Dziś jest: Wtorek, 22 września 2020, godzina 17:04
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Odpowiedź

Temat: Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
Culler
Wiadomość [#21]: 26.11.2010 o 17:56

Konto skasowane

Korzystając z okazji, przedstawiam wam 2 replaye - wygrany i przegrany, gram tossem w brązie. Proszę o ocenę i wytkniecie błędów.

http://www.speedyshare.com/files/25390043/Good_Game.SC2Replay PvP (Osobiście jestem zadowolony z tej gry)
http://www.speedyshare.com/files/25390070/Bad_Game.SC2Replay PvT Ehh...

For Aiur!
Bosak
Wiadomość [#22]: 26.11.2010 o 18:21

Konto skasowane

Culler napisał
Korzystając z okazji, przedstawiam wam 2 replaye - wygrany i przegrany, gram tossem w brązie. Proszę o ocenę i wytkniecie błędów.

http://www.speedyshare.com/files/25390043/Good_Game.SC2Replay PvP (Osobiście jestem zadowolony z tej gry)
http://www.speedyshare.com/files/25390070/Bad_Game.SC2Replay PvT Ehh...

Rep 1.

Nie powinienes byc zadowolony !

Scout jedna z prob ktora otrzymujesz na poczatku gry - co to ma byc ? smiley.gif Scout proba ktora buduje pierwszy Pylon. Budujesz pierwszy Pylon przy 8... raczej buduje sie przy 9. Nie kolejkuj wiecej niz 2 jednostek do budowy. Buduj proby caly czas hotkey na nexusa np. "4" klikasz "4" widzisz ze proba sie buduje OK. 10 sec pozniej klikasz "4" widzisz ze nic sie nie buduje ŹLE ! klikasz "E" i robisz dalej swoje. Jak wididzisz ze gosc niszczy Ci pylona ktory zasila gatewaye to od razu postaw drugiego obok nie czekaj az ten jeden zginie. Jak to sie stalo ze zniszczyles swoj pylon ktory mial malo HP zeby postawic w tym miejscu nastepny swoj pylon ? nie latwiej bylo postawic poprostu pylon obok ? Jezeli budynki nie blokuja Ci jednostek to nie szcz swojich budynkow !! 2 Gate, Robo, 2 Stargate i ti wszystko z jednej bazy ? Pic polega na tym zeby te budnynki produkcyjne ktore masz budowaly non stop jakies jednostki... czyli masz np. 2 gate i robo, warpujesz 2 stalkery i budujesz immortala chrono na immortala, wychodza stalkery czekasz na cooldown pach znow wychodza stalkery bo masz na to siano smiley.gif wychodzi immortal - pach klikasz i buduje sie nastepny bo masz na to siano z jednej bazy smiley.gif

Rep 2.

Dwa razy byles zablokowany supplayem na poczatku przy 10(dopiero postawiles pylon) i przy 18. anulowales budowe pierwszego gatewaya i postawiles go o 1cm w innym kierunku ... wiesz ze jak klikniesz anuluj to nie wraca Ci cala suma ktora wydales na ten budynek ? na poczatku to duza strata czy naprawde ten gateway nie mogl stac tam gdzie go postawiles ? zrobiles 2 gatewaye przed cybernetyka i nie miales z tego zadnych korzysci nie wywarles presji na teranie... jezeli chcesz siedziec w bazie to buduj gateway pozniej cyber... chyba ze widzisz ze przeciwnik robi cos dziwnego co w tym przypadku nie mialo miejsca. buduj proby caly czas proby... w 20 minucie miales 25 prob... taki stan rzeczy jest nie do zaakceptowania :P budujac baze stawiasz wszystkie swoje budunki w jednym miejscu kiedy mozesz jes rozstawic w taki sposob ze jeden scan nie zobaczy wszystkich twoich budynkow i moze uda Ci sie zaskoczycz czyms terana... jak atakujesz to pamietaj zeby tez budowac jednostki caly czas. jak wyszedles pierwszy raz na atak kolo 9 minuty gry to surowce ci skoczyly do 1100/500 i nagle jak wrociles to postawiles "milion bydynkow"... Pamietaj z jednej bazy mozesz budowac z 4 gateway, z 3 gateway i robo( tylko immortale lub obsy), z 2 gateway i robo(colossy), z 2 gateway i stargate (voidray), z 3 gateway i stargate(phoenix - ledwo), z 1 robo(immortal) i 1 stargate(voidray) [nie chronoboostujac]. To chyba jakos tak wyglada smiley.gif

[Edycja Bosak - 26.11.2010 o 18:51]

[Edycja Bosak - 26.11.2010 o 18:53]

Kobiety są jak kurczaki - najlepsze piersi i uda.
UmbronZ
Wiadomość [#23]: 13.12.2010 o 19:47

Konto skasowane

Porady?

http://www.gamereplays.org/(...)overview

rev678
Wiadomość [#24]: 13.12.2010 o 23:34

Konto skasowane

1. Po co dajecie gry które wygraliście, na takich jest zazwyczaj mniej błędów.
2. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to kompletny brak agresji. W każdym momencie byś wygrał tę grę (pamiętaj roach>marine)
3. Standard: używaj skrótów klawiszowych i binduj jednostki./budynki pod 1-0
4. Baneling nest (nora tępicieli ? ;p) postawiłeś po to żeby ładniej baza wyglądała czy jak ?
5. Ty i jak i twój przeciwnik postawiliście expy w jakiś chińskich miejscach... W żaden sposób takiego expa nie da się obronić, przynajmniej piechotą ( co pewnie zauważyłeś). Lepiej zajmować naturale.
6. Ja też lubię duże sumy, ale lepiej wydawać gas/minerałki niż je "zamrażać".
7. Zauważyłem, że wielu graczy w bronze/silver lubi techować do jednostek masywnych (ty do ultralisków) - to błąd. 3 infestory z fungalem (grzybem) bez problemu poradziły by sobie z marinami, ewentualne resztki dobiły by hydry, roache - taką armie masz dużo szybciej niż ultrale a jest ona równie potężna
8. Fajnie, że nie zapominasz dorabiać larv królowymi ale creep tumory też się przydają (creep daje wizje i speed)
9. Buduj takie budynki których potrzebujesz, ekstraktor z początku rozgrywki stał sobie samotnie mniej więcej do połowy gry (to tylko 25 minerałkow ale chodzi o zasadę)
10. W skrócie: scout, wydawanie surowców,agresja to wypada dość marnie, nad tym popracuj.

UmbronZ
Wiadomość [#25]: 14.12.2010 o 14:05

Konto skasowane

wielkie dzieki smiley.gif

Spinnaker
Wiadomość [#26]: 26.12.2010 o 23:38

Konto skasowane

http://www.speedyshare.com/files/25909438/do_spr8.SC2Replay
Jestem początkującym w SC2, w ogóle w rts'y (oczywiście brąz smiley.gif ).
Widziałem tylko jeden swój błąd - magazynowanie surowców. Ale nie mam pojęcia, czemu przegrywałem bitwy. Podobno Stalkery>Void'y?

EDIT: Tak po przeanalizowaniu replay'a, widzę wiele błędów u mojego wroga, praktycznie żadnych u siebie (mimo że jest ich całe multum smiley.gif ). U niego niskie apm, brak bindów, brak hotkey'ów, brak scouta...

[Edycja Spinnaker - 27.12.2010 o 00:14]

Delta
Wiadomość [#27]: 27.12.2010 o 00:47

Konto skasowane

No więc tak spinnaker, ogólnie to gram zergami, ale na Twoim poziomie nie muszę znać taktyk żeby coś pomóc. Jest masa rzeczy które musisz poprawić, postaram się wymienić kilka najważniejszych. Po pierwsze, od początku gry ciagle buduje proby, nie może być na początku gry momentu że masz 150 minerałów, i nie budujesz probów. Więc pierwszą rzeczą po rozpoczęciu do zaznaczenie probów i kazanie im wydobywać, druga to budowanie probów, docelowo powinieneś mieć około 30 probe na każdą bazę (6 na gazie i 24 na minerałach) Ty skończyłeś produkować proby przy 15-20 na baze chyba, to sprawia że masz zbyt niski dochód. Druga rzecz to ZAWSZE dawaj 3 proby na każdy assimilator. Ty miałeś na wszystkich po dwa, czyli mógłbyś mieć o 33% więcej gazu, a co za tym idzie o wiele więcej stalkerów.

Trzecia, najważniejsza u Ciebie rzecz, buduj jednostki za WSZYSTKIE pieniądze (gdy już masz budynki i technologie oczywiście). Nie możesz mieć powyżej 1000 minerałów nieużytych (a nawet do 2000 dochodziłeś) Pamiętaj że w walce wygrywa zwykle brutalna siła czyli ilość jednostek, nei tylko ich typ. Gdybyś miał tyle probów ile trzeba na minerałach i gazie i wydawałbyś wszystko co wydobywasz, to miałbyś 3 razy większą armię i byś zgniótł te voidy.

3 Duży błąd, "na cholerę Ci tyle observerów"smiley.gif zrobiłeś ich 5, i do tego praktycznie wszystkie trzymałeś w swojej bazie. To całkowita strata pieniędzy, szczególnie że jeden observer który był w bazie przeciwnika, nawet nie pilnował ile i jaką ma armię. Zwykle dobrze gracze produkują 1-2 observery maks. (tym bardziej że i tak scoutowałeś stalkerem, a nie oberverami)

Ostatnia rzecz, jeżeli walczysz z główną armią przeciwnika, musisz zebrać WSZYSTKIE swoje jednostki razem "do kupy", 30 stalkerów ma o wiele większą siłę niż 2 armie po 15 stalkerów. Voidy Cię zjadły ponieważ spośród wszystkich Twoich stalkerów, może z 5-8 atakowało na raz. gdybyś użył wszystkich pewnie nawet mimo innnych błędów byś wygrał;)

To tyle, przede wszystkim skup się na produkowaniu probów i wydawania wszystkich zarobionych pieniędzy na armie, to powinno spokojnie wystaczyć żebyś zaczął wygrywaćsmiley.gif

Pozdrawiam;)

r3tsa
Wiadomość [#28]: 27.12.2010 o 00:59

Konto skasowane

Zaraz po rozpoczęciu gry najpier daje się polecenie budowy robola potem wysyła początkowo szostkę do pracy najlepiej splitem 3/3 lub nawet 2/2/2, ot taka uwaga natomiast najbardziej ekonomicznego otwarcia ;x

Dreathan
Wiadomość [#29]: 27.12.2010 o 01:03

Konto skasowane

Spinnaker napisał
Podobno Stalkery>Void'y?

Jak void atakuje stalkera( tu umiejetnosc blink sie przydaje ale mozna uciekac "recznie"_, to go wycofaj, tak zeby void zaczal atakowac innego stalkera. Zapobiegasz nagrzaniu sie suszarek ( voidow)

ShadowDancer
Wiadomość [#30]: 27.12.2010 o 01:34

Konto skasowane

r3tsa napisał
najlepiej splitem 3/3 lub nawet 2/2/2

Wow, dostajesz 15/20 minerałów niecałe 1,5 sekundy szybciej. IMO to nawet szkoda klikać...

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
r3tsa
Wiadomość [#31]: 27.12.2010 o 01:52

Konto skasowane

Nikt Ci nie każe...

Delta
Wiadomość [#32]: 27.12.2010 o 02:33

Konto skasowane

Ja obronie retse, mimo że jest to rada zbyt wysokiego poziomu na ten kącik dla początkujących, ale nie ma powodu tego nei robić, ponieważ i tak nie masz nic innego do roboty. Ja staram się robić splita 3/3, innego jeszcze nei umiem;) Natomiast wszyscy gracze wyższego poziomu tak robia, jeżeli kolejkowali akcje zbierania workerów dla 7% więcej wydobycia, to tym bardziej dla boosta minerałów na początku gry rzędu nawet 15 minerałkówsmiley.gif Nie wygra Ci to gry, ale na pewno bardziej pomoże niż przeszkodzi;)

ShadowDancer
Wiadomość [#33]: 27.12.2010 o 08:01

Konto skasowane

Ale booster zwiększał income rate, a to nie.

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
r3tsa
Wiadomość [#34]: 27.12.2010 o 10:30

Konto skasowane

Income rate jest mało precyzyjbe i nigdy nie wyłapie korzyści ze splita.

Delta
Wiadomość [#35]: 27.12.2010 o 12:49

Konto skasowane

To jest jedna z tych rzeczy która pomaga w grze, ale bardzo mało, więc jeśli ktoś jest pracowity to będzie robił splita, co nie zmienia mocno rozgrywkismiley.gif A jak komuś sie nie chce to też się nic nie stanie, na naszym poziomie grania to mała różnica, ale zawsze;)

r3tsa
Wiadomość [#36]: 27.12.2010 o 14:04

Konto skasowane

Nie powiedziałbym, że taka mała w PvP, każdy kryształ się liczy biggrin.gif

ShadowDancer
Wiadomość [#37]: 27.12.2010 o 23:50

Konto skasowane

Hmm, ale zauważ, że to nie sc1, gdzie brak splita powodował, że dronki przez dłuższy czas się blokowały. Teraz różnica jest taka, że dostajemy pierwsze minerały później o drogę pomiędzy minerałem do którego wysłaliśmy scv i wolnym minerałem - czyli bardzo niewiele.

Oczywiście nie zamierzam nikogo przekonywać, to tylko moje zdanie biggrin.gif

ONLY ROCK'N'ROLL

r3tsa
Wiadomość [#38]: 28.12.2010 o 01:08

Konto skasowane

Czy komuś warto to robić czy nie to już tylko i wyłącznie jego wola, skoro można to robić to czemu nie ?

Spinnaker
Wiadomość [#39]: 04.01.2011 o 22:29

Konto skasowane

Dzięki delta za porady, staram się je wcielać w życie.

Tutaj kolejny mecz, który, sam do końca nie wiem czemu, przegrałem. Wiem, że miałem zbyt dużą nadwyżkę surowców, i źle microwałem podczas ataku (A-klik i zety szły na cannony, nie na immortale). Ale czemu zety nie poradziły sobie z immortlami, to nie do końca rozumiem. Wygląda na to, że musi być ich więcej niż immortali? Link do replaya: http://www.speedyshare.com/(...)C2Replay
Gdyby ktoś mógł wytknąć mi błędy, napisać jak lepiej mogłem rozwiązać niektóre rzeczy/sytuacje, byłbym wdzięczny.

[Edycja Spinnaker - 02.01.2011 o 21:33]

Jeżeli nikt nie odpisuje, może wrzucę inny replay - http://www.speedyshare.com/(...)C2Replay
Szczerze mówiąc nie wiem, jak mogłem to wygrać. Mój przeciwnik miał ponad 2x wyższy apm (obaj jesteśmy z bronze).
Błędy, które u siebie zauważyłem - supply block, nie wiedziałem, że przeciwnik zaexpował + nadwyżka surowców. Prosiłbym o zwrócenie mi uwagi na inne błędy + porady, co powinienem był inaczej zrobić, żeby wygrać (mieć szansę wygrać). Mam wrażenie, że byłem ciągle o duży krok za przeciwnikiem.

[Edycja Spinnaker - 04.01.2011 o 22:32]

Switch_0n
Wiadomość [#40]: 10.01.2011 o 18:28

Konto skasowane

Witajcie, mam dziś wam do przekazania replay gry, którą przed chwilą grałem.
Proszę o wytknięcie (ech.. jaka brzydka nazwa), niech będzie pokazanie rzeczy, które robię źle.
Gram w bronzie, próbowałem robić, hmm... w sumie nie wiem co.

Wszakże proszę o wytknięcie błędów.

A OTO REPLAY : super_replay_na_którym_przegrywam

SwitchOn#639
REKLAMA
Strona 2 z 14.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :