Dziś jest: Sobota, 21 października 2017, godzina 23:08
zaloguj się :

Temat został zamknięty.

Temat: Co gryzie polskie gildie?

Pierwsza     <<   <   ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |   >   >>     Ostatnia
Alzat
Wiadomość [#121]: 04.08.2010 o 11:20

Bardzo fajny temat, w zasadzie dwa w jednym. Duzo ciekawych wypowiedzi i jak na forach bywa sporo niepotrzebnych nic nie wnoszacych do tematu nie mniej jednak przyjemna lektura.

Jesli chodzi o glowny watek tematu o problemach polskich gildii to niewiele moge o nich powiedziec bo przez 3 lata gry (pomijam gildie levelujace) bylem tylko w 2 gildiach na 2 serwerach Burning Legion i obecnie Chromagus. Grajac w WoWa przez 3 lata z przerwami w miedzyczasie mam juz wyrobiona wlasna subiektywna opinie na temat graczy rodakow. Niestety w wiekszosci przypadkow nie jest to opinia zbyt dobra i to tutaj u podejscia do gry samych graczy doszukiwalbym sie problemow w naszych rodzimych gildiach. To co zauwazylem podczas swojej gry z polakami to spoznialstwo, nieslownosc, czeste nieprzygotowanie do raidu, nerwowosc w stosunku do innych graczy, nadmierna klotliwosc z tym zwiazana, obrazanie sie jedni na drugich, mozna by tak wymieniac dosc dlugo. Wszystkie te przywary musza dzialac negatywnie na ogol grupy, czesto konczac raid przedwczesnie. Niestety lepiej nie bedzie, bo taka juz natura szczegolnie mlodych graczy, ktorzy czasto sami szukaja pretekstu zeby komus naublizac, jakby to byl ich sposob na gre (to tez niestety czesta przywara raid liderow,lubia wysmiac kogos po wipie). Z drugiej strony majac w gildii ludzi juz bardziej dojrzalych, mniej klotliwych ale majacych znacznie mniej czasu na gre z racji wiekszej ilosci obowiazkow zwiazanych z codziennym zyciem nie sa wstanie progresowac jak inne gildie (tu jak ulal pasuje przyklad mojej gildii). Podsumowujac te problemy w/g mnie nie sa zwiazane ze sprzetem komputerowym, jakoscia lacz internetowych (choc na pewno tez w jakims stopniu) to jednak bardziej w podejsciu do gry i mentalnosci, szybkim zniechecaniu sie i nerwowosci ktora to jednak ma tylko negatywny wplyw na nas samych jak i innych czlonkow gildii/raidu.

Odnosnie 2 czesci tematu, rownie interesujacej zwiazanej z nazwiazywaniem znajomosci w real life czy WoW, to wedlug mnie sa one tak samo wazne, pamietajmy ze po drugiej stronie sluchawki venta tez siedza ludzie z ktorymi rozmawia sie nie zawsze o grze (najczesciej nie o grze ;) nie wykluczone sa tez spotkania w swiecie realnym, jakies zjazdy, zloty jak by to nie nazwac wszystko sprowadza sie do jednego, gramy, rozmawiamy ze soba , smiejemy sie i wystarczy odrobina checi 1 - 2 osob i zawsze mozna sie spotkac na wekeendzie w gronie ludzi z ktorymi gra sie w ta sama gre komputerowa.
Gra m.in w WoW (bo przeciez nie tylko ta gra daje taka mozliwosc) jest pielegnowanie, podtrzymywanie juz wczesniej istniejacych znajomosci, ba nawet przyjazni. Na wlasnym przykladzie moge powiedziec ze to sie sprawdza. Zmieniasz miejsce zamieszkania o kilkaset kilometrow, pracujesz, nie mozesz zbyt czesto jezdzic w rodzinne stronny, odwiedzac znajomych, przyjaciol, ale kilkoro z nich gra w WoWa, na vencie podczas gry mozna pogadac, wypytac co slychac u reszty itd wiec nie mowcie ze WoW to tylko gra i strata czasu, bo oprocz grania to jest tez okazja do rozmowy, zwyklej rozmowy ktora nie moze byc przeprowadzona w inny sposob z racji odleglosci.

Oczywiscie trzeba pamietac ze to tylko piksele

Pozdrawiam

Alzatka - Retribution Paladin - Burning Legion EU
Sithalzat - Assassination Rogue - Burning Legion EU

Arena -Albionu
PM Email
jurnalista
Wiadomość [#122]: 01.09.2010 o 12:15

nie wiem dlaczego tak psioczycie na Polaków...

na BurnigBlade najlepsza gildia hordy jest międzynarodowa ale prowadzona przez Polaka do tego ma w swoim składnie kilku polskich graczy

moja gildia jest nienajgorsza i ma całkiem dobry progres - problem jest inny - nie wszyscy z main składu mają czas żeby się zbierać po 3 dni w tygodniu i tyle...

PM Email
Lilly
Wiadomość [#123]: 01.09.2010 o 13:21

Konto skasowane

jurnalista napisał
na BurnigBlade najlepsza gildia hordy jest międzynarodowa ale prowadzona przez Polaka do tego ma w swoim składnie kilku polskich graczy

Polacy w środowisku międzynarodowym zachowują się ciut inaczej niż w swoim własnym. Powiedzmy, że pewne przywary narodowe się nasilają, jeśli siedzi się w "swoim własnym" towarzystwie.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
nasir
Wiadomość [#124]: 15.09.2010 o 20:30

Konto skasowane

4 miesiące bez tej gry.
Napisałem tego posta dla tych co zmagają się aby odejść.
Dacie radę.
Pozdrawiam grających i niegrających

marcin45o
Wiadomość [#125]: 15.09.2010 o 21:18

ja mysle ze to nie do konca jest problem z charakterami Polakow.

Co do odejscia z gry- predzej czy pozniej wrocisz prawdopodobnie na nowy content^^

[Edycja marcin45o - 15.09.2010 o 21:19]

[Edycja marcin45o - 15.09.2010 o 21:20]

PM Email
Holman
Wiadomość [#126]: 13.10.2010 o 10:56

Czesc

Lilly pozostaje mi sie z Toba zgodzicsmiley.gif

Siedze nadal w mojej Night Raiding Gild i raiduje po nocachsmiley.gif

Nareszcie przestalismy wipowac na LK 25 (ten progress mnie dobijabiggrin.gif)

Mamy nadal paru Polakow w gildii (ogarnietych jak malo kto). Reszta obcokrajowcysmiley.gif Gildia pnie sie w gore nie ma co plakacsmiley.gif

Wszyscy czekaja na Cata (no to maja pomoc bo akurat testowale Cata Beta) i im przekazuje info na biegu to sie chlopaki i kobiety przygotowywyuja.

Co do polskich guildii na Lightbringerze to juz ich prawie nie ma bo sie "barany" dobraly do rzadzenia i utopily 2 najlepsze (obie byly w 5 najlepszych zara za Independence i Carpe Noctem)

Coz pozostaje mic nadzieje ze znajdzie sie koles ktory zlozy to przed Cata do kupy (pomijajac wiesniacza mentalnosc niektorych Polaków na teym serwerze) i zrobi cos fajnego (sam mysle nad tym ale znajac moich rodakow przedzej Sahara zamarznie niz cos takiego bedzie mialo miejsce (Darco wroc!!!!!))

Pozdrawiam
Holman

PM Email
Rathrowan
Wiadomość [#127]: 13.10.2010 o 11:36

Holman napisał

Co do polskich guildii na Lightbringerze to juz ich prawie nie ma bo sie "barany" dobraly do rzadzenia i utopily 2 najlepsze (obie byly w 5 najlepszych zara za Independence i Carpe Noctem)

Mały offtop ale co zrobić . Na LB żadna polska gildia nie była w top5 ( ani Przymierze , ani EoA ;) ) , a druga sprawa , że LB jest dość w tyle w progressie PvE ( obecnie żadna gildia nie jest bliska zabicia LK 25 hc ) .

PM Email
Holman
Wiadomość [#128]: 13.10.2010 o 11:58

Oj byla byla Rathsmiley.gif

Pamietam czasy kiedy EoA naprawde sobie swietnie radzila szczegolnie na 10smiley.gif

ale fakt teraz juz nie masmiley.gif

Holman

PM Email
Janizar
Wiadomość [#129]: 13.10.2010 o 12:03

Naprawdę uważacie ze tylko Polacy są zawistni, leniwi i preferują postawę roszczeniową ?
Naprawdę widzicie te cechy tylko we własnym narodzie?
Bo różnica miedzy polakami a innymi narodowościami jest taka ze zachowujemy się tak samo tylko ze oni mówią o samych dobrych swoich cechach a my tylko o tych złych.
To trochę tak jak z tym ze Polacy to złodzieje, sami zaczęliśmy w to wieżyc wiec nic dziwnego ze Europa tak o nas myśli.
Wiec reasumując polskie gildie maja te same problemy co wszystkie inne gildie na świecie.

PM Email
wesel
Wiadomość [#130]: 13.10.2010 o 12:58

to moim zdaniem nie tak
Nie ma co zwalać na nasze narodowe przywary, bo dojdziemy do konkluzji ,że winą słabego progressu jest liberum veto i sejmik szlachecki, gazeta wyborcza i CBA. Składową każdej gildii są zawsze ludzie w niej będacy. Przykład Burning Legionu mówi ,ze można stworzyć pare gildii na poziomie z samymi Polakami. Chamstwo jest nie tylko w Polskich gildiach, aczkolwiek, wiadomo ,z racji narodowego, zrozumiałego języka, najbardziej bije po oczach.
Nie ma moim zdaniem złotego środka dlaczego progress jest taki, a nie inny z wielu nakładajacych się na siebie cech personalnych w gildiach - od słabych łacz/komputerów, po niedojrzałych oficerów/RL - zwróćcie uwagę, ze "innonarodowe" gildie tez sie rozpadają.

No to ja chyba od siebie tyle.

Pozdr
W

PM Email
Lilly
Wiadomość [#131]: 13.10.2010 o 14:20

Konto skasowane

Pozwolę sobie rzucić takim małym przykładem, który nawet na pfk został odnotowany, jako "klątwa legendara".

Komukolwiek z zagranicznych znajomych z WoWa o tym mówiła, ile osób z polskich gildii sprzedało konta z legendarami, to się za głowę łapali, bo dla nich to było nie do pomyślenia. Natomiast część rodaków uważa ten proceder za normalny. Nie wiem jak wam, ale mnie to daje do myślenia co nieco o mentalności Polaków.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

ihatebiohazard
Wiadomość [#132]: 13.10.2010 o 14:23

Ale co do legendrarów to tez wina blizzarda. Bind to guild rozwiązałoby cały problem.

PM Email
Lilly
Wiadomość [#133]: 13.10.2010 o 14:25

Konto skasowane

ihatebiohazard napisał
Ale co do legendrarów to tez wina blizzarda. Bind to guild rozwiązałoby cały problem.

Do tej pory nie było takich możliwości imo. Zresztą, to nie jest wina Blizzarda, że są ludzie, którzy nie rozumieją wartości pracy grupy.

Anyway, może z nowym systemem gildii w Cata Blizzard wpadnie na taki pomysł.

luney
Wiadomość [#134]: 13.10.2010 o 14:32

Casual!

Lilly napisał
Pozwolę sobie rzucić takim małym przykładem, który nawet na pfk został odnotowany, jako "klątwa legendara".

Komukolwiek z zagranicznych znajomych z WoWa o tym mówiła, ile osób z polskich gildii sprzedało konta z legendarami, to się za głowę łapali, bo dla nich to było nie do pomyślenia. Natomiast część rodaków uważa ten proceder za normalny. Nie wiem jak wam, ale mnie to daje do myślenia co nieco o mentalności Polaków.

Mów za siebie. U nas nikt nie sprzedał konta z SM. Osób sprzedających konta było w sumie 2 w ostatnim czasie. Jedna dlatego, że wyjeżdża do USA, druga bo miała "problemy finansowe".

Jaka gildia taka sprzedaż kont ;o.

A co do Binda do gildii, to może niech cały gear znika wraz ze zmianą gildii? Litości... Jeśli ktoś sobie zapracował (zbierał DKP), to w czym problem?

[Edycja luney - 13.10.2010 o 14:33]

.:: Profil PSN :: luney87::.
.:: Blog o World of Warcraft :: http://holywhine.blogspot.com ::.
PM Email Strona domowa
Holman
Wiadomość [#135]: 13.10.2010 o 14:36

tez racja z tymi kontamismiley.gif

Raz juz popelnilem ten blad ale go szybko naprawilemsmiley.gif Teraz to juz mnie od WoWa i mojego konta konmi nie odciagnasmiley.gif

Oddalem konto poprostu z przyczyn rodzinnychsmiley.gif Jak przyczyny znikly konto od nowa zalozylem i gramsmiley.gif Wilk syty (rodzina) owca cala (WoW).

Holman

PM Email
Janizar
Wiadomość [#136]: 13.10.2010 o 14:44

Tez mi się wydaje ze legendarne przedmioty sprzedają sami Polacy my to generalnie tacy źli, niedobrzy i ogólnie głupi ludzie z dalekiej krainy. 1zhelp.gif

PM Email
Holman
Wiadomość [#137]: 13.10.2010 o 14:45

No tez fakt ale odbiegamy od tematu:P

Jak to mawiaja amerykancy Oyropa Ystsmiley.gif

Holman

PM Email
khot
Wiadomość [#138]: 24.11.2010 o 13:26

Konto skasowane

Moim zdaniem problem tkwi w samym tytule i motywie przewodnim tematu. Autor zakłada, że skoro "polskie gildie" nie mają wielkich sukcesów, to znaczy że polacy w progresie rajdowym są marginesem, bo oczywiście obowiązkiem każdego polaka jest należeć do narodowej gildii. Totalny bullshit. Wybierając gildię w której chcę cokolwiek osiągnąć w rajdach kieruję się masą rzeczy, ale na pewno nie tym, czy każdy z członków może wylegitymować się obywatelstwem Rzeczypospolitej, ani językiem używanym na guildchacie. Polacy osiągający dobre wyniki w rajdowym progresie już dawno to zrozumieli i leją na fakt czy gildia jest "polska", czy nie. Przykład: na moim serwerze GM najlepszej gildii rajdującej jest polakiem, w gildiach z "top 10" polaków jest sporo, proporcjonalnie do ogólnej ilości polaków na serwerze. Ale jeżeli dla kogoś warunkiem rajdowania i osiągania w tym sporcie dobrych wyników jest przynależność do "narodowej drużyny", to sorry ale: "kiepskiej baletnicy..."

Kandalanu
Wiadomość [#139]: 25.11.2010 o 17:38

Demo Lock

zauważyłeś, że napisałeś posta nie na temat ?

I dlaczego sam fakt, że ktoś postawił sobie warunek osiągnięcia czegoś w 100% polskiej gildii ma od razu automatycznie świadczyć o tym, że teraz marudzi, że to mu przeszkadza ? Bo ja tu takich postów nie widziałem. Chyba, że nie wiesz kiedy stosujemy powiedzenie "złej baletnicy ..."

Załóż inny temat w którym będziesz mógł się pożalić jak to możliwe, że w WoWa grają osoby mające inne spojrzenie na grę/inne plany i które chcą mieć 100% polską gildię zamiast międzynarodową.

[Edycja Kandalanu - 25.11.2010 o 17:41]

PM Email
Ghaar
Wiadomość [#140]: 09.12.2010 o 09:02

jestesmy dosc klotloiwym i zawistnym narodem.To troche tak jak z tym kawalem ( starym) ze podczas inspekcji piekla Lucyfer widzi ze kotla z napisem POland nikt nie pilnuje.
-Alez spokojnie szefie uspokaja dyzurny diabel - tam siedza polacy jakktorys probuje wyjsc troche wyzej to oni sami go sciagaja w dol.
Taka jestesmy k... nacja i na dodatek dochodzi do tego przeswiadczenie ze kazdego mozna wyj....Nikt nie mysli o wspolpracy ale o tym zeby innych wyj... a jak sie nie da bo inni tez tego chca to wchodzi zal i frustracja smiley.gif)

mag
PM Email
REKLAMA
Strona 7 z 8.
Pierwsza     <<   <   ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Temat został zamknięty.

Skocz do :