Dziś jest: Niedziela, 20 września 2020, godzina 20:15
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: System aren

mionsko
Wiadomość [#1]: 19.11.2010 o 20:10

Konto skasowane

Ostatnio trochę mi się nudziło, więc popracowałem w edytorze. Wiem, że jestem zbyt leniwy żeby zaczynać pracę nad czym większym, dlatego stworzyłem sam system walki. Polega na tym, że bohater najpierw wykupuje sobie oddział, ale na mapie jest sam, bez jednostek. Dopiero gdy dochodzi do walki jest on przenoszony wraz z wcześniej stworzonym oddziałem na "arenę" na której toczy się walka. Po zakończeniu jest z powrotem przenoszony na poprzednie miejsce.
System na normalnej mapie nie jest zbyt użyteczny, ale ostatnio na forum ktoś pytał się czy da się zrobić mapę turową, a na takiej walka "arenowa" byłaby chyba najlepszym rozwiązaniem.
Na podstawie tego można zrobić wiele ciekawych rzeczy, np. przejmowanie ratuszy (co zresztą umieściłem w tej mapce) tzn. jeśli bohater chce przejąć wrogi ratusz, to używa na nim zdolności, dzięki czemu jest przenoszony na arenę, na której toczy "mini bitwę" o zamek.

http://rapidshare.com/(...)aren.w3x

Przy tworzeniu tej pokazowej mapy w ogóle nie przejmowałem się terenem, więc najlepiej nie zwracajcie na niego uwagi.
Zachęcam do ściągania, oceniania i wytykania błędów^^.
Edit:
Poprawione błędy na mapie. Dodałem też trochę drzew, żeby nie było łyso.

[Edycja mionsko - 28.11.2010 o 21:18]

lukaszf44
Wiadomość [#2]: 20.11.2010 o 18:45

Konto skasowane

Biorę to, pomysł zaje*****, to będzie takie coś na zasadzie Heroes of Might and Magic albo też coś w stylu Bitwa o Śródziemie 2 tyle że bez rozbudowy zamku, chodzisz bohaterem ale ostatecznie lejesz sie na specjalnej arenie razem z obstawą, oczywiście rozbudował bym to, dodał możliwość walki ramię w ramię z sojusznikami, i wiele innych które dopiero wymyśle, ale póki co tworzę własną, i jeszcze studia, więc wole nie zabierać się za coś jak niebędę miał na to czasu.

michalk355
Wiadomość [#3]: 28.11.2010 o 19:16

Konto skasowane

Uważam że twój pomysł jest oryginalny i bardzo dobry ale co do mapy mam kilka uwag:

1.umiejętnośc ataku na zamku powinna byc mozliwa do uzycia na niezniszczalnych jednostkach bo nie mozna tego uzyc.
2.kupowanie jednostek powinienes zrobic na zasadzie rekrutacji bo jak sie idzie do zamku przeciwnika to mozna kupic jego jednostki
3.Powinno byc bardziej urozmaicone pole walki (więcej przeszkod itp.
4.Przydałoby sie dostawać golda za kazdego zabitego wroga + bonus za wygranie walki

Mysle tez ze mogłbyś dodać niektore rzeczy:
1.Zrobić kapitanow na normalnym polu gry by i oni mogli walczyc
2.Jednostki moznaby zrobic w formie itemow i kiedy nastepuje walka mozna by po prostu za kazdy item-jednostke zrobic jednostke na polu walki a jak jednostka zginie item zostanie usuniety.

Mam nadzieje ze pomoglem biggrin.gif

uzi2.gif smash.gif
mionsko
Wiadomość [#4]: 28.11.2010 o 19:56

Konto skasowane

1 i 2. To tylko drobne błędy, niedługo wrzucę poprawioną mapę (może zrobię na niej jeszcze coś jeszcze).
3 i4. To jest tylko mapka pokazowa, więc nie przykładałem się do urozmaiceń terenu, a nagrody nie są konieczne.
Jednostki w przedmiotach to niezły pomysł, ale wydaję mi się, że za dużo byłoby z tym roboty.
Myślałem o czymś takim, że bohater ma kilka oddziałów i przed walką może wybrać którym z nich będzie walczył. Co o tym myślicie?

Othalla
Wiadomość [#5]: 06.03.2011 o 21:46

Konto skasowane

Bardzo mi się podobała twoja mapka. Zachęcam do dalszej pracy nad nia i rozbudowywaniem jej.

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :