Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022, godzina 15:35
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Rycerz Śmierci Koniec Death Knight'a jako dps na raidach do wydania Cataclism ?

Odpowiedź

Temat: Koniec Death Knight'a jako dps na raidach do wydania Cataclism ?

Kamil144
Wiadomość [#1]: 23.10.2010 o 10:16

Konto skasowane

Witam !

Do tej pory nie pisałem jako, że wszystkie możliwe odpowiedzi znajdowałem tutaj albo na googlach, ale tym razem chcę się upewnić czy tylko ja mam taki problem.
Nie jestem jakimś hardcorowym graczem, poza tym można powiedzieć że jestem dość nowy ( rok z przerwami to raczej nie dużo ).

Po ostatniej łacie ( która nawiasem nawet fajna jak dla mnie ) wszyscy stwierdzili że meele dps do casterów to dno ( a może tylko mi się wydaje ? jak tak to może niech ktoś minie z błędu wyprowadzi).
No i w tym problem bo właśnie mojego dk zrobłem na dps'a.
Próbując się dostać na ICC nie mam raczej szans. Nawet na trade ludzie podkreślają, że żadnych meele nie chcą.

Stwierdziłem jednak, że złego dpsu nie robię ani na 5man ani na kukle. Więc sam uzbierałem grupę na VoA25 (trzeba gdzieś się przetestować). Oczywiście jak tylko ludzie się dowiedzieli, że RL do dk dps to zaczęli uciekać bo stwierdzili, że nie mamy szans jak ktoś po łacie się nie orientuje, że dk dps "ssie" taj jak może zakładać raid. Choć ostatecznie na raidzie byłem jako 4 dps po 2 magach i rogalu.

Także stwierdziłem, że może klasy na 80 lvl nie są może idealnie wyważone, ale i tak moim zdaniem parę meele na ICC by nie zaszkodziło.

I teraz pytanie:
Czy kotś też ma takie problemy z dostaniem się na raid ?

P.S.
Nie gram jako tank,bo się bez bicia się przyznam, że to idzie mi kiepsko, a po co mam sobie i komuś rujnować zabawę ?
P.S 2
Poza tym mam pytanko: czy warto przerabiać (reforge) itemki by otrzymać stat mastery ?

natrakh
Wiadomość [#2]: 23.10.2010 o 10:28

Konto skasowane

Chyba czas zmienic serwer imo, bo jak ktos nei chce brać obecnie meele to ma poważny problem ze sobą.

Kamil144
Wiadomość [#3]: 23.10.2010 o 10:55

Konto skasowane

No właśnie dlatego poczekam trochę, zobaczę Wasze opinie o co na ten temat myślicie, bo od wejścia łaty byłem na tym moim VoA i jednym ToC10.
Zwłaszcza nie rozumiem ludzi bo, przeważnie chcą achivmenty ( które nawiasem mówiąc mam, gear też niezły ) także naprawdę mam nadzieję, że to nie problem z tą klasą jak i całymi meele.

[Edycja Kamil144 - 23.10.2010 o 10:56]

Prisna
Wiadomość [#4]: 23.10.2010 o 11:00

Konto skasowane

Witam , gram DK już ponad rok czasu i problemu z dps nie mam żadnych powiem więcej po tym patchu mój dps skoczył o jakieś 2 kafle na icc 10 robię spokojnie 10-12 k na single targecie więc nie jest tak źle potrenuj rotacje , dopasuj gear będzie git =]

Ps : moj i/lvl nie jest jakiś pro (gear 251 + 264) nie mam czasu na no lifowanie , mamy już ubitego licha ale moim zdaniem już się nie opłaca biegać na icc heroic ponieważ w niedługim czasie wyjdzie Cataclysm i wygląda na to że greeny będą lepsze niż itemy z icc hero ;/ no chyba że chcesz zdobyc np Shadowmourne =]

Pozdrawiam maniaków wow'a =]

Kamil144
Wiadomość [#5]: 23.10.2010 o 11:27

Konto skasowane

Znaczy ja osobiście uważam, że mój dps też nie jest zgorszy (mam głównie 251 item lvl przy dps ok 10k), ale co z tego jeśli ludzie stwierdzają, że dk to tylko jako tank. Ogólnie zauważyłem wakat na meele dps na moim serwie praktycznie nie widuje nawet na 5man meelesów ewentulanie warka od czasu do czasu.

Prisna
Wiadomość [#6]: 23.10.2010 o 11:36

Konto skasowane

Bo pewnie grasz na PvP realmie gdzie melasom się pewnie odechciało grac jak dostali po tym patchu 2 buły po 20 kafli od maga i do widzenia =]

kakaszi
Wiadomość [#7]: 23.10.2010 o 11:50

Konto skasowane

ja też nie mam problemu z dps ostatnio na voa25 15-16k dps byłem 1 za mną byli magowie,locki tu gdzież warrior sie przebijał. Więc myśle, że jest ok smiley.gif
na icc też udaje mi sie trzymać dps 10-11k +

Kamil144
Wiadomość [#8]: 23.10.2010 o 12:28

Konto skasowane

Znaczy serwer jest fajny... ale po stronie hordy gdzie mam warlocka i na nim nie mam zupełnie żadnych problemów mimo dość "lipnego" gearu. A serwer niby pve, ale dość sporo osób bawi się w arenki itp może dlatego. A z tym 20 kafli to prawda, bo sam takie coś dostałem biggrin.gif ( dostałem chyba 18k i feara którego zanim zdjąłem to już się bujałem) . Może rzeczywiście zmienić serwer , ale wtedy tracę bardzo fajną gildię ?

Bo co do pvp jak chodziłem na bg z healerem + rogalem z gildii to było bardzo fajnie.

I jeszcze to pytanko na temat mastery staty w itemkach robić reforge czy nie, jakieś opinie itp. ?

P.S.
Dziękuję przy okazji za odpowiedzi.

Edit:
Bo po stronie Sojuszu zapomniałem dodać jest sporo więcej osób i może dlatego wybrzydzają ?

[Edycja Kamil144 - 23.10.2010 o 12:29]

LukaszDG
Wiadomość [#9]: 24.10.2010 o 21:46

Konto skasowane

No wiec jeśli chodzi i moje DK....Gear na poziomie ICC25/10 HC to powiem Ci,że na walka typu Tank and spank robie 14-16k dps.....nie wspominajac o AoE gdzie jestem zawsze w czołowce wiec raczej bzdura jest to,ze melee nie sa wystarczająco dobrzy po patchu.

Devizz
Wiadomość [#10]: 25.10.2010 o 00:52

Konto skasowane

Nie jest źle, szczególnie na walkach AoE jak LK 25 HC. ;)

www.deathnajtblogspot.com - ciekawostki, "theorycrafting" and moar!
Nazario
Wiadomość [#11]: 26.10.2010 o 00:59

Konto skasowane

a gdzie masz aoe na lk? 3 valkyrie( z czego czasem jedna moze wziac locka) to nie jest specjalnie duze aoe a raczej nikogo nie obchodzi nabijanie dmg na ghoulach

juz predzej na halionie hc mozna mowic o aoe

a co do dpsu raczej nie zauwazylem aby dk znerfiono ,wrecz przeciwnie unholy dk teraz robi wiecej niz przed patchem co dowodzi np ta stronka

http://www.worldoflogs.com/(...)_Knight/

widac wyraznie daty i cala czolowka jest wlasnie zrobiona po patchu czyli dps buffnieto

Devizz
Wiadomość [#12]: 26.10.2010 o 16:27

Konto skasowane

Nazario napisał
a gdzie masz aoe na lk? 3 valkyrie( z czego czasem jedna moze wziac locka) to nie jest specjalnie duze aoe a raczej nikogo nie obchodzi nabijanie dmg na ghoulach

a co do dpsu raczej nie zauwazylem aby dk znerfiono ,wrecz przeciwnie unholy dk teraz robi wiecej niz przed patchem co dowodzi np ta stronka

widac wyraznie daty i cala czolowka jest wlasnie zrobiona po patchu czyli dps buffnieto

Oj tam oj tam nabijanie dpsu na ghoulach nie jest złe, z umiarem oczywiście. A 3 valkyrie to wcale nie tak mało (i to właśnie te 3 valkyrie na drugiej fazie walki są najważniejsze na całym encounterze i na nich się liczy DPS - brak koordynacji w stunach/dpsie może równać się stracie kilku osób i tym samym wipem spowodowanym enragem bossa). I o ile na samym LK tabelki topują magowie to na valkyriach DK są czesto na 2-3 pozycji jak nie lepiej (przynajmniej u nas). Tak btw napisałem wyraźnie "na walkah jak" także chodziło mi również o Haliona. ;p

I jak najbardziej DK dostał teraz ładnego boosta po 4.x. Wystarczy przejść się na dummy i zobaczyć jak ładnie podskoczył DPS.

PS: Powodzenia na LK Dorian, mam nadzieje ze zabijecie przed cata. ;)

[Edycja Devizz - 26.10.2010 o 16:38]

Kamil144
Wiadomość [#13]: 27.10.2010 o 12:23

Konto skasowane

W ciągu tych paru dni poszedłem jednak na kilka raidów (udało się) i zauważyłem jednak istotną różnicę. Zawsze jak byłem na raidzie to byłem jednym z 3 lub nawet 5 dk w raid grupie ( tak raz byłem w icc25 gdzie razem ze mną 5 dk szło smiley.gif jednak grupa szybko się rozpadła), a teraz jestem jedynym dk lub ewentualnie 2 bo pierwszy tankuje. I mimo, że jest mniej konkurencji to to że nie mogłem się dostać na raid jest spowodowane dość ostrą selekcją. Czyli gość się pyta o gs lub item lvl a potem jeszcze chce sobie mnie obejrzeć, także może w złym kierunku to nie idzie.

Lilly
Wiadomość [#14]: 27.10.2010 o 12:28

Konto skasowane

Devizz napisał
Nazario napisał

Oj tam oj tam nabijanie dpsu na ghoulach nie jest złe, z umiarem oczywiście. A 3 valkyrie to wcale nie tak mało (i to właśnie te 3 valkyrie na drugiej fazie walki są najważniejsze na całym encounterze i na nich się liczy DPS - brak koordynacji w stunach/dpsie może równać się stracie kilku osób i tym samym wipem spowodowanym enragem bossa). I o ile na samym LK tabelki topują magowie to na valkyriach DK są czesto na 2-3 pozycji jak nie lepiej (przynajmniej u nas). Tak btw napisałem wyraźnie "na walkah jak" także chodziło mi również o Haliona. ;p

AoE większości klas zostało mocno znerfione w związku z czym AoE na Valkyriach dla większości może nie być obecnie najlepszym pomysłem. Chociaż wydaje mi się, że DK jest wśród tych klas (obok warlocka), które nadal całkiem nieźle dają radę na AoE (ofc kwestia speca również wchodzi w grę). Nie będę się wdawać w szczegóły, bo nie jestem na bieżąco ze zmianami DK ... po prostu taka obserwacja z boku ^^

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
Devizz
Wiadomość [#15]: 27.10.2010 o 13:28

Konto skasowane

DK też niby dostał AoE nerfa, bo diseasy spreadowane przez Pestilience zadają mniejszy DMG ale talent w unholy niweluje ten efekt, a co do frosta to HB jest mega OP i wogóle się nie opłaca używać pest/blood boil. HB spam na frost/death runach + jakieś dnd na unholy runie i jazda.

[Edycja Devizz - 27.10.2010 o 13:28]

muzzy
Wiadomość [#16]: 06.11.2010 o 23:44

Konto skasowane

DK Frost w AoE teraz po prostu wymiata - ostatnio na pierwszym etapie u Syndi w ICC - dps wyciągnięty ok 55k biggrin.gif

Macias - Frost DPS DK <P R L @Azuremyst>
Nekkro
Wiadomość [#17]: 07.11.2010 o 22:19

Konto skasowane

muzzy napisał
DK Frost w AoE teraz po prostu wymiata - ostatnio na pierwszym etapie u Syndi w ICC - dps wyciągnięty ok 55k biggrin.gif

mowisz o tym "etapie" kiedy masz multum dragonkinow i lecisz z aoe ?

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
przemek289
Wiadomość [#18]: 08.11.2010 o 17:29

Konto skasowane

Nekkro napisał
muzzy napisał

mowisz o tym "etapie" kiedy masz multum dragonkinow i lecisz z aoe ?

nie smiem pomyslec o niczym innym :P

Nekkro
Wiadomość [#19]: 09.11.2010 o 10:35

Konto skasowane

no to tak, rzeczywiscie, super wyznacznik aoe dps.
nvmd ;)

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :