Dziś jest: Niedziela, 17 grudnia 2017, godzina 22:09
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Odpowiedź

Temat: Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Pierwsza     <<   <   ... | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |   >   >>     Ostatnia
ShadowDancer
Wiadomość [#181]: 20.03.2012 o 12:00

Ravager

zbigr napisał
Shadow pełen szacun jestem z Ciebie dumny!!!!

confused.gif

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
inF
Wiadomość [#182]: 22.03.2012 o 13:25

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję że nie ostatni biggrin.gif.

Więc, wrzucam mój replay (przegrany oczywiście) i chciałbym, żeby jakiś starcraftowy szpec przeskanował go z góry na dół i wytknął mi bez wazeliny moje błędy i głupotki.
Ogólnie to przegrałem dlatego, że typ mnie przemacrował (tak myślę, no ale jestem w brązie to moje myslenie może być błędne) z tym, że chciałbym sie po prostu dowiedzieć co robię bez sensu, źle etc.

http://replayfu.com/download/8Q0SZn

Note1: Po zrobieniu orbitala przestałem produkować SCV, wiem że zlamiłem pod tym względem strasznie, ale zdarza mi sie to sporadycznie - w tej grze po prostu bardziej skupiłem się na wydawaniu nadwyżek (zwykle po 1200 minerałów mam na stanie) i o tym zapomniałem.
Note2: Co mógłbym zrobić w sytuacji, kiedy typ już przewyższał moją armię i otwarty atak nie wchodził w gre? Jakieś ghosty z atomówką żeby go porządnie zgnoić? Prosiłbym o poradę jak sie zachować w takiej sytuacji kiedy już wiemy że typ ma większą armię od nas i niedługo będzie o tym wiedział.

PM Email
Yazgot
Wiadomość [#183]: 22.03.2012 o 14:36

Moim zdaniem powinniens miec medivaci zamiast banshee. Mial też lepsza ekonomie to narobił tych jednostek, w sumie też zylion vikingów nie wiem na co.

PM Email
Bargor
Wiadomość [#184]: 22.03.2012 o 14:59

1. Po wybudowaniu barakow od razu robisz orbitala, u ciebie pojawił się po ~3 miutach
2. 2 SCV w gazie zamiast 3 (zakładam że chcesz ten gaz zbierać).
3. Brak scoutu (rzucasz scana - w tym przypadku lepiej zrzucic mula i wyslac SCV na stracenie - wychodzi ekonomiczniej).
4. Nie robisz SCV (bardzo mało robotników).
5. SCVki nic nie robia po zbudowaniu budynków - odsyłaj je do minerałów z shiftem.
6. Exp dużo później niz u przeciwnika.
7. Suppy blocki.
8. Nie zrzucasz MUŁÓW
9. NIe robisz upgradow.
10. Nadwychy.

Co do pytania 2:
Jeżeli przeciwnik ma większą armię to przydałoby się móć polegać na micro i co ważniejsze wymusić starcie (jak juz trzeba) w pozycji korzystnej dla ciebie gdzie wielkość armii przeciwnika nie będzie dawała mu dużej przewagi.

[Edycja Bargor - 22.03.2012 o 15:02]

PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#185]: 22.03.2012 o 17:09

Konto skasowane

Na niskich ligach wygrywa ten która nasra więcej jednostek. Wyexpów 3 esxpy, obroń je i zaspamuj przeciwnika. Wyćwiczysz sobie macro bez zbędnego wchodzenia w szczegóły i tricki.

Sulphuriell
Wiadomość [#186]: 22.03.2012 o 20:49

Build masz zły. Grasz TvT, masz dość długo 1 bazę, zbierasz armię, wychodzisz z pushem i okazuje się nagle, że musisz się wycofać, bo probleme stanowi siege mode u przeciwnika. Grając późnego expa i agresję z jednej bazy musisz mieć banshee lub chociażby wikinga, żeby poszerzać wizję swoim czołgom.

Jeśli twój przeciwnik ma przewagę, to w TvT szansą na wygranie jest dropowanie.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
i20918
Wiadomość [#187]: 22.03.2012 o 22:49

Ja do tego co ci już pisali dodam jeszcze że postawiłeś 6 fabryk i przez całą grę wyprodukowałeś tylko kilka czołgów i thor-ów pod koniec.

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
PM Email
inF
Wiadomość [#188]: 23.03.2012 o 00:01

Malina. Dziękuję za spostrzeżenia, teraz jak czytam to te wszystkie moje pomyłki mi się wydają takie oczywiste smiley.gif. Wszystkie uwagi przyswoiłem sobie głęboko do serca i teraz nie pozostaje mi nic jak je po prostu wcielić w życie/mieć na uwadze te aspekty o których zapomniałem na tym replay'u.

Jeszcze raz dzięki, bo potrzeba mi było takiego fachowego oka co do gry.

PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#189]: 23.03.2012 o 09:04

Konto skasowane

Skautuj przeciwnika co dwie minuty by wiedziec w co idzie. Jednak nie wprawiaj się w szzczegóły i nie idź za radami znacznego microwania, bo w niskich ligach wygrywa się spamem. No chyba, że trafi ci sie "smerf" ale wtedy i tak przegrasz ze względu na różnice w APM i doświadczeniu gracza.

Poza tym spokojnie mogłes postawić rafinerie nawet na 17 SCV, bo chłop nie zamierzał pushowac a ty odłozyłbys sobie znaczne ilości minerałów na expa.
Po wysłaniu skauta do maina najlepiej jest go wycofać i zostawić w naturalu przeciwnika w celu okreslenia czy walnie expa czy nie.

[Edycja Don_Petch - 23.03.2012 o 09:29]

inF
Wiadomość [#190]: 23.03.2012 o 09:50

Okok, będę pamiętał, bo zwykle ganiałem tam scv'ką dopóki mi jej nie zabili. Mam jeszcze jedno pytanie takie w sumie dość szczegółowe - scouta powinienem wysyłać po zbudowaniu supply depot czy raxów?

PM Email
kamyku8
Wiadomość [#191]: 23.03.2012 o 12:23

Zależy z kim i co chcesz grać...
Jak TvZ i zerg gra fast exp to możesz mu poprzeszkadzać
Jak TvT to wcześniej wyślij scv by zabić jedną budującą Scv
Jak TvP to tylko przy przeszkadzaniu podczas zbierania minerałów, bo nic innego nie ugrasz...

PS. Ja osobiście wysyłam przed supply na dużych mapach, przy 2 bazach w połowie supply

[Edycja kamyku8 - 23.03.2012 o 12:24]

PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#192]: 23.03.2012 o 13:43

Konto skasowane

TvZ:
Na 60 % walnie ci wczesnego pusha lingami, a potem przejdzie w roache. Spokojnie zbuduj wall ale nie trać duzo szmalcownika na jednostki. Walnij bunkier za supply i niech chlopina potraci roache a zaraz potem wyexpuj naturala. Pójdx w bio-terka bo na tym poziomie gry chłopina i tak nie wykorzysta przewagi jaka sa banelingi. Dużo ludzi gra na nie czołgami, ale przy up'ach do ataku, stimach i ulepszeniu do maruderow są zbędne, bo powątpiewam by umial je dobrze wykorzystać.

TvP
Walnie wczesnego expa i pójdzie w colosy. Już samo to, że na 99% będzie to zagranie wykorzystaj ta wiedze i męcz mu od początku naturala.

TvT
Tutaj zalezy czy narzucisz tempo czy będziesz kontrował jego zagrania. Za duzo otwarc by o nich mówić ale prawdopodobnie porobi trochę czołgów, zmiksowanym może z banshee a może z vikingami. Może jedno i drugie. Wygrywa ten co natrzaska limit prędzej i zrobi wszystkie upgrady.

Traktuj ligi brąz, srebrną i złotą jako ligi do ćwiczenia macro - a nie tricków. Expój, męcz expy przeciwnika i trzaskaj więcej jednostek niz on - na tym poziomie nie muszisz zamęczać sie miksowaniem jednostek i micro. W Twoim replayu świetnie było widać różnicę w ekonomii. Miałeś mniej SCV i przegraleś.

Generalnie wyslij skauta po supply, pooglądaj maina i zostaw go w naturalu. Za dwie minuty wróć do maina i zobacz co się dzieje. Jak go stracisz - trudno. Nie zuzywaj skanów na wgląd w jego bazę. Raczej uzywaj go do sprawdzenia czy nie ma gdzies ukrytego expa, chociaz w takim przypadku porozsyłaj mariny w jakieś rampy i potencjalne expy i ich tam zostaw. Strata kilku punktów w supply cie nie zbawi ale oszczędzisz sobie niespodzianek.

Wybrałes sobie rasę która z czasem będzie wymagała wiekszego skilla od a+move zerga ;p

[Edycja Don_Petch - 23.03.2012 o 13:49]

[Edycja Don_Petch - 23.03.2012 o 15:35]

Spark
Wiadomość [#193]: 23.03.2012 o 14:51

Don_Petch napisał

Wybrałes sobie rasę która z czasem będzie wymagała wiekszego skilla od a+move zerga ;p

[Edycja Don_Petch - 23.03.2012 o 13:49]

I a+move protossa tongue.gif

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#194]: 23.03.2012 o 16:20

Ravager

Nie martwcie się, kiedyś będziecie tak grać, że a-move nie będzie na was wystarczać ;)

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Spark
Wiadomość [#195]: 23.03.2012 o 19:08

ShadowDancer napisał
Nie martwcie się, kiedyś będziecie tak grać, że a-move nie będzie na was wystarczać ;)

Po raz kolejny nie zajarałeś, ale nvm.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#196]: 23.03.2012 o 19:44

Ravager

Nie, to ty nie zajarałeś.

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#197]: 24.03.2012 o 19:14

Konto skasowane

Więc mam nowego repa - przerżnałem ;p A przeciwnicy? Diament, platyna - grywam customy bo ne chce sobie w drabince MMR czy jak to się zwie niszczyc by 5 razy więcej walk rozgrywac do lepszych lig.

Mam taki lekki problem z...timingiem? To, ze sie gubie to żaden problem - lepiej z mądrym się zgubić niz z głupim znaleźć.
http://www.sendspace.pl/fil(...)f9e47a43

Owtarty jak zawsze na propozycje.

[Edycja Don_Petch - 24.03.2012 o 19:16]

ShadowDancer
Wiadomość [#198]: 25.03.2012 o 03:05

Ravager

Ludziom bije na punkcie MMR, zamiast grać w lidze i czerpać przyjemność z tego, to biją customy, no ja nie mogę. Będziesz w takiej lidze, do jakiej się nadajesz, MMR nie ma praktycznie nic do rzeczy. Zresztą co to za różnica w jakiej lidze jesteś, skoro dostajesz odpowiednich przeciwników?

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#199]: 25.03.2012 o 12:14

@up zgadzam się

Grając na ludzi odstającym poziomem dużo się nie nauczysz.

Nie wiem też skąd ta o obawa o jakieś MMR. W momencie jak zaczniesz wygrywać z diamentami, to wylądujesz w diamencie. Nie zależnie od tego, ile meczy wcześniej rozegrałeś i innych pierdół.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#200]: 25.03.2012 o 13:18

Konto skasowane

Tylko, że w brązie trafię albo na dopakowanego smerfa albo na gościa, który grając zergiem nic innego nie umie jak all-in na 6 pool... na co mi taka gra? Ja czerpie przyjemność z tego, ze gram z kimś 3 ligi wyżej. Widzę jakie zagrania się gra, jak łatwo można zharassować robotników przeciwnika i w ogóle... zacząć myśleć. Ja podczas 6 gier na customie z diamentem i platyną nauczyłem się więcej niż po pięciu grach z brązem. To o wiele lepiej ćwiczy macro w któym gra jest od początku dynamiczna niż wyłącznie z elementami cheesee.

Teraz siedze na lapku i nie mam możliwości wysłania "ultra imby" gry z Zergiem co postawił hatch first i poszedł spać. Wczoraj grałem z Tossem, który dopóki ze mną wygrywał mówił mi "jaki to on nie jest". Gdy dostał w ciry zaczął się płacz "bo zapomniałem, że TAKIE BRĄZY JAK TY stawiają walla bez względu na to przeciwko komu grają". Facet sam jest z brązu.. a jeszcze na początku gry walnął tekstem "Zagram zagrywką którą wygrywam z Terkiem". Czyt. walnę proxy pylona na 3 expie, zmassuje zealoty i jak idiota je potracę na reperowanym murku będąc wybitym od 2 marinów i jednego Marudera. Na co mi taka gra z której jedyne co wynoszę to hejt, płacz i jakieś bezsensowne zagrywki all-in?
Teraz, podczas gier z customem przypomniałem sobie dobrych graczy z SC1, którzy bili n00bów (jak ja) samym Probem atakującym robotników.

Zresztą... odparcie pierwszego pushu od takiej latyny jest o wiele bardziej nobilitujące niźli odparcie pseudo pushu.

REKLAMA
Strona 10 z 14.
Pierwsza     <<   <   ... | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :