Dziś jest: Wtorek, 19 marca 2019, godzina 18:13
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Odpowiedź

Temat: Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ...  >   >>     Ostatnia
Rocket.
Wiadomość [#41]: 10.01.2011 o 21:53

Konto skasowane

Jestem na 18 minucie.
- Produkowałeś probki do 21 a potem już nie! Przeciwnik miał 17 a potem dobił do 30 podczas gdy ty wciąż miałeś 21.
- Po odparciu ataku mogłeś pushować lub makrować(założyć expa), nie zrobiłeś nic z tych rzeczy, co gorsza przeciwnik który był na przegranej pozycji zaexpował wyszedł nieco na prowadzenie
- Kiedy w 14 minucie ruszyłeś na atak zaniedbałeś makro, jak widziałeś, że ma dt to powinieneś od razu robić observera a nie dopiero jak ci wybije armię

Oglądam dalej.

Dalsza część replaya:
- często miałeś bezczynnie stojące probki
- założyłeś expa jak ci się skończył main, błąd, expa zakłada się by podwoić income a co za tym idzie produkcje armii, a nie po to by w ogóle mieć jakiś dochód
- przeciwnik był słaby ale grał z pomysłem, zesnipował ci obsa i darki załatwiły sprawę.

Poćwicz makro.

[Edycja Rocket. - 10.01.2011 o 22:13]

Switch_0n
Wiadomość [#42]: 10.01.2011 o 22:19

Konto skasowane

Dzięki, wiem ale taki jakiś roztargniony byłem, no nic muszę ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

SwitchOn#639
Arct
Wiadomość [#43]: 15.01.2011 o 16:29

Konto skasowane

Co do repa Switch'a jeszcze:
1. Miałeś CHOLERNIE DUŻE nadwyżki. 2000 minerałów.... Przerazić się powinieneś już gdy miałeś 600 jednostek (czy to minsów czy gazu) nadwyżek. Normalnie powinieneś mieć ich do 400-500 (oczywiście do czasu, aż postawisz expa).
2. Nie robiłeś wojska przez 70% czasu. Mogłeś wykorzystać te nadwyżki żeby zbudować 2-3 gejty i masować jednostki, a przy okazji .
3. Nie dorobiłeś ŻADNYCH budynków po expie. To duży błąd, który unieruchamia twoje jednostki w czasie gdy jesteś atakowany. 7 gatów+ 2 robo były by OGROMNĄ siłą którą w każdej chwili mógłbyś zmiażdżyć twojego wroga.
4. Stałeś i nic nie robiłeś. W pierwszych 10 minutach mogłeś w każdej chwili zmiażdżyć swojego przeciwnika (miał tylko 5-6 zetów z upem +1 na atak).
5. Powiedz mi PO CHOLERĘ ROBIŁEŚ upgrade na armoraconfused.gif Armor uaktywnia się dopiero gdy twoim jednostkom skończy się shield. Sto razy lepiej jest wymyśleć upa na atak- zniwelowałbyś te straty zadawane przez przeciwnika.
6. Hotkey'e. Warto zaznaczy
To tyle (No może poza tym że mógłbyś jeszcze dawać krótsze repy do analizy xD)

[Edycja Arct - 15.01.2011 o 16:31]

[Edycja Arct - 15.01.2011 o 19:52]

Don't become a nolife.
Private Training House - najszybciej rozwijająca się społeczność StarCraft'a 2 w Polsce
Zapraszamy również na PTH SC2 Wiki- pierwszą polską wiki o StarCrafcie 2 smiley.gif
Rocket.
Wiadomość [#44]: 15.01.2011 o 19:54

Konto skasowane

3. Nie dorobiłeś ŻADNYCH budynków po expie. To duży błąd, który unieruchamia twoje jednostki w czasie gdy jesteś atakowany. 7 gatów+ 2 robo były by OGROMNĄ siłą którą w każdej chwili mógłbyś zmiażdżyć twojego wroga.

Ale jak założył expa to i tak miał wydobycie na poziomie jednej bazy więc nie dałby rady produkować z tylu budynków, ale ogólnie się zgadzam, im więcej budynków produkcyjnych tym lepiej.

Spinnaker
Wiadomość [#45]: 13.02.2011 o 17:58

Konto skasowane

Mam pytanie, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, co zrobiłem źle. Jestem koło 25 miejsca w bronze. Grałem TvZ. Błędy, które sam zauważyłem:
- jak zauważyłem banelingi powinienem przestać robić mass marine i przerzucić się na coś innego (dobrze piszę?),
- atak marinami z małą ilością hp,
- za mało medivaców... ale to już nie miałoby znaczenia

Zastanawia mnie, czemu koleś postawił hatchery, jeżeli nie miał zamiaru z niego zbierać kryształów...

Link: http://www.speedyshare.com/(...)C2Replay

[Edycja Spinnaker - 13.02.2011 o 17:59]

cedrom
Wiadomość [#46]: 14.02.2011 o 09:47

Konto skasowane

1. Gdzie tarcza dla marinów?
2. Jak robisz mass riny to czemu nie robisz reaktorów do barakow?
3. Mogles mu zaraz na poczatku wbic backdoorem?
4. Tak wiecej medivacow. Jeden to zdecydowanie za malo.
5. Mogles dorobic troche Tankow. Ewentualnie bardziej rozproszyc wojsko.

Hatchery jest bydynkiem produkcyjnym zerga, wiecej hatchy -> wiecej larw -> szybsza produkcja.

[Edycja cedrom - 14.02.2011 o 09:48]

Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Jego Publikacji. Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Kolejnym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie. Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny.
Endrew
Wiadomość [#47]: 16.02.2011 o 10:34

Konto skasowane

Hej wszystkim, w SC2 gram od jakichś 2 miesięcy, wcześniej styczności z tym uniwersum nie miałem. Obecnie po awansie do platyny mam ogromne kłopoty z wygraniem czegokolwiek sad.gif Wcześniej jeszcze w goldzie jakoś sobie z platyniarzami radziłem, ale teraz to jakaś masakra. Prosiłbym o rzucenie okiem na te repki i podzielenie się swoimi uwagami co robię źle, chodzi mi głównie o strategie, co do braków w mikro to zdaję sobie z nich sprawę.

Pozdrawiam

http://hotfile.com/dl/(...)rar.html

Gosen
Wiadomość [#48]: 22.02.2011 o 16:43

Konto skasowane

[...] trzeba najpierw przez rok oglądać replaye, i analizować 100 serwisów poświęconych dla starcraftowych taktyk i w ogóle poradników dla noobkow żeby nie byli skazani na porażkę tylko dlatego ze przez pierwsze 5 min nie wyklikali czegoś kuresko bezczelnie zgodnie z szablonem i nie wykonali w tym czasie dokładnie takich a nie innych operacji...

Takoż stwierdził mu kumpel, który lubi StarCrafta, ale onlinem gardzi, ja lubię StarCrafta za oba aspekty, ale i tak się z nim zgadzam, właściwie to zdanie powinno być przy każdym poradniku do SC - żeby każdy z góry wiedział co go czeka - to się tyczy żeby nie było "jedynki", bo teraz jest trochę lepiej jednak, ale mimo wszystko.

Bosak
Wiadomość [#49]: 22.02.2011 o 17:49

Konto skasowane

cedrom napisał
...
2. Jak robisz mass riny to czemu nie robisz reaktorów do barakow?
...

pewnie dlatego ze kosztuja 50 gazu i 50 mineralow i zatrzymuja produkcje marinow na 50 sekund. mozesz osiagnac to samo za 150 mineralow tracac tylkododatkowe 10 sekund w porownaniu jak bys budowal reactor (budujac drugie raxy) w tym czasie z pierwszych raxow caly czas pchac mariny. smiley.gif

Endrew napisał
Hej wszystkim, w SC2 gram od jakichś 2 miesięcy, wcześniej styczności z tym uniwersum nie miałem. Obecnie po awansie do platyny mam ogromne kłopoty z wygraniem czegokolwiek sad.gif Wcześniej jeszcze w goldzie jakoś sobie z platyniarzami radziłem, ale teraz to jakaś masakra. Prosiłbym o rzucenie okiem na te repki i podzielenie się swoimi uwagami co robię źle, chodzi mi głównie o strategie, co do braków w mikro to zdaję sobie z nich sprawę.

Pozdrawiam

http://hotfile.com/dl/(...)rar.html

Rep 1. metalopolis

W 11 minucie zabiles przeciwnikowi wszystkie scv... w takiej sytuacji w mirror matchu sugeruje atakowac !! zwlaszcza ze wczesniej obroniles sie przed spora liczba rinow tracac 1 rina i 1 scv ? zabijajac cos kolo 10 rinow. nawet jak "wymienisz" armie z przeciwnikiem to on nie ma scv zeby zbierac minsy wiec bedzie musial decydowac czy budowac scv zeby miec za co budowac armie czy budowac armie kosztem scv zeby przetrwac twoj kolejny atak. w takiej sytuacji bardzo ciezko znalezc odpowiedni balans. a ty nie atakujac dales mu czas na odbudowe scv zwlaszcza ze mial expa to budowal scv 2 naraz.

druga sprawa to pozniej przestawiles sie na banshee zamiast vikingow... no coz to nie jest dobry pomysl nigdy vs terran ktory ma przewage w vikingach i zawsze moze zrobic scana odkrywajac banshee. moze lepiej trzeba bylo ich uzyc znow zabijajac jego scv zamiast atakowac tanki gdy blisko byly vikingi i mariny. ile zabiles 4 tanki a straciles 6 banshee ?

i 3 sprawa. upy dla mecha. nie miales nic zadnego +1 dla mecha czy to ground czy air. miales +1 dla piechoty to bylo ok. ale w tvt powinienes miec upy zwlaszcza ze gra trwala 33 minuty.

ogolnie bylo dobrze a zgubilo Cie przedewszystkim micro ale pytales o strategie ... banshe w tej grze bylo najwiekszym Twoim bledem.

Rep 2. stepps

raxy i riny kosztem scv na poczatku gry ? (zwlaszcza ze byl normalny 14 pool) jakis taki dziwny ten 3 rax wprawdzie zabiles expa ale atak byl za pozno troche.

orbital command przy supply 38 !!!!!! totalna katastrofa.

to banshe ktore miales jedno dlaczego atakowales nim spore ?

za dlugo siedziales w bazie powinienes zajac kawalek mapy wczesniej. pozatym przydalby sie thor albo nawet 2 :P

znow brak upow zarowna dla mecha jak i dla piechoty.

[Edycja Bosak - 22.02.2011 o 18:07]

Rep 3. xelnaga

ok blue flame hellion drop wyszedl w miare ok. tylko nie wiem po co budujesz she ? w tym metchupie i w tej sytuacji do ktorej sie doprowadziles czyli po helion dropie factory buduje reactor starport buduje medivaca pozniej zamieniasz i budujesz albo medivaci albo vikingi o ile widzisz ze toss ma colo. wg mnie zanim on Cie zaatakowal powinienes miec juz stima a i moze nawet shielda dla rinow. w tej grze to brak stima i brak 2 medivacow Ci przegral gre. dlaczego nie miales stima i medivacow ano dlatego ze wybudowales banshee smiley.gif jezeli juz tak chcesz to zamiast banshee w tym metchupie wybuduj sobie ravena o wiele lepiej sie sprawdza w early i mid game smiley.gif

co do ogolnej strategii to chyba lepiej jest budowac najpierw orbital command a pozniej 2 depota smiley.gif a nie najpierw 2 depota i pozniej OC. Pamietaj o upgradach przydaja sie smiley.gif a i jeszcze jedno pamietaj banshee nie jest jakas super jednostka... sprobuj sie ograniczyc w budowaniu ich smiley.gif w kazdym repie miales banshee i za kazdym razem je zle wykorzystales, no w 3 repie nie zdazyles wykorzystac. ogranicz banshee i bedzie lepiej smiley.gif

[Edycja Bosak - 22.02.2011 o 18:24]

[Edycja Bosak - 22.02.2011 o 18:25]

Kobiety są jak kurczaki - najlepsze piersi i uda.
pawelwch
Wiadomość [#50]: 09.03.2011 o 23:41

Konto skasowane

Prosze o wytyczenie mi błedów,ktore popełniam,oraz co powinienem polepszyc
Rep: http://hotfile.com/dl/(...)lay.html

aain
Wiadomość [#51]: 10.03.2011 o 11:13

Konto skasowane

pawelwch napisał
Prosze o wytyczenie mi błedów,ktore popełniam,oraz co powinienem polepszyc
Rep: http://hotfile.com/dl/(...)lay.html

Glownym bledem jaki tutaj widze jest 'wytyczenie mi bledow', bledy sie wytyka, wytyczyc mozna trase ;P Koniecznie 'polepsz' pisownie, pozniej bedzie z gorki i zanim sie obejrzysz bedziesz w lidze master -_-

pawelwch
Wiadomość [#52]: 10.03.2011 o 16:01

Konto skasowane

Japsa.
Prosze o ''normalne'' wypowiedzi smiley.gif

Switch_0n
Wiadomość [#53]: 13.03.2011 o 21:04

Konto skasowane

Repa nie oglądałem ale w ogóle nie robiłeś prob od którejś tam minuty.
Na co Ci był ten skaut ¡¿!?
Wyslales probkę, a ona tylko w miejscu stała...

Za dużo minerałów, 400 to max, a jak masz ponad 1000 znaczy, że jest z tobą coś nie tak :/

W ogóle nie wykorzystujesz potencjału swojej rasy ( pomijam, że nie wiem jaka rasą grasz)

Na początek to tyle, ale pamiętaj, i tak źle grasz, powinienneś produkować więcej woja i przede wszystkim wiedzieć co ma twój przeciwnik.
0_0
Radzę sie poprawić i pozdrawiam ¡i'"i¡

SwitchOn#639
dedaler
Wiadomość [#54]: 19.03.2011 o 17:18

Konto skasowane

Zarzucam swoje demko z pierwszego meczu chciałbym aby mi ktoś stwierdził moje początkowe błędy, gra trwała 12 min ale chciałbym widzieć czy z moja grą jest w porządku :P
demko

[Edycja dedaler - 19.03.2011 o 17:18]

Bosak
Wiadomość [#55]: 24.03.2011 o 13:34

Konto skasowane

dedaler napisał
Zarzucam swoje demko z pierwszego meczu chciałbym aby mi ktoś stwierdził moje początkowe błędy, gra trwała 12 min ale chciałbym widzieć czy z moja grą jest w porządku :P
demko

Aha smiley.gif co do repa to katastrofa smiley.gif rada... pograj z AI very hard i jak zaczniesz wygrywac 1v1 to wroc do laddera. Twoj przeciwnik to byla jeszcze wieksza katastrofa wiec miales szczescie :P

Co do szczegolow to standard musisz budowac proby caly czas caly czas w 5 minucie miales 12 prob... huh w 12 miales zdaje sie 21 cmon w 5 minucie przychodzi Ci kilku marinow... a ty nie masz jeszcze zadnej jednostki ?! wprawdzie za chwile wyszedl stalker i to bylo Twoje szczescie. na poczatku miales kolo 600 minsow w banku i 1 gateway tak byc nie moze. poczytaj troche o strategiach albo napisz do mnie na gg jak chcesz wiecej pomocy smiley.gif

Dreathan
Wiadomość [#56]: 24.03.2011 o 15:30

Konto skasowane

dedaler napisał
demko

W 6 minucie gry miales ponad 400 mineralow jak nie wiecej. To sie nie godzi. Nie produkowales ciagle probek. Oraz nie potrzebnie budowales dodatkowy pylon, na 12/18 o ile dobrze pamietam. Drugi pylon w okolicach 16/18 sie stawia. Kolejna sprawa, nie potrzebnie przy zmasowanym ataku robiles focus fire na pojedynczych marinsach. Przez to miales bardzo duzo "pustych strzałow" ( znaczna czesc stalkerow strzelala juz w martwa jednostke, przez co ich obrazenia zostaly zmarnowane, bo mogly by atakowac innych marianow)
Jak chcesz grac same stalkery, to wystarcza Ci 3 gate'y. Drugi gaz byl Ci nie potrzebny.

I nie zgodze sie do kolega powyzej, ktory mowi zebys cwiczyl z kompem. Z kompem tak w zasadzie , to mozesz tylko pocwiczyc BO, jak chcesz w spokoju potrenowac.

[Edycja Dreathan - 24.03.2011 o 15:32]

Bosak
Wiadomość [#57]: 24.03.2011 o 20:58

Konto skasowane

@up

no wiesz smiley.gif trzeba w jakis sposob nabierac nawykow czyli budowanie prob w miare makro... ja jak zdecydowalem sie na zmiane hotkey to gralem kilka gier z kompem zeby sie przyzwyczaic i oswoic i wpoic sobie moj nowy wymysl do glowy :P w przypadku kolegi takim nawykiem do nauczenia sie jest przedewszystkim 1-e (bo widzialem ze nexa mial po 1) a takze W i pozniej makro jak sa juz WG no i BO tez byl tragiczny wiec tez by sie przydalo przy okazji pocwiczyc. Wiec wg mnie AI jest odpowiednim do tego miejscem. No oczywiscie mozna tez grac ladder ale tam dochodzi zawsze chociaz odrobina stresu i o wiele latwiej zapominac o roznych rzeczach. a majac juz wyrobione pewne podstawowe nawyki juz nie tak latwo o nich zapomniec. no ale to tylko moje zdanie smiley.gif oczywiscie kazdy ma prawo sie nei zgadzac i miec swoje wlasne smiley.gif

Dreathan
Wiadomość [#58]: 24.03.2011 o 21:50

Konto skasowane

Myslalem ze ma cwiczyc jako tako granie z kompem, a nie BO itp. Jak tak, to zwracam honor, moj blad.

mr_jaro
Wiadomość [#59]: 24.03.2011 o 22:57

Konto skasowane

Widzę że ciągle przewija się to samo...

Każdy kto zastanawia się nad tym dlaczego jest w brązie i co zrobić, powinien zacząć od dwóch rzeczy...

-RÓB WIĘCEJ probe/scv/dron...
-WYKORZYSTUJ WSZYSTKIE SUROWCE...

Padło to w tym temacie z 10 razy a cały czas pojawiały się nowe repy z tym samym..
I najprawdopodobniej chodzi o to że nie wierzycie że to jest panaceum na problem.. ;]
Ok... Robimy więc rozliczenie... Jesteś teranem... Zrobiłeś 15 scv... Mija 10 minut gry... twoje scv uzbierały np. 5000 minerałów... (przybliżenie)
Na budynki i zbieraczy wydałeś w przybliżeniu 2500 misów... zostało Ci więc drugie tyle na armie... za 2500 minsów masz 50 marines... Brawo! ;]

ALE!!
Jest drugi gracz...
zrobił 20 scv... uzbierał więc około 6000 minerałów..
Wydał na ekonomie 2750... czyli zostało mu na armie 3250!!! Szaleństwo!! Starczyłoby na 65 marines!! Musiałby się postarać żeby wtopić z pierwszym graczem...
Niestety... Popełnił błąd.. 1500 minerałów leży nieużywane.. a to oznacza że ma mniej marines niż pierwszy... sad.gif ma tylko 35 marines...
Pomyślcie ile miałby pierwszy gdyby w ten sposób zawalił.. sad.gif mucha go ubija..

Trzeci gracz uwierzył w porady z forum...
w 10 minucie miał 40 robotników w tym część w naturalu... musiał trochę więcej poklikać ale w gruncie rzeczy okazało się że to nie było problemem.. (i tak wcześniej większość czasu poświęcał na nudzenie się i czekanie aż coś skończy się budować)
Okazało się natomiast że uzbierał ponad 10 000 minerałów... łał!!
Wydał na bazę trochę więcej... bo aż 5000 minerałów... (zaszalał) Ale patrzcie... zostało mu drugie 5000... mógł za to zrobić 100 marines...
Przejeżdża po tamtej dwójce jak walec po asfalcie..

Czy to możliwe?? Budowanie cały czas roboli sprawiło że ma dwa razy więcej wojska?? :O Tak!! Sprawiło że ma więcej wojska i nawet nie umiejąc jakoś super grać dostał się do golda... ;)
Wystarczyło że uwierzył i zrobił to...
Teraz musi się nauczyć lepiej kontrolować te jednostki i budować te które powinien żeby skontrować przeciwnika.. ;)

Miłego grania!

[Edycja mr_jaro - 24.03.2011 o 23:00]

<3 NW !!! http://www.netwars.pl/forumview.php
r3tsa
Wiadomość [#60]: 24.03.2011 o 23:19

Konto skasowane

Bardziej prawdopodobne jest, że nowe ludki wchodzą prosić o pomoc, nie przeczytawszy wcześniej nic :X

REKLAMA
Strona 3 z 14.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :