Dziś jest: Niedziela, 20 września 2020, godzina 19:11
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Battleforge by Dermott

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Dermott
Wiadomość [#1]: 09.06.2010 o 20:03

Konto skasowane

Hiho

Dość niedawno zacząłem tworzyć mapkę dość luźno nawiązującą do bardzo fajnej gierki - Battleforge. Stworzyłem ten temat, aby każde problemy, opinie na temat mapki znajdowały się w jednym temacie.

Właśnie, problemy. Parę miałem, parę rozwiązano, parę przesunięto na dalszy plan. Mam jak na razie dwa problemy, których rozwiązanie pomoże bardziej zbalansować rozgrywkę:

1. Orby - Karty są podzielone na 4 żywioły, Nature, Fire, Frost oraz Shadow. Każda karta wymaga orba jakiegoś żywiołu, żeby ją wystawić, np. Ripper (jednostka z Shadow) potrzebuje jednego Shadow Orba, oraz jednego dowolnego. Próbowałem coś stworzyć jako warunek, ale nie działa. Dla wyjaśnienia jak - Monumenty (czyli miejsca na orby) są neutralne, aby ustawić wybranego orba, jakaś twoja jednostka musi stać w pobliżu, gry orb się wybuduje, budowla jest "twoja", gdy przeciwnik ja zniszczy, powraca do neutralnego monumentu. Monument oraz shadow i nature orb są u orków jeśli ktoś by się podjął tego ;d Dość zawiłe.

2. Jeśli jednostki będą przyzwane przy własnych Monumentach lub Power Wellach ( zrobione na bazie nawiedzonej kopalni) mają full HP, jeśli gdziekolwiek indziej, np przy bazie przeciwnika, przy stworzeniu oddział lub jednostki mają jedynie połowę max HP. Także próbowałem zrobić to, przy pomocy regionów jako okolice wspomnianych budynków, ale ponowny fail.

To tyle jeśli chodzi o problemy. Moim głównym pomysłem w tworzeniu mapki jest zrobienie dość dużej ilości kart każdego z żywiołów, i przerabianie mapki bazowej na kilka innych.
Link - http://www.filefront.com/16(...)1v1.w3x/
Ostrzegam, że mapka nie jest dopracowana w 100%, to dość wczesna wersja, więc literówki, drobne nieścisłości mogą mieć miejsce.

Pozdrawiam oraz miłej gry z betą ; D

"Dobry gracz wymaga od siebie, słaby od innych"
Midgard19
Wiadomość [#2]: 20.06.2010 o 11:30

Konto skasowane

karty żeby zrobić to w wyzwalaczach i warunki poustawiać ale to nie moja działka bo umiem trochę w wyzwalaczach i zawsze sam kombinuje na osobnej mapce i czasem coś mi wychodzi;]

a co do drugiego pytania to ustaw regiony i dodaj wyzwalacz aby odejmował 50% hp a przy kopalnie da region co dodaje 100%hp tak mi się wydaję że powinno działać bo kiedyś jak się bawiłem to gdy wszedłem w region to mi się postać zamieniała w chłopa po Xsek stania tam to chyba idzie ustawić żeby życie malało do 50%

na bardziej precyzyjną odpowiedz musisz poczekać od kogoś bardziej doświadczonego ;]

Pomagam jak mogę biggrin.gif
Ps. jestem powyżej podstaw w wyzwalaczach smiley.gif - chyba xD
Wiadomość [#3]: 01.09.2010 o 16:00

Konto skasowane

Witajcie po małej przerwie.
Zdziwie was, bo projekt...nie, nie upadł a wciąż są postępy, jeśli chodzi o ilość kart (już około 30 tych możliwych do grania). Jednak problemy, o których pisałem wciąż istnieją - jednak chciałbym nad jednym się skupić.

Także na problemie, chodzi o 50%hp jeśli jednostki są przyzywane z dala od własnej kopalni, a 100% hp jeśli zostały wystawione w pobliżu. Owszem, Midgard19 niby napisał co nie co. Ale nie mogę "zatrzymać" pewnego efektu. Zrobiłem 1 region który ma dawać full hp, a wokół niego rozstawiłem kilka, które ustawiają wchodzącej jednostce 50% życia. Jeśli ustawię ją na tym, co odejmuje, faktycznie odejmuje, a gdy wbijam na ten dodający, to dodaje i odwrotnie, z full na połowę. Da się jakoś to zablokować, żeby takei skoki hp nie miały miejsca?

Naprawdę proszę o pomoc, w innych tematach tego nie było, więc... pomocy D;

Dla tych co chcieliby spróbować pogrzebać "nie na sucho" http://www.filefront.com/17253936/BattleForge 1v1.w3x

Przy grupie różnych jednostek ustawiłem wspomniane regiony, teren pokrty ziemią ustawia na 50% hp, a ten z ciemną trawą na 100%

mionsko
Wiadomość [#4]: 01.09.2010 o 19:19

Konto skasowane

wyzwalacz
Wydarzenia
Jednostka - A unit Zaczyna rzucać zaklęcie
Warunki
(Ability being cast) Rółwna się Piechur
Akcje
If (All Conditions are True) then do (Then Actions) else do (Else Actions)
Jeśli - Warunki
Or - Any (Conditions) are true
Warunki
( Region<gen> contains (Target point of ability being cast)) Rółwna się TAK
Tutaj dodasz wszystkie regiony w których jednostka po przywołaniu ma mieć 100%HP

To - Akcje
Jednostka - Create 1 Piechur for Gracz 1 (Czerwony) at (Target point of ability being cast) facing Domyślna orientacja budynku degrees
Albo - Akcje
Jednostka - Create 1 Piechur for Gracz 1 (Czerwony) at (Target point of ability being cast) facing Domyślna orientacja budynku degrees
Jednostka - Set life of (Last created unit) to 50.00%

To powinno rozjaśnić ci umysł.

Dermott
Wiadomość [#5]: 04.09.2010 o 15:49

Konto skasowane

mionsko napisał
To powinno rozjaśnić ci umysł.

I rozjaśniło, działa, znowu mi pomogłeś, dzięki.biggthumpup.gif
Trochę będę mieć pracy w zmienianiu wyzwalaczy na obecne, ale to nie duży problem.

Ktoś wie, jak stworzyć region "w grze"? Chodzi o to, że jak się wybuduje Power Wella, tworzy się region który pozwala na przyzywanie jednostek z full hp, a jeśli PW zostanie zniszczony, to i region także zostaje usunięty. Bo ustawianie regionów w edytorze na stałe nie pasuje ( o ile jest inny sposób). Da się także tak zrobić aby region "rozpoznawał" swoich? Żeby wróg nie mógł korzystać z regionu stworzonego przez przeciwnika?

Namieszałem, ale myślę, że napisałem zrozumiale.. ale gorzej rozwiązać problem.

Pozdrawiam.

Midgard19
Wiadomość [#6]: 11.09.2010 o 16:13

Konto skasowane

Dawno nie grzebałem w edytorze ale wytłumaczę jak mogę bo na gotowca to nie licz zbytnio o demnie bo napisałem że długo nie byłem w edytorze jesli się da to stwórz osobny wyzwalacz który wyłącza lub włącza dany region po następujących czynnościach a co do rozpoznawania to ustaw region na danego gracza z warunkami że ten region należy do tego a nie innego gracza np (czerwony) jeśli ci nikt nie pomoże dokładniej to napisz na pw postaram się ruszyć szarymi komórkami i Ci pomuc

Pomagam jak mogę biggrin.gif
Ps. jestem powyżej podstaw w wyzwalaczach smiley.gif - chyba xD
Wiadomość [#7]: 30.01.2011 o 11:09

Konto skasowane

Znowu ja, znowu zagwozdka.

Chcę wyzwalaczem dodawać statystyki co poziom. Zwiększyć maksymalną ilość życia, many, więcej obrażeń, dodatkowe punkty pancerza itp. Zrobiłem 2 wyzwalacze, które albo nie działają, albo działają, ale nie do końca.

Jeden z nich:
stats by lvl
Wydarzenia
Jednostka - A unit Awansuje na wyĹĽszy poziom
Warunki
(Unit-type of (Leveling Hero)) RĂłwna siÄ™ Weteran Arcanii
Akcje
Jednostka - Add Mana (+200) to (Leveling Hero)
Jednostka - Add Armor (+2) to (Leveling Hero)
Jednostka - Add Hp (+100) to (Leveling Hero)
Jednostka - Add Dmg (+10) to (Leveling Hero)

Po zdobyciu poziomu dodaje co trzeba, ale tylko raz, na kolejnych poziomach nic nie dodaje. Potrafi ktoś zrobić działający wyzwalacz?

Rinni
Wiadomość [#8]: 30.01.2011 o 16:43

Konto skasowane

Sprawdziłem ten twój wyzwalacz, tylko nie mogłem znaleść "add mana itp." Było tylko set. Więc wziołem create 1 piechur i center in map area... i działało na każdy lvl. Jedyne co mogę poradzić to to, że z akcjami jest coś nie tak, bo mi piechury zobiło normalnie. mam nadzieje że w czymś pomogło

możesz zrobić akcje "learn abilty zwiększenie statystyk" sorry za błędy ort.

Umiem średnio wyzwalacze. Pozdro dla innych twórców. beerchug.gif
Dermott
Wiadomość [#9]: 30.01.2011 o 17:40

Konto skasowane

Rinni napisał
Sprawdziłem ten twój wyzwalacz, tylko nie mogłem znaleść "add mana itp." Było tylko set. Więc wziołem create 1 piechur i center in map area... i działało na każdy lvl. Jedyne co mogę poradzić to to, że z akcjami jest coś nie tak, bo mi piechury zobiło normalnie. mam nadzieje że w czymś pomogło

możesz zrobić akcje "learn abilty zwiększenie statystyk" sorry za błędy ort.

Akcje są na podstawie dodawania zdolności dla jednostki, a "add mana" itp to własne zdolności przedmiotów na bazie Przedmiot - Premia do Many (200) lub podobnych. Jakieś inne sugestie? :E

Rinni
Wiadomość [#10]: 30.01.2011 o 21:38

Konto skasowane

Create przedmiot księga inteligencji. Może to zadziała, a jak nie to wyzwalacz na lvl pierwszy i turn on wyzwalacz na lvl 2 i dodajesz jakąś inna zdolność bo chyba nie moze być taka sama albo i może.

wyzwalacz na lvl 2 jest taki sam jak porzedni wymaga dostania lvl

Upewnij się też że zdolność add 200mana ma poziomy które mają awansować.

Umiem średnio wyzwalacze. Pozdro dla innych twórców. beerchug.gif
uncc
Wiadomość [#11]: 31.01.2011 o 14:30

Konto skasowane

Myślę że łatwiej byłoby zrobić umiejętność lub zdolność którą po dodaniu dodaje ci 200 many czy życia ;)

[Edycja uncc - 31.01.2011 o 14:31]

potluczony.gif
Dermott
Wiadomość [#12]: 01.02.2011 o 11:29

Konto skasowane

uncc napisał
Myślę że łatwiej byłoby zrobić umiejętność lub zdolność którą po dodaniu dodaje ci 200 many czy życia ;)

[Edycja uncc - 31.01.2011 o 14:31]

Jesteś genialny, naprawdę... Problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

Warcraftowy system awansu mnie nie satysfakcjonuje. Tylko Siła, Zwinność i Inteligencja to za mało, a na dodatek te współczynniki mają kilka powiązanych statystyk, typu : obrażenia i ilość punktów życia w przypadku Siły. Chciałbym, żeby to wszystko miało taką postać, jak napisałem w wyzwalaczu w poprzednim poście.

Rinni napisał
Create przedmiot księga inteligencji. Może to zadziała, a jak nie to wyzwalacz na lvl pierwszy i turn on wyzwalacz na lvl 2 i dodajesz jakąś inna zdolność bo chyba nie moze być taka sama albo i może.

wyzwalacz na lvl 2 jest taki sam jak porzedni wymaga dostania lvl

Upewnij się też że zdolność add 200mana ma poziomy które mają awansować.

Mógłbyś to rozpisać w wyzwalaczu? Za bardzo nie łapie ;d

uncc
Wiadomość [#13]: 01.02.2011 o 12:54

Konto skasowane

Jesli chcesz zeby dodawało ci statystyki co każdy lvl przekopiuj sobie gotowy wyzwalacz tyle razy,ile twój bohater może mieć lvleli i poustawiaj w odpowiedniej kolejnosci.A jak nie chcesz bawić się wyzwalaczami,to spróbuj tutaj
Zaawansowane---->Stałe Gry---?Współczynnik Bohatera

[Edycja uncc - 01.02.2011 o 12:56]

potluczony.gif
Dermott
Wiadomość [#14]: 01.02.2011 o 17:37

Konto skasowane

uncc napisał
Jesli chcesz zeby dodawało ci statystyki co każdy lvl przekopiuj sobie gotowy wyzwalacz tyle razy,ile twój bohater może mieć lvleli i poustawiaj w odpowiedniej kolejnosci.A jak nie chcesz bawić się wyzwalaczami,to spróbuj tutaj
Zaawansowane---->Stałe Gry---?Współczynnik Bohatera

[Edycja uncc - 01.02.2011 o 12:56]

Masz świadomość, że piszesz bardzo oczywiste rzeczy? Exp dalej ;]

Znalazłem sposób, trochę mniej wygodny, ale zawsze coś. Dla zainteresowanych:
Na początek tworzymy zdolność z Przedmiot - Premia do Życia. Najlepiej kilka, np +100, +200, +300 itd.

stats by lvl 2
Wydarzenia
Jednostka - A unit Awansuje na wyższy poziom
Warunki
(Unit-type of (Leveling Hero)) równa się Weteran Arcanii
(Level of (Triggering unit)) równa się 2
Akcje
Jednostka - Add Hp (+100) to (Triggering unit)

stats by lvl 3
Wydarzenia
Jednostka - A unit Awansuje na wyższy poziom
Warunki
(Unit-type of (Leveling Hero)) równa się Weteran Arcanii
(Level of (Triggering unit)) równa się 3
Akcje
Jednostka - Remove Hp (+100) from (Leveling Hero)
Jednostka - Add Hp (+200) to (Triggering unit)

na 4 poziomie usuwamy +200 hp a dajemy 300 itd. Oczywiście da się tak także z maną, obrażeniami, pancerzem.

Usuwanie i dodawanie zdolności, imituje wzrost maksymalnej ilości zdrowia. Trochę mniej wygodne niż by się chciało D:

I jeszcze jedna zagwozdka, zrobiłem wyzwalacz, który co 1 sekundę dodaje 10 pkt many dla wybranej jednostki ( coś na kształt energii Łotrzyka). Problem w tym , że wolałbym aby ten wyzwalacz, dotyczył jednostek danego typu, a nie potrafię przerobić tego jak chciałbym:

energia
Wydarzenia
Czas - Every 1.00 seconds of game time
Warunki
Akcje
Jednostka - Set mana of Posłaniec Cienia 0036 <gen> to ((Mana of Posłaniec Cienia 0036 <gen>) + 10.00)

Pozdrawiam ;]

Supreme
Wiadomość [#15]: 02.02.2011 o 06:04

Konto skasowane

Jeżeli da rade to spróbuj zrobić aby:
-w jednym wyzwalaczu to wszystko zrobić za pomocą IF/Then/Else
-zrobić kilka poziomów przedmiotu dodających życie / manę itp...
-wyzwalacz kiedy jednostka awansuje inscrase lvl ability for unit (to jest związane z poziomem przedmiotu)
i powinno być automatycznie.
2 sprawa:
Grupa jednostke - pick every unit in Playmap Area from unit of type X and do actions:
set mana of picked unit to mana of picked unit + 10

3 sprawa:
radził bym Ci zrobić coś na kształt ''niewidzialnej księgi zaklęć i umieszczać w niej te bonusy jak?
Tutorial

Koniec za ewentualne błędy przepraszam mam nadzieje że odnajdziesz (jeżeli nie to się przyłóż bardziej xP)

[Edycja Supreme - 02.02.2011 o 06:04]

1.Ogarnij Ortografie
2.Zadawaj Pytania
3.''Bez znajomości języków człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu'' Anton Czechow

Moje tutoriale:
Kolory w Warcraft 3
Tworzenie Ekranu startowego - Wysoka Jakość, Warcraft 3
Dermott
Wiadomość [#16]: 02.02.2011 o 13:43

Konto skasowane

Supreme napisał
Jeżeli da rade to spróbuj zrobić aby:
-w jednym wyzwalaczu to wszystko zrobić za pomocą IF/Then/Else
-zrobić kilka poziomów przedmiotu dodających życie / manę itp...
-wyzwalacz kiedy jednostka awansuje inscrase lvl ability for unit (to jest związane z poziomem przedmiotu)
i powinno być automatycznie.
2 sprawa:
Grupa jednostke - pick every unit in Playmap Area from unit of type X and do actions:
set mana of picked unit to mana of picked unit + 10

3 sprawa:
radził bym Ci zrobić coś na kształt ''niewidzialnej księgi zaklęć i umieszczać w niej te bonusy jak?
Tutorial

Koniec za ewentualne błędy przepraszam mam nadzieje że odnajdziesz (jeżeli nie to się przyłóż bardziej xP)

[Edycja Supreme - 02.02.2011 o 06:04]

Jeśli chodzi o regenerację many w 2 punkcie, to bangla jak należy, dzięki.

Awansowanie rozgryzłem, i jeszcze w inny sposób który nawet dobrze się sprawuje.

I jeszcze jedno ( D: ). Jeden z bohaterów używa czaru, którym teleportuję się w jakieś miejsce ( blink wardenki), bo tpnięciu się, wyzwalaczem daję mu niewidzialność ( na bazie spacer na wietrze), wszystko fajnie tylko, że wraz z levelowaniem jedynie blinka mogę rozwijać, a niewidzialność wciąż jest na 1 poziomie. Niby ogarniam większość wyzwalaczy, ale triggera z zależnościami nie potrafię skonstruować :E

Więc po raz kolejny potrzebuję pomocy, z góry dzięki :P

Supreme
Wiadomość [#17]: 02.02.2011 o 14:34

Konto skasowane

If Then else multiple functions:
If:
level Blink for unit równa się 1
To:
Add jednostka spacer po wietrze 1poziom
Order casting unit to use Ork - mistrz ostrzy spacer po wietrze
Albo:
If Then else multiple functions:
If:
level Blink for unit równa się 2
To:
Add jednostka spacer po wietrze 2poziom
Albo:If Then else multiple functions:
If:
level Blink for unit równa się 3
To:
Add jednostka spacer po wietrze 3poziom

[Edycja Supreme - 02.02.2011 o 14:40]

1.Ogarnij Ortografie
2.Zadawaj Pytania
3.''Bez znajomości języków człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu'' Anton Czechow

Moje tutoriale:
Kolory w Warcraft 3
Tworzenie Ekranu startowego - Wysoka Jakość, Warcraft 3
Dermott
Wiadomość [#18]: 14.03.2011 o 10:51

Konto skasowane

Krótkie pytanie - jak zrobić wydarzenie dotyczące KAŻDEJ jednostki, która ma/nie ma tyle i tyle many? Mam tylko wydarzenie, które dotyczy wybranej jednostki, co nie jest tym, czego szukam. Kiedyś jakoś to mi się udało, ale niestety nie pamiętam jak ;/

chcę zrobić coś takiego, tylko, żeby dotyczyło każdej jednostki:
useless
Wydarzenia
Jednostka - Piechur 0000 <gen>'s mana becomes równa się 0.00
Warunki
Akcje
Jednostka - Add ability to (Triggering unit)

Drakonno
Wiadomość [#19]: 14.03.2011 o 12:53

Konto skasowane

Chyba jest po prostu w zakładce wydarzeń Unit.
Generic Unit Event, który odnosi się do każdej jednostki, a nie wybierasz postawionej już na mapie.

Skromna animacja - http://img694.imagesha(...)fend.gif

-Brrr... A którego z nich, powiedz, można ukatrupić za pomocą zwierciadła?
-Każdego. Jeśli walnąć prosto w łeb.
A. Sapkowski - Rozmowa wiedźmina z rycerzem po zabiciu kuroliszka.

-Gdzie podkop, jaki podkop, lampa w podłodze! Jakie to wszystko popieprzone!
Seksmisja
Dermott
Wiadomość [#20]: 14.03.2011 o 13:09

Konto skasowane

Nigdzie nie widać czegoś, co mogłoby to rozwiązać. Może da się to zrobić za pomocą zmiennych? Niestety tego nie ogarniam ;s

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :