Dziś jest: Sobota, 24 października 2020, godzina 20:11
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Protoss i wall

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Venucci
Wiadomość [#21]: 20.03.2011 o 13:35

Konto skasowane

A panowie pieprzycie z tą zupę, no po prostu boki zrywaćwink.gif .

[Edycja Venucci - 20.03.2011 o 13:35]

dbm
Wiadomość [#22]: 20.03.2011 o 17:12

Konto skasowane

Omg co za temat :D

@ #1 ziomus ale po co Ty sie chcesz bunkrowac budynkami, w ktore terran strzela z low ground, jak masz na high ground sentry. Miksuj ze stalkerami i zealotami i masz uniwesalne wojo ktorym mozesz cos zrobic, w przeciwienstwie do wiezyczek, ktore jak terran zobaczy to przesądzą o Twojej przegranej - bo on zrobi ekspy i scv scv scv scv...

wasilii napisał
Może się nie znam, bo sam z brązu jestem (ale wydaje mi się, że niezbyt słusznie większość osób ocenia słabo brąz, bo czasami spotkasz tam lepszych przeciwników niż niektórzy gracze ze złota albo srebra :p), ale myślę, że taki "wall" na terrana też się przydaje. Nawet chyba w kilku poważniejszych replayach to było. Robisz choke z gatewaya i cybernetic, nigdy z pylona, bo raz, że słaby, a dwa, że jak go rozwalą Ci to w początkowej fazie gry od razu masz supply block i tracisz zasilanie od gate'a postawionego obok. Do tego robisz sentry, a w choke stawiasz zealota.

Jak jestes pewien, ze zrobisz w miare wczesnego expa to i tak przesuwasz sie pod rampe zeby go bronic, wtedy taki choke moze byc przydatny zeby nie wjechaly do maina helliony, ale przeciwko mm to jest blad. Moze widziales repy PvsRandom i robili walla jeszcze przed scoutem? :)

Venucci
Wiadomość [#23]: 20.03.2011 o 17:16

Konto skasowane

No fakt "kompletne" bunkrowanie to rezultat jest jeden: porażka, i z tym się zgadzam, ale na początku gry szczelić kilka photonów to nie jest głupi pomysł bo jak wiesz że będzie rush (jeden zerg jako przeciwnik chociażby) to można ten plan użyć i potem jak ci się uda(a widzisz że oni budują się albo robią nowe wojo) to ty robisz albo techa na najwyższych obrotach(stargate i fleet beacon albo robotic z kolosami) i wojo albo expa i wojo (ja w ten drugi przpadek poszedłem) i w międzyczasie jeden tech (np w high templary i zealot na speedzie).

[Edycja Venucci - 20.03.2011 o 17:17]

dbm
Wiadomość [#24]: 20.03.2011 o 18:32

Konto skasowane

Nigga plz

Obczaj sobie fast forge expand i to IMO jest jedyne dobre uzycie cannonow w early, BW style.

[edit: ale nie przeciw terranowi!! :D]

Zwykle to bedzie wbijanie sobie gwozdzia do trumny bo nikt myslacyy nie zaatakuje umocnien skoro moze to obejsc dropem/warpem/nydusem! A poniewaz wydales hajs na static defence, on jak to zobaczy przemakruje Cie bez problemu.

[Edycja dbm - 20.03.2011 o 18:36]

Xoltro
Wiadomość [#25]: 20.03.2011 o 18:32

Konto skasowane

@2UP

Mogę się zapytać po co wprowadzasz początkujących w błąd? Cannony to nie jest dobry sposób, ustosunkuj się do wcześniejszego posta, jeżeli chcesz dyskutować.

[Edycja Xoltro - 20.03.2011 o 18:33]

r3tsa
Wiadomość [#26]: 20.03.2011 o 18:45

Konto skasowane

dbm napisał
Nigga plz

Obczaj sobie fast forge expand i to IMO jest jedyne dobre uzycie cannonow w early, BW style.

[edit: ale nie przeciw terranowi!! biggrin.gif]

Zwykle to bedzie wbijanie sobie gwozdzia do trumny bo nikt myslacyy nie zaatakuje umocnien skoro moze to obejsc dropem/warpem/nydusem! A poniewaz wydales hajs na static defence, on jak to zobaczy przemakruje Cie bez problemu.

[Edycja dbm - 20.03.2011 o 18:36]

No ja ostatnio pobiłem 3gate + forge reguralnym 4gatem.

Vaxar
Wiadomość [#27]: 20.03.2011 o 19:19

Konto skasowane

w gate into cyber into starport vs zerg cannony są konieczne, szczegolnie jesli wyscoutujesz roache...

Profil: RavageEmpire
ac1d
Wiadomość [#28]: 20.03.2011 o 19:27

Konto skasowane

r3tsa napisał

koles skrewil ff'a?

Vaxar
Wiadomość [#29]: 20.03.2011 o 20:40

Konto skasowane

ac1d napisał
r3tsa napisał

koles skrewil ff'a?

[Edycja Vaxar - 20.03.2011 o 20:40]

No chyba musial. tylko nie wiem po co cannony w PVP na dzien dobry stawiac (chyba, ze idziesz w szybki starport zamiast robo i boisz sie DT)

[Edycja Vaxar - 20.03.2011 o 20:41]

Profil: RavageEmpire
lolsc2
Wiadomość [#30]: 20.03.2011 o 20:44

Konto skasowane

Robienie canonów jest nie opłacalne jeśli przeciwnik pomyśli chociaż trochę.Kiedy wybudujesz np: 3 canony to jest 450 kasy czyli on możne postawić expa i wciąż mieć więcej woja by go obronić.

[Edycja lolsc2 - 20.03.2011 o 20:45]

Xoltro
Wiadomość [#31]: 20.03.2011 o 20:52

Konto skasowane

Vaxar napisał

koles skrewil ff'a?

[Edycja Vaxar - 20.03.2011 o 20:40]

No chyba musial. tylko nie wiem po co cannony w PVP na dzien dobry stawiac (chyba, ze idziesz w szybki starport zamiast robo i boisz sie DT)

[Edycja Vaxar - 20.03.2011 o 20:41]

Cannona to się stawia 1 w PvZ z 3gate expo, po to by obronic burrow roache.

r3tsa
Wiadomość [#32]: 20.03.2011 o 22:53

Konto skasowane

Przy allinach też pomaga, a co do mojej gry to koleś na jednym FF zyskał to, że mi ubił stalker xd

ShadowDancer
Wiadomość [#33]: 20.03.2011 o 23:20

Konto skasowane

Xoltro napisał
Zergowie nie robią wallina bo jak do cholery niby mają to zrobić?

Zdziwił byś się panie mistrzu, nieraz 2 evo chambery na rampie uratowały mi tyłek...

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Mestru
Wiadomość [#34]: 21.03.2011 o 07:09

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
Xoltro napisał
Zergowie nie robią wallina bo jak do cholery niby mają to zrobić?

Zdziwił byś się panie mistrzu, nieraz 2 evo chambery na rampie uratowały mi tyłek...

O chłopie wielki szacun, jeśli ty Zergiem blokujesz rampe o.o
Rozumiem cos w rodzaju Spine Crawlera i królowej która zasłania dupą rampe, ale bez przesady, żeby dwa evo stawiać xD.

Oł Maj Gadnes
http://www.youtube.com/M3stru - Polecam! Casty, VoDy, Komentarze.
r3tsa
Wiadomość [#35]: 21.03.2011 o 12:59

Konto skasowane

Wychodzi taniej od spine i królowej i masz to szybciej.

ShadowDancer
Wiadomość [#36]: 21.03.2011 o 14:12

Konto skasowane

Mestru napisał
Rozumiem cos w rodzaju Spine Crawlera i królowej która zasłania dupą rampe, ale bez przesady, żeby dwa evo stawiać xD.

Kosztują niewiele więcej co 1 spine, a mają 5x więcej hp i zajmują więcej przestrzeni...
Po co wallować królową? Żeby ją stracić? Wall ma zapobiec harrasowi, albo opóźnić wrogie roache, a nie atakować.

[Edycja ShadowDancer - 21.03.2011 o 14:13]

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Kris7
Wiadomość [#37]: 21.03.2011 o 14:54

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
Mestru napisał

Kosztują niewiele więcej co 1 spine, a mają 5x więcej hp i zajmują więcej przestrzeni...
Po co wallować królową? Żeby ją stracić? Wall ma zapobiec harrasowi, albo opóźnić wrogie roache, a nie atakować.

[Edycja ShadowDancer - 21.03.2011 o 14:13]

no ale po co zergowi wall przecież ta rasa potrzebuje przestrzeni a np heliony wybronisz stawiając quenna (moze stracisz ale od helionów raczej nie), roache, czy nawet zerglingi o ile masz spine, który sęga na rampę. Evo moze maja wiecej zycia ale nie zadają zadnych obrażeń ^^

ja osobiście zyczyłbym sobie takiego walla u zerga a jednak spine to spine i kwri napsuć potrafi. Poza tym nigdy nie widzailem takiego evowalla u zerga, wrzuć ktoś repa jeśli łaska to zobaczymy jak to sie sprawdza.

co do tematu - nie polecam walla na terrana - jak nie piechota to tanki ładnie czyszczą taką zabudowę. Zbigr - ff to najlepsze roziwązanie. Nie raz tracilem część armii na rampie przez te sentry. Muszisz tylko wyskautowac kiedy terek idzie i rzucić na rampe ff i przygotować kolejne sentry do tego samego. Terran się tylko pod rampą wkur.wi ^^ a Ty techujesz do czego tam chcesz.

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
zbigr
Wiadomość [#38]: 21.03.2011 o 15:10

Konto skasowane

Kris

Ktoś odgrzał stary kotlet, takie problemy to ja miałem kilka miesięcy temu.
Teraz na terka i protosa nigdy nie robię walla.
Dla wyjaśnienia gram protosem.
A skoro już odpisałem to dopiszę ze wg mnie najlepszy build na terka to 3 gate + robo.
Robo = szybko obs + immortale na marudery .
Przeciwko terkowi jak nie było tanków nigdy nie grałem immo.
Teraz gram immo a póżniej w zależności od sytuacji colo.
Jakoś to działa w mojej super srebrnej lidze
Pozdro

Kris7
Wiadomość [#39]: 21.03.2011 o 18:21

Konto skasowane

oj działa działa - kumpel też gra protem 3gate robo i mam z tym mnóstwo kłopotów (gram terranem) i bardzo czesto dostaje od niego po dupie. immo + zety na speedzie jedzą maraudery nawet z CS pozniej tylko blink do stalkerów i muszę nieziemsko się napociś by wygrać co udaje mi się sporadycznie.

Jakieś rady ?

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
r3tsa
Wiadomość [#40]: 21.03.2011 o 23:03

Konto skasowane

Nie otwieraj od 3 raxów.

REKLAMA
Strona 2 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :