( więcej threat zamiast nieczestego proca healingu, który w kryzysowych sytuacjach nie ratuje dupy - od tego jest shield wall, last stand i enraged regeneration), inna opcja to pójście w deep wounds, o tym który build jest lepszy nie mnie oceniać - mi ze względu na raid setup i lenistwo ludzików na instach bardziej pasuje to pierwsze.
- glyph of intimidating shout - średni pomysł, ale jeślici pasuje to zostaw
- staty - tak jak w poście na EJ -Stamina > Mastery > Parry > Dodge jeśli idzie o survival, threat to Expertise > Hit > Strength > Crit, hmmm dodałbym tylko że stam niejest już jak w wotlku 100% priorytetem ( sam mam 158-163k ub hp w zależności od rzeczy jakie mam na sobie, raidowo to ponad 180k i spokojnie wystarczy, a na inście 150k stamy na buffach i insta staje się kaszką z mleczkiem smiley.gif). Jakjuż zabierasz się za reforge to pod expertise w pierwszej kolejności, potem mastery, potem hit (moja prywatna, subiektywna i samolubna opinia oparta na czestości widywanych missów i wpieprzu jaki spuszcza boss). generalnie w tym wypadku lepszy jest też eternal shadowspirit diamond jako meta (większy block). no i nie gemuj stamy na siłę, zwracaj uwagę na bonusy smiley.gif
- żarełko na insty, rajdy - polecam kokrodryla au gratin (+90stam+90expertise), z miny mojego pupilka wnioskuję że mu smakuje, chociaż podobno trochę łykowate jest :P

Good luck

"If the guns are churnin', your ass is burnin'. If the guns are blazin', you ass is... erasin'. I don't know, what do you want from me? " - anonymous Siege Tank gunner.
"generalnie melee dps powinno stać za bossem na rajdzie, żeby ich tank pianą nie obryzgał jak dostanie enrage"
webbie
Wiadomość [#4]: 20.02.2011 o 05:30

Konto skasowane

Tankuję głównie na rajdach (ostatnio sporo na wersjach hc) głównie jako offtank od czarnej roboty (kite, tankowanie aoe). Bezsprzecznie bijemy na głowę inne klasy jeżeli chodzi o tankowanie grup mobów (duża mitygacja, duże avo, świetny threat, najlepsze z mozliwych mobility - moby tańczą jak im zagrasz!).
Co do statów - są walki, szczególnie hc, na których duża ilość hp (ponad 190-200k) jest mile widziana i znacznie ułatwia grę. Magic damage nie zablokujesz, można ratować się trinketem z Hellscream's Reach, ale hp to hp. Na tych paru bossach (Conclave, Alakir, Omnotron) i większości walk gdzie maintankujemy (bije nas single target) blok wg. mnie ustępuje staminie, tak samo jak warrior ustępuje na nich Death Knightom i Feral Druidom, którzy absorbują właśnie duże hity a mają problem z mitygowaniem wielu mniejszych.
Osobiście gemuję się w zależności od walki (gemy są obecnie bardzo tanie więc to nie jest problem, mam zawsze spory zapas w bagu/banku).
Co do hitu i expertise - polecam unikać jak ognia, jeżeli chcesz uniknąć komentarzy i narzekań Twoich healerów, że składasz się jak zapałka tankując bossa.
Bez TotT oraz Misdirectów nie da się praktycznie tankować nawet mając oba capy, natomiast jest wiele innych sposobów żeby nadrobić te wszystkie missy dodge i parry na bossach, np dzięki instant tauntom (z Vigi) czy poprostu mass spamie wszystkiego co robi tego threatu najwięcej i wierze w hunterów i rogali. Ponadto większość klas ma teraz skille redukujące threat i nie powinniście mieć większych problemów z aggro.
Co do foodu - nie widzę innej opcji niż Stamina/Mastery (lavascale minestone).
Jeżeli jesteście alchemikami to do tankowania aoe / kite, tam gdzie gemujecie mastery dobrze jest również wypić elixiry z mastery i armorem zamiast 1 flaski (jeden guardian, drugi battle) gdyż zyskujemy na tym dodatkowy blok i redukcję), jednak nie można przekraczać pewnej granicy jeżeli chodzi o hp (175-180k buffed). Flaska 300stam jest jednak często lepszym wyborem.
Jeżeli chodzi o warriora - nie jest to najłatwiejsza klasa do tankowania, często trzeba zmieniać spec na daną walkę i używać sporo sytuacyjnych skilli. Jednak to czyni tankowanie na pewno ciekawszym niż paladynem czy druidem, bynajmniej według mnie tak jest.
Co do talentów na rajdy.. ja używam na zmianę następujących speców:
Single Target (Maintank)
Na walki, gdzie oprócz bossa nie ma żadnych addów do tankowania. Bije nas 1 boss, dużymi i z reguły niezbyt szybkimi hitami (rzadko proccuje wtedy Blood Craze z drzewka fury więc odrzucamy ten talent). Podstawowe skille do trzymania aggro w tym przypadku to oczywiście SS, Revenge, Devastate (po patchu lepsze niż hs) oraz Hs (głównie dzięki Incite).
Safeguard wybrałem dlatego, że rzadko zdarzają się walki na których potrzeba tylko 1 tanka (Alakir? Atramedes?) a castowanie intervene podczas gdy nie mamy nic do roboty na drugiego tanka nabiera nowego sensu (zyskuje dzięki nam redukcję + 1 atak bierzemy standardowo na klatę). Broń boże nie glyphujcie intervene, bo łatwo się tym zabić (ten glyph niemalże wcale nie ma sensu).
Major Glyphy w tym przypadku nie mają większego wpływu na naszą grę, heroic throw może sytuacyjnie zwiększać dps rajdu (odświeżamy sunder z dystansu nie musząc go od nowa stackowac na bossie, long charge to kwestia wygody).
Kite/Aoe Tanking + Piercing Howl
To build genialny do kitowania addów na Nefarianie. Kitując nigdy nie pokazujemy pleców, ale żeby zachować szybkość biegamy bokiem - stąd glyphy zwiększające range naszych abilities. Piercing howl spowalnia addy, talenty z drzewka prot rozdane pod jak największy aoe dmg. Rozkładamy rend na targety przy pomocy tclapa. Na walkę z Maloriakiem i wszystkie inne gdzie częściej używamy Shockweave zamieniamy glyph do Tclapa z glyphem zmniejszającym cd na shockweave. Minor glyph do fearu to nie pomyłka. Addy na fearze nie zadają dmg, ale nie uważam, że dobrym wyjściem jest pozwalanie im latać po rajdzie albo całym pomieszczeniu (często buffują bossa będąc blisko niego albo on buffuje ich). Stąd też dobrze, by stały w miejscu. W sytuacji, gdy bije nas kilka mobów (i tutaj wykazujemy się blokując i avoidując) częściej Proccuje Blood Craze i tym razem warto dać w niego pkty (szczególnie, że musimy mieć synergy do Piercing Howla tak czy siak). Booming voice.. zawsze trochę więcej rage jeżeli nam go nagle braknie (i tutaj zastosowanie może mieć np. znowu na Nefie) ale nie jest to jakoś wyjątkowo istotne gdzie damy te 2 pkty.

webbiasty - goblin warrior @ burning legion <End Game>
Murzyn1204
Wiadomość [#5]: 21.02.2011 o 10:08

Konto skasowane

a czy ten build kite/ aoe dobrze sprawdza się na heroikach czy może jest jakiś lepszy
??

webbie
Wiadomość [#6]: 21.02.2011 o 14:02

Konto skasowane

Nie powinno być problemu. Na heroikach można już bardziej zaszaleć z expertise a nawet hitem, więc na bossach nie potrzebujesz wszystkich talentów do dużego single target threatu jeżeli trafiasz każdym Shield Slamem. Jednak możesz to zamienić na coś takiego link
W tym przypadku rezygnujemy z piercing howla (na heroikach kite praktycznie nie ma miejsca i nie jest potrzebny) oraz vigiliance - nie ma drugiego tanka, który podbijał by nam vengeance i szybko refreshował taunty, a z reguły jezeli moby biją kogo innego to albo i tak go zabiją (w przypadku bossów), albo wystarcza zwykły / aoe taunt. Dodałem 2 pkty w Gag Order bo ze słabymi grupami na np trashu w Stonecore możecie "wysolować" im ten trash umiejętnie rotując ConcBlow, Shieldbash i Heroic Throw na odpowiednie targety, ja osobiście tego nie używam dlatego, że gear pozwala mi już brać wszystko na klatę tak jak w wotlku a healerzy nie muszą się spinać żeby mnie wyleczyć.

webbiasty - goblin warrior @ burning legion <End Game>
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :