Dziś jest: Wtorek, 21 maja 2019, godzina 14:46
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Odpowiedź

Temat: Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Pierwsza     <<   <   ... | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ...  >   >>     Ostatnia
ac1d
Wiadomość [#101]: 09.08.2011 o 01:00

Konto skasowane

@spinnaker:
kiepski chronoboost. 1 chrono starcza na praktycznie 2 proby - ty zrobiles mniej wiecej tak: 1 probe, chrono, postawiles assimilator, i jak chrono sie konczyl, pusciles drugiego proba - tak z 35% czasu chrono byl bezuzyteczny. zamien kolejnosc, bedzie gicior.
kiepski wall, na 2 unity. przyklad dobrego walla masz tutaj:

pierwszy forcefield byl totalnie zbedny, strata energii
ten eksp byl poooozno, mogles z powodzeniem stawiac 1-2 minuty wczesniej
za malo gazu - w mainie z drugiego gazu wydobywala chyba tylko jedna probka, w naturalu nic. jak masz dysproporcje rzedu 500 minsow 50 gazu, to stawiaj wiecej gatow (dostawiles tylko 1 sztuke), i dostawiaj gaz w expie
brak forcefieldow przy pierwszym starciu, duzo straciles, a nie powinienes byl
zobaczyles hydry, brak transition. miales twilighta, miales roboticsa, mogles pojsc w HT albo colosi - generalnie bez tego do hydr nie podchodzic, pamietaj ;-) (chociaz ja osobiscie preferuje HT, trudniej kontrowalne, a "archon good unit", jak to mawiaja ;) )
po tym, jak wszystko wtopiles w tym pushu na roach hydra, bylo juz gg ;-)

czyli, bledy w makrowaniu eco, bledy w unit composition, bledy w mikrowaniu (brak ffow, kiedy potrzeba, oddawanie za darmola zrally'owanych unitow, etc.)

Spinnaker
Wiadomość [#102]: 09.08.2011 o 04:47

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
Błędy? Np. "I always said gg". Co to za konstrukcja?

Interesowałyby mnie bardziej moje błędy, ale za ten też dziękuję smiley.gif. Ogólnie dzięki za Twój post i ac1d smiley.gif

ShadowDancer
Wiadomość [#103]: 09.08.2011 o 05:43

Konto skasowane

Poprawne było by "I always say gg", bo przedtem wyszło ci jakieś "ja zawsze mówiłem gg". Chociaż może się mylę, jeśli tak to niech ktoś mnie poprawi smiley.gif

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
sc-ary
Wiadomość [#104]: 09.08.2011 o 07:46

Konto skasowane

Albo "I always say gg" ("Zawszę mówię gg") albo "I had always said gg" ("Zawszę mówiłem gg").*

*Ale ja też mogę się mylić, więc niech mnie ktoś poprawi smiley.gif

"In addition to losses, wins are now also no longer shown. Instead, players will see Jim Raynor giving them a thumbs-up after every match regardless if they win or lose."
Endrew
Wiadomość [#105]: 09.08.2011 o 11:12

Konto skasowane

sc-ary napisał
Albo "I always say gg" ("Zawszę mówię gg") albo "I had always said gg" ("Zawszę mówiłem gg").*

*Ale ja też mogę się mylić, więc niech mnie ktoś poprawi smiley.gif

"I had always said gg" = Zawsze mawiałem gg.
"I was always saying gg"= Zawsze mówiłem gg.

:P

Asmodan
Wiadomość [#106]: 10.08.2011 o 17:01

Konto skasowane

Endrew - a mi się wydaje

I am saying gg - teraz mówię
I say gg - mówię ogólnie
I said gg - w jakimś konkretnym przypadku
I was saying gg - w jakimś określonym momencie w przeszłości to robiłem

I have said/been saying gg since xxx - mówiłem (zawsze) gg od (xxx)

Imo tak powinno być.

ShadowDancer
Wiadomość [#107]: 10.08.2011 o 17:09

Konto skasowane

I used to say gg - zwykłem mówić gg ;)

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
uszek
Wiadomość [#108]: 10.08.2011 o 19:26

Konto skasowane

Dzisiaj zagrałem któryś z kolei mecz w lidze treningowej (4 wygrane 1 porażka jak narazie) i w tym przegranym meczu dostałem niezłe baty. Oto replay : http://replayfu.com/download/W1kkfk

Co mógłbym poprawić żeby bronić się przed takimi atakami, i w przyszłości je skontrować aby wygrać mecz.
Tu moja druga powtórka po wygranym meczu na tej samej mapie i chciałbym zapytać co tutaj zrobiłem źle http://replayfu.com/download/24s4Dj. Jeśli ktoś z was ma czas i jest doświadczonym graczem proszę o przeanalizowanie replayów.
Jestem protossem pod nickiem Wave.

P.S. : grałem u kolegi prośba o klucz dalej aktywna biggrin.gif

[Edycja uszek - 10.08.2011 o 19:27]

Switch_0n
Wiadomość [#109]: 10.08.2011 o 23:41

Konto skasowane

Po pierwsze zaprzestałeś z produkcją prób w pewnym momencie i ogólnie mJames za mało woja, powiniennes mieć także upy i masowac jednostki.

Liga treningowa jest specyficzna, ona trochę inaczej uczy grać aczkolwiek dobrze.

Ogólnie spróbuj robić tak :

Grasz sobie i po 1 gatewayu stawiasz rdzeń cybernetyczny, potem stacje robotyki (?) a potem drugi gateway.
Robisz observera, taki niewidzialny i lata i leciesz nim do bazy wroga patrząc co ma.

Ciagle produkujesz same stalkery (te strzelajace) i zakladasz kolejna bazę !
Do tego 2 (słownie dwie) kuźnie i robisz upgrady na atak i na pancerz.

Zajmujesz w drugiej bazie dwa gazy i dajesz do każdego próby, masz je ciagle produkować !

Patrzysz, co ma przeciwnik, jakie jednostki i naciskasz F12 (pomoc) i znowu patrzysz jakie jednostki są kontrą na jego jednostki i zaczynaszje produkować zakładając do tego potrzebne budynki, ale zawsze rób stalkery, bo Ci bardzo pomogą.

Nie oglądałem żadnej gry ale tak na szybko wylapalem, że miales ogromne nadwyżki, pomysł ile Miałbyś woja za taką kasę, a teraz spać

[Edycja Switch_0n - 10.08.2011 o 23:44]

SwitchOn#639
maniek92sw
Wiadomość [#110]: 10.08.2011 o 23:42

Konto skasowane

1. Miales przerwe w robienu probek na poczatku.
2. Aż sie prosi o FE na takiej mapie.
3. Od poczatku mogles miec stalki przy minsach bo i tak nimi niec nie robiles.
4. Stawaj expa zanim cie sie minsy skoncza w mainie.
5. Kilka fenixow na raveny bynie zaszkodzilo.
6. Observery to podstawa u prota.
7. Nastawiales budynkow a nie robies armii.
8. Canony przy minsach.
9. Przeciwnik mial 4k nadwyzek i 20 APM ...
10. Nikt ci klucza za darmo nie da. Graj na starterze biggrin.gif biggrin.gif

Success is my only mothafuckin option!
uszek
Wiadomość [#111]: 11.08.2011 o 19:17

Konto skasowane

Jeszcze jedna powtórka i dam wam spokój biggrin.gif

Grałem multiplayer, pojedynek z serii sprawdzającej. Co mógł zrobić protoss żeby wygrać i jakie błędy popełnił?
Jeśli ktoś ma czas proszę o przeanalizowanie powtórki.

ShadowDancer
Wiadomość [#112]: 12.08.2011 o 03:33

Konto skasowane

No i gdzie ten replay?

ONLY ROCK'N'ROLL

uszek
Wiadomość [#113]: 12.08.2011 o 18:47

Konto skasowane

Ha! Ze stresu zapomnialem go wkleic. oto on http://replayfu.com/download/kJ73r

Bargor
Wiadomość [#114]: 12.08.2011 o 19:24

Konto skasowane

Protoss ogólnie nic nie robił przez całą grę, zresztą Ty też, po obu stronach za mało workerów, powinieneś mieć linga przy Xel'Nadze, zakładaj więcej expów (nie rozbiles skal w zlocie ani nie miales tam Dron, armią też nic nie robiłeś), ciągle dorabiaj larwy na wylęgarniach. Gdy masz 200/200 atakuj a nie czekasz przez 15 min, po co (gra wygląda jakbyś wyszedł na obiad smiley.gif) (on miał wtedy ze 140)? gdy pozwolisz mieć Tossowi deathballa 200/200 to za bardzo nie masz czym do tego podejść bo on po prostu niszczy wszystko. Kombinacja ling/hydra nie jest najlepszym pomysłem na kolosy. On mógł zrobić lepiej cokolwiek miał supply blocka na 18 (lol), nie wytrzymałby pierwszego wjazdu lingami, Obaj w 4 minucie macie nadwyżki po 700... Az mi się nie chce komentowac niestety.

Sulphuriell
Wiadomość [#115]: 12.08.2011 o 22:28

Konto skasowane

nie wiem po jaką cholerę w ogóle wklejać takie repy. Tu dosłownie nie ma co komentować. Przy tak niskim poziomie gra rozłazi się w szwach. Nic się nie dzieje, obie strony ani nie są ekspansywne ekonomicznie, ani nie są agresywne. Krótka piłka - żeby wygrać wystarczy COŚ zrobić.

Odpowiadając wprost na pytanie, jakie błędy popełnił Protoss - błąd jest jeden, a podstawowy - nie zrobił nic żeby wygrać. Takie śmieszne kampienie to nie jest sposób na grę.

[Edycja Sulphuriell - 12.08.2011 o 22:40]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Mx2
Wiadomość [#116]: 15.08.2011 o 16:41

Konto skasowane

replay
Witam. Pisze prosząc was o pomoc ;) Dzisiaj rozegrałem jeden z pierwszych meczy w practice league, wcześniej grałem trochę z komputem.Proszę więc o wyrozumiałość. Piszę aby następne mecze grać lepiej. Apm w meczu wynosiło ok 55 ale troche spamowałem jak nie miałem co robić ;d
Z meczu jestem zadowolony, nie ze względu na zwycięstwo,ale wreszcie popełniam mniej błędów i w 90% tam gdzie to możliwe używam hotkeyów(!). W meczu zrealizowałem swój początkowy plan. Podobno grając przeciw teranowi można spojnie zacząć nie inwestując w armie(to prawda)? Zacząłem więc grając 14 pool 15 hatch a potem robiłem zrobiłem to co miałem zamiar czyli armię złożoną z zerglingó,banelingów i mutalisków. Opłaciło się bo bez problemu odparłem 2 ataki przeciwnika. Mam też kilka pytań.
1. Co polecacie wrzucać pod hotkeye 1-9? Tutaj miałem połączone hatchery dzięki czemu mogłem dobrze operować zrobionymi jednostkami. Słyszałem że dobrze jest mieć królowe gdyż szybko można produkować larwy( zgadza się). Zbyt mała ptodukja larw była również moim błędem ale ciągle na tym pracuje ;)

2. Czemu pod koniec gdy brakowało mi minerałów miałem tak dużo gazu? Bez wątpienia miałem za mało dronów(tak? ;D) ale czy za dużo ekstraktorów?

3. w końcówce zauważyłem że za szybko zaatakowały zerglini a dopiero potem brood lordy. Czekać jednostkami jeżeli jeden rodzaj jest szybszy?

4. Jak oceniacie moją grę patrząc na poziom brązowej ligi? Gram dopiero practice ale po prostu jestem ciekawy czy dałbym sobie rade w pierwszych meczach bronze.

Proszę jakiegoś zaawansowanego gracza o ocenę maczu, wytknięcie wszystkich błędów i odpowiedz na pytania ;)
Z góry dzięki. smiley.gif

[Edycja Mx2 - 15.08.2011 o 16:42]

[Edycja Mx2 - 15.08.2011 o 16:42]

[Edycja Mx2 - 15.08.2011 o 16:44]

[Edycja Mx2 - 15.08.2011 o 18:34]

Dreathan
Wiadomość [#117]: 15.08.2011 o 23:37

Konto skasowane

Mx2 napisał
replay

1. Co polecacie wrzucać pod hotkeye 1-9? Tutaj miałem połączone hatchery dzięki czemu mogłem dobrze operować zrobionymi jednostkami. Słyszałem że dobrze jest mieć królowe gdyż szybko można produkować larwy( zgadza się). Zbyt mała ptodukja larw była również moim błędem ale ciągle na tym pracuje ;)

2. Czemu pod koniec gdy brakowało mi minerałów miałem tak dużo gazu? Bez wątpienia miałem za mało dronów(tak? ;D) ale czy za dużo ekstraktorów?

3. w końcówce zauważyłem że za szybko zaatakowały zerglini a dopiero potem brood lordy. Czekać jednostkami jeżeli jeden rodzaj jest szybszy?

4. Jak oceniacie moją grę patrząc na poziom brązowej ligi? Gram dopiero practice ale po prostu jestem ciekawy czy dałbym sobie rade w pierwszych meczach bronze.

Proszę jakiegoś zaawansowanego gracza o ocenę maczu, wytknięcie wszystkich błędów i odpowiedz na pytania ;)
Z góry dzięki. smiley.gif

1. nie gram zergiem, wiec dokladnei Ci nie powiem. Na pewno warto miec armie pod jednym, dwoma lub 3 hotkeyami ( zalezy jak lubisz, czy castry maja byc w osobnej grupie itp)

2. Proste. Za malo dron wydobywalo krysztal. Na jedna linie mineralow ( zazwyczaj8 kupek krysztalu, w przypadku zlotej ekspanji jest mniej , niektore naturale tez maja mniej) Powininees miec 16-24 dron( jak zaznaczysz wszystkie drony, powinny stworzyc 2-3 rzedy avatarow w okienku jednostek) Przy czym. Najbardziej oplacalne wzgledem wydanego krysztalu do predkosci wydobycia to 16 dron. Najszybsze jest przy 24. Roznica wydobycia miedzy 16 a 24 nie jest duza, ale potrzebujesz do tego o 8 dron wiecej. Z reguly sie uzywa 20 dron.

3. Zalezy od Twojej strategii. Jesli chcesz zeby zerlingi przyjeli na klate ostrzal, to wpierw zergling potem broodlordy. Jesli chcesz zeby wpierw broodlordy braly na klate, to wpierw broodlordy. Lub jesli przeciwnik nie ma nic co strzela w powietrze ( np tanki i maraudery) to mozna same broodlordy wyslac.

4. Jak na poziom brazowej ligi to chyba ok. Umiesz zakladac ekspy.

Co musisz sie nauczyc.

3 drony do gazu. Im wiecej to nic nie da. Nie przyspieszy wydobycia gazu.

Postaraj sie skupic zeby zawsze min 16 dron wydobywalo krysztal z jednej bazy.

Co jest kontra na co ( jesli jeszcze tego nie wiesz)

Jak zaczniesz grac normalna lige, to zwiad. Np. duzo wojska w 5 minucie gry a malo roboli u przeciwnika swiadczy o tym ze zaraz Ciebie zaatakuje.

Co do tego ze terran nie atakuje na poczatku. Jest to raczej spowodowane specyfika map dla map poczatkujacych, gdzie wszedzie sa skaly i nie mozna odrazu atakowac. Mozna rownie dobrze powiedizec, ze zerg nie bedzie robil na poczatku armii. Terran posiada agresywne otwarcia, ale na takich mapach musialby wszystkie polegac na medivac drop albo banshee harass.

Jak to opanujesz i nie bedizesz awansowal w sc2, to zglos sie. Imo tyle Ci wystarczy na poczatek.

Mx2
Wiadomość [#118]: 16.08.2011 o 01:41

Konto skasowane

Wielkie dzięki ;) Myślę że bardzo przyda mi się ta wiedza. Zagram jeszcze kilkanaście practice i w razie pytań wstawie replaya. ;)

kicajov
Wiadomość [#119]: 16.08.2011 o 17:50

Konto skasowane

Witam chciałbym się dowiedzieć co robię źle. Staram się robić wszystko najszybciej jak dam radę ale... I tak przegrywam sad.gif Oto riplej http://replayfu.com/download/TNwjTc

aain
Wiadomość [#120]: 16.08.2011 o 18:44

Konto skasowane

kicajov napisał
Witam chciałbym się dowiedzieć co robię źle. Staram się robić wszystko najszybciej jak dam radę ale... I tak przegrywam sad.gif Oto riplej http://replayfu.com/download/TNwjTc

twoj build order jest zupelnie bez sensu, wyglada jak bys losowo stawial to na co sie akurat kliknie i nie mial najmniejszego pojecia po co wlasnie postawiles dana rzecz :> o ciaglym supply blocku, braku walla vs zerg itp szkoda wspominac

zaczanij zabawe od obejrzenia repow innych protosow i zobacz co, kiedy i po co sie buduje smiley.gif linkow do stron z filmami na forum jest pelno

REKLAMA
Strona 6 z 14.
Pierwsza     <<   <   ... | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :