Dziś jest: Sobota, 24 października 2020, godzina 23:13
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Tank.

sake2k9
Wiadomość [#1]: 07.06.2010 o 18:32

Konto skasowane

Witam!

Mam zamiar grac tankiem ( szczerze już zrobiłem paladyna ). Jednak nie wiem jak się Tankadyn sprawuje tankując. Jest on dobrym wyborem czy może tez nie warto robić Prot Pala z jakiego konkretnego powodu?
Jeżeli Prot Pala nie jest lepszy jako tank od Warka czy Miska ( Druida ),DK - z jakiego powodu? jaką klasę tankującą mi polecacie- dlaczego?

Proszę o szczegółowe i wyczerpujące odpowiedzi.
PS. zamieściłem tutaj ten temat ponieważ jest tu mowa o kilku klasach, poza tym chciałem aby więcej osób mogło wglądnąć w ten temat.
Póki się nie zakończy proszę go nigdzie nie przenosić.

z góry thx ;)
pzdr.

raziel666
Wiadomość [#2]: 07.06.2010 o 19:36

Konto skasowane

kazdy tank jest dobry, wiec graj ta klasa, ktora ci sie najbardziej podoba.
wystarczajaco wyczerpujaca odpowiedz?

Madness is the gift, that has been given to me!
Rated.R
Wiadomość [#3]: 07.06.2010 o 19:44

Konto skasowane

Niczego nie zmieniaj, graj paladynem, najlepsza klasa pod tanka dla poczatkujacego.

sake2k9
Wiadomość [#4]: 07.06.2010 o 22:17

Konto skasowane

@ Rated.R
Nie wiem co masz na myśli pisząc " początkującego ":
1.Czy to że ktoś zaczyna przygodę z WoWem?
2.Czy to że ktoś pierwszy raz robi tanka?
Jesli masz na myśli 1 - to jesteś w wielkim błędzie. Gram w WoWa od 2,5 roku ale grałem tylko Shamanem oraz Rogalem.
lecz
Jeśli masz na myśli 2 - to masz racje, ale

i tu do wszystkich
Poprzyjcie swoje wypowiedzi KONKRETNYMI argumentami. Tak jak prosiłem smiley.gif

[Edycja sake2k9 - 07.06.2010 o 22:18]

atylla3
Wiadomość [#5]: 07.06.2010 o 22:47

Konto skasowane

Ale jakie konkretne argumenty chcesz? Żeby odpowiedzieć na takie pytanie ktoś musiałby grać na wysokim poziomie wszystkimi klasami tankującymi i zrobić tu referat na 2 strony z porównaniami itp.

Piszesz, że grasz już 2,5 roku więc powinieneś się już mniej więcej orientować czym różnią się poszczególni tankowie. Chodzisz pewnie na insty czy raidy i siłą rzeczy (nawet z samych obserwacji) powinieneś wiedzieć na co stać każdego tanka. I tak po prawdzie to już dawno powinieneś się zorientować, że w Wotlk ujednolicili wszystkich tanków, każdy nadaje się praktycznie na każdą walkę, każdy sobie ze wszystkim radzi, a ewentualne różnice są raczej kosmetyczne (no może z wyjątkiem DK, który ze względu na niższą przeżywalność trochę odstaje).

Poza tym było w ostatnim czasie multum tematów o tym kim tankować, wejdź na tablice poszczególnych klas tankujących i poszukaj odpowiednich tematów. Sam nawet niedawno czytałem kilka, w których była dość rozbudowana dyskusja na temat różnic, wad i zalet.

[Edycja atylla3 - 07.06.2010 o 22:54]

Nekkro
Wiadomość [#6]: 07.06.2010 o 22:55

Konto skasowane

zreszta komu by sie chcialo pisac dokladne i wyczerpujace wypowiedzi poprarte przykladami.
skoro chcesz grac tankiem i zrobiles juz paladyna to graj nim, gra sie bezstresowo ;)

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
raziel666
Wiadomość [#7]: 07.06.2010 o 23:00

Konto skasowane

chcesz konkretniejszych odpowiedzi? ok, to rozwine moja.
kazdy tank jest dobry bo od dluzszegoe juz czasu ma miejsce postepujaca homogenizacja klas. w tym momencie kazdym tankiem mozna tankowac wszystko. oczywiscie sa pewne walki, ktore preferujac pewnego tanka ale przeciez co to cie obchodzi za, powiedzmy, pol roku? kazdy tank jest dobry. jesli ktorys jest lepszy to dostanie nerfa predzej czy pozniej a jesli ktorys jest gorszy to buffa. dlatego jedynym kryterium jakim powienienes sie kierowac jest to, jak ci sie dana klasa podoba. lubisz szarzowac - wybierz warka, lubisz misie wybierz druida etc.

zal, ze trzeba to tlumaczyc komus, kto gra w ta gre od 2,5 roku.

[Edycja raziel666 - 07.06.2010 o 23:01]

Madness is the gift, that has been given to me!
sake2k9
Wiadomość [#8]: 08.06.2010 o 08:07

Konto skasowane

Dobra.... ;x

Temat do zamknięcia.

Skoro twierdzicie, że nie ma znaczenia jakiego tanka wybiore a mimo wszystko będzie dobrze to już zostane przy tym palku.

Dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam.

MasterpiteR
Wiadomość [#9]: 08.06.2010 o 08:34

Konto skasowane

To ja jeszcze tylko dodam roznice w sposobie gry na ten moment, jako ze tak jak raziel napisal sila i czy jest op tanka zmienia sie co 1-2 patche srednio.

Palek
0 trudnosci w trzymaniu aoe agro
1 wlasny cd do uzycia 1 automatyczny(czyli uruchomi sie tylko wtedy kiedy bedzie potrzebny i zawsze na czas chocby Cie zlagowalo albo bys byl na telefonie w tym momencie:P).
Po zmakrowaniu wciskasz 2 przyciski 95% czasu(rotacja 969 zarowno na single jak i multitarget).
Bardzo przydatne buffy jak i cleanse/hands

Wada jak dla mnie to feeling zadawania slabych ciosow, bo wszystko to bardziej jednak spelle, nie czuje sie tej mocy jak przy warku np( ale to jest subiektywne spojrzenie, tak samo jak jeden bedzie wolal niski poziom trudnosci inny bedzie na to krzywo patrzyl).

Warek
Duzo przyciskow do wciskania, zawsze jest co robic
Mobilnosc- niezly fun
Niezle CD, chociaz trza wiedziec kiedy uzywac( i niestety glyphy i talenty na nie zuzyc)
Sunder- wbrew pozorom daje duzo jesli masz grupe z meele klasami

Wada to przede wszystkim gorsze survivalibity vs mocne ciosy, nie zauwaysz tego do minimum lich kinga( on bije meele po 30-40k, mowie o normal mode 25man), wiec jesli nie tankujesz endgame to sie nie przejmuj tym, moze to sie oczywiscie wszystko pozmieniac w nastepnym dodatku wiec nie ma tragedii.
Niektorzy jeszcze narzekaja na slabe aoe agro szczegolnie w 5manach ale tam po prostu jak masz dobry gear to ubierasz pare pvp/dps itemkow i robisz do 9k dps jako tank ;)

Drut
Najwiecej hp ze wszystkich tankow.
Swietne cd i najlepszy t10 4pc bonus.
Ogromna latwosc aoe agro i latwa rotacja na single(2-3 przyciski)
Buffy/b-res i latwosc przejscia w cat-dps wystarczy zmienic chanty/gemy i wiekszosc gearu zostaje.

Wada to ogrmona zaleznosc Twojego threatu od aktualnie posiadanej broni i koniecznosc uzywania maul non stop inaczej stracisz agro. Niektorzy uznaja za wade rowniez to ze zawsze widzisz tego samego miska nie wazne czy jestes green nubkiem czy 6k GS koksem , ale to juz osobiste preferencje.

DK
Niezle hp i survivalibity w blood.
Swietny single target threat(blood znowu) jak i aoe threat (we frost).
Feeling bardziej jak bys dpsowal niz tankowal( jedni uwazaja to za zalete inni za wade).
3 niezle CD
Selfhealing w blood przydaje sie gdy np healer zaafkowal/zlagowalo go itp.
System run- dla jednych fajna sprawa dla innych przeklenstwo- czekanie az sie runa odswiezy zeby moc zatrzymac mobka na sobie to nic przyjemnego- ulegnie zmianie w cata wg Blizza.

Glowna wada to ciezkie zycie vs kilka mobkow, brak bloku albo jego odpowiednika powoduje, ze gdzie taki palek dostaje ciosy po 500 dmg w hero TY zbierasz po 2,5-3k.
Z tego wzgledu na poczatku moze byc ciezej sie ubrac, szczegolnie ze wiele dk tankow to faile i grupa moze byc zle do Ciebie nastawiona( ma sie to zmienic w cata- blood mastery dostaje absorbcje obrazen).

http://s28.bitefight.pl/user/bite/39798
Dallevar
Wiadomość [#10]: 08.06.2010 o 09:25

Konto skasowane

MasterpiteR napisał

Warek

Wada to przede wszystkim gorsze survivalibity vs mocne ciosy, nie zauwaysz tego do minimum lich kinga( on bije meele po 30-40k, mowie o normal mode 25man), wiec jesli nie tankujesz endgame to sie nie przejmuj tym, moze to sie oczywiscie wszystko pozmieniac w nastepnym dodatku wiec nie ma tragedii.
Niektorzy jeszcze narzekaja na slabe aoe agro szczegolnie w 5manach ale tam po prostu jak masz dobry gear to ubierasz pare pvp/dps itemkow i robisz do 9k dps jako tank ;)

To chyba nie grales warkiem tankiem bo imo warek ma jednych z lepszych survivalibity.

Jesli zginie tank to jest to wina healer
Jesli zginie healer to jest to wina tanka
Jesli zginie dps to tylko z wlasnej glupoty
Furry/Prot Warrior
League of Legends
MasterpiteR
Wiadomość [#11]: 08.06.2010 o 11:10

Konto skasowane

Poczytaj o tym tutaj jesli mi nie wierzysz clicky
Przypominam, ze mowimy nie o hitach po 5-10k ale 30-40k i wiecej, tam juz 2k bloku za duzo nie pomaga ;)

http://s28.bitefight.pl/user/bite/39798
sake2k9
Wiadomość [#12]: 08.06.2010 o 12:24

Konto skasowane

MasterpiteR napisał
To ja jeszcze tylko dodam roznice w sposobie gry na ten moment...

Własnie o takie cos mi chodziło od samego początku.
długie, na temat, wady, zalety itd. itd.

@MasterpiteR wielkie dzieki

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :