Dziś jest: Piątek, 30 października 2020, godzina 02:44
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Zerg forcefield

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
sc-ary
Wiadomość [#1]: 12.01.2011 o 10:38

Konto skasowane

Temat jest przeklejką z TeamLiquid, ale z pewnością ciekawszą od paru ostatnich tematów na tym forum.

Na początek - this:

Changefield z mutaliskami

Changefield z armią naziemną

Changefield z nydusem

po obejrzeniu powyższych chyba każdy załapał już o czym mowa. A dla tych którym youtube dziś nie działa, dwa słowa:
Zbieramy energię overseerami, zrzucamy kilka(naście) changelingów, ustawiamy odpowiednio je z hold position na rampie lub w innym miejscu, które chcemy zablokować. Voila! Przez najbliższe kilkanaście sekund (przeciwnik musi je wszystkie ręcznie stargetować) mamy zergowski odpowiednik forcefielda.

Ktoś już próbował to zastosować? Repki, komentarze, zjazdy, go on!

[Edycja sc-ary - 12.01.2011 o 10:44]

"In addition to losses, wins are now also no longer shown. Instead, players will see Jim Raynor giving them a thumbs-up after every match regardless if they win or lose."
Sulphuriell
Wiadomość [#2]: 12.01.2011 o 10:53

Konto skasowane

Trochę drogi ten zergowski odpowiednik force fielda

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
ShadowDancer
Wiadomość [#3]: 12.01.2011 o 12:51

Konto skasowane

Musi wszystkie ręcznie targetować.... chyba, że ma tanka...

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
ZealotAttack
Wiadomość [#4]: 12.01.2011 o 13:09

Konto skasowane

taktyka dla noobow ktore sie dadza na to nabrac.. Kazdy normalny grac zkolejkuje te pare unitow i padna w 2 sekundy...

Zapraszam na www.sc2tv.pl - Pierwszy polski portal streamingowy w StarCrafta II
sc-ary
Wiadomość [#5]: 12.01.2011 o 13:21

Konto skasowane

@ZealotAttack: Wiesz, 2 sekundy na wybicie, 2 na kolejkowanie. Dla ciebie to już 4 sekundy harassu więcej. A changelingów możesz zrobić i kilkanaście.

[Edycja sc-ary - 12.01.2011 o 13:22]

"In addition to losses, wins are now also no longer shown. Instead, players will see Jim Raynor giving them a thumbs-up after every match regardless if they win or lose."
ShadowDancer
Wiadomość [#6]: 12.01.2011 o 13:40

Konto skasowane

Jak się ma 5-6 overseerów z full ene, to jest dobre. Tylko najpierw trzeba mieć te 5-6 overseerów...

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Sulphuriell
Wiadomość [#7]: 12.01.2011 o 14:55

Konto skasowane

sc-ary napisał
@ZealotAttack: Wiesz, 2 sekundy na wybicie, 2 na kolejkowanie. Dla ciebie to już 4 sekundy harassu więcej. A changelingów możesz zrobić i kilkanaście.

[Edycja sc-ary - 12.01.2011 o 13:22]

To powiedz mi jak to jest możliwe, że pewna rasa, która zowie się protoss ma force fielda, którego może rzucać pewna jednostka, która zwie się sentry, i nie jest to przegięte? Przypominam, że sentry jest tańsze niż 5 overseerów, przypominam, że sentry może także atakować, przypominam, że force field rzucone przez sentry trwa więcej niż 4 sekundy! Changeling wall jest 1000razy droższy, i kilkukrotnie krótszy, a do tego overy nie potrafią atakować. Więc skoro u tossa to nie jest przegięte, to jak to jest możliwe, żeby opłacało się zergowi robić gorszy i droższy odpowiednik?

Takie rzeczy to tylko w bronze league tongue.gif

Już nie wspominając o tym, ile changeli można zdjąć na raz głupim hellionem, tankiem, albo Collosusem.

Że nie wspomne o tym, że widziałem już ultraliski, które były snajpowane przez ghosty i zdejmowane praktycznie w jednej chwili. Sądzisz, że koleś, który potrafi coś takiego zrobić nie byłby w stanie sprzątnąć 20 changeli w 2 sekundy?

[Edycja Sulphuriell - 12.01.2011 o 14:54]

ShadowDancer napisał
Jak się ma 5-6 overseerów z full ene, to jest dobre. Tylko najpierw trzeba mieć te 5-6 overseerów...

No właśnie w tym rzecz, że się nie opłaca, ot i cały misterny changeling trick można sobie wsadzić między poślady

sc-ary
Wiadomość [#8]: 12.01.2011 o 15:55

Konto skasowane

Zgoda, od początku wiadomo, że to jest sytuacyjne.

Sulphuriell
Wiadomość [#9]: 12.01.2011 o 16:29

Konto skasowane

Sytuacyjne?

1. Nikt przypadkiem nie robi 5 overseerów, zazwyczaj zrobienie 2 jest awangardowym zagranianiem.

2. Ktoś ze skillem jest w stanie położyć taki mur jednym marinem w przyzwoitym tempie, choćby był on tworzony przez kilkanaście changeli.

3. Ludzie zwykle scoutują i ustawiają się w miejscu ataku ze sporym wyprzedzeniem.

Niech ktoś mi pokaże replaya na poziomie choćby i średniej platyny, gdzie ktoś jest w stanie tego użyć w miarę skutecznie.

Changelig wall jest fajne jako ciekawostka, nie jako taktyka

[Edycja Sulphuriell - 12.01.2011 o 16:30]

Delta
Wiadomość [#10]: 29.01.2011 o 13:17

Konto skasowane

Widzę że niechęć do czegokolwiek dalej jest domeną tego forum;)

Uważam że to zagranie jest bardzo dobre, i jest bardzo cenne w grze. Trochę mnie dziwi ze dostaliście przykład z 30 changelingami, i wszyscy rozpatrują wariant z 30 changelingami, no proszęsmiley.gif Chodzi o zasadę, na repach widać że to był bronze etc, ale taktyka jest bardzo dobra. I ludzie na boga, blizzard nie zaprojektował tego zagrania jako ekwiwalent force fielda, więc litości z opieraniem imby FF na changelingach xD Istotą tej taktyki jest to że wróg potrzebuje chwili żeby zrozumieć co siędzieje, większość terran zrobi attack move na Twoje muty, często minie z 10-15 sekund zanim zauważy że ma 4 changelingi na rampie. Poza tym żeby zablokować thory wystarczy 1 marine sądzę. Taktyka dobra, ale tylko gdy masz na nią pomysł. PS, niech mi ktoś z Was powie że w late game nie ma 1-2 overseerów z dużą ilością energiibiggrin.gif poza tym jest masa innych opcji z changelingami, ale nie będę już wszystkiego na talerzu podawał, po prostu pokombinujcie, dzięki autorowi za fajny tematsmiley.gif

r3tsa
Wiadomość [#11]: 29.01.2011 o 13:40

Konto skasowane

"Pro" zobaczy, że będziesz zrzucał i odrazu będzie wiedział co się świeci, lepiej ćwiczyć macro niż takie zabawy.

[Edycja r3tsa - 29.01.2011 o 13:42]

FC
Wiadomość [#12]: 29.01.2011 o 13:47

Konto skasowane

Delta no właśnie w late game to tego 1-2 overseera mam, tyle, że ich energia jest stale wykorzystywana na contaminate i changelingi, więc z pełnym paskiem to one nie latają.

"Moje życie za Aiur.... Znaczy się za Ner'Zhul"
Delta
Wiadomość [#13]: 29.01.2011 o 14:12

Konto skasowane

No jeżeli rzeczywiście cały czas uzywasz contaminate, to jasne, to dobresmiley.gif

@Retsa
Jak grasz z pro, to nie latasz mu z overseerem nad bazą zrzucając changelingi na twarz xD Zamarkujcie atak np lingami, albo pomachajcie armią przed frontem, i na rogu w tym czasie zrzućcie z 3 change.

Jest z 40-50% że się uda i to zagranie się opłaci. Nie uważam że na gsl to będzie hit, ale na poziomie ladderów, jest miejsce na takie zagrywki.

PS. Raczej łączę to z mutaliskami, ponieważ mogą atakować tam gdzie nei ma armii. Ten trik nie jest żeby wygrać Ci gre, jest po to żeby zyskać np 10 sekund mutalisków sam na sam z scvsmiley.gif wiele osób opóźnia expa z 1-2 minuty, z powodu tego że jest zakopany ling, i chwile zajmuje im zanim to zauważą, to jest podobne zagranie. Nie warto w tą taktykęinwestować więcej niż 100 gazu (a i to za dużo chyba;). Jednak nieraz wróg miał np banshe, i potem zostaje sięz z extra overseerem. To ciekawe zagranie, im więcej baz wróg ma, tym łatwiej mu nie zauważyć changelingów. Można tym też mu odciąćposiłki, gdy trwa walka (marinesi z baracków nie dojdą do rally, a terran może byćzajęty pozycjonowaniem armii. itp itd. Uważam że to pomysł wart uwagismiley.gif

Omgzpwnd
Wiadomość [#14]: 31.01.2011 o 15:14

Konto skasowane

To może być fajny trick, ale powyżej gold ligi kazdy wie jak sie robi a+shift i klika , a to w połączeniu z marinem daje niecale 4 sec.

Omgzpwnd
NoIcO
Wiadomość [#15]: 31.01.2011 o 16:52

Konto skasowane

mały offtop do Omgzpwnd - widzę, że jesteś w masters, wrzuciłbyś na forum jakąś paczkę rplayow ze swojego laddera, chętnie bym pooglądał jakieś casual masters games ^^ (bezwzgl czy wygrales czy przegrales)

Dagaen
Wiadomość [#16]: 31.01.2011 o 17:56

Konto skasowane

Drugi filmik wygrałbiggrin.gif Yeah, jak mam 20 Changelingów i 30 Ultrali to mogę zadać większe straty przeciwnikowixD

Przy takiej ilości seerów to już bym wolał próbować jakiś masowy Contaminate.

http://eu.battle.net/sc2/pl/profile/594275/1/Indolent/
Sulphuriell
Wiadomość [#17]: 31.01.2011 o 18:07

Konto skasowane

Swoją drogą szkoda, że over nie ma jako trzeciej zdolności parasite

r3tsa
Wiadomość [#18]: 31.01.2011 o 22:52

Konto skasowane

NoIcO napisał
mały offtop do Omgzpwnd - widzę, że jesteś w masters, wrzuciłbyś na forum jakąś paczkę rplayow ze swojego laddera, chętnie bym pooglądał jakieś casual masters games ^^ (bezwzgl czy wygrales czy przegrales)

Poziom master 2500 i 2900 diamond to mniej więcej równe poziomy. Generalnie poziom master to nic specjalnego, nadal grzeje się w diamencie, bo przegrywam z jakimiś głupimi koreańskimi 4gate'a, 6poolami i marines+ scv allinami, co nie przeszkadza mi w turniejach klepać mastersów, czy nawet na ladderze się o to ligę ocierałem, generalnie im wyżej jesteś w rankingu, tym różnice się coraz bardziej w skillu zacierają, no chyba, że jesteś pro i łamiesz system. Ogólnie nie podoba mi się, że ludzie, którzy zagrali 30 meczy, nabijili wysokie mmr i wbili siędo diamentu, żeby potem przestać grać 1on1, powtórzyli proceder i po 50 meczach siedzą w master z 500 pukntów i znów nie grają 1on1, dla mnie jest to bezsens.

Sprite
Wiadomość [#19]: 31.01.2011 o 23:30

Konto skasowane

Co do protosskich forcefieldów, wszystko byłoby ok, gdyby nie można je było rzucić "na jednostki", tylko przed, zeby je po prostu móc zablokować, wtedy nie byłby taki przekozaczony, a nadal przydatny... Przecież jak toss rozdziela mi pół armi (wulg.)mi forcefieldami to mu nawet 4 jednostek nie jestem w stanie zabić...

r3tsa
Wiadomość [#20]: 31.01.2011 o 23:43

Konto skasowane

Dlatego, zerg powinien zalewać masą, a terran ma naszprycowaną piechotę.

REKLAMA
Strona 1 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :