Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020, godzina 14:00
zaloguj się :

Temat został zamknięty.

Temat: Wybor.

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Wlodziu
Wiadomość [#1]: 19.05.2010 o 18:13

Konto skasowane

Witam.
Chcialbym sobie pograc troche healerem tylko nie wiem dokladnie ktory jest lepszy.Chodzi mi o to ktory ma najlepsza przezywalnosc ktory ma caly czas mane tak aby sie za szybko nie konczyla i w miare dobre skille do leczenia do PvP . Mysle nad paladynem , druidem i priestem . Szaman mi sie za bardzo nie podoba chyba ze sie myle i szaman tez jest bardzo dobrym healerrem .
Prosze o odpowiedz .
Pozdrawiam

tetro
Wiadomość [#2]: 19.05.2010 o 18:31

Konto skasowane

ja proponuje druida , pala, priesta ew shamana.

Wlodziu
Wiadomość [#3]: 19.05.2010 o 18:33

Konto skasowane

yhymm . a cos wiecej ?

Silmarillion
Wiadomość [#4]: 19.05.2010 o 21:48

Konto skasowane

Nie ma więcej klas leczących. Chyba, że będziesz latał z bandażami.

Specter12
Wiadomość [#5]: 19.05.2010 o 22:22

Konto skasowane

moj przyjaciel gral paladynem przez 2 lata i mimo ciaglego zapewniania mnie, ze paladyn to super klasa i ze wymaga skilla do gry, ktora wcale nie opiera sie na 3 klawiszach - po skonczeniu pykania wyznal mi, ze jego zdaniem paladyn to najnudniejsza klasa, jaka mozna sobie wyobrazic. Z tego co mowil wynikalo, ze zarowno w raidach jak i w pvp oczekiwano od niego zawsze tego samego, malo angazujacego i nudnego jak jasna cholera dzialania.

Ale wiadomo jak to z gustami - moze tobie sie spodoba.

Wlodziu
Wiadomość [#6]: 20.05.2010 o 16:27

Konto skasowane

A jezeli chodzi o Druida i Priesta . Ktorya klasa jest ciekawsza ma wieksze mozliwosci w leczeniu na raidach ktora fajnie sie gra pvp ,.

mindseeker
Wiadomość [#7]: 21.05.2010 o 01:01

Konto skasowane

priestem.
Resto Druid jest nudny i w pve i w pvp. Nie jest to moja opinia, ale kolegi ktory rerolla robil z resto na priesta

Lilly
Wiadomość [#8]: 21.05.2010 o 10:29

Konto skasowane

Każdy spec leczący jest dobry i potrzebny w PvE. Większość speców lęczących sprawdza się w PvP, chociaż tutaj zapewne różnice mogą być większe, ale to niech już spece od PvP się na ten temat produkują.

Każdy spec leczący może być ciekawa ... ale to już zależy od osobistych preferencji.

Każdy klasa leczący ma swoje wady, ale ma też zalety, którymi te wady w jakiś sposób rekompensuje.

Pytając ludzi na forum, który spec leczący wybrać, nie dowiesz się, którym tobie się będzie grało najfajniej, ale poszczególnym ludziom ... i każdy będzie miał inne zdanie na ten temat.

Ja osobiście w WotLK miałam styczność z leczeniem resto druidem, disc priestem i holy paladynem. W ogólnym rozrachunku paladynem z punktu widzenia 5 manów leczy mi się najgorzej w sytuacjach kryzysowych z racji małej mobilności, ale warto wziąć pod uwagę, że mam najmniejsze doświadczenie w grze paladynem, więc całkiem prawdopodobnie to ma największy wpływ na mój obecny odbiór tego healera.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
kondzik
Wiadomość [#9]: 21.05.2010 o 12:03

Konto skasowane

Witam
Dużo też zależy czy chcesz grać pvp czy pve :} Ja polecam Ci resto druida, osobiście nie gram za dużo pve ale w pvp jest bardzo przyjemny.

Jest to klasa bardzo wszechstronna wiec jakby ci się znudziło leczenie drutem to zawsze możesz się przerobić na coś innego;]

Bardzo przyjemne leczenie na battlegraundach, głownie biegasz i rozdajesz wszystkim HoTy (osobiście bardzo polecam Healbota, bardzo przydatny addon).

Co do aren to rdrutem gra się bardzo przyjemnie. Rdrut jak każda klasa potrzebuje ogaru ale nie jest to klasa jakaś bardzo trudna do ogarnięcia, choć na ten temat wole się nie wypowiadać bo dla jednego jedną klasą będzie się grało łatwiej a inną nie. Rdruid jest to heal, który posiada skille do walki pvp, np rootsy czy cyclon do przytrzymania przeciwnika, w miarę swoich umiejętności także dobre stosowanie basha i maima (po wyjściu z prowla bardzo dobrze nadaje się pounce), jest to heal, który dzięki zmianą form może wytrzymać więcej obrażeń (bear form) czy skutecznie uciec przeciwnikowi (nature grasp + travel form), w pvp również bardzo przydatnym slilem jest barskin no ale o tym to już autor sobie może poczytać gdzie indziej. Kolejnym plusem resto druida jest ściąganie klątw oraz poisonów co jest bardzo pomocne.

Na koniec chciałem tylko dodać, że są to moje własne spostrzeżenie i proszę nie krytykować. W temacie nie porównuje druida resto do innych klaś leczących, ponieważ za długo takimi nie grałem.

Pozdrawiam

Wlodziu
Wiadomość [#10]: 13.07.2010 o 16:57

Konto skasowane

A jezeli chodzi o PvE . Ktora klasa jest bardziej przydatna na raidy itp . Priest tez mi sie podoba , ma 2 buildy pod heala i mana mu sie szybko nie konczy . Moglby ktos wypisac jakies plusy Priesta i Druida albo jakos te dwie klasy porownac ?

ihatebiohazard
Wiadomość [#11]: 13.07.2010 o 18:26

Konto skasowane

Priest disc to kalsa bardzo niedoceniana wśród graczy z niskimi umiejetnosciami, wiec bardzo ciezko nim zaczac (wiadomo ze jak sie nie ma znajomosci to trzeba odbebnic swoje w gildiach słabych lub przecietnych). Ale gdy troche ogarniesz gear i zrozumiesz na czym polega disci bedziesz poteżnym healerem topujacym recounta w EHPS z uwzglednieniem absorpcji. Dodam po sobiwe, że jest naprawde mało discow i nie narzekam na brak ofert z gildii z dobrym progresem, mimo moich doswiadczen jedynie na normalu. Co do druida to bardzo dobry healer tanka i calego rajdu (z pewnoscia lepszy niz disci), ale nasjgorzej idzie mu przy burscie. Ogolnie lubie grac z parze z ogarnietym resto druidem, poniewaz we dwoch jestesmy w stanie leczyc praktycznie wszystko. Ale drzew z kolei jest znacznie wiecej niz discow. Co do holy priesta to jest ich sporo i jest to healer bardzo uniwersalny, pasuje do kazdego setupu i moze robic wszystko. leczyc rajd i tanka, czesto naraz. Najprzyjemniejsze w discu (albo i nie, zalezy jak na to patrzeć) jest to, że disc i holy zbieraja zupelnie inny gear. Nie przeszkadza to az tak bardzo holy, poniewaz ten moze grac w discu w gearze holy, ale nigdy nie osiagnie takich wynikow jak pure disci. Na odwrot niestety jest juz gorzej, holy bez haste'a jest skazany na circle i renew. Da sie tak grac, ale po co skoro mozna disciem.

Igor
Wiadomość [#12]: 13.07.2010 o 19:08

Konto skasowane

jesli w sensie pvp rozumiesz bg to bierz drzewko. mana sie nie konczy, zabic sie tego nie da, mobilne jak cholera, hilujesz wszystko w biegu, w dodatku ganiasz jak potluczony z wszelkimi flagami z racji formy podroznej, masz lepsze cc niz priest w sumie i przede wszystkim nawet nubek kompletny jest w stanie leczyc niezle na bg drzewem, priestem nieco trzeba ogarniac smiley.gif

jesli areny to nie wiem co lepsze, pewnie zalezy od setupu w jakim bedziesz gral smiley.gif

cobytuwpisac
Wiadomość [#13]: 13.07.2010 o 20:06

Konto skasowane

Im więcej będzie tu odpowiedzi, tym większy będziesz miał dylemat smiley.gif
Leczenie jest fajne i priestem i druidem, plus druida to taki, że to postać uniwersalna w razie gdyby znudziło Ci się leczenie, priesta zmienisz jedynie w dps.
Dociągnąć do 80lvl łatwiej i ciekawiej będzie druidem, masz wszystkie klasy w jednej klasie. Na bg zabicie priesta nie jest wcale łatwiejsze niż druida, a i sam druid teoretycznie nie jest aż tak trudny do zabicia jak to Igor przedstawia, wystarczy jakiś shaman w okolicy a hoty znikają równie szybko jak je wrzuca. W praktyce jednak shamana w okolicy nie ma, albo nie wie co to "purge" i taki disc priest do spółki z resto druidem wnerwiają połowę drużyny przeciwnika smiley.gif
Masz trudny wybór, najlepiej zrób postacie w obu klasach.

Igor
Wiadomość [#14]: 14.07.2010 o 09:38

Konto skasowane

cobytuwpisac napisał
Im więcej będzie tu odpowiedzi, tym większy będziesz miał dylemat smiley.gif
Leczenie jest fajne i priestem i druidem, plus druida to taki, że to postać uniwersalna w razie gdyby znudziło Ci się leczenie, priesta zmienisz jedynie w dps.
Dociągnąć do 80lvl łatwiej i ciekawiej będzie druidem, masz wszystkie klasy w jednej klasie. Na bg zabicie priesta nie jest wcale łatwiejsze niż druida, a i sam druid teoretycznie nie jest aż tak trudny do zabicia jak to Igor przedstawia, wystarczy jakiś shaman w okolicy a hoty znikają równie szybko jak je wrzuca. W praktyce jednak shamana w okolicy nie ma, albo nie wie co to "purge" i taki disc priest do spółki z resto druidem wnerwiają połowę drużyny przeciwnika smiley.gif
Masz trudny wybór, najlepiej zrób postacie w obu klasach.

zabic to sie da wszystko smiley.gif zwlaszcza jak jest shaman w okolicy :P
priesta tez trudno zabic, pewnie, ze tak, ale priesta trzeba lepiej ogarniac, zeby majac na karku zdesperowany dps, wyleczyc i siebie i ekipe swoja jeszcze. drzewem to zrobi kazda sierota. wiem bo na bg laze wylacznie w drzewku smiley.gif ubaw po pachy mam z wszelkich warkow i rogali biggrin.gif no chyba, ze jakies spasione bydlaki strasznie, wtedy mam klopoty smiley.gif po prostu zadna to sztuka biegac i hotowac wszystko naokolo biggrin.gif a fun niezly smiley.gif

hamaschi
Wiadomość [#15]: 14.07.2010 o 10:33

Konto skasowane

zabic to sie da wszystko smiley.gif zwlaszcza jak jest shaman w okolicy :P
priesta tez trudno zabic, pewnie, ze tak, ale priesta trzeba lepiej ogarniac, zeby majac na karku zdesperowany dps, wyleczyc i siebie i ekipe swoja jeszcze. drzewem to zrobi kazda sierota. wiem bo na bg laze wylacznie w drzewku smiley.gif ubaw po pachy mam z wszelkich warkow i rogali biggrin.gif no chyba, ze jakies spasione bydlaki strasznie, wtedy mam klopoty smiley.gif po prostu zadna to sztuka biegac i hotowac wszystko naokolo biggrin.gif a fun niezly smiley.gif

Kazdy healer bez problemu jest w stanie tankwoac nieubranych ludzi którzy nie potrafia wciskac pve rotacji, a co do leczenia na bg dla kazdego jest rownie ulomne i sprowadza sie wlasicwie do gry pve .... grid i jazda. Pvp w wowie to wylocznie areny.

Igor
Wiadomość [#16]: 14.07.2010 o 10:53

Konto skasowane

hamaschi napisał
Kazdy healer bez problemu jest w stanie tankwoac nieubranych ludzi którzy nie potrafia wciskac pve rotacji, a co do leczenia na bg dla kazdego jest rownie ulomne i sprowadza sie wlasicwie do gry pve .... grid i jazda. Pvp w wowie to wylocznie areny.

osobiscie niezbyt sie zgodze ale w sumie to Twoj gust, a o gustach trudno dyskutowac :P
chociaz nie do konca zrozumialem co chciales powiedziec w zwiazku z tymi rotacjami pve i gra pve na bg. nijak sie to ma do rzeczywistosci, wiec moze wyjasnij jesli mozesz biggrin.gif

hamaschi
Wiadomość [#17]: 14.07.2010 o 12:18

Konto skasowane

Igor napisał
hamaschi napisał

osobiscie niezbyt sie zgodze ale w sumie to Twoj gust, a o gustach trudno dyskutowac :P
chociaz nie do konca zrozumialem co chciales powiedziec w zwiazku z tymi rotacjami pve i gra pve na bg. nijak sie to ma do rzeczywistosci, wiec moze wyjasnij jesli mozesz biggrin.gif

O jakich gustach:O to nie sa zadne gusta tylko fakty poprzedzone gra kazdym healerem.

Mowiac o pve rotacji i grze healera na bg ograniczajcej sie do tego samego co na pve mialem na mysli bardzo niski poziom bg co jest rzecza naturalna bo na bg (poki co) chodzi sie tylko po to zeby sie ubrac.

Wracajac do faktow z zycia bg, kazdy healer jest w stanie tankowac dwoch nie ogarnietych dpsow ze slabym gearem, kazdy healer nie jest w stanie przetrzymac dwoch dpsow ogarnietych i dobrze ubranych. Wiec nie wiem naprawde skad twoj wniosek ze 1 healer na tak losowym pseudo pvp jakim sa bg ma lepiej a drugi gorzej.

Igor
Wiadomość [#18]: 14.07.2010 o 12:35

Konto skasowane

hamaschi napisał

O jakich gustach:O to nie sa zadne gusta tylko fakty poprzedzone gra kazdym healerem.

Mowiac o pve rotacji i grze healera na bg ograniczajcej sie do tego samego co na pve mialem na mysli bardzo niski poziom bg co jest rzecza naturalna bo na bg (poki co) chodzi sie tylko po to zeby sie ubrac.

Wracajac do faktow z zycia bg, kazdy healer jest w stanie tankowac dwoch nie ogarnietych dpsow ze slabym gearem, kazdy healer nie jest w stanie przetrzymac dwoch dpsow ogarnietych i dobrze ubranych. Wiec nie wiem naprawde skad twoj wniosek ze 1 healer na tak losowym pseudo pvp jakim sa bg ma lepiej a drugi gorzej.

no wlasnie dla mnie to gusta, bo ja np. jestem ubrany calkiem znosnie i chodze na bg nie zeby sie ubierac, a zeby sie odstresowac po rajdach biggrin.gif

to co napisales o tankowaniu dpsow ma sie tak samo na bg jak na arenach tongue.gif zaden hiler na arenie nie wytankuje dwoch dpsow jesli sa ogarnieci i ubrani, na bg za to ma taka szanse, bo losowy gracz ze swojej frakcji zawsze moze wesprzec.

czemu moim zdaniem drut ma lepiej? no chocby dlatego, ze w zasadzie cale leczenie drutem (i na bg i w pve i na arenach) opiera sie na hotach, co sprawia, ze drut jest najabrdziej mobilny, a o to glownie chodzi w mordobiciu ogolnym jakim jest bg :P

i jesli chodzi o doswiadczenia, to moim rogalikiem jestem w stanie zameczyc shamka i priesta, o ile oczywiscie nie sa spasieni i ogarnieci na maksa, a podobnie ubranego drzewa zazwyczaj nie dam rady zameczyc. bo wez zamecz ciagle uciekajace drzewo, na ktorym tikaja ciagle cztery hoty :P mozna sie pociac z rozpaczy czasami hehehe

hamaschi
Wiadomość [#19]: 14.07.2010 o 12:52

Konto skasowane

Igor napisał
no wlasnie dla mnie to gusta, bo ja np. jestem ubrany calkiem znosnie i chodze na bg nie zeby sie ubierac, a zeby sie odstresowac po rajdach biggrin.gif

to co napisales o tankowaniu dpsow ma sie tak samo na bg jak na arenach tongue.gif zaden hiler na arenie nie wytankuje dwoch dpsow jesli sa ogarnieci i ubrani, na bg za to ma taka szanse, bo losowy gracz ze swojej frakcji zawsze moze wesprzec.

czemu moim zdaniem drut ma lepiej? no chocby dlatego, ze w zasadzie cale leczenie drutem (i na bg i w pve i na arenach) opiera sie na hotach, co sprawia, ze drut jest najabrdziej mobilny, a o to glownie chodzi w mordobiciu ogolnym jakim jest bg :P

i jesli chodzi o doswiadczenia, to moim rogalikiem jestem w stanie zameczyc shamka i priesta, o ile oczywiscie nie sa spasieni i ogarnieci na maksa, a podobnie ubranego drzewa zazwyczaj nie dam rady zameczyc. bo wez zamecz ciagle uciekajace drzewo, na ktorym tikaja ciagle cztery hoty :P mozna sie pociac z rozpaczy czasami hehehe

Nie wiem co ty masz na mysli mowiac "ubrany calkiem znosnie", "spasieni i ogarnieci na maksa. Ubrana postac minimalnoe to postac ubrana w full wrath i tier 2 wepon. Wnioskujac z twojego tekstu mniemam ze masz slabo ubranego rogala i jestes w stanie zabic slabo ubranego priesta czy shamana. Ale co kogo intersuje sytuacja jak sa postacie ubrane w roznego poziomu sprzet....

Dokladnie na bg jest tak samo jak na arenach i o tym wlasnie mowie, ze aklutanie mamy chyba najlepszy w historii wowa balans healerow w pvp.

Nie wiem gdzie ty widzisz przewage hotow nad direct healem na bg, jak to wszystko sie opiera na zaznaczniu targetu ktory wymaga healingu i wcisnieciu odpowiedniego binda. Bg mamy rozne 10, 15 i 40 osoboe, a samymi hotami nie jestes w stanie odleczyc 1 targetu od 2 dpsow. A nie mowiac juz o tym ze dla postaci ktora bazuje na hota im wiecej jest targetow do wylecznia tym ma ciezej.

Igor
Wiadomość [#20]: 14.07.2010 o 13:45

Konto skasowane

hmmm wnioskujac z Twojego postu to pvp sie robi w momencie zakupu broni tier 2 hehehe chyba sobie kpisz.

moze po kolei, autor topiku pisze, ze chce sprobowac pohilowac w pvp, z innego topiku wiem, ze maina ma rogala, w dodatku dosc slabo ogarnietego. wiec zakladam, ze piszac pvp ma na mysli bg, a nie walke o world ratingi, skoro rogal jest taki sobie, a hilera robi dopiero smiley.gif pomysl chwilke...

i wybacz, ale przewaga hot nad direct hilem na bg jest znaczna. wlasnie z powodu duzej liczby ludzi, co z tego, ze wytopujesz jednego dpsa castujac, jak w nastepnej chwili zwali sie na Ciebie 2-3 dpsow i gowno zdzialasz? reszta Twojej grupy bedzie w tym czasie wyzynana i tyle. mobilnosc hilera w takim kotle jest podstawa. a od druida mobilniejszy nie bedziessz nijak.

dlatego o ile Twoje teorie sa pewnie uzasadnione na arenach, na bg mozna je w buty wlozyc.

oczywiscie to moja opinia, rownie istotna, jak to, ze pvp to tylko areny z Twojej strony smiley.gif

a, co mialem na mysli mowiac o niezle ubranym rogaliku? no tak ubranym, ze nie byl na arenach, a spoza nich wszystko ma. natomiast mowiac o spasionych, oczywiscie mialem na mysli tych strasznych kiziorow z drugim tierem broni heheheh

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Temat został zamknięty.

Skocz do :