Dziś jest: Poniedziałek, 23 października 2017, godzina 11:46
zaloguj się :

Temat został zamknięty.

Temat: Co gryzie polskie gildie?

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |   >   >>     Ostatnia
Dariush
Wiadomość [#61]: 05.06.2010 o 10:23

Konto skasowane

pomijając ten bezsensowny offtop o tym co jest fajniejsze i nawiązując do tematu dlaczego polskie gildie nie są na top...

1. pieniądze - topowe gildie z wowa zazwyczaj pochodzą z krajów lepiej rozwiniętych niż polska, dzięki czemu gracze z tych gildii mogą utrzymywać się na dobrym poziomie ze sponsoringu za gre lub powiedzmy za zarobione pieniądze przez miesiąc pracy mogą żyć na dobrym poziomie przez kolejne 3 miesiące, nie są to poglądy wyssane z palca ponieważ mam sporo znajomych szwedów, norwegów czy finów z którymi grałem w różne gry, nieraz tematy rozmów schodziły na inny plan niż gra więc opowiadali jak wygląda u nich hardcorowe granie

2. skill, zgranie, pasja - niewiem czy ta sterta ignorantów która wypowiada się o paragonie przeczytała cokolwiek prawdziwego o nich poza tym że pierwsi zabili LK25hc, paragon jako gildia powstawał bardzo długo z ludzi którzy mają czas na gre, tyle ile potrzeba żeby byc na topie (w ich przypadku podczas progresu gra 7dni w tyg, od 10 rano do 3 w nocy), wow jest ich pasją i dyskusja co jest lepsze dla kogo nie ma żadnego sensu bo jest to sprawa indywidualna, SKILL - poczytajcie co inne gildie piszą o paragonie: "przykład: jesteśmy pełni podziwu... skill każdego gracza na najwyższym poziomie..." lub po zabiciu LK wypowiedz lidera paragonu: "jestem pełen uznania dla blizza za walke z LK, wymaga ona 20min pełnej koncentracji każdego gracza i bład któregokolwiek z graczy(pojedynczy) powoduje wipe całego rajdu" i odpowiedzcie sobie jaki procent graczy w wowa gra na takim poziomie i ilu z nich gra w polsce

3. internet ? mówienie o tym że to wina internetu to totalna bzdura, niewiem ile w tym prawdy ale w filmie z first killa na LK paragonu pojawia sie info że podczas walki ich MT dostaje dc, wraca i kończą walkę sukcesem, pokazuje to że finowie tez mają kłopoty z internetem, jeżeli to za mało zapraszam na adeptguild.com, stronę australiskiej gildii która również położyła lk25hc dość szybko pomimo to że ponad 50% prób kończyło się wipem z powodu dc (na ich stronie jest ładny wykres)

Podsumowując - brak czasu którego powodem jest brak pieniędzy spowodowany kiepskimi zarobkami/brakiem sponsoringu no i mamy za mało graczy którzy zbudują silne polskie gildie które dojdą na szczyt... przynajmniej narazie.

Lider nigdy się nie poddaje.
www.OldDogz.pl Draenor-EU PVE
Kandalanu
Wiadomość [#62]: 05.06.2010 o 11:05

Demo Lock

nie zgodzę się z Tobą w paru kwestiach. Zarówno na świecie jak i w Polsce znalazłoby się troszkę graczy o bardzo dużym "skillu". Często są oni jednak porozrzucani po wielu gildiach - a wiadomo powszechnie, że gildia jest rak dobra jak jej najsłabsze ogniwo. Tak więc nie jest wielkim problemem znaleźć sporą ilość graczy na najwyższym poziomie (myślisz, że gracze paragony czy ensidii nie popełniają błędów ? :>) - problemem już jest znalezienie gildii bez słabego ogniwa.

PM Email
Glorn
Wiadomość [#63]: 05.06.2010 o 11:40

Dariush napisał
2. skill, zgranie, pasja - niewiem czy ta sterta ignorantów która wypowiada się o paragonie przeczytała cokolwiek prawdziwego o nich poza tym że pierwsi zabili LK25hc, paragon jako gildia powstawał bardzo długo z ludzi którzy mają czas na gre, tyle ile potrzeba żeby byc na topie (w ich przypadku podczas progresu gra 7dni w tyg, od 10 rano do 3 w nocy), wow jest ich pasją i dyskusja co jest lepsze dla kogo nie ma żadnego sensu bo jest to sprawa indywidualna, SKILL - poczytajcie co inne gildie piszą o paragonie: "przykład: jesteśmy pełni podziwu... skill każdego gracza na najwyższym poziomie..." lub po zabiciu LK wypowiedz lidera paragonu: "jestem pełen uznania dla blizza za walke z LK, wymaga ona 20min pełnej koncentracji każdego gracza i bład któregokolwiek z graczy(pojedynczy) powoduje wipe całego rajdu" i odpowiedzcie sobie jaki procent graczy w wowa gra na takim poziomie i ilu z nich gra w polsce

No ileż można człowieku,Paragon zrobił 11/12 hc w pierwszym resecie w ciągu 2-3 dni,także gdzie do cholery masz siedzenie 7 dni w tygodniu?Paradoksalnie sam wyszedłeś na ignoranta smiley.gif

lock
admin to lama

Trust is a weakness...
PM Email
Lilly
Wiadomość [#64]: 05.06.2010 o 11:54

Konto skasowane

Astridgas napisał
Nie ma definicji nolife'a, bo nazwanie kogoś nolifem to ocena subiektywna. Bo dlaczego nie miałbym tak pożeraczy książek czy innych sportowców, w końcu lwią część swojego życia na to poświęcają.

Muszę ci podziękować, za napisane tego, co sama chciałam - bardzo ładnie powiedziane ;)

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
oger123
Wiadomość [#65]: 05.06.2010 o 12:00

Cheeroke

Niestety tutaj wypowiadaja sie osoby ktore nie raiduja i nie maja pojecia ile czasu tzreba poswiecic na progress w WOTLKu.Top guildie graly bardzo duzo w pierwszych 2-3 dniach po wyjsciu patcha 3.3 z racji tego ze progressowaly wszystko do LK(bossy na z probami najpeirw na altach wiec troche to zajelo).Pozniej zostal im tylko LK ktorego nie dalo sie probowac na altach bo alty byly za slabo ubrane.W nastepnym resecie robili cala instancje w 2-3h pozniej progressowali LK ktory na poczatku mial 20 prob.Takie 20 prob na poczatku to moze 2-4 h zalezy jak im szlo, a zapewne nawet im na poczatku nie szlo dobrze z racji tego ze bez buffa do dmg nie dalo sie zdpsowac valkiri bez wziecia przynajmniej 1 locka przez Valkirie(pewnie 90% nie wie o co chodzi bo nigdy nie widzieli LK na hardzie albo nawet nie grali w wowa)...Wychodzi jakies 7 h tygodniowo + 10 hard mode LK pewnie tez z kilka h.No faktycznie 13-14 h tygodniowo na progress,powazna sprawa dla guildi ktora dostaje za to pieniedze.Lk na 10 i 25 zrobili na 5% buffa czyli w sumie wtedy chyba bylo ograniczenie do 30-35 prob juz sam nie pamietam .... W choooj nolify macie racje ej w ogole niech ich zamkna w klatce i pokazuja w jakims instytucie uzaleznien.Wychodzi ze przecietny gracz paragonu gra tygodniowo tyle co przecietny gracz Tibii przez 2 dni... moze czas zmienic forum?
Takze drodzy ,,eksperci" zanim kolejnym razem bedziecie cos krytykowac poczytajcie sobie o tym, a potem (wulg.)cie glupoty.

[Edycja oger123 - 05.06.2010 o 12:38]

Blog: http://www.runicblast.blogspot.com/
PM Email
Lilly
Wiadomość [#66]: 05.06.2010 o 12:05

Konto skasowane

Dariush napisał
3. internet ? mówienie o tym że to wina internetu to totalna bzdura, niewiem ile w tym prawdy ale w filmie z first killa na LK paragonu pojawia sie info że podczas walki ich MT dostaje dc, wraca i kończą walkę sukcesem, pokazuje to że finowie tez mają kłopoty z internetem, jeżeli to za mało zapraszam na adeptguild.com, stronę australiskiej gildii która również położyła lk25hc dość szybko pomimo to że ponad 50% prób kończyło się wipem z powodu dc (na ich stronie jest ładny wykres)

Porównując jedno dc podczas rajdu z sytuacjami gdzie pół gildii nie ma netu lub lagi lub gdy podczas jednego pulla dc dostaje kilka osób jest rzeczywiście bardzo adekwatne.

Zresztą jakbyś czytał dokładniej wypowiedzi na temat internetu zauważyłbyś, że nie jest to podawane jako główny powód, ale jeden z kilku.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

Garn
Wiadomość [#67]: 05.06.2010 o 12:58

Mirror Image

Kandalanu napisał
Garn napisał
Jakim kurna prawem uważacie się za lepszych od takich gangsterów którzy se jeżdżą na imprezy bo to lubią itd.?

proponuje temat przeczytać raz jeszcze bo nie wszystko zrozumiałeś.

Ci - jak to nazwałeś "gangsterzy" którzy jeżdżą na imprezy uważali się w swoich tekstach za lepszych od takich co to lubią ze znajomymi sobie pograć więc Ci pisali, że to g*** prawda, a nie na odwrót.

Pojawiłeś się znikąd kilka dni temu, walnąłeś sobie avek z jakimś tekstem i myślisz sobie że jesteś nie wiadomo kim.... ciekawe czy gdybyś za takie wstawki typu "debilu" dostał tak centralnie w ryj to byś też był taki chojrak...

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
PM Email
Kandalanu
Wiadomość [#68]: 05.06.2010 o 13:08

Demo Lock

kolejny "ziom" dziecko neo sad.gif

jak rozumiem długość przebywania na danym forum oznacza jak bardzo dana osoba:

a) zna sie na wowie
b) zna sie na rajdowaniu
c) dobrze gra
b) jest inteligentna

[Edycja Kandalanu - 05.06.2010 o 13:10]

PM Email
Lilly
Wiadomość [#69]: 05.06.2010 o 13:13

Konto skasowane

Garn napisał
Kandalanu napisał
Garn napisał
Jakim kurna prawem uważacie się za lepszych od takich gangsterów którzy se jeżdżą na imprezy bo to lubią itd.?

proponuje temat przeczytać raz jeszcze bo nie wszystko zrozumiałeś.

Ci - jak to nazwałeś "gangsterzy" którzy jeżdżą na imprezy uważali się w swoich tekstach za lepszych od takich co to lubią ze znajomymi sobie pograć więc Ci pisali, że to g*** prawda, a nie na odwrót.

Pojawiłeś się znikąd kilka dni temu, walnąłeś sobie avek z jakimś tekstem i myślisz sobie że jesteś nie wiadomo kim.... ciekawe czy gdybyś za takie wstawki typu "debilu" dostał tak centralnie w ryj to byś też był taki chojrak...

Kolego, czy ty masz jakieś problemy ze sobą? Nie przeczytałeś żadnego posta z uwagą, napisałeś parę bzdur mieszając wszystko, co zostało w tym temacie napisane, a jak ktoś ci na to zwrócił uwagę to wyskakujesz ze stażem na forum.

Proponuje otworzyć okno i wziąć kilka głębokich oddechów.

Garn
Wiadomość [#70]: 05.06.2010 o 13:42

Mirror Image

Dobra już siedzę cicho bo wy macie rację zawsze nie? Ale Kandalanu, kiedyś zrozumiesz o co mi chodzi... tak gdzieś strzelam że za 2 lata może.

PS. Jednak wywal tego avka bo nie masz prawa mówić do kogoś DEBILU z taką agresją...

Recent Activity >
   ͏͏͏
PM Email
Astridgas
Wiadomość [#71]: 05.06.2010 o 13:49

aka aLo

Kandalanu napisał
kolejny "ziom" dziecko neo sad.gif

jak rozumiem długość przebywania na danym forum oznacza jak bardzo dana osoba:

a) zna sie na wowie
b) zna sie na rajdowaniu
c) dobrze gra
b) jest inteligentna

[Edycja Kandalanu - 05.06.2010 o 13:10]

4 podpunkt sprawił, że się nawet uśmiechnąłem, ale nieważne nie o to mi chodziło i nie będę się czepiał ;) . Chciałem się odnieść bardziej ogólnie do Twojej wypowiedzi. Otóż to, że konto na tym forum mam od mniej lub bardziej dłuższego czasu czyni mnie gorszym lub mniej ogarniętym? Wcześniej mogłem zwyczajnie nie trafić na to forum a grać od początku powstania azeroth, co mam nadzieję nie odbiera mi prawa głosu w różnego rodzaju dyskusjach itp? Czy mam uczyć się od was mędrców znających prawdę objawioną i czekać z nadzieją na przyjęcie do waszego grona? Bo forum chyba działa na trochę innych zasadach (przynajmniej tak mi się do tej pory zdawało) :P

[Edycja Astridgas - 05.06.2010 o 13:50]

Astridgas-Marksmanship Troll huntard 80lvl
PM Email
Kandalanu
Wiadomość [#72]: 05.06.2010 o 14:09

Demo Lock

edytka - wyjasnione

[Edycja Kandalanu - 05.06.2010 o 14:21]

PM Email
Astridgas
Wiadomość [#73]: 05.06.2010 o 14:14

aka aLo

Sorry, zle wyraziłem swoje myśli. Chodziło mi o poparcie Twojej wypowiedzi

Astridgas-Marksmanship Troll huntard 80lvl
PM Email
Riptale
Wiadomość [#74]: 05.06.2010 o 14:24

Garn napisał

wiec twoim zdaniem to ze na forum jest 9 dni tylko, calkowicie uniemozliwia mu posiadanie wlasnej opini? albo poprosu nie powinien sie udzielac, czy jak? Bo mozemy np. umowic sie tak ze zabronimy Kandalanu pisac na tym forum dopuki nie wskoczy mu np. 100 dni obecnosci na forum wtedy dopiero bedzie mogl sie wypowiedzec.... zal naprawde, pomysl troche zanim cokolwiek napiszesz plz.... a co do jego avka... to niech ma jaki chce, ja sam moze zabardzo z przeslaniem tego avka sie nie zgadzam, no ale coz awatar reprezentuje osobe a nie upodobania jakiegos randoma ktory z nikad tez sie w sumie pojawil na tym forum...

.:: Mój Lock ::
PM Email
Garn
Wiadomość [#75]: 05.06.2010 o 14:50

Mirror Image

Napisałem tak?? Po prostu wziął się znikąd i pisze za 4, lol, ale wy drażliwi jesteście, akurat to że jest krótko na forum jest NAJMNIEJSZYM problemem, ja też jestem krótko i rzadko na forum... lol.

Koooniec tematu, a tak na przyszłość nie traktujcie innych ludzi jako "próbujących być fajni" albo "debili", na pewno ułatwi wam to życie i sprawi że nie będziecie musieli traktować raidowania albo gadania na forach jako lepsze niż spotykanie się z kumplami smiley.gif (wiem to też było chamskie, sooorry ale w końcu to tylko głupie forum, trochę dystansu do siebie i i innych smiley.gif )

PS. Przeczytałem cały ten temat dokładnie i ten wyjazd z chlaniem zacząłeś TY. Milfek o niczym takim nie wspominał. Boisz się alkoholu? Jakaś... trauma szkolna?

[Edycja Garn - 05.06.2010 o 14:58]

Recent Activity >
   ͏͏͏
PM Email
niepoprawny
Wiadomość [#76]: 05.06.2010 o 15:32

Co gryzie polskie gildie? Nic. Nie uogólniając - Polacy się gryzą między sobą. Wychodzą nasze brzydkie przywary: lenistwo, cwaniactwo, "słomiany zapał", brak szacunku dla innych, egoizm, brak ambicji. Coś mam jeszcze dodać? Żeby nie było - gram od 3 lat w tej samej gildii. I jestem uważnym obserwatorem.

Pomijam fakt, że WoW jako rozrywka płatna, często zmusza polskich graczy do przerw: "kończy/skończył mi się prepaid - nie wiem, czy będę miał na nowy..." - od ilu ludzi z mojej gildii to słyszałem. Ale nie wnikałem, czy to prawda - choć często zbiegało to się z końcówką jakiegoś kontentu lub osiągnięciem jakiegoś poziomu gearu, który był niezły na start np. kolejnego patcha zapowiadanego za kilka tygodni/miesięcy. Nienawidzę graczy "sezonowych" - wracają, pograją, "łykną" gear i idą w pi..u na jakiś czas, zostawiając często gildię w czarnej du..., gdy jest okazja zahaczyć o ambitniejsze encountery.

Kwestie techniczne też mają znaczenie:
- odnoszę czasem wrażenie, że ludzie mają sprzęt komputerowy, ale nie potrafią go sobie ogarnąć, żeby grało im się dobrze;
- łącza polskich dostawców internetu może oferują coraz większą przepustowość danych, ale nie do końca są idealne, jeśli chodzi o opóźnienia (oglądając filmiki Muqqa z Ensidii nie zazdroszczę mu jego progresu, ale tego latency w granicach 10-20ms).

O skillu nie będę rozmawiał. Bo jeśli na raidach 25man jest kilka osób "bez rąk" albo grających z wyłączonym monitorem - to na wielki progres nie ma co liczyć.

Nie wiem na jakich zasadach funkcjonują gildie ścigające się o first kille (a może nie chcę wiedzieć?), gram w gildii próbującej ambitnie raidować. I wiem, że nie mam się co pchać do gildii pokroju polskiego Accidentally, bo: mam swoje latka, pracuję na 3 zmiany, mam żonę i dziecko, ale jestem dumny z tego, że potrafię sobie jakoś wygospodarować czas na granie/raidowanie, by być na bieżąco z tym, co Blizzard ma do zaoferowania. I cieszę się, że znajduję garstkę znajomych, z którymi to mi się udaje.

Dla graczy topowych gildii - WoW to chyba sposób na życie. Chyba...

Tooly
PM Email
Lilly
Wiadomość [#77]: 05.06.2010 o 16:43

Konto skasowane

Garn napisał
Napisałem tak?? Po prostu wziął się znikąd i pisze za 4, lol, ale wy drażliwi jesteście, akurat to że jest krótko na forum jest NAJMNIEJSZYM problemem, ja też jestem krótko i rzadko na forum... lol.

Koooniec tematu, a tak na przyszłość nie traktujcie innych ludzi jako "próbujących być fajni" albo "debili", na pewno ułatwi wam to życie i sprawi że nie będziecie musieli traktować raidowania albo gadania na forach jako lepsze niż spotykanie się z kumplami smiley.gif (wiem to też było chamskie, sooorry ale w końcu to tylko głupie forum, trochę dystansu do siebie i i innych smiley.gif )

PS. Przeczytałem cały ten temat dokładnie i ten wyjazd z chlaniem zacząłeś TY. Milfek o niczym takim nie wspominał. Boisz się alkoholu? Jakaś... trauma szkolna?

[Edycja Garn - 05.06.2010 o 14:58]

Pomijając fakt, że jak czytam twoje posty to zastawiam się, na jakich używkach jedziesz, bo twoje wypowiedzi ledwo się kupy trzymają, to jesteś hipokrytą. Jakbyś się zastosował do tego, co rzekomo w tym poście proponujesz, to nie byłoby całej tej idiotycznej dyskusji.

Nie dorabianie sobie historii do czegoś, czego nie rozumiesz bardzo ułatwia życie...

A co do avka Kandalanu ... nie wiem, czemu tak czujesz się dotknięty tym, co tam jest napisane. No chyba, że należysz do ludzi, do których ten avek jest skierowany ... jeśli tak to mnie jest przykro, ale ignorantów po prostu nie trawię.

[Edycja Lilly - 05.06.2010 o 16:45]

Nazario
Wiadomość [#78]: 05.06.2010 o 16:50

W choooj nolify macie racje ej w ogole niech ich zamkna w klatce i pokazuja w jakims instytucie uzaleznien.Wychodzi ze przecietny gracz paragonu gra tygodniowo tyle co przecietny gracz Tibii przez 2 dni... moze czas zmienic forum? Takze drodzy ,,eksperci" zanim kolejnym razem bedziecie cos krytykowac poczytajcie sobie o tym, a potem (wulg.)cie glupoty.

akurat nie masz pojecia ile gra przecietny gracz Paragonu , bo wziales pod uwage glownie granie mainami i to pve , wziales pod uwage tylko rajdy na ICc ( mimo ze sporo gildii farmilo toc insanity dla backu co reset czy Yogga 0 dla mounta)

skad mozesz wiedziec ile oni graja na altach ile graja pvp ile sobie poprostu siedza w wowie bez celu

ja nie nazywam ich nolifami bo za malo o nich wiem a bez takowej wiedzy ciezko kogos ocenic

kolejna sprawa dla mnie nolifem jest osoba , ktora poswieca sie glownie grze i gra jest jej glownym celem zyciowym , po czesci mozna nazwac to uzaleznieniem

i nie wazne czy sprawia mu to szczescie ( szczescie to zludna rzecz :P jak sie ktos na(wulg.)i to tez moze czuc szczescie) nie wazne czy ma rodzine , prace etc wazne to ze gra jest u niego na najwazniejsza

pracoholik to rowniez taki nolife ( tylko uzywa sie poprostu innej nazwy) tylko z racji wiekszej produktywnosci , z racji tego ze sporo zarabia ( a i czesto ma wymowke ze musi pracowac aby zapewnic odpowiednit byt sobie czy rodzinie) ludzie pracoholizmi bagatelizuja a czasem nawet gloryfikuja

ktos juz tutaj pisal wczesniej wlasnie o systemie na zachodzie, o tym ze pracuja 1 msc a pozniej 2-3 msc nie musza pracowac i to doskonale pokazuje ze sam fakt pracowania nie ma nic wspolnego z byciem( niebyciem ) nolife bo jesli pracujesz tylko aby zaspokoic najwazniejsze potrzeby plus Wow to jestes nolifem

no ale ja nie mam osobiscie nic do nolife poniewaz jest to poprostu inna nazwa na dosc czeste zachowania ludzi ( czy to jak juz pisalem pracoholizm jest podobny jak i masa innych "hobby" gdzie ludzie poswiecaja sie glownie jednej rzeczy) w dodatku kazdy sam powinien wybrac co mu daje szczescie a jesli wlasnie nolifowanie w gre mu to daje to nic zlego

i mimo ze slowo nolife ma wiekszosc negatywny wydzwiek, ludzie odbieraja to jako wyzwisko , ponizenie to dla mnie jest to poprostu nazwa na dany typ czlowieka , ktory wcale nie jest gorszy od wielu innych

PM Email
oger123
Wiadomość [#79]: 05.06.2010 o 17:00

Cheeroke

Mi chodzi o to ze 90% ludzi mysli ze jesli ktos ma world 1st LK to musi byc Nolifem... a jest to zupelna brednia....typy z mojej starej guildi ktora miala tragiczny progress(naxxa 25 zrobilismy chyba po 2 miesiacach od czasu wyjscia wotlka) tez siedzieli w Wowie po 15 h dzienni... wiec odrazu powinni byc top 10 tak?

Blog: http://www.runicblast.blogspot.com/
PM Email
Nazario
Wiadomość [#80]: 05.06.2010 o 17:22

no to akurat prawda ze wiele osob siedzi w Wowie duzo ( nie wiem czy wiecej niz Paragon , Ensidia etc bo nie wiem ile oni siedza ) ale brakuje im skilla , organizacji , odpowiedniej motywacji ( czesto ludzie nawet jak juz rajduja to po sporej ilosci wipow ida od(wulg.)ic swoje bez wiekszego zaangazowania bo sa poprostu znudzenia i nie maja motywacji) wynikiem czego maja duzo slabszy progres poswiecaja podobny czas

zreszta dla mnie nie sam czas jest tutaj najwazniejszym czynnikiem , mozna siedziec w Wowie wiecej od innych ale tez znajdowac czas na rozne inne wazne rzeczy , duzo zalezy tutaj od organizacji swojego wolnego czasu

PM Email
REKLAMA
Strona 4 z 8.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Temat został zamknięty.

Skocz do :