Dziś jest: Poniedziałek, 28 września 2020, godzina 20:21
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: battlenet gameplay

funuman15
Wiadomość [#1]: 03.05.2010 o 21:58

Konto skasowane

witam, gram w wow'a od jakiś dwóch lat, i od nie dawna myśle nad zakupem w3 +tft na bnecie.

I tutaj pytanie, jak wygląda tworzenie gier i dołączanie do nich w w3?
Czy to działa na zasadzie, że wchodzę w zakładke battlenet i wyskakuje mi ileś tam gier z wolnymi miejscami do których dołączam i zaraz zaczynam rozgrywke?
Czy raczej rozpoczecie gry musi byc przypieczetowane jakimis dluzszymi poszukiwaniami?
pozd

Garn
Wiadomość [#2]: 04.05.2010 o 09:19

Konto skasowane

Można i tak i tak, najlepiej zacznij grać to się wszystkiego przekonasz, jak ja Ci będę tłumaczył to to trochę bez sensu będzie smiley.gif
Do tego co napisałeś to mogę jeszcze dodać że możesz sam zakładać swoje gry.

[Edycja Garn - 04.05.2010 o 09:20]

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
MatisonHitsugaya01
Wiadomość [#3]: 04.05.2010 o 14:12

Konto skasowane

Pytanie : Jak wygląda tworzenie gier i dołączanie do nich w w3? Czy to działa na zasadzie, że wchodzę w zakładke battlenet i wyskakuje mi ileś tam gier z wolnymi miejscami do których dołączam i zaraz zaczynam rozgrywke?

Odpowiedź : Gdy jesteś już zalogowany na battle.necie, masz kilka opcji do wyboru. Aby grać, wybierz opcję :
- Własna Gra(rozwinięty pergamin)
LUB
- Rozpocznij grę(napis)
LUB
- Szybki Start(miecz z krwią na końcu ostrza)

Własna gra : Kiedy wybierzesz tą opcję, pojawia ci się nowy ekran(stary znika). Jest okno, w którym pojawiają się gry z różnymi nazwami, a poboczne rzeczy, to opcje. Opcje do wyboru są następujące :
- Stwórz grę
- Załaduj grę
- Dołącz do gry
- Ustawienia

Pierwsza opcja służy do tworzenia gier. Gdy już to klikniesz, pojawia ci się nowy ekran(stary znika). Wchodzisz w folder "Downloads"(gdy masz jakieś ściągnięte mapy) i tam wybierasz mapkę. Następnie wybierasz prędkość gry(Wolna, Normalna, Szybka). Sugeruję prędkość : Szybka, lecz przez to mogą być większe lagi dla innych graczy, którzy wejdą do twojej gry. Na koniec klikasz "Stwórz grę" i czekasz aż ludzie wejdą. W każdej chwili możesz Anulować ten ekran, i wrócić do starego.

Opcja druga : Nie będe o niej mówił, bo i tak nie będziesz jej używał ;]

Opcja Dołącz do gry, daje możliwość wejścia do gry wybranej w oknie. Np. jak jest gra o nazwie "Dota -ap", to klikasz na ten napis, i z boku wyświetlają się : Obrazek mapy, nazwa, twórca i prędkość gry. Na to nie musisz zbyt często patrzeć. Gdy już wybierzesz grę, do jakiej chcesz dołączyć kliknij " Dołącz do gry".
UWAGA : Gdy chcesz wchodzić do gier, patrz czy jest napis "NO DL". Jeżeli nie masz tej mapy(brak obrazka, jedynie pytajnik), ludzie prawdopodobnie cię kickną(wyrzucą z gry).

Opcja Ustawienia nic Ciebie, i prawdopodobnie większości osób nie tyczy ;]

Rozpocznij grę : Wybierając tą opcję, możesz grać w zwykłe gry, bez żadnych dodatków(normalne mapy, nie ściągane, czyli budujesz bazę i niszczysz innych). Wybierasz tam rasę, ilość graczy oraz proporcje mapy. Np jeżeli nie chcesz grać na mapach typu : Żuławy to klikasz w kciuk na zielonym tle, po czym kciuk idzie w dół, i nie będzie grał w mapy na pustyni i piaskach.
Mapy wybierane są losowo, nie możesz wybrać mapy która ci odpowiada. Na koniec klikasz "Rozpocznij grę" i czekasz, aż wyszuka grę dla Ciebie. Może to trwać do 5 - 10 minut, ale dzieje się tak bardzo rzadko. Średnio czeka się od 5 do 60 sekund.

Szybki start : Opcja taka sama jak opcja Rozpocznij grę, tyle że nie musisz wchodzić w nowy ekran. Zaczynasz z twoimi ostatnimi ustawieniami, czyli jak wszedłeś w opcje Rozpocznij grę, i wybrałeś sobie tam rasę Orkowie, oraz gra 2 na 2, to gdy klikniesz w Szybki Start, będziesz mieć takie same ustawienia. Gra ładuje się tak samo. Różnicą jest to, że możęsz grać z graczami z dużo wyższymi poziomami w grach od ciebie, jako twój sojusznik, a także przeciwnik.
Swój poziom możesz sprawdzić, wybierając opcję "Mój profil na Battle.net"(twarz siepacza powiększona lupą).

P : Czy raczej rozpoczęcie gry musi byc przypieczętowane jakimiś dłuższymi poszukiwaniami?

Odp : Jeżeli chodzi ci o znalezienie gry, to nie trwa to długo. Nowe gry w oknie pojawiają się co 5-10 sekund. Wybierasz sobie gry, one nie znikną dopóki ty nie odświeżysz okna z grami. Jak już wejdziesz do gry, to gdy host(założyciel gry), lub jakiś bot do hostowania startuje grę, pojawia się zupełnie inny ekran(czasami jest mapa, czasami jakiś obrazek, zależy od gry i jej twórców, oraz opis po polsku lub angielsku, który także zależy od gry). Wtedy jest na dole ekranu pasek ładowania. Gdy tobie się załaduje, musisz czekać aż inni zrobią to samo. Czasami trwa to krótko, ale jak ktoś ma "wood pc", to można czekać nawet do 10 minut.

Jeżeli można by było, to proszę Moderatorów, aby to przypięli. Takie małe FAQ dla "żółtodziobów" na bnecie ;]

[Edycja MatisonHitsugaya01 - 04.05.2010 o 14:12]

[Edycja MatisonHitsugaya01 - 04.05.2010 o 14:13]

skowron15
Wiadomość [#4]: 01.08.2010 o 09:53

Konto skasowane

Mam poważny problem z połączeniem się z battle.netem, ponieważ nie mogę tego uczynić wyskakuje mi takie coś:
Nie udało się połączyć z Battle.net.
Możliwe, że łączysz się z niewłaściwym serwerem. Jeśli używasz modemu, to przed połączeniem z Battle.net. musisz ręcznie połączyć się z internetem.

A ja nie używam żadnego modemu i jak niby mam wybrać jakikolwiek serwer skoro nigdzie nie ma takiej opcji, nie rozumiem tego.
HELP PLEASE!

Midas
Wiadomość [#5]: 01.08.2010 o 15:49

Konto skasowane

Z reguły styka poczekać z tydzień i samo przechodzi (ja tak miałem).

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :