Dziś jest: Poniedziałek, 20 maja 2019, godzina 20:38
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Odpowiedź

Temat: Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ...  >   >>     Ostatnia
mr_jaro
Wiadomość [#61]: 24.03.2011 o 23:29

Konto skasowane

No niestety sporo pewnie tak.. Ale dla tych kilku co faktycznie myśli że u nich jest inaczej... Od razu mogą się zastosować.. ;)
Natychmiast będzie wyższy poziom repów i będzie można szukać błędów a nie katastrof... ;)

<3 NW !!! http://www.netwars.pl/forumview.php
pawelwch
Wiadomość [#62]: 05.04.2011 o 21:00

Konto skasowane

Mimo ze wygralem ta gre,chciałbym abyscie mi powiedzieli jakie błedy (jeszcze) popełniam:
http://hotfile.com/dl/(...)lay.html
Dzieki.

aain
Wiadomość [#63]: 05.04.2011 o 22:48

Konto skasowane

nie chcialbym wyjsc na mende, ale wrzucanie tego replaya na forum z prosba o rady to tylko i wylacznie zmarnowanie czasu paru osobom ktore niestety zassaja go i beda ogladac :P

jesli zaczynasz wlasnie zabawe ze sc2, to najpierw poogladaj replaye graczy ktorzy potrafia w miare grac (linkow do yt/streamow/rp na forum jest multum), poczytaj strategie do ktorych linki znajdziesz w tematach na naszym forum i dopiero wtedy, wrzucaj powtorki pt "co robie zle", narazie jest na to zdecydowanie za wczesnie, bo zle robisz niestety wszystko od pierwszych sekund gry :P

pawelwch
Wiadomość [#64]: 06.04.2011 o 00:17

Konto skasowane

Wypowiadanie sie ziomek, ze ''wszystko'' jest źle jest nie na miejscu smiley.gif
Nie wiem chciałes zabłysnac,czy nabic sobie posta?
Jak juz obejrzałes to mogles szczegółowo napisac co jest zle,a tak piszesz ''wszystko''...
Zastanów sie.
Pozdrawiam.

aain
Wiadomość [#65]: 06.04.2011 o 01:08

Konto skasowane

hmm po pierwsze, nie sadze zebysmy byli "ziomkami", po drugie sprawdz ilosc postow jaka napisalem na tym forum i zastanow sie czy "chcialem nabic posta lub zablysnac", po trzecie zupelnie nie potrzebnie odczytujesz to co napisalem ofensywnie w stosunku do Ciebie, ale "wszystko zle" mialo dac Ci do zrozumienia ze nie ogarniasz podstaw i lepsza metoda nauki bedzie ogladanie ludzi ktorzy potrafia grac, niz proszenie na forum o przedstawienie co zrobiles nie do konca dobrze...
przez "wszystko zle" rozumiem:

- pierwsza minuta gry: masz nadwyzke surowcow + supply block'a
- 1 -3 : nadwyzka jest ogromna jak na to stadium gry + nie skorzystales chyba ani razu z chrono boosta, nie produkujesz przez caly czas probow
- 3 -7: surowcow dalej ogromna ilosc, masz tylko 2 gatewaye, praktycznie 0 jednostek, dramatycznie mala ilosc probow, nie probowales nawet zescoutowac przeciwnika - w normalnej grze z czlowiekiem juz bys przegral
- 10 minuta - 3 gateway + robo, ponad 1k mineralow, 500 gazu, ~5 stalkerow + immortal, znowu duzo za duzo surowcow, za malo jednostek, 0 sensu...mogles zrobic expa, dorobic jednostek, budynkow produkcyjnych, cokolwiek...byle by nie siedziec na kupie surowcow...ilosc prob zatrzymala sie na 16, powinno byc juz ~30
- kolejne minuty - masz ekspa, w sumie moze z 25 prob, czyli 2x za malo, armii 0, surowcow multum, co chwile supply block, malo kiedy uzycie chrono boosta

nie da sie chyba zrobic wiecej rzeczy zle, dlatego jeszcze raz polecam zaczac nauke od ogladania gier lepszych od siebie, czytanie i testowania sprawdzonych buildow i strategii, bo jesli ktos tutaj ma ci doradzic co robisz zle, to musi wymienic kazdy aspekt gry protossem:
- rob proby caly czas
- uzywaj chrono boosta
- wydawaj mineraly/gaz, zamiast zbierac w chorych ilosciach
- pilnuj supply, tak zeby nie przestawac robic jednostek/prob
- scoutuj, i wg tego dobieraj jednostki ktore robisz
- nie rob budynkow produkcyjnych jesli nie jestes w stanie z nich produkowac...bo masz 20 prob na 2 nexusy...

i zamiast sie spinac "ziomek" ze ktos napisal ze wszystko robisz zle, to porownaj swojego replaya z innymi graczami i wyciagnij sam wnioski zanim napiszesz na forum smiley.gif

pawelwch
Wiadomość [#66]: 06.04.2011 o 01:26

Konto skasowane

No i o takie cos mi chodziło...
A nie napisałes na poczatku wszystko...wszystko jest rownoznaczne z nic...tak to przynajmniej teraz wyjasniłes i wiem o co chodzi smiley.gif
Trzeba było tak od razu smiley.gif

aain
Wiadomość [#67]: 06.04.2011 o 01:40

Konto skasowane

hehe w pierwszym poscie chcialem to poprostu ujac w 2 slowach :]
w kazdym razie na tym etapie Twojej gry, najlepsza metoda nauki jest ogladnie innych, polecam day9tv.blip.tv bo poza komentowaniem gier, przy okazji wyjasnia co, dlaczego, po co i jak mozna bylo by zrobic to lepiej
na pewno nie zaszkodzi kopiowac na chama roznych buildow top top graczy, bo od czegos trzeba zaczac

ale przede wszystkim, nie trac czasu na gry vs ai, duzo wieksze postepy zrobisz przegrywajac z ludzmi niz wygrywajac z durnym kompem ;)

pawelwch
Wiadomość [#68]: 06.04.2011 o 12:56

Konto skasowane

Ok,dzieki za pomoc.

maniek92sw
Wiadomość [#69]: 06.04.2011 o 15:53

Konto skasowane

aain napisał
na pewno nie zaszkodzi kopiowac na chama roznych buildow top top graczy, bo od czegos trzeba zaczac

ale przede wszystkim, nie trac czasu na gry vs ai, duzo wieksze postepy zrobisz przegrywajac z ludzmi niz wygrywajac z durnym kompem ;)

Raczej powinienies kopiowac juz sprawdzone milion razy buildy, bo sam nic lepszego nie wymyslisz narazie. Dopiero jak bedziesz znal wszystko na pamiec i nic w grze nie bedzie cie w stanie zaskoczyc, to mozesz zaczac kombinowac jak wygrac innymi sposobami. Najlepsza metodą szkolenia jest ogladanie swoich repow i powtorek najlepszych graczy tak jak ci doradzil AAIN. Porownaj swoje powtorki z powtorkami prosów i zobaczysz jak duzo ci do nich brakuje w roznych aspektach gry. Z kompem mozesz pocwiczyc wlasnie robienie ciagle probek, armii, uzywanie CB i ogolnie micro oraz macro+multitasking. Przede wszystkim powinienes znac statystyki wszystkich budynkow i jednostek, zeby w czasnie gry nie miec scinek umyslowych ;P Mozesz tez podniesc swoj APM grajac z kompem. Na poczatek dobrze by bylo miec te marne 100 chociaz. GL HF

Success is my only mothafuckin option!
r3tsa
Wiadomość [#70]: 06.04.2011 o 16:13

Konto skasowane

Wybierz sobie jeden build dla każdego MU i ćwicz go do bólu, w pewnym momencie poczujesz, że możesz grać coś innego.

Karol191
Wiadomość [#71]: 29.04.2011 o 23:21

Konto skasowane

http://hotfile.com/dl/116234659/63ca5d4/Shakuras_Plateau_(3).SC2Replay.html - bylbym wdzieczny za analize smiley.gif

tzim
Wiadomość [#72]: 07.05.2011 o 21:25

Konto skasowane

Dobra chłopaki...

Po dość długiej przerwie wróciłem do gry na częściej niż kilka razy w tygodniu, powitał mnie spadek do platyny.... Zabolało smiley.gif
Mam kilka rzeczy do poprawy:
1. saturacja w bazach - na to staram się teraz zwracać szczególną uwagę.
2. kontry - czyli nie grać jednego, niezależnie od tego co zagra przeciwnik... Tutaj mam problemu z rozpoznaniem BO u przeciwnika sad.gif
3. harras - czyli nie dać mu się rozwijać w spokoju, przeszkadzać, męczyć... I nie idzie mi to wcale...
4. szybciej dojść do najsilniejszych jednostek - i znowu próbuje ale powoli mi idzie

Zerknijcie proszę na moje trzy ostatnie gry na ladderze, powiedzcie co poprawić, na co zwrócić uwagę, etc. Wszystkie rady mile widziane ! smiley.gif

http://tzim.pl/data/tzim_vs_X.zip

pozdrawiam i dzięki za pomoc!
tzim

[img]http://sc2sig.com/s/eu/359568-1.png[/img]
Rafus
Wiadomość [#73]: 18.05.2011 o 20:32

Konto skasowane

Witam !!

To była jak dla mnie w miarę dobra gra w moim wykonaniu ;) dużo grałem w 2vs2 i postanowiłem powalczyć w 1vs1

oto moja gra Protos vs Terran ;)

http://replayfu.com/r/h8dPXj

w pozniejszym etapie gry za duzo surowców miałem jak atakowałem :P to wiem smiley.gif
piszcie co więcej bo chce awansować na to srebro czy taki poziom na srebro wystarczy biggrin.gif

Kris7
Wiadomość [#74]: 18.05.2011 o 23:01

Konto skasowane

powiedzcie mi tylko nim obejrzę czy Wasze replaye są wygrane czy przegrane?

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
ac1d
Wiadomość [#75]: 19.05.2011 o 00:02

Konto skasowane

Rafus napisał
Witam !!

To była jak dla mnie w miarę dobra gra w moim wykonaniu ;) dużo grałem w 2vs2 i postanowiłem powalczyć w 1vs1

oto moja gra Protos vs Terran ;)

http://replayfu.com/r/h8dPXj

w pozniejszym etapie gry za duzo surowców miałem jak atakowałem :P to wiem smiley.gif
piszcie co więcej bo chce awansować na to srebro czy taki poziom na srebro wystarczy biggrin.gif

1. znalazles proxy baraki w swoim dymie, po czym bezsensownie biles je proba. wystarczylo z shiftem naklikac budujacego je scva, i byloby po problemie
1.5. w miedzyczasie zaniedbales scout. pamietaj, aby wysylac z shiftem probem po startowych lokacjach. w ogole zaprzyjaznij sie z tym klawiszem, bo jest jednym z najczesciej uzywanych w grze (a przynajmniej takim byc powinien) - robi naprawde duzo rzeczy! kolejkuje rozkazy (scoout, bicie budujacej cos scv, nastawianie budynkow i powrot do wydobycia, przemieszczenie armi w jakies miejsce po czym nastawienie w tryb ataku / hold, mozesz przesunac gdzies warp prisma i za wczasnu juz mu nastawic, aby sie rozlozyl, etc etc etc), dolacza jednostki / budynki do hotkeyow (ktore sam tworzy, jesli wczesniej takowego nie miales), pozwala na usuwanie z hotkeyow niechcianych rzeczy, ogolnie to powinien byc zloty klawisz na klawiaturze ;-)
2. po jednak ladnym wybronieniu sie z tego mogles bezproblemowo zaexpowac
3. brak ciaglej produkcji probow, brak wydawania pieniedzy, spore nadwyzki w banku
4. bledy BO, takie jak 3g speedzets na bunkrujacego sie terrana, brak szybkiego obsa na close air distance, nie zostawienie ani jednego zeta w jego naturalu, aby kontrolowac czas expa przeciwnika, wallowanie sie na terrana, ktory wszystkie jednostki ma ranged, takie tam (wulg.)y

[Edycja ac1d - 19.05.2011 o 00:07]

Rafus
Wiadomość [#76]: 19.05.2011 o 09:00

Konto skasowane

odnosnie proba smiley.gif i braków chciałem to zrobić ale nie mogłem go zaznaczyć bo mi sie schował z drugiej strony i nie mogłem go h.... znaleźć.... nie rozumiem troche ostatniego punkty zwłaszcza początku smiley.gif troche skomplikowanie to napisałeś smiley.gif

Mestru
Wiadomość [#77]: 20.05.2011 o 06:52

Konto skasowane

Rafus napisał
odnosnie proba smiley.gif i braków chciałem to zrobić ale nie mogłem go zaznaczyć bo mi sie schował z drugiej strony i nie mogłem go h.... znaleźć.... nie rozumiem troche ostatniego punkty zwłaszcza początku smiley.gif troche skomplikowanie to napisałeś smiley.gif

Ostatni punkt to błędny Build Order, czyli kolejka budowy. Terran sie zawallowal to wtedy nie gra sie zealotow bo jak niby chcesz sie przez jego walla przebic?

Oł Maj Gadnes
http://www.youtube.com/M3stru - Polecam! Casty, VoDy, Komentarze.
ac1d
Wiadomość [#78]: 20.05.2011 o 11:32

Konto skasowane

rafus, oprocz nauczenia hotkeyow musi isc tez zrozumienie mechanizmow gry, przynajmniej w takim stopniu, jak to mozliwe. juz spiesze z wyjasnieniem ostatniego punktu.

BO to jest build order. jesli napislem, ze uwazam go za bledny w twojej grze, to stwierdzilem po prostu, ze zkaszaniles rozbudowe. juz lece z wyjasnieniami poszczegolnych rzeczy (ktorych pewnie i tak jest wiecej, ale mi sie nie chcialo wypisywac):

-3g speedzets na bunkrujacego sie terrana. terran ma wszystko ranged, zawallowal sie, czemu robisz speedzety? zeby parami szybciej po rampie do niego wbiegali i sie zatrzymywali na supply depot? owszem, speedzety sa bardzo dobre na bio terrana, ale na open spacie, w sensie na otwartej przestrzeni. mogles to zrobic, ale pozniej, jak juz by wyszedl z bazy bronic expa albo cos w ten desen. jesli koniecznie chciales isc 3g twilight, to pierwiej powinienes zrobic blink research - przynajmniej mialoby to jakies uzasadnienie, ze bedziesz sie chcial przeblinkowac przez walla terka, albo cos w ten desen.

-brak szybkiego obsa na close air distance. zawsze, jak grasz na T, licz sie z mozliwoscia dosc szybkiego techa do banshee - terran sie zawaluje, i ci nie wpusci scouta, end of story. wiec, ty musisz miec u siebie obsa, aby nie zostac z niczym w momencie przylotu banshee. masz 2 detectory w grze: cannony i obsy. odkad byliscie na close air distance, czyli blisko miedzy waszymi bazami bylo droga lotna, to nalezy sie liczyc, ze bedzie chcial to terran wykorzystac, i beda jakies dropy czy wlasnie banshee grane. tak wiec, ty poszedles 3g twilight speedzets, ja raczej bym zbudowal 2g robo 3.g (dwa gaty, pozniej robo, i pozniej trzeci gat) po wlasnie szybkiego obsa, aby sie ustrzec przed banshee, a i moc troche poscoutowac, co tam u kolesia sie dzieje

-nie zostawienie ani jednego zeta w naturalu. okej, tutaj moze przesadzilem. bylo zostawic probe'a, bo tansze i nie uszczupla armi. a tak na serio, to nieglupim rozwiazaniem jest trzymanie jakiejs jednostki (ktorej strata nie bedzie nas bolala, np. wlasnie probe) w naturalu kolesia za mineral line. dzieki temu widzimy, kiedy koles stawia expa, dzieki temu mozemy albo przygotowac timinig pusha, albo techowac w cos, albo sami zalozyc swojego

-wallowanie sie na terrana. no ja tego nie uznaje. terran ma scana, terran ma wszystkie atakujace jednostki ranged. wniosek? stanie ci przed wallem, podejdzie jednym ziutkiem, albo pusci scana, i bedzie spokojnie nakurwial w twego walla, podczas, gdy twoje jednostki beda staly za wallem, i ani wyjsc, bo beda pojedynczo wchodzic pod lufy, ani nic. nie, toss nie powinien sie moim zdaniem wallowac na terrana.

Rafus
Wiadomość [#79]: 20.05.2011 o 11:41

Konto skasowane

masakrycznie dobra analiza gry !!!!!

DZIEKI !!!

masz rację i to w znacznej ilości podpunktów smiley.gif zwłaszcza brak obsa ;P już sie nie raz na tym zniszczyłem ale ktoś to wytknął i teraz sie bardziej zapmięta biggrin.gif

jeszcze jedno wielkie dzięki

ac1d
Wiadomość [#80]: 20.05.2011 o 12:03

Konto skasowane

Rafus napisał
masakrycznie dobra analiza gry !!!!!

no juz nie przesadzaj, od tego jest day9 (ktorego, nota bene, polecam), to, co ja, napisalby ci kazdy, komu by sie chcialo poswiecic na to 5 minut ;-)

REKLAMA
Strona 4 z 14.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :