Dziś jest: Sobota, 21 października 2017, godzina 01:17
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Druid Balance Druid : Kompendium Wiedzy [Cataclysm] 85lvl

Odpowiedź

Temat: Balance Druid : Kompendium Wiedzy [Cataclysm] 85lvl

Ufeks
Wiadomość [#1]: 11.10.2010 o 18:57

Pragnę zaprezentować poradnik dla Balance Druida na 85 level w Cataclysmie.
Jest to poradnik przeznaczony dla graczy posiadających już druida na 85 levelu lub chcących takiego posiadać, ale mających podstawową wiedzę na temat mechaniki gry oraz klasy.
Prezentowany przeze mnie poradnik jest moja subiektywną opinia na temat Balance Druida oraz mechaniki gry, nie jest on wiążący dla nikogo i nie przypisuje sobie nieomylności.

Zapraszam do czytania.

Balance Druid : Kompendium Wiedzy [Cataclysm]

Spis treści
1. Build
2. Glyphy
3. Rotacja
4. Gear oraz statystyki Balance Druida
5. Enchanty i Gemy
6. Profesje
7. Consumables
8. Użyteczne mody dla Druida
9. Makra
10. FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

PM Email
Lilly
Wiadomość [#2]: 12.10.2010 o 14:44

Konto skasowane

Pozwolę sobie dodać małą uwagę z obserwacji własnych (jak również potwierdzoną przez EJ) odnośnie wyboru od jakiego Eclipse, chcemy zacząć. Otóż, to, że energia wynosi 0, nie znaczy, że mamy wpływ na to, w którą stronę strzałka się przesunie. Idealne 0 istnieje tylko po respecu. Czytałam opinie, że po relogu również, ale właśnie to sprawdziłam, i po relogu kierunek strzałki pozostał taki, jak przed wylogowaniem (chociaż strzałka zeszła do 0). Będę to jeszcze zapewne testować na live.

Tak więc jeśli z jakiegoś w powodu mamy strzałkę w stronę solar, wycastowanie wrath na początku w ogóle na nią nie wpłynie, natomiast Starsurge przesunie ją dalej w stronę solar.

Od razu zaznaczę, iż nie ma pewności, że ta mechanika zostanie, ale obserwuję ją już od kilku patchy na becie.

Inna sprawa jest taka, że nawet jeśli mamy wybór, lepiej skierować się w stronę Solar, ponieważ przy obecnym stanie, Solar eclipse dostarcza większego dpsu. Cytując za EJ
Solar is slightly stronger than Lunar (generally due to strength of Insect Swarm). So in a situation where you can proc either (typically, only your first fight after login), cast Starfire to proc a Solar Eclipse. Also, Starsurge provides Solar energy when your Eclipse direction isn't set.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
Ufeks
Wiadomość [#3]: 12.10.2010 o 18:56

Lilly napisał
Inna sprawa jest taka, że nawet jeśli mamy wybór, lepiej skierować się w stronę Solar, ponieważ przy obecnym stanie, Solar eclipse dostarcza większego dpsu. Cytując za EJ
Solar is slightly stronger than Lunar (generally due to strength of Insect Swarm). So in a situation where you can proc either (typically, only your first fight after login), cast Starfire to proc a Solar Eclipse. Also, Starsurge provides Solar energy when your Eclipse direction isn't set.

Wpisalem juz :
"Poniższa rotacja jest przykładowa! Nie ma żadnych przeciwwskazań by zacząć od drugiego Eclipsa.
(przy krótszych walkach opłaca się dążyć najpierw do Solar Eclipsa, ale przy walkach długich nie ma to większego znaczenia.)"

Trzeba zaznaczyć ze sunfire jest obecnie zbugowany i nie skaluje sie Haste co powoduje ze tracimy dps z moonfire'a

Lilly napisał
Pozwolę sobie dodać małą uwagę z obserwacji własnych (jak również potwierdzoną przez EJ) odnośnie wyboru od jakiego Eclipse, chcemy zacząć. Otóż, to, że energia wynosi 0, nie znaczy, że mamy wpływ na to, w którą stronę strzałka się przesunie. Idealne 0 istnieje tylko po respecu. Czytałam opinie, że po relogu również, ale właśnie to sprawdziłam, i po relogu kierunek strzałki pozostał taki, jak przed wylogowaniem (chociaż strzałka zeszła do 0). Będę to jeszcze zapewne testować na live.

Tak więc jeśli z jakiegoś w powodu mamy strzałkę w stronę solar, wycastowanie wrath na początku w ogóle na nią nie wpłynie, natomiast Starsurge przesunie ją dalej w stronę solar.

Od razu zaznaczę, iż nie ma pewności, że ta mechanika zostanie, ale obserwuję ją już od kilku patchy na becie.

Co do tego przekonamy się czy ta mechanika zostanie już jutro ale zakładam że po wyjściu z combatu powinno się resetowac.

[Edycja Ufeks - 12.10.2010 o 18:57]

[Edycja Ufeks - 12.10.2010 o 18:57]

PM Email
Lilly
Wiadomość [#4]: 12.10.2010 o 23:57

Konto skasowane

Ufeks napisał
Trzeba zaznaczyć ze sunfire jest obecnie zbugowany i nie skaluje sie Haste co powoduje ze tracimy dps z moonfire'a

Prawda, około 1% straty w dpsie, jeśli dobrze wyczytałam. Jednak IS wydaje się ten bug przeważać - podczas testów na ptrze stanowił on podobny % całego dpsu, co starfire czy wrath (nawet lekko wyższy od obydwu). W sumie to zastanawiam się, czy IS nie oberwie się jakimś nerfem w przyszłości.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
CASH
Wiadomość [#5]: 06.11.2010 o 15:38

Panowie a możecie mi pomóc z AOE!!!! bo nie wiem jakiej rotacji mam używać!! !

PM Email
maestrino
Wiadomość [#6]: 06.11.2010 o 16:55

Trash: Solar Eclipse i spam Hurricane (i Typhoon z glifem, lub bez jak tankowi nie przeszkadza)
Targety żyjące więcej niż kilka sekund: IS i Moonfire na każdym, przy 4+ targetach Hurricane+Typhoon, zachować Starfall na sytuacje AoE, najlepiej z Lunar Eclipse

[Edycja maestrino - 06.11.2010 o 16:56]

LoL referral link
PM Email
Ghaar
Wiadomość [#7]: 24.07.2011 o 19:50

link nieaktualny

mag
PM Email
Nekkro
Wiadomość [#8]: 24.07.2011 o 20:08

ktory ?

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
PM Email
carlo92
Wiadomość [#9]: 25.07.2011 o 22:36

Ten z tym kompendium wiedzy. Prosiłbym o podanie działającego.

PM Email
nabonid
Wiadomość [#10]: 26.07.2011 o 13:16

http://elitistjerks.com/f73/t110353-balance_cataclysm_4_2_a/

PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :