Dziś jest: Piątek, 20 października 2017, godzina 03:43
zaloguj się :

Temat został zamknięty.

Temat: Co gryzie polskie gildie?

Pierwsza     <<   <   ... | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |   >   >>     Ostatnia
Blask
Wiadomość [#101]: 30.06.2010 o 10:46

kocha Blizzard-Activision

nasir napisał
No to oddałem konto. Jaka ulga. Koniec toksycznej roboty smiley.gif

Powodzenia życzę w Catalysm.

Ja tez oddałem. I już po 2ch miesiącach jestem back smiley.gif

Czas, inna mentalność i styl życia. To co dla nas wydaje się TABU (bo w Uwadze pokazywano dziecko które bije matkę krzesłem, czy wywiady z ludźmi którzy byli na tyle ogarnięci że nie mogli połączyć rozrywki z życiem - często spowodowane to było problemami osobistymi, relacjami z rodziną etc etc. psychika ludzka - dla prostego człowieka powodem była szatańska GRA co jest totalną bzdurą i ignorancją) w Finlandii czy Holandii jest całkiem normalne. Jesteśmy troszeczkę w tyle za resztą Europy, chodzi mi o ogół społeczeństwa.
Ostatnio zauważyłem że to się zmienia! Jak?
Otóż mieszkam w Polce B i jeszcze dwa lata temu kiedy grałem w WoW'a i ktoś się dowiedział co robię to mu tłumaczyłem, że to gra "społecznościowa" smiley.gif , że mam tu znajomych, znam niektórych z RL, to spoko ludzie, robimy zabawne głupoty, wspólnie osiągamy wyznaczone cele mając cały czas ze sobą kontakt. etc. Odpowiedź była jasna - Spoko, ale to strata czasu.
Moja rodzinka się do tego przyzwyczaiła. Nic nie wskazuje na to że po 2ch latach grania jestem jakoś odstrzelony od społeczeństwa. Miałem swój dołek związany z WoW'em ale wyluzowałem, powód był dla mnie tragiczny strata pracy "BO KRYZYS" (tak wytłumaczono to mi i 40 moim kolegom i koleżankom z pracy) To taka mała dygresja, znalazłem na szczęście lepsza pracę.

Teraz widzę wszytko się zmieniło. Nikt ironicznie nie wspomni o WoWie, nikt nie zarzuci mi siedzenia przed kompem etc. Dlaczego? Wszyscy moi znajomi graja w farmę na FB. Śmieszne? Nie, bo robi to teraz ponad połowa społeczeństwa związana z internetem smiley.gif I farmią te pola, karmią te świnie, logują się po kilka razy żeby coś zrobić. Grają też w Wyspę. Razem atakują inne wyspy, umawiają się , wczoraj moje znajome dogadywały jakąś strategię na Wyspę przy piwie smiley.gif Miały z tego niezły ubaw i kolejne 10 tematów do rozmowy. Ja to rozumiem, mogę się troszkę uśmiechnąć w sobie z trywialności tych gierek, ale suma summarum to taki prostszy MMO. Nikt nie podważa mojej gry w WoW'a ba! nawet niektórzy wykazują zainteresowanie, wiedzą z własnego doświadczenia na czym cały system polega i że to w rzeczy samej niezły "FUN".
Tak tak Farma na FB zmienia nasze społeczeństwo smiley.gif Przynajmniej podejście ludzi do graczy WOWa.

Ok to chyba tyle smiley.gif Sorry za mały chos w wypowiedzi ale pisze to wręcz na kolanie smiley.gif

Temat bardzo bardzo ciekawy i szczególnie pozdrawiam Lilly - Twoje wypowiedzi są naprawdę sensowne i przyjemnie się je czyta smiley.gif

[Edycja Blask - 30.06.2010 o 10:48]

ENSIDIA TRIAL - PAMIĘTAMY [*]
IMPREZA U PATRYCJI - PAMIĘTAMY [*]
POSTĘPUJĄCY ANALFABETYZM - PAMIĘTAMY [*]
PM Email
klierowski
Wiadomość [#102]: 30.06.2010 o 14:21

Tłumaczenie nolajfów - sami siebie próbujecie oszukać że grając w WoWa tyle godzin macie Rl life...
Sam gram często po 3-4 godziny w WoWa jednak jeśli mam opcje wyjścia gdzieś z znajomymi czy na jakąś impreze/koncert TO ZAWSZE wybieram tą 2 opcje.

http://forum.eufi.org/
PM Email
Kandalanu
Wiadomość [#103]: 30.06.2010 o 14:30

Demo Lock

klierowski napisał
Tłumaczenie nolajfów - sami siebie próbujecie oszukać że grając w WoWa tyle godzin macie Rl life...
Sam gram często po 3-4 godziny w WoWa jednak jeśli mam opcje wyjścia gdzieś z znajomymi czy na jakąś impreze/koncert TO ZAWSZE wybieram tą 2 opcje.

a przeświadczenie, że ci których nazywasz nolifami tego nie robią pojawiło się u ciebie z ?

Z faktu, że sam jesteś na tyle - jakby to napisać aby post nie został skasowany - nierozgarnięty, że nie jesteś w stanie sobie dobrze zorganizować czasu - czyli i móc spędzić 4 godziny na rajdzie wtedy kiedy trzeba i jeszcze dodatkowo wyjść na jakąś imprezę/koncert o ile ma się na to ochotę to oczywiście oznacza, że nikt tego nie potrafi ?

Czy ty naprawdę lubisz się tak ograniczać umysłowo ?

no nic po prostu kolejny post osoby która nic nie jest w stanie osiągnąć w "głupiej grze" ale za to ona ma RL a inni nie sucker.gif

Zresztą nigdy nie potrafiłem zrozumieć jak te wszystkie dusze towarzystwa, ci wspaniali imprezowicze znajdują czas między jedną imprezą a drugą aby nabazgrać swoje wypociny na forum.

[Edycja Kandalanu - 30.06.2010 o 14:31]

PM Email
ihatebiohazard
Wiadomość [#104]: 30.06.2010 o 15:01

nasir napisał
Gram na globalnym od dwóch lat.

Byłem w kilku polskich gildiach obraz we wszystkich w których byłem był podobny.

Od pewnego czasu gra dla mnie przestała być zabawą a zaczęła być ciężką i niewdzięczną pracą.

Szef (GM) który ma swoje lepsze i gorsze dni i nie daj boże podpadniesz w czymś to lądujesz na rezerwie. Kierownik (RL) który także może mieć lepsze i gorsze dni , który bluzga i szuka winnych jak coś źle pójdzie , oczywiście pewne stałe osoby w rajdzie są nietykalne. Ciągła rywalizacja z innymi o pozycję w recountach. Tutaj gram priestem - discipline i zawsze miałem z tym kłopot. Jak leczyłem tanka do której funkcji moja postać jest stworzona to nie było różowo, jeśli był wipe to łatwo było krzyczeć że słaby heal i opieprzano tych co słabiej wypadali w recountach nie patrząc na ich funkcję.
Nie daj boże jak RL nie miał zakładki absorb damage w recouncie bo wtedy trzeba się było gęsto tłumaczyć i wyjaśniać arkana discipline a i tak to nie poamagało - (co taki noob mi tu ściemnia.....)
Zawsze można podbić wyniki w recoucie spamując bańkami po rajdzie, ale traci to sens gry jak RL mówi abym leczył w ten sposób rajd bo mu się chciało zabrać 2/3 palasów, albo każe holy priestowi leczyć tanka bo jeśli ja słabiej wypadam w recountach to gdzie ja sobie poradzę z utrzymaniem tanka. Niech disci leczy rajd a holy tanka , i żadne tłumaczenia tu nie pomagają że disci jest po to aby leczył tanka i najlepiej do leczenia MT nadaje si tandem pala-disci priest.

Generalnie brak cierpliwości po kilku wipach , kłótnie jak coś pójdzie nie tak, obrażanie się, brak zdyscyplinowania, kolesiostwo, szukanie winnych i składanie ich na ołtarzu własnej doskonałości. To taki obrazek w oczach mam jeśli chodzi o współpracę z rodakami. Aczkolwiek nie wiem jak jest w międzynarodowych gildiach.

Nie gram już od dwóch miesięcy i loguję się sporadycznie aby po godzinie utwierdzić się w przekonaniu że dobrze zrobiłem odpuszczając sobie grę. Po co ja mam się stresować.

Jak ktoś chce to mogę oddać konto. Ja mam dosyć WoWa. Dostałem drogie korepetycje aby się nie ładować w gry za granie w które trzeba dodatkowo płacić, bo myślę że to właśnie pieniądze zabijają atmosferę gry zamieniając atmosferę przyjaźni, współpracy na wyścig szczurów.

disc nie leczy tanka tylko raid. disc ma najniższy hps ze wszystkich klas leczących, wiec nie nadaje sie do leczenia tanka. to błędny stereotyp

PM Email
robbo38
Wiadomość [#105]: 30.06.2010 o 17:21

Konto skasowane

Prawdziwe no-lajfy to chłopcy siedzący cały dzień na ławkach w parku i sączący boski nektar z niewielką ( przewaznie ok 200 mg/L ) zawartością SO2.
Ludzi ostro raidujących nie nazywałbym tym mianem, oni po prostu robią to co lubia i starają sie robic to najlepiej jak potrafią. Ja akurat do nich nie naleze ale nie mam zamiaru ich napietnowac, wrecz przeciwnie troszke im zazdroszcze ze osiągną w tej grze wiecej niz ja. Po prostu trzeba odrozniac realny swiat od wirtualnego. Opuscilem raidującą gildie gdyz nie mialem czasu stawiac sie na raidy o porze dla mnie zbyt wczesnej ( 19 - 20 ), sama atmosfera w gildii tez nie byla najlepsza ( to o czym wspominal Nasir ). Gram sobie teraz pod szyldem starej gildii jeszcze z czasow L2, nie przeszkadza mi fakt ze czesto jestem jedyny online przez kilka dni. Jak chce to ide z pugiem na raid jak nie chce to nie ide. Dla mnie to wlasnie jest czerpanie przyjemnosci z gry, nie wkurzam sie jak mnie ktos nazwie noobem, ba mam to głęboko w dupie. Sprawy rodzinne pozwalaja mi na gre tylko do poludnia albo pozno wieczorem.
Moze gdybym miał wiecej czasu zająłbym sie powazniej raidowaniem ale to jak jest teraz mi odpowiada.
Jeszcze jedna kwestia odnosnie samych raidow, jak dla mnie to są one zbyt długie smiley.gif

Super hicior
Lucjan
Kandalanu
Wiadomość [#106]: 30.06.2010 o 17:26

Demo Lock

Robbo - są również gildie rajdujące w "nocy" (start 21-22), są takie rajdujące w ciągu dnia - praktycznie coś dla każdego smiley.gif Niestety najczęściej wiąże się to ze zmianą serwera. Tak więc jeżeli chciałbyś porajdować nieco więcej to i Ty coś byś znalazł dla siebie smiley.gif

Inna sprawa jak Ci to nie przeszkadza i jesteś zadowolony z obecnego stanu rzeczy (o czym sam piszesz) smiley.gif.

PM Email
robbo38
Wiadomość [#107]: 30.06.2010 o 17:47

Konto skasowane

Pewnie tak ale jakos niektóre taktyki są dla mnie tak obce jak chirurgia naczyniowa. Prosty przykład - The Plague Works, mimo ze znam opisy taktyk niemal na pamięć to wczasie raidu następuje jakas pomrocznosc jasna i cos mi sie miesza, zamiast leciec w lewo lece w prawo itd.
I jeszcze jedna sprawa, ktora mnie strasznie denerwuje, czyli recount a healerzy. W poprzedniej gildii z ktorej odszedlem jeden koles uparcie twierdzil ze healing done to najlepszy wyznacznik leczenia, ze dzieki niemu widac ktory z hilerów pracowal na raidzie a ktory sie opierdalal. Wkurzalo mnie jak obojetnie ktory z hilerow w owej gildii byl na jakimkolwiek raidzie ( nawet VoA10 ) to po raidzie linkowal na gildyjnym czacie wynik healing done z recounta, popisujac sie swoim wynikiem. Raz sie zlozylo ze poszlismy cala gildia na VoA25. Wsrod 5 hilerow bylo 2 szamanow ( jeden to ja) holy priest i dwoch paladynów. Na 1 miejscu w healing done byl paladyn, ja na drugim potem 2nd szaman, paladyn i priest na koncu. Jakos nikt nie linkowal wynikow gdyz pewnie nie bylo sie czym chcwalic bo nie bylo sie na pierwszym miejscu.
Nie bede szukal gildii raidujacej w pozniejszych godzinach bo stwierdzilem ze mi to niepotrzebne do szczescia, mimo ze ostatnio znalazlem gosci do ktorych bym pasowal. Grecka gildia z najmlodszym czlonkiem w wieku 31 lat.

[Edycja robbo38 - 30.06.2010 o 17:49]

Super hicior
Lucjan
MasterpiteR
Wiadomość [#108]: 30.06.2010 o 20:42

robbo38 napisał
Pewnie tak ale jakos niektóre taktyki są dla mnie tak obce jak chirurgia naczyniowa. Prosty przykład - The Plague Works, mimo ze znam opisy taktyk niemal na pamięć to wczasie raidu następuje jakas pomrocznosc jasna i cos mi sie miesza, zamiast leciec w lewo lece w prawo itd.

Po 2-3 latach gry to wszystko bedzie naturalne, bo jak zobaczysz jakis filmik/przeczytasz opis walki to sobie skojarzysz ze ta czesc to z tego bossa co robiles rok temu, tamta to z tego innego co robiles w poprzednim dodatku, a ta ostatnia to znow podobna do jakiegos tam heroika itp.

robbo38 napisał
Nie bede szukal gildii raidujacej w pozniejszych godzinach bo stwierdzilem ze mi to niepotrzebne do szczescia, mimo ze ostatnio znalazlem gosci do ktorych bym pasowal. Grecka gildia z najmlodszym czlonkiem w wieku 31 lat.

Zdecydowanie polecam Ci wyprobowac ta gildie, nie wazne jaki progres, i tak bedzie warto, przyjemnosc z gry bez 12latkow spamujacych g-chat/vent moim zdaniem znaczy wiecej niz ten 1 czy nawet 5 bossow szybciej ubitych( z wiadomych wzgledow osoby w tej gildii duzo czasu poswiecic na gre pewnie nie moga czyli sa w podobnej do Ciebie sytuacji).

Edyta- literowki heh

[Edycja MasterpiteR - 30.06.2010 o 22:52]

http://s28.bitefight.pl/user/bite/39798
PM Email
nasir
Wiadomość [#109]: 06.07.2010 o 09:34

Konto skasowane

ihatebiohazard napisał

disc nie leczy tanka tylko raid. disc ma najniższy hps ze wszystkich klas leczących, wiec nie nadaje sie do leczenia tanka. to błędny stereotyp

Ma najniższy bo masa jego talentów zmniejsza zadawane obrażenia, nawet w 90 % (pain suppression) HPS ma się nijak do discipline. W ogóle nie wiesz o czym piszesz. Pogadaj z Waldkiem z Accidentally albo poczytaj poradnik z ich strony gildiowej na temat disci. Jest na bieżąco aktualizowany. Nie piszę że disc jest najlepszy w leczeniu tanka ale twierdzenie że nie nadaje się do tego to.......

Blask napisał

Ja tez oddałem. I już po 2ch miesiącach jestem back smiley.gif

[Edycja Blask - 30.06.2010 o 10:48]

No póki co mnie nie ciągnie. smiley.gif

Lilly
Wiadomość [#110]: 08.07.2010 o 18:42

Konto skasowane

nasir napisał
Ma najniższy bo masa jego talentów zmniejsza zadawane obrażenia, nawet w 90 % (pain suppression) HPS ma się nijak do discipline. W ogóle nie wiesz o czym piszesz. Pogadaj z Waldkiem z Accidentally albo poczytaj poradnik z ich strony gildiowej na temat disci. Jest na bieżąco aktualizowany. Nie piszę że disc jest najlepszy w leczeniu tanka ale twierdzenie że nie nadaje się do tego to......

Ja myślę, że generalnie to wiesz, że dzwoni, ale chyba nie za bardzo, w którym kościele ;)

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
nasir
Wiadomość [#111]: 14.07.2010 o 08:53

Konto skasowane

Lilly napisał

Ja myślę, że generalnie to wiesz, że dzwoni, ale chyba nie za bardzo, w którym kościele ;)

Ja myślę że najtrudniej polemizować z inwektywami smiley.gif

Czy blizzard też według Ciebie nie wie co pisze ?

http://forums.worldofw(...)pageNo=1

Przeczytałem cały wątek choć już nie gram w WoWa i mimo za i przeciw dla mechaniki leczenia disci nadal podtrzymuję swoje zdanie.

dla mnie EOT

Pozdrawiam smiley.gif

ihatebiohazard
Wiadomość [#112]: 14.07.2010 o 11:22

nasir napisał
ihatebiohazard napisał

Ma najniższy bo masa jego talentów zmniejsza zadawane obrażenia, nawet w 90 % (pain suppression) HPS ma się nijak do discipline. W ogóle nie wiesz o czym piszesz. Pogadaj z Waldkiem z Accidentally albo poczytaj poradnik z ich strony gildiowej na temat disci. Jest na bieżąco aktualizowany. Nie piszę że disc jest najlepszy w leczeniu tanka ale twierdzenie że nie nadaje się do tego to.......

Źle sie wyrazilem. disc moze leczyc tanka jak kazdy healer, ale jest w tym mocno przecietny. Byc moze jest nawet najslabszym specem leczacym tanka. W sumie disc ma dwa spelle (poza FH ktory ma rowniez holy wiec go nie licze) czyli penance i pain suppression (no i oczywiscie shieldy ktore jednak w leczeniu tanka niezbyt pomagaja). Tych dwoch spelli mozna uzyc leczac rajd by pomoc w doleczaniu tanka. Ponadto jeden ma 8 sekund cooldownu, a drugi 1.5 minuty. Leczenie tanka disc priestem ogranicza sie do ciągłego spamu flash heala, a to marnowanie potencjału jaki ma ten spec. Czyli da sie, ale czy warto?

[Edycja ihatebiohazard - 14.07.2010 o 11:23]

PM Email
Prowler
Wiadomość [#113]: 14.07.2010 o 12:09

Flamers gonna Flame

komary, ew. moskity.

تلاش کے استعمال سے پہلے آپ کسی چیز کے بارے پوچھنا! `;..;´
PM Email
Holman
Wiadomość [#114]: 15.07.2010 o 16:43

Witam

Rzadko się wypowiadam na Forum. Gram pala tankiem i jestem MT w gildii tzw. Night raiding i bardzo sobie to chwale gdyż nie mam czasu na grę za dnia. Nie jest to bron boże polska gildia tylko w większości złożona z Belgów choć są i Amerykanie i troszkę Polaków.
Raidy zaczynamy o 23 lub pozniej.
Ludzie z reguły powyżej 25 roku życia z dziećmi i rodzinamismiley.gif

Zabawa jest fajna choć na LK 25 wipujemy jak diabli hehesmiley.gif Ale jest za to czas i dla rodziny i dla dzieci na pracę. Jak widać da się pogodzić i prace i rodzinkę i wyjścia do kina czy na imprezy i progress na raidachsmiley.gif

Pozdrawiam

Holman

PM Email
pussymonsta
Wiadomość [#115]: 16.07.2010 o 00:02

no tak Holman, w Stanach załóżmy w LA (jak zaczynacie raid o naszej 23)jest godzina 14 ^^

PM Email
Holman
Wiadomość [#116]: 16.07.2010 o 02:11

smiley.gif

No tak tyle ze mieszkam w Polscesmiley.gif

ale za to ladnie czas obliczyles...smiley.gif

Holman

PM Email
maestrino
Wiadomość [#117]: 16.07.2010 o 02:17

Na moim serwie jest hiszpańska gildia, która zaczyna raidować mniejwięcej o 5 rano, a kończą po 8 ; D aktualnie kończą icc25 HM, więc progress bardzo wysoki. Kto rano wstaje temu Blizzard daje ; D

LoL referral link
PM Email
oger123
Wiadomość [#118]: 16.07.2010 o 09:25

Cheeroke

Z tym ,,BARDZO wysoki" mogłbym sie nie zgodzić:P Jeśli na 25% buffie nie zabili jeszcze LK to chyba jest to gildia ze tak powiem.. średnia.

Blog: http://www.runicblast.blogspot.com/
PM Email
maestrino
Wiadomość [#119]: 16.07.2010 o 11:13

Nie jestem w tej gildii, więc nie wiem czy zabili czy nie. Mam jedynie informacje sprzed ~miesiąca, kiedy podchodzili do Price'ów. To chyba logiczne, że kiedy oni są on-line, to najprawdopodobniej śpię?

[Edycja maestrino - 16.07.2010 o 11:16]

LoL referral link
PM Email
oger123
Wiadomość [#120]: 16.07.2010 o 12:17

Cheeroke

Jesli miesiac temu podchodizli do price'ów to raczej nie sadze zeby zabili LK na hardzie xD.Btw jest cos takiego jak wowprogress.com xD

[Edycja oger123 - 16.07.2010 o 12:18]

Blog: http://www.runicblast.blogspot.com/
PM Email
REKLAMA
Strona 6 z 8.
Pierwsza     <<   <   ... | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Temat został zamknięty.

Skocz do :