Dziś jest: Wtorek, 26 maja 2020, godzina 09:24
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: UMS DEF 2 Pytanka

angolpl
Wiadomość [#1]: 07.07.2010 o 03:50

Konto skasowane

Siemka
Ostatnio zainteresowalem sie tworzeniem map. Stwierdzialem ze zrobie defa lecz mam maly problem. I tutaj prosze o odpowiedz na moje 2 pytanka.
Po pierwsze jak zrobic tak aby probe zbieral po 1 gas z kopalni, WIem ze tak sie da bo moj kolega robil takie mapki niestety nie mam juz z nim kontaku.

Po drugie jak zrobic tak aby po kazdych 10 zabiciach gracz dostawal mineraly a po kazdych 20 zabiciach dostawal 1 civila. Czy jest tutaj koniecznosc pisania kazdej ilosci po kolei tzn. " Current player kills exactly 10 [any units] , Modify resources for current player : add 1 ore, Current player kills exactly 20 [any units] , Modify resources for current player : add 1 ore, itd. czy mozna to jakos skrocic? Z tego co mi sie wydaje to mozna lecz moge sie mylic. Mysle ze cos takeigo jest mozliwe bo watpie aby tworcy trapid def tworzyli kazdy spawn cywila po kolei.

( Jesli temat napisalem w zlym miejscu to przepraszam i prosze o przeniesienie)

ShadowDancer
Wiadomość [#2]: 12.07.2010 o 07:16

Konto skasowane

1. nie jestem pewien, ale spróbuj ustawiać zasoby w kopalni na 1, może wtedy będą nosić po 1.

2. masz 2 opcje:
1. użyć hypper triggerów(www.staredit.net) i do tego
if player score - kills is at least 1:
add 1 costum
set killls score to 0
reboot trigger

2. (hypper triggery zalecane) Jeśli wiesz, ile pnktów kills daje zabicie jednego przeciwnika to coś w stylu
if player score kills is at least x(np. 50)
add 1 costum
substract x(np. 50) from kills
reboot trigger

W przypadku, kiedy gracz będzie zabijał duże ilości unitów to tylko sposób 2.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :