Dziś jest: Piątek, 17 sierpnia 2018, godzina 15:41
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Łotrzyk Rogue, kilka pytań początkującego...

Odpowiedź

Temat: Rogue, kilka pytań początkującego...

Endymek
Wiadomość [#1]: 18.12.2010 o 19:21

Konto skasowane

Witam,
Mam kilka pytań dotyczących gry rogalem.
1. Które drzewko najlepsze do lvlingu i pve , a które do pvp na dany lvl( np. 1-50, 51-60 itp.)
2. Build na podstawie powyższego wyboru.
3.Jakie glify?
4.Rotacje.
5.Czy w prawej ręce broń na dmg, a w lewej na szybkość?
6.Goblin czy Troll?
7.Czy do używania trutek jest jakiś skill, czy po prostu nakłada się je na broń i efekt zatrucia przechodzi na przeciwnika?
8.Czy rogue przydaje się do party i na raidy?
Ok to na razie wszystko, proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
Endymek.

Flava
Wiadomość [#2]: 19.12.2010 o 04:33

Konto skasowane

1. teraz kazde drzewko jest dobre do expienia, do pvp (moim zdaniem) suptelty
2. jest tego masa, poszukaj tu na forum lub google. A najlepiej sam cos zmontuj, eksperymentuj i patrz co sie przydaje, wystarczy uważnie przeczytać opis skilla/talentu
3. jak wyzej
4. nie znam
5. w sup i assa 2x dagery, w combat hmmm 2x 1h cos tam (nie dagery)
6. a ja bym wybral umarlaka
7. kupujesz, ppm na trutke, na bron i gotowe.
8. przydatny jak kazda inna klasa do dps'u

[img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/2/flava1988.png[/img]
rebo
Wiadomość [#3]: 23.12.2010 o 16:42

Konto skasowane

5. MH = Wolna Bron, OH = Szybka Bron*
6.Wybrałbym goblina, aczkolwiek undead trzyma klimat.

*MH = Main Hand
OH = Off Hand

[Edycja rebo - 23.12.2010 o 16:42]

Kyok
Wiadomość [#4]: 03.01.2011 o 13:06

Konto skasowane

1. Do levelingu Combat do PvE zdecydowanie Assassination.
2. Buildów jest masę. Albo inaczej - różnią się jednym czy dwoma talentami ale to tylko po to aby lepiej dopasować to co komu bardziej leży.
3. Glyphy w zależności od specy (talentów). Nierozsądnym by było włożyć Glyph of Mutilate do combat speca.
4. Rotacja w zależności od drzewa. Jednak wszystkie łączy jedno: za wszelką cenę utrzymywać na sobie Slice and Dice (w Assa nie ma z tym problemów gdyż z talentu mamy go permanetnie w trakcie walki) oraz Rupture.
5. Bronie w assa: Main Hand (okienko lewe broni) dagger wolny 1.80 speed Off Hand (okienko prawe broni) dagger szybki 1.40 speed. W combat wszystko inne (axe, mace, sword) z Agility i Staminą ułożone w ten sam sposób.
6. Do PvE Assa zdecydowanie Goblin (racial ze zwiększonym atak speedem). Troll w trzeciej kolejności za Orkiem. PvP Forsaken (racial Will of the Forsaken, nie raz ratuje dupsko).
7. W TBC były questy na nauke trucizn, po czasie ułatwili życie marudnym dzieciom i trucizny można kupić u Poison Vendora. Trucizny w swoim tooltipie mają wypisane prawdopodobieństwo w procentach na trafienie przeciwnika.
8. Czy się przydaje? Patrząc na to co może zaoferować z buffami to nie. Ludzie czasem twierdzą, że jeden rogue w grupie to już za dużo. Po wejściu 4.0.3 nieco to się zmieniło bo Crowd Control odgrywą ogromna rolę, więc ogarnięty rogue z obowiązkowym dzisiaj Glyph of Sap jest w cenie. Nie zdziw się też jak będą Cię traktować trochę po macoszemu z tego względu, że kiedyś przylgnęła do nas metka Mastah Ninja Pullah.

Jcucmas
Wiadomość [#5]: 03.01.2011 o 15:49

Konto skasowane

Ja jeszcze mogę dodać że na instach może otwierać zamknięte skrzynie. Więc przydatny jeśli nikt nie ma kowalstwa.(kowale mogą robić klucze)

Pchelek
Wiadomość [#6]: 12.01.2011 o 22:49

Konto skasowane

Witam

Też zacząłem od nowa grę rogalem obecnie ok 70 lvl i w związku z tym mam parę pytań.

1. Ambush ma zwiększone obrażenia gdy ma się 1 dagger czy trzeba mieć 2
2. fist weapon zalicza się do daggerów ? (domyślam się że nie ale wolę zapytać)
3. Ciągle nie umiem tego obliczyć, czy w pvp lepiej grać daggerami (dla zwiększonych obrażeń z skilli) czy inną bronią ?
4. Cheap Shot mi się bardzo podoba, ale co kalkuluję lepiej mi wychodzi zacząć walkę z Ambusha (Subtlety build). Czy tak jest czy może ja nie potrafię tego dobrze wykorzystać.
5. czy dk ma coś na wykrywanie rogali ?
6. przydałoby mi sie macro które zaznacza najbliższy cel i od razu sapuje, na niewidzialnych

BONUS.. To już poza tematem ale może ktoś przy okazji będzie wiedział, szukam addona który odlicza na ikonkach spelli czas numerycznie

z góry dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

pwnedbylife
Wiadomość [#7]: 12.01.2011 o 23:39

Konto skasowane

Pchelek napisał
Witam

Też zacząłem od nowa grę rogalem obecnie ok 70 lvl i w związku z tym mam parę pytań.

1. Ambush ma zwiększone obrażenia gdy ma się 1 dagger czy trzeba mieć 2
2. fist weapon zalicza się do daggerów ? (domyślam się że nie ale wolę zapytać)
3. Ciągle nie umiem tego obliczyć, czy w pvp lepiej grać daggerami (dla zwiększonych obrażeń z skilli) czy inną bronią ?
4. Cheap Shot mi się bardzo podoba, ale co kalkuluję lepiej mi wychodzi zacząć walkę z Ambusha (Subtlety build). Czy tak jest czy może ja nie potrafię tego dobrze wykorzystać.
5. czy dk ma coś na wykrywanie rogali ?
6. przydałoby mi sie macro które zaznacza najbliższy cel i od razu sapuje, na niewidzialnych

BONUS.. To już poza tematem ale może ktoś przy okazji będzie wiedział, szukam addona który odlicza na ikonkach spelli czas numerycznie

z góry dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

1. 1
2. fist to fist
3. daggerami
4. na 70 ambush
5. tak, ale nic czego byś nie przewidział
6. l:official&client=firefox-a" target="_blank" class="link_post">[googlegooglegoogle]

Ten addon to Omni CC

Pchelek
Wiadomość [#8]: 17.01.2011 o 13:07

Konto skasowane

Dzięki za pomoc, teraz doszły mi jeszcze takie dwa ;)

1. Shiv, nie rozumiem części "dispelling an Enrage effect on the target", co to jest Enrage ?
2. Hemorrhage, ten skill sprawdza się w pvp ? Testowałem ale ciągle ciężko mi zauważyć różnicę

Igor
Wiadomość [#9]: 17.01.2011 o 13:24

Konto skasowane

Pchelek napisał
Dzięki za pomoc, teraz doszły mi jeszcze takie dwa ;)

1. Shiv, nie rozumiem części "dispelling an Enrage effect on the target", co to jest Enrage ?
2. Hemorrhage, ten skill sprawdza się w pvp ? Testowałem ale ciągle ciężko mi zauważyć różnicę

1. enrage to taki stan bossa/moba, kiedy tenze robi sie nagle dwa razy wiekszy, najczesciej jakis taki czerwony i wsciekle zaczyna pizgac tanka smiley.gif
jesli uzyjesz wtedy shiva na tym mobie, to mob spotulnieje, wroci do wlasciwych kolorow, wielkosci i bedzie tanka klepal tak jak przed enragem, czyli ledwo co :P

2. testowales i gdzie nie widzisz roznicy? w sensie, ze czym sie nie rozni od czego? i tak przydaje sie, jesli grasz w subtlety

Pchelek
Wiadomość [#10]: 17.01.2011 o 19:29

Konto skasowane

Hej i dzięki za odp.

Oczywiście gram w subtlety, źle to troszkę ująłem, z opisu skill wydaje mi się fajny ale zauważyłem że jak nie zabiję kogoś w ciągu chwili to potem on zabija mnie, a z tego co rozumiem to zadaje obrażenia z czasem, też nie wiem jak duże obrażenia bo w praktyce się nie przekonałem - czyli testowałem ale nie widzę znaczącej różnicy w obrażenia kiedy używałem tego skilla lub kiedy go nie używałem.

Ale skoro mówisz że się przydaje jeszcze się nim pobawię

Igor
Wiadomość [#11]: 18.01.2011 o 08:16

Konto skasowane

a czym nabijasz sobie combo pointy? bo dalej nie wiem gdzie tej roznicy nie widzisz smiley.gif roznica musi wynikac z dwoch minimum rzeczy biggrin.gif

[Edycja Igor - 18.01.2011 o 08:17]

Pchelek
Wiadomość [#12]: 18.01.2011 o 20:18

Konto skasowane

Tak standardowo, zaczynam od Premeditation -> Ambush -> Eviscerate / Kidney Shot -> Shadow Dance -> Cheap Shot -> Ambush -> Ambush i tu bywa koniec czasem wcześniej czasem nie bywa wtedy raczej Vanish

Takiego czegoś używam najczęściej na bg, nie dobiłem nawet jeszcze 85lvl a moje doświadczenie w pvp skończyło się na 3 sezonie jeszcze w TBC, dlatego ciągle coś czytam, sprawdzam, testuję bo pewnie wiele jeszcze trzeba poprawić, szczególnie w stylu gry wcześniej grałem Warlockiem a tam w pewnych sytuacjach mogłem sobie pozwolić na błędy to jest trochę trudniej pod tym względem za to inne rzeczy są łatwiejsze.

Endymek
Wiadomość [#13]: 23.01.2011 o 18:09

Konto skasowane

Zacząłem wreszcie ostatnio grać i mam kilka pytań. Mam 17lvl assa, rogue i zastanawiam się nad zmiana drzewka na combat czy opłaca się?
Gdzie mogę kupić lub wydropić jakieś daggery na mój lvl?
Chyba jeszcze nigdy nie udało mi się zatruć moba, albo nie widzę tego, mam nałożone instant poison.

raziel666
Wiadomość [#14]: 23.01.2011 o 19:48

Konto skasowane

zastanawiam się nad zmiana drzewka na combat czy opłaca się?

nie ma wiekszej roznicy w jakim specu jestes podczas levelowania. combat najlepsze bo najwygodniejsze. spam ss i tyle.
Gdzie mogę kupić lub wydropić jakieś daggery na mój lvl?

sprawdz wowheada.
Chyba jeszcze nigdy nie udało mi się zatruć moba, albo nie widzę tego, mam nałożone instant poison.

umiesz czytac? instanty zadaje direct dmg. nie zatruwaja moba. deadly i wound zatruwaja.

Madness is the gift, that has been given to me!
Endymek
Wiadomość [#15]: 04.02.2011 o 19:55

Konto skasowane

Ostatecznie zdecydowałem się na subtlety . Czy zrobic teraz dual talenta na assa czy nie ma sensu? W subtlety najlepiej nosić 2 daggery czy wystarczy jeden? I tak na przyszłość chce wiedzieć czy jeżeli włączę shadow dance to przez całe 6s mogę używać ambush, garrote itp. czy jak użyje jeden z tych skilli to shadow dance znika? Oraz czy premeditation powoduje zakończenie stealtha?
Pozdrawiam.

Igor
Wiadomość [#16]: 05.02.2011 o 09:55

Konto skasowane

Endymek napisał
Ostatecznie zdecydowałem się na subtlety . Czy zrobic teraz dual talenta na assa czy nie ma sensu? W subtlety najlepiej nosić 2 daggery czy wystarczy jeden? I tak na przyszłość chce wiedzieć czy jeżeli włączę shadow dance to przez całe 6s mogę używać ambush, garrote itp. czy jak użyje jeden z tych skilli to shadow dance znika? Oraz czy premeditation powoduje zakończenie stealtha?
Pozdrawiam.

jak chcesz czasem grac assa to ma sens. jak nie chcesz to... nie ma :P
starczy jeden
mozesz cale 6s
nie znika
wejdz w stealth, uzyj premeditation. to nie boli...

Endymek
Wiadomość [#17]: 05.02.2011 o 19:09

Konto skasowane

Kolejne pytanka ;) Do pve i lvlingu będzie lepsze combat(jeżeli ta spec. to 2x sword/mace/axe itp. czy 1x sword/axe/mace i 1x dagger) czy assa. Do pvp lepsze assa czy subtlety? Oraz jakie trutki najlepiej nakładać?
Pozdrawiam

elku87
Wiadomość [#18]: 05.02.2011 o 21:14

Konto skasowane

www.pverogues.com

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :