Dziś jest: Sobota, 19 sierpnia 2017, godzina 20:25
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Odpowiedź

Temat: Replaye początkujących - czyli co powinienem poprawić

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
Rexia
Wiadomość [#1]: 16.11.2010 o 02:24

Witam, jakimś cudem udało mi się odpalić sc2 na moim kochanym blaszaku, rozegralem jakies 15 gier , nadal ucze się ogólnej mechaniki gry, wzorców zachowań itp itd. Nie grałem w sc bw , od zawsze byłem raczej mocno związany z w3. Gram tossami i mam nadzieję że ktoś znajdzie chwile czasu żeby obejrzeć moje dwie ostatnie gry i powiedzieć mi w skrócie które elementy gry najlepiej poprawiać na początku i w moim przypadku. Oglądałem kilka repków, objaśnień - kilka kanałów na youtubie. Ale oczywiscie wiadomo że najlepsze rady to 'spersonalizowane ' radysmiley.gif. Ciężko mi idzie rozbudowa, dalej mam strasznego stresa żeby wszystko w dobrym czasie postawić, a placement chyba już w ogole leży. Tak więc prosze o kontruktywna krytyke, linki czy kanaly youtuba( day9, hdstarcraft i husky juz znam ). Pozdrawiam i dziękuje

Aha. Witam wszystkich smiley.gif

http://replayfu.com/download/D9bpPp vs zerg

http://replayfu.com/download/120Zhk] vs Terr

[Edycja Rexia - 16.11.2010 o 02:25]

Aha.PS

Czy w sc2 istnieje coś takiego jak customkeys? Nie moge się odzwyczaić od moich hotkey z w3sad.gif(

[Edycja Rexia - 16.11.2010 o 02:26]

PM Email
Despotes
Wiadomość [#2]: 16.11.2010 o 13:02

Rexia napisał

Wydaje mi się, że oba repki są PvP. Obejrzałem tylko ten pod drugim linkiem. Sam jestem noobek i nie wiem, czy w ogóle powinienem się tutaj wypowiadać, ale zauważyłem, że nie używasz hotkeysów do nexusa, gatów itd. Gdzieś tam pod koniec tego drugiego repka musiałeś spojrzeć na swoją bazę, zaznaczyć wszystkie gaty, potem spojrzeć na proxy pylona i dopiero warpować jednostki. Strasznie dużo czasu ci to zajęło, a mogłeś po prostu wcisnąć W (zaznacza wszystkie warp gaty) i warp, warp, warp! smiley.gif Do budynków też możesz używać hotkeysów np. zaznaczasz nexusa i wciskasz ctrl+5 i masz go pod piątką, działa to tak samo jak z jednostkami - obowiązkowa rzecz smiley.gif
W pierwszym pushu miałeś dwa sentry, ale w ogóle nie użyłeś tarczy.
To tyle, mi się ogólnie podobało, pamiętałeś o expie, fajne proxy zrobiłeś, nie zapominałeś o probkach. Zaraz pewnie bardziej doświadczeni coś jeszcze wychwycą ;)
Pozdro

PM Email
Rexia
Wiadomość [#3]: 16.11.2010 o 16:06

Wops, nie wiedzialem że W zaznacza warpgaty ;) własnie o takie bzdury o ktorych moge nie wiedziec prosze. Co do hotkey to wolalbym miec unity w np warpgatach pod qweas a nie jakos rozrzuconej po klawie jak jest teraz

PM Email
Despotes
Wiadomość [#4]: 16.11.2010 o 17:06

Rexia napisał

Znam ten ból, bo też grałem w W3 z warkeysami smiley.gif Jednak dość łatwo przyzwyczaiłem się do skrótów w SC2, ułatwieniem jest to, że pochodzą one od nazw jednostek np. zealota szkolimy przyciskiem Z albo stalkera - S, więc łatwo zapamiętać. O starcraftowym odpowiedniku warkeysów nic mi nie wiadomo sad.gif

Zdecydowałem się też opublikować parę swoich repów z nadzieją na ciekawą krytykę lepszych graczy ;) Gram protem.
Zatem:
1. http://replayfu.com/download/4FthGk Dość długi, ale ciekawy wg mnie mecz vs. terran.
2. http://replayfu.com/download/qmQQ2k vs. zerg
3. http://replayfu.com/download/MT8Mtn ponownie vs. terran, tym razem szybki push marinsami. Nie wiem jak się przed tym gównem obronić. Wystarczy zwykłe sentry i już?

[Edycja Despotes - 16.11.2010 o 17:09]

PM Email
zbigr
Wiadomość [#5]: 17.11.2010 o 08:00

@Despotes

Obejrzałem ten pierwszy ciekawszy PvT.
Mam dwie ważne uwagi:
1- zero scauta, nie zrobiłeś obsa żeby sprawdzić co ma w bazie, a wiele tam nie miał, przy pierwszym ataku zaraz po zniszczeniu skałek mogłeś go pokonać. Nie wiedziałeś gdzie ma armie bo punkt 1.
2 - Jak terek ma przewagę piechoty i kilka tanków (on chyba miał 1) to stalki nie są dobrym rozwiązaniem. Należało techować do kolosa albo HT i zrobić zety z szarżą.
Terki często grają tkz bioball czyli samą piechotę i to jest w początkowej fazie gry cholernie trudne do zatrzymania przez protosa.
Bez kolosa lub HT nie da rady.
Jak terek robi szybki push marinsami musisz mieć przygotowane 2-3 sentry żeby rzucać force fildy na wejściu na rampę.
Jeżeli nie masz wystarczająco wojska bo np techujesz zrób 2 canonki przy wejściu na rampę i wpuszczaj marinsów turami
smiley.gif rzucając w/w force fieldy.

[Edycja zbigr - 17.11.2010 o 08:24]

PM Email
elkho
Wiadomość [#6]: 17.11.2010 o 09:25

Ustaw sobie grid hotkeys i nie musisz wtedy latać po całej klawiaturze.

PM Email
Despotes
Wiadomość [#7]: 17.11.2010 o 11:42

zbigr napisał
[Edycja zbigr - 17.11.2010 o 08:24]

Rzeczywiście. Oglądam to jeszcze raz i widzę, że z obsem szybko bym zwyciężył smiley.gif Dzięki za rady.

PM Email
gund
Wiadomość [#8]: 18.11.2010 o 11:43

witam, temat akurat dla mnie, więc postanowiłem skorzystać ;) Jestem początkującym graczem, bronze. Wrzucam repka(11minut tylko), żebyście wytknęli błędy. Bardzo dużo oglądam różnego rodzaju kanałów, np. Day[9], Husky, troche polskich uNCoolSC, sc2tv. Dużo również czytam. Gram zergiem i postanowiłem również tutaj poszukać porad co do mojej "gry".

oto rep: http://replayfu.com/download/JfqbXc

PM Email
xrasnolud
Wiadomość [#9]: 18.11.2010 o 13:02

Wielki Zderzacz Kartonów

Od siebie tylko dodam, aby pomagając innym stosować konstruktywną krytykę a nie np "grasz jak ćwok idź lepiej sadzić marchew".

.
Pomagajmy dzieciom chorym na autyzm.
PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#10]: 18.11.2010 o 16:26

Ravager

gund: Ty chciałeś się pochwalić, czy żeby ci wytknąć błędy? Wrzuć przegranego repa. Jedyne, co ci mogę powiedzieć, to atakuj wszystkimi mutaliskami jakie masz naraz i rzucaj częściej spawn larva.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
r3tsa
Wiadomość [#11]: 18.11.2010 o 18:40

Apropo protoss playerów:

- jedna baza w pełni wysaturaowana czyli 22-30 proby jest w stanie zapewnić ciągłą produkcję dla 3gate'ów i robo, albo 4gate'ów
- jeśli nie macie co robić z chrono to rzucajcie go chociaż na warpgate'y
- podstawowa mieszanka gate'owa tossa powinna mieć stosunek 3:3:1 (zety:stalkery:sentry), wiadomo jednak, że aby skontrować mase lingów trzeba zaburzyć proporcje na korzyść większej ilości zetów.

PM Email
Bialy1423
Wiadomość [#12]: 19.11.2010 o 18:51

Konto skasowane

Jestem graczem z platyny ale mam nadzieje ze trochę ci to pomoże gund.

-Złe otwarcie zrobiłeś za dużo overlordow na poczatku, nie miałeś minerałów na poola i później zrobiłeś drony, a potem i tak miałeś supply bloka.
-O wiele za późno pierwsza królowa, powinieneś ja zacząć robić od razu po zbudowaniu poola albo chociaż po expansji.
-Po co ci hoykey na hatchery jak i tak zaznaczasz ją myszka i dopiero potem morfujesz jednostki?

Było trochę akcji gdzie patrzyłeś się na kawałek swojej bazy przez pół minuty i nic nie robiłeś.Twoje micro tez pozostawia wiele do życzenia.Nie mówiąc już o tym ze dopiero w 9 minucie zrobiłeś jakiekolwiek znaczące jednostki bojowe.

Ogólnie poziom tej gry był bardzo niski dlatego powinieneś się nauczyć dobrego otwarcia, poprawić micro i postarać się ciągle coś robić, żeby nie było momentów że po prostu gapisz się na monitor.

Mam nadzieje że pomogłem.

ShadowDancer
Wiadomość [#13]: 19.11.2010 o 20:51

Ravager

Nie wiem, czy taki niski smiley.gif Ostatnio spotkałem gościa, który zrobił mass stalkerów i krzyczał, że zerg imba bo wygrałem samymi pieskami <lol>

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
r3tsa
Wiadomość [#14]: 20.11.2010 o 10:45

ShadowDancer napisał
Nie wiem, czy taki niski smiley.gif Ostatnio spotkałem gościa, który zrobił mass stalkerów i krzyczał, że zerg imba bo wygrałem samymi pieskami <lol>

Tyle, że teraz zerg może sobie robić co chce, a to toss musi się martwić o czy będzie miał na to kontrę.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#15]: 20.11.2010 o 11:05

Ravager

IMO to zależy od tego, kto szybciej postawi techa, nie ma tak tragicznie jak zvt.

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Destiny.
Wiadomość [#16]: 20.11.2010 o 18:02

Konto skasowane

day[9] jest odpowiedzią na wszystkie pytania noobów, mid i prosów. wpiszcie sobie na youtube day[9] i stosowną kwestię np: ZvT, PvP, defending against Banshee harras, how to deal with Collosuses (chyba tak to się pisze) itp.

Lukasz.997
Vadim
Wiadomość [#17]: 26.11.2010 o 00:37

moze nie jestem poczatkujacy, ale nie ma sensu zakladac nowego tematu bo chodzi mniej wiecej o to samo. prosze was panowie o przemyslenia na temat tego repka gdyz pvt to moj najgorszy matchup, ktory ostatnio znacznie poprawilem dzieki stosowaniu 1 gate FE. w tej grze rowniez planowalem uzyc tej taktyki, nie mniej jednak po zescoutowaniu bazy przeciwnika zobaczylem 2 gazownie i reaktor na barakach... pomyslalem, ze napewno gdzies schowal starport i beda cloaked banshees. postanowilem przejsc na 4 warpgate i troche goscia przycisnac w razie czego broniac maina przed banshee, niestety gosc pojechal mnie bez wazeliny z 1 bazy robiac mmm...

http://replayfu.com/download/WBdRbc

z gory dziekuje, bede wdzieczny za jakies wskazowki

PM Email
Bosak
Wiadomość [#18]: 26.11.2010 o 11:56

Member of Moon Division

Vadim napisał
moze nie jestem poczatkujacy, ale nie ma sensu zakladac nowego tematu bo chodzi mniej wiecej o to samo. prosze was panowie o przemyslenia na temat tego repka gdyz pvt to moj najgorszy matchup, ktory ostatnio znacznie poprawilem dzieki stosowaniu 1 gate FE. w tej grze rowniez planowalem uzyc tej taktyki, nie mniej jednak po zescoutowaniu bazy przeciwnika zobaczylem 2 gazownie i reaktor na barakach... pomyslalem, ze napewno gdzies schowal starport i beda cloaked banshees. postanowilem przejsc na 4 warpgate i troche goscia przycisnac w razie czego broniac maina przed banshee, niestety gosc pojechal mnie bez wazeliny z 1 bazy robiac mmm...

http://replayfu.com/download/WBdRbc

z gory dziekuje, bede wdzieczny za jakies wskazowki

4 warp gate przeciw banshee ? raczej 2 gate robo - z gatow stalkery z robo obs i immortale. pozatym nie widziales factory(pierwszym scoutem) wiec gosc starporta nie mogl jeszcze miec pamietaj ze musi miec najpierw factory dopiero pozniej starport. twoj 1 scout powiedzial Ci ze on nie ma zadnych jednostek i zobaczyles ze zaczol budowac reactor na barakach powinienes sprobowac przejsc w 2 gate i pchac zeloty z chrono do niego zwlaszcza ze nie mial walla.

Jednak co najwazniejsze to miales za malo prob ! czasami marnowales chrono na nexusie na 1 probe. zbinduj sobie nexusy np pod 4 i klikaj co chwile "4" buduje sie proba OK ! "4" nie buduje sie WTF ŹLE klikasz "E" OK ! smiley.gif robo nie buduje sie dla 2 obserwerow... bales sie banshee z cloackiem ? ok jak chcesz tylko detekcje obronna to lepiej pozstaw forge zbuduj 2 cany przy mainie i przy okazji zrobisz jakies +1 smiley.gif

Kobiety są jak kurczaki - najlepsze piersi i uda.
PM Email
Despotes
Wiadomość [#19]: 26.11.2010 o 14:07

Vadim napisał
1 gate FE

Co to za skrót "FE"?

PM Email
Bargor
Wiadomość [#20]: 26.11.2010 o 16:07

FE - Fast Exp
Co do hotkeyów w opcjach jest kilka "schematow" do wyboru, a słyszałem tez o programach dzięki którym mozna sobie stworzyć własne.

PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 14.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :