Dziś jest: Sobota, 28 marca 2020, godzina 09:56
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Serpent Sting - pytań kilka

dobrydzem
Wiadomość [#1]: 09.06.2010 o 12:18

Konto skasowane

Chciałbym się zapytać was, jak dokładnie działa Serpent Sting (SS), oddzielnie jak i w połączeniu z Chimerą Shotrem (CS).

Z tego jak ja to rozumiem - poprawcie mnie jeśli się mylę.

Wzór na na dmg SS to (RAP*0.2+1210) i trwa sobie 15s.

Zakładając, że mamy 5k AP nasze obrażenia ze stinga to:
5000*0,2+1210 = 2210 dmg przez 15s czyli każdy tick to - 442 dmg

Glyph of SS daje nam dodatkowe dwa ticki czyli w sumie przez cały czas trwania SS zada 3094dmg.

CH zadaje 125% dmg broni + 40% tego co zadaje SS w czasie pełnego działania.
Czyli zakładając, że mamy broń której dmg to 1000 to obrażenia z chimery będą wyglądały następująco
Z broni - 1000*1,25 = 1250
Ze SS - 3094*0,4 = 1237

Moja zagwozdka jest następująca -
Czy jeśli użyje SS w momencie proca, powiedzmy Deathbringers Will (+1000AP) i proca (Whispering Fanged Skull) (+1100AP) to czy CS będzie refreszowała tego SS z momentu jego casta (czyli z+2100AP)? Jeśli tak to i bonus dmg CS wynikający z SS też powinien być o te 2100AP (modyfikowany) większy?

Jeśli tak, to posługując się takimi założeniami dmg z SS i CH powinny wyglądać następująco.
SS - (RAP*0.2+1210) = (5000AP<bazowe> + 2100AP <z proców>)*0,2 +1210 = 2630 + 1052 (z dwóch dodatkowych ticków wynikających z GoSS) = 3682dmg przez 21sec.

CS - dmg z broni się nie zmieni
dmg z SS będzie wynosił 3682*0,4 = 1427

Moje pytanie brzmi czy rzeczywiście to tak działa?
Na femaledwarf.com zawsze przy szacowaniu mojego dps-u pojawia się taki komunikat -

"The dps calculated below assumes that you are refreshing your serpent sting when the 2pc T10 bonus procs and then using chimera to maintain it for the rest of the fight to preserve the damage bonus. To disable this behavior, check the "Don't Emulate Known Bugs" option in the settings."

Z którego możemy wywnioskować, że proc 2t10 rzeczywiście możemy tak utrzymywać, ale czy bonusy trinketów także?

Firenzo
Wiadomość [#2]: 09.06.2010 o 12:31

Konto skasowane

dobrydzem napisał
Chciałbym się zapytać was, jak dokładnie działa Serpent Sting (SS), oddzielnie jak i w połączeniu z Chimerą Shotrem (CS).

Z tego jak ja to rozumiem - poprawcie mnie jeśli się mylę.

Wzór na na dmg SS to (RAP*0.2+1210) i trwa sobie 15s.

Zakładając, że mamy 5k AP nasze obrażenia ze stinga to:
5000*0,2+1210 = 2210 dmg przez 15s czyli każdy tick to - 442 dmg

Glyph of SS daje nam dodatkowe dwa ticki czyli w sumie przez cały czas trwania SS zada 3094dmg.

CH zadaje 125% dmg broni + 40% tego co zadaje SS w czasie pełnego działania.
Czyli zakładając, że mamy broń której dmg to 1000 to obrażenia z chimery będą wyglądały następująco
Z broni - 1000*1,25 = 1250
Ze SS - 3094*0,4 = 1237

Czy jeśli użyje SS w momencie proca, powiedzmy Deathbringers Will (+1000AP) i proca (Whispering Fanged Skull) (+1100AP) to czy CS będzie refreszowała tego SS z momentu jego casta (czyli z+2100AP)? Jeśli tak to i bonus dmg CS wynikający z SS też powinien być o te 2100AP (modyfikowany) większy?

Jeśli tak, to posługując się takimi założeniami dmg z SS i CH powinny wyglądać następująco.
SS - (RAP*0.2+1210) = (5000AP<bazowe> + 2100AP <z proców>)*0,2 +1210 = 2630 + 1052 (z dwóch dodatkowych ticków wynikających z GoSS) = 3682dmg przez 21sec.

Moje pytanie brzmi czy rzeczywiście to tak działa?
Na femaledwarf.com zawsze przy szacowaniu mojego dps-u pojawia się taki komunikat -

"The dps calculated below assumes that you are refreshing your serpent sting when the 2pc T10 bonus procs and then using chimera to maintain it for the rest of the fight to preserve the damage bonus. To disable this behavior, check the "Don't Emulate Known Bugs" option in the settings."

Z którego możemy wywnioskować, że proc 2t10 rzeczywiście możemy tak utrzymywać, ale czy bonusy trinketów także?

Na elitistach był post dokładnie jakie buffy zwiększają nam dmg z serpenta (co pozwala odświeżać lepszego stinga). Jestem właśnie pewien co do T10 2pc bonus. Do tego napewno Culling of the Herd (talenty ferocity). Nie jestem pewien co do wpływu AP i jak to sie dokładnie przekładało, ale widać że buffki +%dmg napewno wpływają korzystnie. Polecam odwiedzić elitistów smiley.gif

dobrydzem
Wiadomość [#3]: 09.06.2010 o 13:19

Konto skasowane

Sprawdziłem i AP niestety nie daje takiego samego efekty.

Jak czasem czytam to foum to zastanawiam się nad sensem jego istnienia, większość odpowiedzi sprowadza się do - "naucz się korzystać z google", "wowwiki" i "EJ forum".

Skyer
Wiadomość [#4]: 09.06.2010 o 14:43

Konto skasowane

dobrydzem napisał

Co za kompletna bzdura, że dmg CS się nie zmieni w momencie proców....
Wyobraź sobie sytuacje, że masz załóżmy http://www.wowhead.com/item=50638 czyli dmg broni to 618-1000 dmg z Chimery to 125% obrażeń broni czyli górna granica to 1250dmg. Idąc dalszym tokiem twojego rozumowania to nawet gdyby procnął ci jakiś super uber pro trinket załóżmy 100000ap to dmg chimery(cały czas chodzi mi oczywiście o ten fizyczny efekt) według ciebie dalej wynosiłby 1250....
W tym rzecz, że tu nie chodzi o dmg broni, która pokazana jest na przedmiocie tylko o weapon dmg z okienka po wciśnięciu "c" w dziale ranged to xxxx-xxxx ..

Co do wyliczen to są dobre tylko do tego dochodzi jeszcze oczywicie talent http://www.wowhead.com/spell=19466 więc efekty po procu są znacznie większe.

Vaeryn
Wiadomość [#5]: 09.06.2010 o 16:06

Konto skasowane

Generalnie castowanie serpenta jeszcze raz opłaca się jeśli masz na sobie proce podbijające %damage albo %crita (wszystkie - twoje, od kogoś, wynikające ze zdarzeń podczas walki z bossem, etc). Jeśli masz proca do AP to nic nie robisz bo Chimera sama go sobie "użyje" podczas odświeżania serpenta i nic nie zmienisz castując po procu na AP serpenta jeszcze raz.

[Edycja Vaeryn - 09.06.2010 o 16:05]

dobrydzem napisał

Jak czasem czytam to foum to zastanawiam się nad sensem jego istnienia, większość odpowiedzi sprowadza się do - "naucz się korzystać z google", "wowwiki" i "EJ forum".

No coś w tym jest, ja staram się tak nie pisać, ale jak ludzie długo na tym forum siedzą to męczy ich to, że komuś się nie chciało poczytać deko forum zanim zapytał. Nie chodzi o twojego posta, to akurat dość specjalistyczne pytanie, heh.

[Edycja Vaeryn - 09.06.2010 o 16:07]

“Mówią, że świat jest zbyt złożony na proste odpowiedzi. Mylą się.” –Ronald Reagan
Zagruu, The Maelstrom
Firenzo
Wiadomość [#6]: 09.06.2010 o 16:30

Konto skasowane

Vaeryn napisał
dobrydzem napisał

No coś w tym jest, ja staram się tak nie pisać, ale jak ludzie długo na tym forum siedzą to męczy ich to, że komuś się nie chciało poczytać deko forum zanim zapytał. Nie chodzi o twojego posta, to akurat dość specjalistyczne pytanie, heh.

Z odsyłaniem do EJ albo AJ to zazwyczaj dzieje się tak ponieważ tam są ludzie 'profesjonalnie' zajmujący się tymi rzeczami. Ciężko większości odpowiedzieć na pytanie związane z Serpentem, a można w łatwy sposób sprawdzić to na innym pro-forum.

dobrydzem
Wiadomość [#7]: 09.06.2010 o 23:35

Konto skasowane

Co za kompletna bzdura, że dmg CS się nie zmieni w momencie proców.... Wyobraź sobie sytuacje, że masz załóżmy http://www.wowhead.com/item=50638 czyli dmg broni to 618-1000 dmg z Chimery to 125% obrażeń broni czyli górna granica to 1250dmg. Idąc dalszym tokiem twojego rozumowania to nawet gdyby procnął ci jakiś super uber pro trinket załóżmy 100000ap to dmg chimery(cały czas chodzi mi oczywiście o ten fizyczny efekt) według ciebie dalej wynosiłby 1250.... W tym rzecz, że tu nie chodzi o dmg broni, która pokazana jest na przedmiocie tylko o weapon dmg z okienka po wciśnięciu "c" w dziale ranged to xxxx-xxxx ..

Tak tak, wiem, przepraszam. Mogłem trochę namieszać takim stwierdzeniem. Zdaje sobie z tego sprawę, chodziło mi bardziej o to, że ta część obrażeń mnie w tym rozważaniu nie interesuje ;p. Następnym razem nie będę tworzył sobie tylko zrozumiałych skrótów myślowych :-).

Coś w tym jest, nie mniej jednak, czasem EJ używa języka dość specyficznego. O ile nie mam problemów z czytaniem angielskich tekstów, to muszę naprawdę powoli i dokładnie wszystko czytać, a nie tak jak zazwyczaj po łebkach. Jeśli ja mam taki problem to znaczy, że na pewno są tacy którzy mogą mieć problemy ze zrozumieniem o co tam chodzi.

Inna rzeczą jest na przykład (dla mnie) niekiedy trudność w znalezieniu informacji która mnie interesuje. Mam 5 wątków a w nich po 100-120 stron postów =='. Nie jestem leniwy ale czasem nie chce mi się przeczesywać tego wszystkiego. Opcja szukam też tak średnio działa, bo czasem wpisując frazę to możemy ją znaleźć w masie innych wątków, które nas nie interesują.

Ashinron
Wiadomość [#8]: 10.06.2010 o 18:08

Konto skasowane

Dżem dobry, Dobrydżem!
A ja tak się trochę wtrące w rozmowę... nie myślałeś może np. o sprawdzeniu jak wygląda dmg done na jakimś addonie typu recount w momencie zaaplikowania odpowiednich buffów w danym momencie i użycie ss i chimery? Widzisz, recount ma to do siebie, że można go co po chwilę resetować i sprawdzić konkretnie jaki dmg zadałeś danym atakiem, nawet jak nie chcący wedrze się jakiś autoshot czy inny dziad, to będziesz miał podzielone na każdy rodzaj ataku z osobna.

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :