Dziś jest: Niedziela, 22 października 2017, godzina 20:51
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Odpowiedź

Temat: Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Pierwsza     <<   <   ... | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |   >   >>     Ostatnia
fajeczka1906
Wiadomość [#221]: 27.03.2012 o 21:40

Nie jest ryzykowne. Stalkerem/probką patrzysz ile przeciwnik ma armii jeżeli widzisz że może szykować się do ataku dostawiasz 2gate i zdążysz też immortala zrobić. Jeżeli widzisz ,że armii ma mało to możesz postawić nexusa następnie 2 gatey. Jeżeli ktoś rzeczywiście może się czuć nie pewnie z gate-core-robo to może grać 2 gate-core-robo. ale to co napisałem jest dobre.

PM Email
Drakkus
Wiadomość [#222]: 12.04.2012 o 13:32

Cześć! To chyba mój pierwszy post na tym forum. Dzisiaj rozegrałem mecz przeciw terranom, no i jak się domyślacie, przegrałem. Standardowa armia u nich - u niego, czyli marauders, marines i medivac, ja starałem się to odeprzeć, ale nawet gdybym zrobił air, to bym po prostu padł, miałem ulepszenia na 3/3, zresztą, sami zobaczcie jak to było.

http://replayfu.com/r/JvR7qj

Co mógłbym poprawić?

PM Email
Yazgot
Wiadomość [#223]: 12.04.2012 o 14:29

Całej gry nie ogldalem, chyba do 22 min.
-kolejkujesz za duzo jednostek na raz, u terrana powinna byc ciaglosc, konczy sie budowac unit, BAM! wciskasz kolejny. W kolejce ma byc tylko jedna jednostka. Reszta to zamrozone pieniadze.
-supply blocki non stop, dodatkowo marnujesz energie comand center na rzucanie supply, zamiast budowac nawet po 2 na raz jak masz dobra ekonomie
-w 16 minucie masz tylko 30 scv, wynika to z tego, ze postawiles nowego expa, a zapomniales o mainie gdzie zostalo parunastu workerow. W tym po jednym na gaz. Powinno byc po 3 na gaz i po 2 na kazdy mineral.
-postawiles pierdyliard barakow a nie masz nawet takiego incomu aby je wszystkie obsluzyc. I wyglada to tak ze pracuja max 2 w jednym momencie, albo tylko factory lub starport. Produkcja jednostek musi byc caly czas. Zwlaszcza jak walczysz bo nie bedziesz jako terran w stanie nadyzyc z reprodukcja armii 200/200 gdy twoja pierwsza zginie.
-16 minuta, konczy sie 4 exp i nadal nie masz nawet tylu workerow zeby zapelnic nawet 2. Non stop produkuj scv i stawiaj supply depoty
-wspomnialem to juz wczesniej ale energia ma byc wydawana na MULE i czasem na skan jak go bedzisz potrzebowal
-strasznie mala liczebnosc armii ale to juz wynika z wczesniejszych punktow, przejechal sie po was stimrollem, ciekaw jest czemu twoj kompan nie mial banelingow na taka mase bio
-zapomnialbym nie upgradujesz swoich command center do orbital command

Blędów jest wiecej ale te sa powiedzmy podstawowe.
Jak dla mnie na poczatek powinienies ograniczyc sie max do 2 baz i nauczyc sie macro. To wystarczy, bo bedziesz jechal innych z porzadna ekonomia.
Jest to czasochłonne, sam sie tego wciaz ucze ale bez tego nie ma opcji zebys pokonal kogokolwiek wyzej.

[Edycja Yazgot - 12.04.2012 o 14:33]

[Edycja Yazgot - 12.04.2012 o 14:36]

PM Email
Drakkus
Wiadomość [#224]: 12.04.2012 o 14:45

Yazgot napisał
Całej gry nie ogldalem, chyba do 22 min.
-kolejkujesz za duzo jednostek na raz, u terrana powinna byc ciaglosc, konczy sie budowac unit, BAM! wciskasz kolejny. W kolejce ma byc tylko jedna jednostka. Reszta to zamrozone pieniadze.
-supply blocki non stop, dodatkowo marnujesz energie comand center na rzucanie supply, zamiast budowac nawet po 2 na raz jak masz dobra ekonomie
-w 16 minucie masz tylko 30 scv, wynika to z tego, ze postawiles nowego expa, a zapomniales o mainie gdzie zostalo parunastu workerow. W tym po jednym na gaz. Powinno byc po 3 na gaz i po 2 na kazdy mineral.
-postawiles pierdyliard barakow a nie masz nawet takiego incomu aby je wszystkie obsluzyc. I wyglada to tak ze pracuja max 2 w jednym momencie, albo tylko factory lub starport. Produkcja jednostek musi byc caly czas. Zwlaszcza jak walczysz bo nie bedziesz jako terran w stanie nadyzyc z reprodukcja armii 200/200 gdy twoja pierwsza zginie.
-16 minuta, konczy sie 4 exp i nadal nie masz nawet tylu workerow zeby zapelnic nawet 2. Non stop produkuj scv i stawiaj supply depoty
-wspomnialem to juz wczesniej ale energia ma byc wydawana na MULE i czasem na skan jak go bedzisz potrzebowal
-strasznie mala liczebnosc armii ale to juz wynika z wczesniejszych punktow, przejechal sie po was stimrollem, ciekaw jest czemu twoj kompan nie mial banelingow na taka mase bio
-zapomnialbym nie upgradujesz swoich command center do orbital command

Blędów jest wiecej ale te sa powiedzmy podstawowe.
Jak dla mnie na poczatek powinienies ograniczyc sie max do 2 baz i nauczyc sie macro. To wystarczy, bo bedziesz jechal innych z porzadna ekonomia.
Jest to czasochłonne, sam sie tego wciaz ucze ale bez tego nie ma opcji zebys pokonal kogokolwiek wyzej.

[Edycja Yazgot - 12.04.2012 o 14:33]

[Edycja Yazgot - 12.04.2012 o 14:36]

Grałem zergiem.

PM Email
Yazgot
Wiadomość [#225]: 12.04.2012 o 16:29

Co to ku*** za mania cytowania całych wypowiedzi i to jeszcze jak odpowiadasz pod moim postem.
Mogles tez powiedzie jaki nick w grze masz. Strzelalem ze teram, w takim razie mozesz tamtu graczowi to wyslac.

skoro zergiem to;
-fast expand, pieknie tylko mogles wyscoutowac co sie dzieje, bo jakby pushneli oboje z 2 raxow to nie wytrzymalbys. poza tym po co tyle lingow narobiles? Fast expand jest po to zeby wyprzedzic ekonomie przeciwnika, a ty zes trachnal 26 lingow czyli 13 dron w plecy.
-dzwiny timig gazu myslalem ze go stawiasz pod speedlingi ale potem zrobilem duze oczy, bo postawiles 2 evo chambery na jeden gaz, czemu?
-szybki lair, ok tylko po co, nie robisz nic wyzej
-zaniedbales drony zupelnie nie potrzebny ci ntural bo masz na nim ok 7 dronow na mineralach to samo jest z mainem. na fast expandzie robisz lingi plus bany a przestales dronki robic, CZEMU? Tracisz na tym i to bardzo.
-BAM! 50 lingow do 30 dronow, jak latwo obliczyc, w tym momencie mialbys 55 dronow i robilbys kolejnego expa, z tym ze ty techujesz sie wyzej nie majac prawie gazu, kasy i bedach na dwoch bazach.
-hive na dwoch nie zapelnionych bazach, dodatkowo caly czas dalej robisz armie jakbys byl rzeczywiscie zagrozony.
-nie trafiasz injectow, u zergow to podstawa, misnales tak na spokojnie juz ze 4 w 9 minucie
-BRAK HOTKEY`i, czemu?
-nie masz dodatkowego queena do rozrzucania creepa
-12 minuta leca ultraliski w momencie gdzie masz juz 29 dronow na 2 bazach i 3 gazy obslugiwane o jednym zapomniales chyba bo stoi i nic nie robi
-13 minuta leci expand a ty masz dopiero 35 dronow, straaaasznie malo!
-15 minuta zrobiles burrowa w sumie nawet do konca nie wiem po co bo nawet nie masz rochy ani infestorow, no moze na banelingi zeby zdetonowac je jak wejdzie na nie marinsami, dodatkowo zaczales robic ultraliski tylko po co jak nawet infestorow nie masz, czy innych jednostek ktore zadadza dmg. BTW. ultrasy nie sa za bardzo skuteczne vs mariny. One sa po to zeby przytankowaly dmg.
-17 minuta w 3 expie nie ma ani queena ani dronow rowniez creep nie poprowadzony jest do niej. I rzeczywiscie gdybyscie wtedy zaatakowali, to byscie wygrali, zrobilbys wiecej banelingow i nie mialby walla, reszta lingow i ultrali skonczylaby dzielo, wy dalej czekacie. Nawet scouta nie zrobiliscie do tego momentu, zeby zobaczyc jak duza ma armie. Poza tym jak duza moglby miec kiedy kontrolowac musi za dwoch od poczatku gry.
-20 minuta masz 3 bazy i tylko 3 queeny, rowniez tylko 45 workerow, nadwyzki do przezycia co jest zludne, bo budujesz wysoko tierowe jednostki na tak malym incomie. A wynosi on 1000.
-22 minuta postawiles spore crawlery ? po co? i to dwa w jednej bazie.Jest lepiej bo masz 41 dronow.
-23 minuta masz nadwyzki wszystkiego, larw, mineralu, gazu. Stawiasz niepotrzebne spine`y, w late game 2 spiny zycia ci nie uratuja,w early owszem, uchronia cie moze przed 6 poolem itp. Dodatkowo zmuszony jestes nie majac hotkeyow ustawionych, do baz, przelatywac myszka przez cala mape.
-24 minuta tutaj juz jest koniec gry. I tu duzo moge napisac. Zero scoutu , chociaz masz sporo lingow. Smieszmie zakopane jednostki, przeciez jak rzuci skana to i tak je zobaczy, STRASZNE missy na injectach, queeny maja non stop pelna energie. Baaardzo duzo nie wykorzystanych larw, masz limit 200 jednostek a ty caly czas ponizej tego limitu oscylujesz. Okropnie wielkie nadwyzki gazu i mineralow. Macro zadnego nie ma. Nawet jednostek wiecej nie produkujesz masz 179 supply tylko zajete. Nie chce wspominac o dronach ale to zrobie masz ich jeszcze mniej, bo 39.
-25 minuta tutaj szczesliwie giniecie od jego kulki. W ogole sie nie zgraliscie z jego atakiem. Rzucilbys ultrale narobil banelingow pusci bany tuz za ultralami. To jego armia bez tankow zaraz by stopniala do 0. Najgorsze jest to ze patrzysz jak twoja armia ginie, i nawet nie chodzi o micro ale nie tworzysz nowych jednostek ani nie injectujesz zeby miec wiecej larw.
-25+ to juz za bardzo nie ma o czym pisac, tylko was podobijal.

sam sie zacytuje
"Blędów jest wiecej ale te sa powiedzmy podstawowe.
Jest to czasochłonne, sam sie tego wciaz ucze ale bez tego nie ma opcji zebys pokonal kogokolwiek wyzej."

Pozdrawiam

P.S przepraszam, ze tak niechlujnie napisane ale druga reke mam w gipsie i ciezko mi siegac znaki itd no i zdazaja sie literowki, przy probie szybszego pisania.

[Edycja Yazgot - 12.04.2012 o 16:31]

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#226]: 12.04.2012 o 18:02

Ravager

Ultras z 6 armora robi sieczkę z marines smiley.gif

Yazgot:
Oj tam, oj tam się przypie***lasz o cytaty bez sensu ;)

[Edycja ShadowDancer - 12.04.2012 o 23:01]

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Yazgot
Wiadomość [#227]: 12.04.2012 o 18:16

Shadow owszem ale nie w takim wydaniu jak to oni zrobili smiley.gif

PM Email
Dziad
Wiadomość [#228]: 25.04.2012 o 21:56

Siema,

Jestem z tych srebrzastych co to do złota chcą awansować i jak się domyślacie pewnie nie idzie mi najlepiej skoro tu piszę smiley.gif

Wrzucam repa: http://www.wrzuc.to/Wczv2y.wt

Ogólnie na Tossa tak naprawdę cały czas uczę się grać, na zerga i w mirrorach nie idzie mi już tak najgorzej.
Im częściej trafiam na Tossa z Golda tym częściej przegrywam...

W grze wiem, że po zniszczeniu nexusa, widząc jego wojska, nie wszedłem mu do naturala, ale chciałem jeszcze poczekać na więcej vikingów. Po EMP na HT, pod Xelnagą, nie wyszedłem ponieważ stwierdziłem że mam poprstu za mało...

Liczę na konkretne podpowiedzi Terrańskiej gawiedzi smiley.gif

Jeśli ktoś z wyższej ligi ma ochotę być obsem w grach treningowych: Dziad 771 (gram głównie wieczorami)

Pozdro!

PM Email
gruby22
Wiadomość [#229]: 26.04.2012 o 18:04

co to za opening był to ja nie mam pojecia wogole. gaz zbierałes i nic z nim nie robiles.dwa bunkry tez nie potrzebne byly do niczego.do tego opuszczales scv no i wojska nie robiles, do tego zapomniales o dropie i co go toss zestrzelil do tego pozniej wziales 4 gazy tez nie wiem po co i miales na koniec 0 mineralów i 1800 gazu.micro tez nie bardzo.zestymowales wojsko stales nim i dopiero po chwili zaatakowales.3 baze mogles mu zesnajpowac nie wiem ile razy, wystarczylo go wyciagnac ze srodka bo tam ciagle stal a mała kulke bio puscic na 3 baze i ja zniszczyc.miales engeenering beye a zrobiles tylko +1 innych upów nie zaczałes nawet i to w której minucie...macro, micro i popracuj nad openingami bo to co tu zrobiles to była zgroza

PM Email
Public
Wiadomość [#230]: 01.05.2012 o 05:25

Witam,
Proszę o wytknięcie mi błędów w grze - grałem Terranem (Bronze League).

Sam zauważyłem np. supply block, oraz nadwyżka 1k kryształu w 10 minucie i 3k kryształu w 14-15 minucie. Ogólnie wydaje mi się, że do 14-15 minuty lepiej grałem od przeciwnika (pomijając nadwyżki), dopóki nie miał mutali (zaniedbałem scout chyba) . Za późno wyszedłem z pushem? Zapewne gdybym zamienił 3000 kryształu na 60 marinów wynik byłby inny. Może warto było postawić engineering bay i robić upy?

Wybaczcie za banalne pytania, ale jestem newbie smiley.gif. Proszę o wytknięcie mi błędów.

A oto replay: http://speedy.sh/xu9WF/Metalopolis-9.SC2Replay

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#231]: 01.05.2012 o 14:20

Ravager

Brak upów, nadwyżki, słabe macro, zły scout.

Po co tu replay oglądać? Ogarnij produkcję mmmsów, to spokojnie z bronzu wyjdziesz.

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Bargor
Wiadomość [#232]: 01.05.2012 o 15:59

Myślę, że najlepszą radą dla wszystkich bronzów jest nauczenie się grać czegokolwiek , czyli gramy według 3 podstawowych reguł:
1. Cały czas produkujemy robotników
2. Nie supply blokujemy się.
3. Wydajemy kasę na bieżąco. (Staramy się nie mieć więcej niż 500 na koncie)
Jak już ogarniemy podstawowe makro według powyższych wskazówek to czas uczyć się jakichś sensowych buildów.

PM Email
Public
Wiadomość [#233]: 01.05.2012 o 18:32

Sam napisałem o błędach, które mi wypisaliście. Co do uzupełnienia Bargor, to mam na karteczce zapisane:
scv,
supply,
armia,
budynki,
scout,
exp + budynki,
agresja

w związku z czym przypominam sobie, co powinienem ciągle robić. Chciałem dowiedzieć się, jakie inne błędy popełniłem, ale skoro uważacie, że to nie ważne, to i tak, dzięki za komentarz smiley.gif.

PM Email
Yazgot
Wiadomość [#234]: 01.05.2012 o 19:08

Czytałem dosyć trafną radę. Wyznaczaj sobie cele. Np. Cel na dziś to rozrzucanie creep`a. I dbasz tylko o to. Następnego dnia rozrzucanie będziesz już miał "we krwi" to zajmujesz się np. injectowaniem. Trzeba obierać małe cele i je sobie szlifować.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#235]: 01.05.2012 o 20:15

Ravager

Public: Bo to nie ważne - jeśli podczas starcia masz 60 marines więcej, to reszta błędów jest nieważna.

I nie pierniczcie, że ciężko grać w goldzie. To np. gra kumpel - niebieski terr(platyna, nie grał pół roku) vs gold. I pokazuje, że nie liczy się nic - strategia, znajomość mapy, po prostu solidne macro :P

http://replayfu.com/r/bWZg9

Możecie powytykać błędy ;P

[Edycja ShadowDancer - 01.05.2012 o 20:16]

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#236]: 01.05.2012 o 20:44

Yazgot napisał
Czytałem dosyć trafną radę. Wyznaczaj sobie cele. Np. Cel na dziś to rozrzucanie creep`a. I dbasz tylko o to. Następnego dnia rozrzucanie będziesz już miał "we krwi" to zajmujesz się np. injectowaniem. Trzeba obierać małe cele i je sobie szlifować.

Bzdura, to nie sztuka rozrzucać creep, mieć dobre macro, atakować z dwóch frontów i co tam jeszcze kto chce. Sztuka, to robić to wszystko na raz dobrze, dbanie wycinkowo o jedno nie nauczy multitaskingu.

Public napisał
w związku z czym przypominam sobie, co powinienem ciągle robić. Chciałem dowiedzieć się, jakie inne błędy popełniłem, ale skoro uważacie, że to nie ważne, to i tak, dzięki za komentarz smiley.gif.

Póki ktoś nie ma doszlifowanych podstaw, to inne błędy się po prostu chowają i ich nie widać, także doszukiwanie się czegoś jeszcze IMO nie ma za bardzo sensu.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
Yazgot
Wiadomość [#237]: 01.05.2012 o 21:15

Sulphuriell napisał

Bzdura, to nie sztuka rozrzucać creep, mieć dobre macro, atakować z dwóch frontów i co tam jeszcze kto chce. Sztuka, to robić to wszystko na raz dobrze, dbanie wycinkowo o jedno nie nauczy multitaskingu.

Być może, źle się wyraziłem. Chodzi mi o to, że takie ćwiczenie najpierw jednego elementu, a po opanowaniu go, przechodzenie do następnego, nauczy multitaskingu szybciej. Zamiast rzucanie na głęboką wode i robienie wszystkiego na raz. Bo wtedy przeogrmna ilość informacji napływających do gracza zaczyna przytłaczać. Zwłaszcza na poczatku. Oczywiście, niektórzy mają wrodzony dar i potrafią ogarnać taką sytuację szybciej niż np. ja. Dlatego domyślam się, że istnieją gracze, którzy mogą mieć podobny problem, a takie ćwiczenie może im pomóc.

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#238]: 02.05.2012 o 20:09

ShadowDancer napisał
http://replayfu.com/r/bWZg9

Możecie powytykać błędy ;P

Ten twój kolega to nawet nie potrafi ogarnąć odsyłania SCV do wydobycia po wybudowaniu budynku grając na jednej bazie.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#239]: 02.05.2012 o 20:36

Ravager

Liczy się zwycięstwo ;P

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Colin
Wiadomość [#240]: 11.05.2012 o 08:07

Co by pozostał po tym ślad: http://glhfmag.com/ oczywiście było w newsach na bnecie ale może i tutaj kiedyś komuś wpadnie w ręce. W pierwszym numerze pod koniec ciekawy artykuł na temat laddera i sensu grania laddera. Normalnie "z przemyśleń przy śniadaniu..."

PM Email
REKLAMA
Strona 12 z 14.
Pierwsza     <<   <   ... | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :