Dziś jest: Czwartek, 17 sierpnia 2017, godzina 07:53
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Odpowiedź

Temat: Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Pierwsza     <<   <   ... | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |   >   >>     Ostatnia
ShadowDancer
Wiadomość [#201]: 25.03.2012 o 13:34

Ravager

No sorry, ale bronzowego 6 poola, to ja mogę z 15 hatcha obronić (przynajmniej kilka razy mi się udało). A skoro ty nie możesz obronić tak prostego do wyscoutowania pusha, to jak chcesz obronić coś bardziej skomplikowanego? Nie umiesz odeprzeć tossem banshee rusha, ale chcesz grać na 1/1/1. Pytasz się, jak rozwalić ball tossa, ale nie umiesz odeprzeć 6 poola? No to sorry, ale to tak jakbyś pytał się o całki nie umiejąc obliczać ułamków. I co potem widzimy?
FFE vs protoss, 30 mutali ginące od fungala, albo marines grane na collosusy. I potem zerg ima, terran imba, protoss imba. Bo w tej grze nie chodzi tylko o macro. Macro jest częścią gry, ale alliny też.

Potem gram FFA i się dziwie, jakie taborety tam spotykam, że 2 tossów walczy ze sobą i jeden zrobił ffe, i drugi też zrobił ffe (mimo, że na mapie był tylko jeden zerg). I tu wychodzi nieumiejętność myślenia, ogarnięcia, zastosowania odpowiedniego zagrania. Bo 4 gate może być skuteczny, ale nie "brązowy 4 gate", że stawiam sobie 4 wg i gogogo, tylko przemyślany, jeśli sytuacja jest odpowiednia jest zabójczy. Grę trzeba poznać ze wszystkich stron i co Ci z tego, że odeprzesz pusha platyny, skoro nie potrafisz odeprzeć 6 poola bronze'a?

Podobnie kiedyś na forum był jakiś gold, grał sobie vs diament (czy tam master) i się pyta, co może poprawić. No i co ja mam mu powiedzieć? Wszystko popraw, bo wszystko kuleje w porównaniu do tego drugiego.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#202]: 25.03.2012 o 13:50

Konto skasowane

Cylon_anim.gif

Czytamy ze zrozumieniem czy nie? Gdzie ja ci napisałem, ze nie jestem w stanie obronić 6 poola? Po prostu nudzi mnie ladder w którym albo trafi mi sie smerf, albo jakis all-in po którym jestem zwyzywany od n0bów bo postawilem walla. A nie chce sobie walić MMR by spędzić w brązie 17 dodatkowych gier tylko dlatego, ze raz trafił mi się gold z którym przegrałem. Bo to jest jakieś przegięcie by rzucać z gry z jakims brązem człowieka 2 ligi wyżej. Nawet jeśli jest na skraju.
Tym bardziej jeśli wyskoczę z brązu i zblokuje się na srebrze bo będe miał za niskie MMR przez brąz. Czy nawet wyżej - bo jestem ambitny.

Zresztą zawsze byłem przekonany, ze aby być w czymś lepszy trzeba grać z ludxmi o wiele lepszym od siebie. Ja nie mam nic przeciwnko dostać od takiego kogoś łomot. Ale obrona przed pierwszym jego pushem, jako taki udany exp wobec takiego gracza naprawdę nobilituje.

I ja sie nie pytam: "Czemu przegrałem". Ja się pytam czy powinem najpierw walnąć factorie x2 czy wpierw facorie x1 i starport x1. Czy w takim zestawieniu lepiej trzymać czołgi na expie czy na rampie. Czy stawić bunkier bardziej wysunięty czy schowany. Czy spodziewać się po takiej grze jakiegoś air. Czy częstym jest wysunięty pylon gdzies pod baze przeciwnika.
Mnie chodzi raczej o mechanikę takiej gry z kims niż napisanie oczywistości, ze był ode mnie lepszy.

P.S. W ogole bez sensu to zrobiłem bo napisałem, ze grałem customa a sprawy by nie było gdybym napisał, ze był to ladder. Napisałbym moje ww pytania i pominęlibyśmy mierzenia penisów "kto ma dluższego".

[Edycja Don_Petch - 25.03.2012 o 13:56]

[Edycja Don_Petch - 25.03.2012 o 13:58]

[Edycja Don_Petch - 25.03.2012 o 13:59]

ShadowDancer
Wiadomość [#203]: 25.03.2012 o 16:05

Ravager

Skoro tak strasznie rozpierdalasz, to dlaczego wciąż siedzisz tam na samym dnie? Spójrz prawdzie w oczy - jakbyś był lepszy, to byś był wyżej i MMR nie ma tu nic do rzeczy. Siadłem kiedyś na koncie gościa, który miał kilkaset meczy silver - gold, po kilkunastu przeniosło mnei do diamentu. Ten system działa w miare dobrze i mówienie, że "a bo nie chce zepsuć mmr" jest bez sensu.

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#204]: 25.03.2012 o 17:00

Konto skasowane

Cylon_anim.gif

A teraz mam zagwozdkę o co ci chodzi.

Ja się z Toba przepychac nie będę "Czego to ja nie robiłem i gdzie nie byłem", bo nie mam kompleksów by coś udowadniać na każdym kroku. Jesli zatem nie jesteś w stanie odpowiedzieć na moje ww. pytania to po coc chesz toczyć ta jałowa dyskusję? Bo mnie ani nie jara ani nie parzą Twoje opowiastki, które nie wiem czego odnośnie są. Tego, że nie gram laddera chwilowo? O to, że zagranie kilku customów pomogło mi (w jakimś stopniu) byc lepszym? Może nie jestes zczaić, że rozegranie 50 gier w Practoce League "g" mi dało, bo mappool i ich modyfikacje jedne co zrobiły to ograniczyły mój zasób wiedzy o wczesny rush i musze teraz łajowo grać z ludźmi którzy nie mają podpisanych hotkeyów czy grają all-in lub cheese. Tym bardziej gdy grając "Mecze Kwlaifikacyjne" poszło mi tragicznie, bo nie przypuszczałem, ze gra wylosuje mi na wejściu Goldy, któe mają już macro, i jakieś micro.

Ladder działa jak działa. Mógłby działać lepiej i uwzględniać pokonanie top 8 jako kroku w lige wzwyż a nie nabicie jakiegoś "bonusa".

ShadowDancer
Wiadomość [#205]: 26.03.2012 o 00:14

Ravager

Ligi są luźno powiązane ze skillem (przynajmniej te < master).

To nie miej zagwozdki - nie mówiłem o Tobie, tylko o sensie klepania customów, ale skoro podajesz swoje przykłady, to ciężko mi mówić o tym ogólnie, prawda?

Btw, nie uważasz, że aby wiedzieć >> jak grać << lepiej jest oglądnąć sobie repa jakiegoś pro gracza?

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#206]: 26.03.2012 o 00:26

Konto skasowane

Pro gracz nie gra cheese, nie gra all-in. Ma timing i macro. Dla zarysu - owszem. Dla nauki - niespecjalnie.

Pierwszy raz widze by ktoś się sapał o customy. "One od tego są...od tego są one" cytując klasyka.

ShadowDancer
Wiadomość [#207]: 26.03.2012 o 02:00

Ravager

Och, oczywiście, że pro graja cheese ;) Myślisz, że kto wymyślił 1/1/1, bane burst i podobne?

Nie sapię o customy, tylko dziwiło mnie nie granie laddera w obawie przed popsuciem MMR. Wielu początkujących graczy gnanych żądzą sukcesu popadło na tą "chorobę" i zniechęciło się.

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#208]: 26.03.2012 o 18:32

Konto skasowane

Ladder i coś czego sie cholera nie spodziewałem. piwo temu kto mi wyjaśni jak roache sie dokopały do mnie...

http://www.sendspace.pl/fil(...)fa93d350

Ja w ogole nie wiedzialem, że one "tam umiom"...

Yazgot
Wiadomość [#209]: 26.03.2012 o 19:15

Panie prosta sprawa turreta zes nie mial w bazie, to raz. Dwa nadwyzki masz za duze ponad 2k non stop. Kolejna rzecz to tanki, powinny trzymac sie tyłów a nie w tej samej linii co maruderzy. Dostaly z paru banelingow i juz nie postrzelaly sobie. A i taki pro tip burrowem mozna przechodzic pod Depotami, to tak zebys wiedzial to samo jest z force fieldami.
Co do laddera to nie rozumiem powodu dla, ktorego sie nie powinno na nim grac. Co prawda czasami psuje nerwy gra gdziewpada gosciu, ktory sobie portety wbija i powinnien byc w wyzszej lidze. Natomiast stekania o cheezy all iny itd nie rozumiem, obejrzyj sobie streamy czy to z zawdow czy to z grand masterow i zobaczysz ze to na pozadku dziennym. Wygrana to wygrana, nie wazne czy wygrasz cheezem macrem czy all inem.

Przepraszam za literówki ale mam reke w gipsie i ciężko jest pisać.

PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#210]: 26.03.2012 o 19:50

Konto skasowane

Pff

Jak zadam pytanie:"Czemu przegrałem?" to je zadam. Moje morda w momencie otrzymania komunikatu "SCV under attack" wyglądała tak:

I to jest powód dla którego nie gram (często) laddera. Po tej grze pogadałem sobie z tym graczem. Powymienialiśmy spostrzeżenia doszliśmy do wniosku, że było "wp" z tymże to nie był n00b jak ja, bo n00b nie umie harassować.

Bo niby skąd miałem wiedzieć, ze Roache mogą łazić pod budynkami? W żadnym "Pro Ultra Replayu" Pr0 tak nie robi więc wiedza z tego meczu jest po dwukroć większa niż z meczu w którym przeciwnikby mnie przemacrował.

Cylon_anim.gif

P.S. A ja nie chce grać z "Alinami", bo niby gdzie mam ćwiczyć macro? Im dłużej gra trwa tym lepiej. Ja nawet nie dokańczam czasami gry tylko dlatego by sobie pomacrowac i sprawdzić co najlepiej gdzie pzypisać.

P.S2. Po cholere mi turret skoro nie widze by szedł w muta? Chyba antena wjest o wiele lepsza by za wczasu przygotować obronę. Poza tym nic by mnie nie zbawiło na tym poziomie gry przed tym harassem którego w ogóle sie nie spodziewałem.

[Edycja Don_Petch - 26.03.2012 o 19:50]

[Edycja Don_Petch - 26.03.2012 o 19:52]

[Edycja Don_Petch - 26.03.2012 o 19:54]

Yazgot
Wiadomość [#211]: 26.03.2012 o 20:19

Co ty żeś tego macro sie tak uczepil. Jest wazne ale imo zawsze bedzie ktos kto to bardziej ogarnie. A tak gosciu z wcale nie tak zajebistym macrem rozwalil cie roachami. BTW. forumułuj jasniej swoje zdania bo ciezko jest zrozumiec o co Ci chodzilo. A skad miales wiedzic o tym jak dziala burrow? Proste jak dla mnie, jest liquipedia + po raz nty powtarzam streamy z zawodow. I jeszcze jedno granie cheezow i all inow nie jest wcale takie "be" bo zauwazasz z jakimi problemami spotka sie przeciwnik i potencjalnie mozesz go z taka wiedza wykonczyc. To tak na chlopski rozum. To jes tez czesc gry na ktore trzeba byc przygotowanym.

P.S Nie zgodze sie z tym ze im dluzej ga tym lepiej, bo pozdro jak lubisz grac z wymaxowanym tossem.

[Edycja Yazgot - 26.03.2012 o 20:21]

[Edycja Yazgot - 26.03.2012 o 20:21]

PM Email
Razor
Wiadomość [#212]: 26.03.2012 o 20:22

jak na mnie czis lecial to sie cieszylem bo easy win xd co do treningu to nie ma, ze sie nie chce, niestety trzeba graaaaaaaaaaaaaaaaaaaaacccccccc

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#213]: 26.03.2012 o 20:51

ShadowDancer napisał
Bo 4 gate może być skuteczny, ale nie "brązowy 4 gate", że stawiam sobie 4 wg i gogogo, tylko przemyślany, jeśli sytuacja jest odpowiednia jest zabójczy.

Magia micro, 4 gate od ogarniającego micro tossa potrafi być naprawdę trudny do obronienia

Don_Petch napisał
Tym bardziej jeśli wyskoczę z brązu i zblokuje się na srebrze bo będe miał za niskie MMR przez brąz. Czy nawet wyżej - bo jestem ambitny.

Co ty pieprzysz, MMR się dynamicznie zmienia wraz z twoimi umiejętnościami, grając 1000 gier w bronzie po 60-70 grach możeć być w master, jeśli tylko grasz na tym poziomie, nie zależnie od tego, co było wcześniej.

Don_Petch napisał
Zresztą zawsze byłem przekonany, ze aby być w czymś lepszy trzeba grać z ludxmi o wiele lepszym od siebie. Ja nie mam nic przeciwnko dostać od takiego kogoś łomot. Ale obrona przed pierwszym jego pushem, jako taki udany exp wobec takiego gracza naprawdę nobilituje.

I ja sie nie pytam: "Czemu przegrałem". Ja się pytam czy powinem najpierw walnąć factorie x2 czy wpierw facorie x1 i starport x1. Czy w takim zestawieniu lepiej trzymać czołgi na expie czy na rampie. Czy stawić bunkier bardziej wysunięty czy schowany. Czy spodziewać się po takiej grze jakiegoś air. Czy częstym jest wysunięty pylon gdzies pod baze przeciwnika.

Jak grasz z kimś dużo lepszym to nie ważne co zrobisz - i tak przegrasz. Granie z kimś dużo lepszym niczego nie uczy, bo średnio nawet widać, jakie zagrania są skuteczne, skoro cokolwiek nie zrobisz i tak jesteś do tyłu. Np. możesz wyscoutować, że twój przeciwnik robi banshee rush, przygotować się na to i tak dostać po dupie, bo koleś cię zwyczajnie wymicruje/przemakruje/przechytrzy jak chce.

Don_Petch napisał
Pro gracz nie gra cheese, nie gra all-in.

To pooglądaj sobie GSL, pr0 gracze grają mnóstwo all inów i cheesów.

Mam też nieodparte wrażenie, że Diamencie jest więcej allinowców i cheeserów niż w platynie.

Yazgot napisał
P.S Nie zgodze sie z tym ze im dluzej ga tym lepiej, bo pozdro jak lubisz grac z wymaxowanym tossem.

beerchug.gif Święta prawda, ja od dłuższego czasu wyznaję teorię przejęcia inicjatywy - najlepiej jest męczyć przeciwnika tak, żeby nie miał za bardzo czasu na wyprowadzanie własnych ataków i być zawsze o krok przed nim, samemu wybierać czas, formę i miejsce starć. Raz, że grając na połowie przeciwnika masz free scout, dwa, że możesz zawsze atakować wtedy, kiedy to tobie skończy się jakiś upgrade, trzy, że jak przeciwnik jest słaby, to nie męczysz się z nim dłużej niż trzeba, dla idei grania defensywnie.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#214]: 26.03.2012 o 21:45

Konto skasowane

Pff

Tak, nagle okazuje się, ze granie "alinę" daje skilla bo wykorzystujesz fakt, że ktoś tego nie umie skontrować. I póxniej płacze taki Yazgot, że "jestem w wysokim brązie". potluczony.gif

Co do reszty wpisów - jeśli nie umiecie przyjąć porażki to nie wiem czego oczekujecie od tej gry. Ja po tej przegranej byłem nawet ciekawy tego, z kim przegrałem. Gdybym miał opierac sie głównie na ladderzeto bym grał na okopie na mainie tanki + maruderzy + turrety i zalewał was replayami w których przez 30 minut nic się nie dzieje.

Jedyne na co byłem zły, to to że musiałem na niego trafić teraz gdy brakowało mi 1 walki do 3 wygranych z rzedu. No ale cóż - zapamiętałem sobie to zagranie powymieniałem doświadczenia i mam nadzieje, że kiedyś zagram z nim rewanż.

P.S. A MMR jest "zapamiętany" po pierwszej walkach w "Grach Kwalifikacyjnych" i zostaje przypisane do konta na zawsze. Więc nie pieprzyć, że nie ma znaczenia skoro komputer może dojśc do wniosku na podstawie "marginesu błędu", że jestem za słaby na awans i za dobry na pozostanie. I walnie mnie do quasi ligii w której będe walczył brąż - srebro aż do momentu przełamania impasu i wygrania z jakimś Goldem.

Yazgot
Wiadomość [#215]: 26.03.2012 o 21:57

Nie, nie wytrzymam.... jeszcze na tak nierozumnego czlowieka w zyciu nie trafilem. Pokaz mi zdanie, w ktorym plakalem, o to ze jestem w bronze tylko to nadmienilem, albo nie nie rob tego bo znajdziesz jeszcze innych milion cytatow, wyciagniesz je z kontekstu i zaserwujesz tak jak robia to dzisiejsi dziennikarze. Po kiego grzyba chcesz aby inni sie wypowiadali skoro to Ty wlasnie pokazujesz i udowadniasz, po tym co czytam, ze nie mozesz przyjac swoich porazek do swiadomosci i zwyczajnie wysluchac czyjegos zdania. Przestan byc hipokryto bo to tylko innych wkur***. I to mozna powtarzac w kolko a Ty doslownie w kazdym temacie po kims chcesz jechac albo pokazac jaki to nie jestes- krecisz szambo non stop. Apeluje, ogarnij się, bo Ty masz zawsze na czyjegos posta swoich dziesiec.

" Gdybym miał opierac sie głównie na ladderzeto bym grał na okopie na mainie tanki + maruderzy + turrety i zalewał was replayami w których przez 30 minut nic się nie dzieje." To czego ty w koncu chcesz, najpierw wpierasz ze dlugie gry sa ok a teraz zaprzeczasz. Staram sie ile sil cie zrozumiec ale nie jest mi to dane.

[Edycja Yazgot - 26.03.2012 o 22:01]

PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#216]: 26.03.2012 o 22:15

Konto skasowane

Masz rację coolgleamA.gif Dlatego nie będę się już wypowiadał bo to bezcelowe.

Sulphuriell
Wiadomość [#217]: 26.03.2012 o 23:48

Don_Petch napisał
Co do reszty wpisów - jeśli nie umiecie przyjąć porażki to nie wiem czego oczekujecie od tej gry. Ja po tej przegranej byłem nawet ciekawy tego, z kim przegrałem. Gdybym miał opierac sie głównie na ladderzeto bym grał na okopie na mainie tanki + maruderzy + turrety i zalewał was replayami w których przez 30 minut nic się nie dzieje.

A ja gdybym grał na bronza, który próbuje się zabunkrować, to bym go po prostu rozwalił w krótkim czasie. To, że się koleś bunkruje, to nie znaczy, że trzeba pół godziny czekać, żeby go rozwalić. Poza tym podobno chciałeś się uczyć makro gry - no to masz doskonałą ku temu okazję, skoro przeciwnicy cię nie atakują po 30 minut ^^

Don_Petch napisał

P.S. A MMR jest "zapamiętany" po pierwszej walkach w "Grach Kwalifikacyjnych" i zostaje przypisane do konta na zawsze. Więc nie pieprzyć, że nie ma znaczenia skoro komputer może dojśc do wniosku na podstawie "marginesu błędu", że jestem za słaby na awans i za dobry na pozostanie. I walnie mnie do quasi ligii w której będe walczył brąż - srebro aż do momentu przełamania impasu i wygrania z jakimś Goldem.

Nie, MMR nie jest zapamiętywany, tylko się dynamicznie zmienia w zależności od twojego poziomu. Naczytałeś się jakiś pierdół i pieprzysz od rzeczy. System ligowy w tej grze działa bardzo dobrze - każdy gracz ma właściwe miejsce i odpowiedni dobór przeciwników.

[Edycja Sulphuriell - 26.03.2012 o 23:50]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
inF
Wiadomość [#218]: 27.03.2012 o 15:33

Witam panów ponownie! Zastanawiałem się, gdzie zamieścić post: czy w strategiach tossa, czy tutaj. Doszedłem do wniosku że jak tutaj już pisałem, to napisze znowu. Mam takie noobskie pytanie: jak protossem scoutować terrana? Tzn pierwszy probe po pylonie sobie na lajcie wchodzi do maina, oglądam go, widze robiące się baraki, jeden gazik (lub też jego brak), biegam jeszcze chwile i uciekam do naturala. Za 2 minutki chce sobie wbiec do maina zobaczyć co też ten terrek tam nastawiał - i tutaj pojawia się zonk, raksy i 2x supply depot blokują rampe, i zza supply'a beztrosko strzela do mnie marine. No i w tym momencie mniej więcej do 7-8 minuty, kiedy to wychodzi observer (zależy jak wyjdzie, perfekcyjnie opanowanych buildów jeszcze nie mam) gram na ślepo. I teraz znowu rozwidlenie:

1) o ile czekam probem na jego naturalu i nie widze ekspansji, to moge sie spodziewać jakiegoś pushu na jednej bazie, bo pewnie wszystko ładuje typ w wojsko.
2) Jeśli typ wychodzi powiedzmy 2-3 marinsami na natural i mój probe musi uciekać, i nie przyscoutuje już naturala ani maina to już w ogóle gram na ślepo do 8 minuty bo nie jestem w stanie stwierdzić czy on stawia tę bazę czy nie.

I teraz jeśli zaistnieje wersja pierwsza, to znowu są 2 wyjścia: albo pójdzie w banshee na cloaku, albo wysypie mi pierdyliard (przepraszam za wyrażenie) marinsów i maruderów (nie wiem czy w wyższych ligach takie zagrania się pojawiają, w bronzie sporo terków tak gra.) - i znowu nie wiem co grać. Ostatnio w mniej więcej 8 minucie wleciałem obsem na jego bazę i zauważyłem kulkę z marinsów i maruderów właśnie radośnie maszerującą na moją bazę (typ zniszczył mój 7 win streak :/). Dodam iż jestem bronzem, i z tego co słyszę i widzę na streamach (czyt. podwójny gaz - będzie push, jak jest jeden gaz i cośtam to spodziewać się tego i tego) i o ile mniej więcej ogarniam czego się spodziewać widząc poszczególne budynki, to o tyle właśnie bronze może grać totalnie randomowo (no, może nie totalnie, ale nie trzymać się jakiegoś konkretnego buildu czy zamiaru pójścia w coś) i bez scoutu co chwile nie jestem w stanie sprawdzić co on gra. Ktoś wie jak ja, przeciętny pocinacz bronza, mogę sobie w tej sytuacji pomóc?

EDIT: poprawiono literówki.

[Edycja inF - 27.03.2012 o 15:52]

PM Email
fajeczka1906
Wiadomość [#219]: 27.03.2012 o 16:39

inF napisał
Witam panów ponownie! Zastanawiałem się, gdzie zamieścić post: czy w strategiach tossa, czy tutaj. Doszedłem do wniosku że jak tutaj już pisałem, to napisze znowu. Mam takie noobskie pytanie: jak protossem scoutować terrana? Tzn pierwszy probe po pylonie sobie na lajcie wchodzi do maina, oglądam go, widze robiące się baraki, jeden gazik (lub też jego brak), biegam jeszcze chwile i uciekam do naturala. Za 2 minutki chce sobie wbiec do maina zobaczyć co też ten terrek tam nastawiał - i tutaj pojawia się zonk, raksy i 2x supply depot blokują rampe, i zza supply'a beztrosko strzela do mnie marine. No i w tym momencie mniej więcej do 7-8 minuty, kiedy to wychodzi observer (zależy jak wyjdzie, perfekcyjnie opanowanych buildów jeszcze nie mam) gram na ślepo. I teraz znowu rozwidlenie:

1) o ile czekam probem na jego naturalu i nie widze ekspansji, to moge sie spodziewać jakiegoś pushu na jednej bazie, bo pewnie wszystko ładuje typ w wojsko.
2) Jeśli typ wychodzi powiedzmy 2-3 marinsami na natural i mój probe musi uciekać, i nie przyscoutuje już naturala ani maina to już w ogóle gram na ślepo do 8 minuty bo nie jestem w stanie stwierdzić czy on stawia tę bazę czy nie.

I teraz jeśli zaistnieje wersja pierwsza, to znowu są 2 wyjścia: albo pójdzie w banshee na cloaku, albo wysypie mi pierdyliard (przepraszam za wyrażenie) marinsów i maruderów (nie wiem czy w wyższych ligach takie zagrania się pojawiają, w bronzie sporo terków tak gra.) - i znowu nie wiem co grać. Ostatnio w mniej więcej 8 minucie wleciałem obsem na jego bazę i zauważyłem kulkę z marinsów i maruderów właśnie radośnie maszerującą na moją bazę (typ zniszczył mój 7 win streak :/). Dodam iż jestem bronzem, i z tego co słyszę i widzę na streamach (czyt. podwójny gaz - będzie push, jak jest jeden gaz i cośtam to spodziewać się tego i tego) i o ile mniej więcej ogarniam czego się spodziewać widząc poszczególne budynki, to o tyle właśnie bronze może grać totalnie randomowo (no, może nie totalnie, ale nie trzymać się jakiegoś konkretnego buildu czy zamiaru pójścia w coś) i bez scoutu co chwile nie jestem w stanie sprawdzić co on gra. Ktoś wie jak ja, przeciętny pocinacz bronza, mogę sobie w tej sytuacji pomóc?

EDIT: poprawiono literówki.

[Edycja inF - 27.03.2012 o 15:52]

Wysyłasz probkę do terrana po pylonie i widzisz:
1 gaz)
Przygotuj się że terran może robić szybkie marudery z cs i będzie pushował
Może grać banshee lub 1-1-1 gdyż może dostawić drugi gaz.
Ja jeżeli widzę 1 gaz u terrana to zastawiam mu drugi aby ewentualnie go opóźnić. U siebie natomiast gram : Pylon Gate-Core-Robo.W momencie gdy mam core'a puszczam do produkcji którym idę zobaczyć na rampę terrana co on zamierza robić. Patrzę na ilość marinów, czy ma techL/reactor, Może uda mi sie expo zobaczyć. Jeżeli widzę że ma duzo woja nie stawiam nexusa bo prawdopodobnie zaraz wyjdzie jeżeli widzę że licho u niego z armią to stawiam expo i dostawiam 2 gates.Gdy mam robo robię obserwera żeby zobaczyć co ma w środku maina. Czy jest to expo, czy jest to 1-1-1 czy może drop z helionów.
2 gazy)
Banshee,1-1-1, czy inne elo zagrywki. Nie stawiasz nexusa i grasz tak jak wyżej czyli gate-core-robo i 2 gatea. jezeli czujesz sie na silach mozesz nexusa postawic ale jest to bardzo bardzo ryzykowne.
0 gazów)
grasz
1 gate expo bo terran na 90% będzie stawiac expa ewentualnie zagra 2 barack marines+ scv allin.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#220]: 27.03.2012 o 20:53

Ravager

@up: 1g robo nie jest zbyt risky? Gdyby przyszedł jakiś mm push to nie masz czym bronić, nawet gdyby wyszły pieprzone 2x maruder

Btw gz cytatu.

@inF
Zawsze możesz wbić mu stalkerem albo kilkoma na rampę i zmusić do pokazania czegoś.

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
REKLAMA
Strona 11 z 14.
Pierwsza     <<   <   ... | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :