Dziś jest: Niedziela, 22 października 2017, godzina 21:08
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Odpowiedź

Temat: Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Pierwsza     <<   <   ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | ...  >   >>     Ostatnia
mrGreg
Wiadomość [#161]: 10.03.2012 o 11:05

Fakt, teraz zauważyłem, że sie nie da scoutować, nie znam tych map do 2v2 smiley.gif w takim razie jak najszybszy observer, albo halucynacja phoenixa do scoutowania.

http://eu.battle.net/sc2/en/profile/169315/1/TraveleR/
PM Email
Yazgot
Wiadomość [#162]: 10.03.2012 o 14:53

http://speedy.sh/MhZsV/Shakuras-Plateau-7.SC2Replay

Byłbym wdzięczny za każdą krytykę, pomoc w uświadomieniu mi gdzie robie błędy i jakie.

Dodam, że jestem w bronzie na wysokiej pozycji

[Edycja Yazgot - 10.03.2012 o 14:56]

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#163]: 10.03.2012 o 19:07

Ravager

Yazgot napisał

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif Bronze i wysoka pozycja w jednym zdaniu biggrin.gif

Daj przegrany replay, bo co mam na tym oceniać?

Zresztą, co ja mam oceniać w takiej grze? biggrin.gif W 20 minucie powinieneś mieć pół mapy w hatcherkach, na każdej full larv i zalewać go masą 3/3 woja, a nie jakieś bawienie się w lingi 2/0. Poza tym 0 scoutu, jakby poszedł 4 rax allin, albo hellion opening to by było po tobie.

Jak kampi, a ty masz 5k zasobów, to atakuj, broodlordami, albo czym, wymieniaj armię, zamęcz go ekonomicznie.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#164]: 15.03.2012 o 17:32

Konto skasowane

Witam,
Jest to moje drugie solo ze znajomym z Bneta na którym ogarniamy "bede grau w gre". Chodzi mi o kontre na Collosy i Stalkery - czy Terk powinien robić (jak mua) split Maruderów z Tankami (medivaci tez być powinny my fault) czy da sie cos więcej z tego urzeźbić? Dzięki za pomoc.

http://www.sendspace.pl/fil(...)98369770

[Edycja Don_Petch - 15.03.2012 o 17:32]

Yazgot
Wiadomość [#165]: 15.03.2012 o 18:37

Jak to możliwe, że ten Protoss przegrał?! Pozwoliłeś mu wejśc na tyle expówsmiley.gif Toż to samobójstwo.

PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#166]: 15.03.2012 o 18:51

Konto skasowane

Tylko zauwaz, że w 2 expach nie było żadnego proba smiley.gif Poza tym z tego co obejrzałem robił unity z 3 gatów a mógłby robić nawet z 8 przy 12k minerałów. Twierdzi, że bawił się ze mną - dzisiaj rewanż jak na niego trafie :P

Yazgot
Wiadomość [#167]: 15.03.2012 o 19:51

a to inna historia ze satckuje sobie kase

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#168]: 15.03.2012 o 20:17

Yazgot napisał
http://speedy.sh/MhZsV(...)C2Replay

Byłbym wdzięczny za każdą krytykę, pomoc w uświadomieniu mi gdzie robie błędy i jakie.

[Edycja Yazgot - 10.03.2012 o 14:56]

7:27 - masz 19 dron, laira, w drodze 3 hatch, metabolic boost i banelig nest. To IMO jeden z kluczowych powodów, dla których wciąż jesteś w bronzie. Wszystkie sroki za ogon, a eco leży i kwiczy. Przy takiej liczbie dron nie potrzebny ci 3 hatch. Szybki lair może być spoko, jak postanawiasz zrobić np. mutalisk rusha, ale wtedy nie wydajesz tak szybko gazu na baneling nest, a Spire stawiasz od razu zrobieniu Laira. Ten twój build to jakiś totalny bezsens jest, ciągniesz na raz w różnych kierunkach zaniedbując dronowanie.

W twoim wypadku Lair się robi i... nic się nie dzieje. W żaden sposób tego nie wykorzystujesz.

A po chwili dorzucasz jeszcze roach warren (?!).

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
Yazgot
Wiadomość [#169]: 15.03.2012 o 23:04

Z tym dronowaniem, to rzeczywiście u mnie to potrafi leżeć :[. Staram się dbać o zapełnianie lairów ale jest jak widać.
Podrzucam kilka nowszych repów, licze również na feedback.

http://www.sendspace.pl/fil(...)fb138170

[Edycja Yazgot - 15.03.2012 o 23:23]

PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#170]: 16.03.2012 o 00:16

Konto skasowane

Może wrzuć repa w którym przeciwnik umiał grać i jego APM w szczytowym momencie miało tą 100, co? Bo wszystkie te 3 repy grasz z goścmi którzy raczej dopiero do tej gry zasiadli. Idzie jedynie wywnioskować, że z kimkolwiek grasz i cokolwiek robi przeciwnik ty zawsze robisz lingi, bany i muty. Po trochu. Nazbierasz 20 k zasobów i drony stoją, bo maksymalnie masz 2 expy i 1 natural.
Nie wyciągasz wniosków i po wjeździe jednego z terran na tyły (tanki / maruderzy / marines) nie stawiasz aa. I to w żadnej grze tego nie postawiłeś. Jedyne co stawiasz to Spore (x1) które wysyłasz do naturala by sobie jak palec popatrzyło na horyzont.

Bardzo zabawne (dla mnie) był moment z Infestorami z którymś z terków który dorobił sie Thorów. Zamiast rzucić Fungala, to napastowałeś go terkami a potem w nieznanych mi okolicznościach infestory znikneły.

Wrzuc repa gdzie przerżnąłeś z kimś kto umie grać a nie z ludźmi których APM waha się między 8 - 20 punktów...

Spark
Wiadomość [#171]: 16.03.2012 o 02:34

Don_Petch napisał
Może wrzuć repa w którym przeciwnik umiał grać i jego APM w szczytowym momencie miało tą 100, co? Bo wszystkie te 3 repy grasz z goścmi którzy raczej dopiero do tej gry zasiadli. Idzie jedynie wywnioskować, że z kimkolwiek grasz i cokolwiek robi przeciwnik ty zawsze robisz lingi, bany i muty. Po trochu. Nazbierasz 20 k zasobów i drony stoją, bo maksymalnie masz 2 expy i 1 natural.
Nie wyciągasz wniosków i po wjeździe jednego z terran na tyły (tanki / maruderzy / marines) nie stawiasz aa. I to w żadnej grze tego nie postawiłeś. Jedyne co stawiasz to Spore (x1) które wysyłasz do naturala by sobie jak palec popatrzyło na horyzont.

Bardzo zabawne (dla mnie) był moment z Infestorami z którymś z terków który dorobił sie Thorów. Zamiast rzucić Fungala, to napastowałeś go terkami a potem w nieznanych mi okolicznościach infestory znikneły.

Wrzuc repa gdzie przerżnąłeś z kimś kto umie grać a nie z ludźmi których APM waha się między 8 - 20 punktów...

Buahaha. Może zanim zaczniesz kogoś pouczać - sam naucz się grać. Wrzuciłeś repa na którym ty i twój przeciwnik macie po 50 APM a się przy<pipi>asz, że kolega wyżej jest za wolny ;]

Bardzo zabawne (dla mnie) był moment kiedy postawiłeś 5 baraków i nic z nich nie produkowałeś, a już engineering bay i brak cc to było mistrzostwo świata.

[Edycja Spark - 16.03.2012 o 02:35]

PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#172]: 16.03.2012 o 09:09

Konto skasowane

Tylko, że ja gram z gościem na rownym poziomie. On wrzuca repy z ludźmi o szczebel niżej. No trudno jak nie możesz zalapac tego, że pokonanie kogoś kto wyciska średnio 10 APM uważasz za szczyt umiejętności to rzeczywiście nie mamy o czym gadać.

Może jeszcze powiesz mi, że granie bez skauta i po trzykorć ta samą takta bez względu na przeciwnika jest czyms nobilitującym? Co z tego, ze facet osiaga 50 APM skoro w mid game się gubi i mimo 3 hatchy ma 12 k minerałów a robi armię taką co kot napłakał.

Co do mnie - ja chwyciłem SC2 dosłownie pare dni temu ale co nieco wiem z SC1. Jednakże bez znajomości otwarć z nowymi budynkami i jednostkami nie oczekuj ode mnie, że wrzuce ci repa z gościem pokroju IdrY i będę szukał pomocy. Poza tym powinieneś sie zgodzić ze mną, że powinien analizowac gry które PRZEGRAŁ z ludxmi którzy UMIEJA grać a nie wrzucać repa w którym pokonał terka bez expa?

[Edycja Don_Petch - 16.03.2012 o 09:13]

Yazgot
Wiadomość [#173]: 16.03.2012 o 15:24

Po pierwsze nie wrzucałem tych repów po to, żeby się stworzył hate i flame w temacie, tylko po to, żeby ktoś zjebał to co robie, źle. Co do przeciwników to nie gram sparringów bo nie mam za bardzo z kim. Są to mecze z laddera (liga bronze). Tak na serio cokolwiek zacząłem grać 2 tygodnie temu i to jeszcze nieregularnie. Nie chce się tym usprawiedliwiać czy coś, ale jak juz wyciagnałeś takie coś to proszę bardzo. Mam parenaśćie przegranych walk i to na własne życzenie i uwierz bądź nie, wiem jakie akurat tam błędy popełniłem + te co zwykle, które zostały mi wypomniane już przez paru użytkowników forum nawet przy tych wygranych walkach.Bo nawet te wygrane walki są pełne błędów. Na nich po prostu coś się dzieję i powtórzę się nie poradzę nic na to, ża gościu z którym gram wyciska 20 APM. Poza tym APM nie jest wyznacznikiem zajebistości czy "skilla" i jeśli miałbym dyskutować o czymś podobnym to możemy pogadać o EPM. APM można sobie sztucznie doprawiać molestując klawisze i nie do końca coś z tego wyniknie. Jestem wdzięczny za każdą konstruktywną krytkę tylko nie zniosę jakiegoś bzdurnego wywyższania i stwarzania cięzkiej atmosfery, którą Ty z tego co zauważyłem już wcześniej uwielbiasz wprowadzać. I to tyle w temacie.

[Edycja Yazgot - 16.03.2012 o 15:26]

PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#174]: 16.03.2012 o 18:35

Konto skasowane

Cylon_anim.gif

No tak wszystko moja wina - to, że jesteś w bronzie pewno tez jest moją zasługą. Wrzucasz repa który wygrałes z osoba która nie stawia nawet expa a trzon jej armi stanowi marine bez stimpacka i medivaca. Wrzucasz tutaj (gdzie n00by jak ja szukają pomocy) repa w celu... nie wiem...co ci ludzie maja odpisywac skoro KAŻDĄ grę zagrałeś tak samo? W każdej grze czy to Toss czy Terk robiłeś 4 lingi na scouta a potem push bane / lingi / muta. Już ci tutaj Sulphurier pisał, że masz wszystkiego po trochu. I wszystko i nic.
Wygrywasz wyłącznie dzieki załamaniu ekonomicznemu przeciwnika, który albo nie stawia expów albo nie umie wykorzystać 10k minerałów.

O APM sie wypowiadac nie będe bo widocznie chlopie mylisz pojęcie SPAMu a refleksu zawodnika. Bo świetnie obrazują to twoje repy. Otwórz sobie zakłądke APM przy repie i zobacz jak wyciagasz 50 - 180 punktów a twój przeciwnik maksymalnie 50. I nie pisz, że nie ma to znaczenia bo widać wówczas, ze w czasie pushu nie zajmuje się niczym innym jak push. Mozliwości produkcyjne faceta przewyższają a skrótów klawiszowych albo nie zna albo się dopiero ich uczy.

Leci na mnie hejt za to, że pisze to co każdy (nawet ja n00b SC2 ale jakiś poziom w SC1 mam) może zauważyć oglądając te trzy repy. Bez względu na to z kim grasz robisz to samo. I zresztą co ci ludzie mają pisac na repie który WYGRAŁEŚ? No drony ci stoją w bazie. No build up jest do wszystkiego i niczego, no ale wygrałeś. Wrzuć repa gdzie PRZEGRAŁEŚ, bo wtedy widac gdzie się robi błędy. Narzekasz na to że nie masz sparing partnera -zaloguj się na Private coś tam i popytaj się czy ktoś nie chciałby cie prowadzić. W tym temacie masz od zajebania ludzi na podobnym (wyższym niższym poziomie).

Ale jasne - najlepiej wylac na mnie hejt, za to że napisałem oczywistości widoczne nawet dla początkującego gracza Sc2.

ShadowDancer
Wiadomość [#175]: 17.03.2012 o 21:24

Ravager

Nie jedź tak po nim, bo ja mogę to samo powiedzieć o twoich replayach. Kiedyś na głównej był reportaż o koreańczyku, który miał protezę ręki i grał w silver terranem. Przypomnij, gdzie ty jesteś?

W sc jest jak w życiu, zawsze znajdzie się ktoś mocniejszy(mnie masterzy też wyzywają od noobów ;)) i nie należy nikogo jechać bo gra tak a nie inaczej. Ten temat jest od tego, aby pomagać, a nie jechać po kimś. Więc powiedz co było źle, ale z pełną kulturą, albo napisz, żeby gościu sam to poanalizował, bo błędy są oczywiste, albo nie pisz nic. Wszyscy będą szczęśliwi, a powiększanie swojego e-penisa nie jest nikomu potrzebne.
Pamiętaj, że po drugiej stronie kabla też siedzi człowiek i jak bardzo cienki by nie był, należy mu się szacunek, nawet mimo tego, że jesteś anonimowy i nie może Ci sprzedać gonga.

Yazgot:
1. Nie wrzucaj wygranych repów
2. Nie wrzucaj meczy, w których nie ma co oceniać.

*w sensie, że błędy są oczywiste

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#176]: 17.03.2012 o 22:01

Konto skasowane

No dobra, zgadzam sie z tym, że przeforsowałem niepotrzebnie w temacie który powinien byc miły i przyejmny. Serdecznie przepraszam i obiecuje poprawę.

P.S. Co nie zmieia faktu, że kompletnie nie rozumiem 3 gier na ta sama taktykę Cylon_anim.gif

EDIT:
A teraz cos z zupełnie innej beczki. 3 repy - 2 wygrane i 1 przegrany. Takie randomy, że owe gry to 3 razy Zerg. Kto mi powie jak bić Kolosy / stalki / sentry będę wdzięczny, bo kompletnie nie wiedziałem za co chwycić. W pozostałych chodzi o rzetelna analizę macro. Dziękuje "from the mountains" potluczony.gif
http://www.sendspace.pl/fil(...)505cb668

[Edycja Don_Petch - 19.03.2012 o 22:47]

[Edycja Don_Petch - 19.03.2012 o 22:47]

ShadowDancer
Wiadomość [#177]: 20.03.2012 o 01:23

Ravager

Stronę wcześniej w tym temacie masz odpowiedź.

Tak to jest, jak na forum mamy temat od wszystkiego ;/

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
zbigr
Wiadomość [#178]: 20.03.2012 o 10:23

Shadow pełen szacun jestem z Ciebie dumny!!!!

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#179]: 20.03.2012 o 10:57

O co chodzi z wrzucaniem tych "paczek" repów? Ja (wulg.)ę, chętnie komuś pomogę, ale nie będę siedział i oglądał Xgier, to chyba osoba, która oczekuje pomocy powinna wybrać JEDEN konkretny rep z PRZEGRANEJ walki z konkretną prośbą, np. "powiedzcie mi dlaczego przegrałem", "czy mogłem coś zrobić w 13 minucie żeby powstrzymać przeciwnika?", "jak grać na taki zestaw jednostek", "czy mój build jest dobry?". Wtedy jest dobry ogląd sprawy, bo jest konkretny temat i jeden rep, który go ilustruje. Zamiast tego jest wrzucanie jakiejś pieprzonej paczki repów. Pff, nie zamierzam ani ściągać, ani oglądać żadnych repo paczek, jak ktoś chce pomocy to proponuję się ogarnąć.

[Edycja Sulphuriell - 20.03.2012 o 10:59]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#180]: 20.03.2012 o 11:48

Konto skasowane

I'm gonna cry 'coz of You crying.gif

REKLAMA
Strona 9 z 14.
Pierwsza     <<   <   ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :