Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020, godzina 21:26
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Protoss

Pierwsza     <<   <   ... | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ...  >   >>     Ostatnia
Footman
Wiadomość [#101]: 10.08.2010 o 16:39

Konto skasowane

Mobilność terka mnie wykańcza, generalnie graliśmy PvT na scrap station i nawet udawało mi się zachować przewagę, ale dzięki latającym CC zodołał zrobić ukryte expy na wyspach i za kamulcami, nie miałem czasu ich dorwać, a dzięki mediecom latał pomiędzy moimi expami i po kolei je wykańczał, nie byłem w stanie ich wybronić i ostatecznie przegrałem. Zaraz wrzucę repa i powiecie mi co zrobiłem źle biggrin.gif , oczywiście poza ssającym makro :P
No i jest: http://www.speedyshare.com/(...)C2Replay co mogłem zrobić lepiej, poza ssającym makro?

[Edycja Footman - 10.08.2010 o 16:41]

"Szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
hellbike
Wiadomość [#102]: 10.08.2010 o 17:51

Konto skasowane

pierwszy atak stalki + zety byl bez sensu, bo marudery jada podstawowe unity tossa i wiadomo bylo, ze nie miales szans.

Stalkery do momentu w ktorym mial BC nie mialy za wiele sensu, bo marudery > stalki. Lepiej spisalyby sie speedzety. Do stalkerow lepiej robic kolosy, bo:

1. storm ma maly range i stalki beda je blokowac.
2. kolosy maja ogromny range i dobrze wspolgraja ze stalkami
3. kontra na kolo to air, i to gowny powod, dla ktorych ktos moze ich nie robic - jesli masz stalkery, to mozesz isc w kolo, bo poradzisz sobie z vikingami.
4. templary sa duzo bardziej gas heavy od kolosow, wiec lepiej mieszac je z czyms co wymaga malo gazu.

Wiec zupelnie nie widze powodu, dla ktorego wybrales stalki + ht. Przy bc warto bylo zmienic na stalkery - chociaz gdybys szedl zety + ht - koles nie mialby zadnych vikingow i jako kontre na bc moglbs robic voidy (bo i tak wysysasz mane templarami).

Jeszcze odnosnie stalkerow - ta mapa im nie sprzyja, bo nie ma tutaj za duzo miejsc, w ktorych mozna poharrasowac blinkiem. Pozatym, jak juz grasz blink stalkery - to rozwalanie skal dziala na twoja nie korzysc, bo po 1-sze - mozesz je przeblinkowac; po 2-gie : jedno z zastosowan blinkstalkerow to harras, a to wejscie ci to utrudnia - bo to waskie przejscie latwo zabezpieczyc i nic tam nie zrobisz blinkiem. A jesli zdecydujesz sie pojsc na okolo - to po tym, jak koles odeprze twoj harras ma mozliwosc wykonania natychmiastowej kontry.

summary: bardzo zly dobor jednostek.

@edit
jeszcze jedna rzeczy na niekorzysc twojego combo - blinkstalkery to jedna z najbardziej mobilnych jednostek, a ht jedna z najmniej(niestety, ich mobilnosc sie nie uzupelnia;p poprostu ht ciagnie w dol stalkery).

[Edycja hellbike - 10.08.2010 o 17:57]

[Edycja hellbike - 10.08.2010 o 17:58]

Footman
Wiadomość [#103]: 10.08.2010 o 18:21

Konto skasowane

W Zealot + HT odrzuca mnie zabijanie połowy swoich Zealotów swoimi Stormami, no ale najwyraźniej będę się musiał przyzwyczaić. No i do tego nigdy wszystkie nie atakują, nawet z szarżą. Chociaż z drugiej strony więcej HT = hot
Colossów na terka wybitnie nie lubię, ale tak sobie myślę, że parę Immortali by nie zaszkodziło.
No nic, w następnym PvT popróbuję speedloty + HT

hellbike
Wiadomość [#104]: 10.08.2010 o 18:39

Konto skasowane

dobrze, ze proby lubisz ;d

Duppon
Wiadomość [#105]: 10.08.2010 o 19:03

Konto skasowane

@Footman - nawet nie wiesz jaką rzeź robią kolosy z zasięgiem na terrana. Najczęsciej to własnie to mnie owni.

VelOCity#1448
fajeczka1906
Wiadomość [#106]: 10.08.2010 o 19:06

Konto skasowane

pokaz mi replaya kolesia z diamond ktory uzyl cannony poza swoim nexusem

Conajmniej tuzin Ci podam .Co wy myślicie że Canonów najlepsi nie używają ?Jest to normalny budynek do strategi tossa i to że sobie ktoś wali canony nie znaczy że jest lamą noobem czy nie wiadomo kim jeszcze.
Jakbyś pooglądał replaye to byś wiedział jak canony są użyteczne.Zresztą nie tylko canony, te łupadła zerga i wieżyczki terrana.Każdy z tego korzysta.Znacie Dimage ? Tak ten dobry zerg raz do obrony ekspancji wypudował 10 spine crawler.Mówisz że canonów nie używają poza własnym nexusem ?A tu się zdziwisz wystarczy pooglądać repki.A i was zaskoczne rash canon też się zdarza ale taki z głową a nie z pustką w bazie.

nolft
Wiadomość [#107]: 10.08.2010 o 19:25

Konto skasowane

Dzisiaj z 3 razy się wybroniłem canonkami.Zacząłem je nawet nazywać:Fontki. :>

Nie istnieje coś czym może być coś co jest ale go nie ma bo istnieje wtylko w czymś czego nie ma a to jest logiczne że coś co może być nie istnieje bo został wymyślony przez nic,nic nie umie mysleć bo nie ma rozumu wogóle nic nie ma niczego dlatego coś co może być nie jest tym ponieważ jest niczym. -Wacław Bęczek
hellbike
Wiadomość [#108]: 10.08.2010 o 19:28

Konto skasowane

Ja jestem z diamonda i czasami stawiam cannony przy proxy pylonie (czyli po za nexusem).

[Edycja hellbike - 10.08.2010 o 19:28]

nolft
Wiadomość [#109]: 10.08.2010 o 19:53

Konto skasowane

Ja tylko koło nexusa.

Nie istnieje coś czym może być coś co jest ale go nie ma bo istnieje wtylko w czymś czego nie ma a to jest logiczne że coś co może być nie istnieje bo został wymyślony przez nic,nic nie umie mysleć bo nie ma rozumu wogóle nic nie ma niczego dlatego coś co może być nie jest tym ponieważ jest niczym. -Wacław Bęczek
Bartosz
Wiadomość [#110]: 10.08.2010 o 22:23

Konto skasowane

Ostatnio przegrałem 2 gry pod rząd przez cannon rush, więc sam spróbowałem.

Mapa Kulas Ravine, PvP, startuję z Prawego górnego rogu, on prawy dolny.
Rezultatem było zniszczenie mojego probka, pylonów i cannonów przez 3 zealoty, za blisko rampy zacząłem budować, gdy pylon się warpował zealoty go zauważyły, polecial zealotami na mój main exp i go zniszczył. Poleciałem na lewy górny róg mapy i się rozbudowałem , zrobiłem 5 voidów, 4 carriery, potem doszło kilka jednostek i miałem około 10 voidow i 6 carrierów, wyleciałem bokiem z mojego expu (co dziwne, obstawił tylko moją rampę i nie pomyślał o obstawieniu bocznych "wlotów" do mojego expa) i zniszczyłem jego wszystkie bazy, na początku zaatakowałem main od tyłu (mineral line) i okazało się, że większość budynków tam miał, większość pylonów, ofc bo zniszczeniu jego "armii" rage quit bez słowa, jak potem zwiedziałem mapkę to odkryłem ze zacannonował mnie i liczył na przeskoczenie moich cannonów na rampie ( w sumie nie wiem co on myślał) zealotami bądź innym syfem, w ogóle koleś nie pomyślał, że pójdę w air.
W sumie to było oczywiste po zacannowaniu przez siebie mojej rampy do expa ;d
No cóż, lubię air u tossa smiley.gif

Footman
Wiadomość [#111]: 10.08.2010 o 23:09

Konto skasowane

No, te bronze league pojedynki są jednak fascynujące.

Bartosz
Wiadomość [#112]: 11.08.2010 o 09:25

Konto skasowane

Footman napisał
No, te bronze league pojedynki są jednak fascynujące.

Genialne

Sahadar
Wiadomość [#113]: 11.08.2010 o 10:25

Konto skasowane

fajeczka1906 napisał
pokaz mi replaya kolesia z diamond ktory uzyl cannony poza swoim nexusem

Conajmniej tuzin Ci podam .Co wy myślicie że Canonów najlepsi nie używają ?Jest to normalny budynek do strategi tossa i to że sobie ktoś wali canony nie znaczy że jest lamą noobem czy nie wiadomo kim jeszcze.
Jakbyś pooglądał replaye to byś wiedział jak canony są użyteczne.Zresztą nie tylko canony, te łupadła zerga i wieżyczki terrana.Każdy z tego korzysta.Znacie Dimage ? Tak ten dobry zerg raz do obrony ekspancji wypudował 10 spine crawler.Mówisz że canonów nie używają poza własnym nexusem ?A tu się zdziwisz wystarczy pooglądać repki.A i was zaskoczne rash canon też się zdarza ale taki z głową a nie z pustką w bazie.

panie uber, ja mowilem o cannonach nie o spine crawlerach ;) strategie zerga/terrana roznia sie znacznie od strategii tossa, toss nie po to ma obserwery kosztujace 50/100 i "niewidzialne" zeby tracic krysztaly na cannony ktore sie ruszac nie moga. Spine crawlery moga sie przemieszczac a wierzyczki u terrana niestety sa czasem niezbedne np do kontry vs szpieg tossa (observer, zeby sobie nie mogl ogladac naszej bazy) albo przeciwko overlordom dzieki ktorym mozna w banalny sposob postawic nyduska centralnie w srodku bazy)

..:: Ubi concordia, ibi victoria ::..
nolft
Wiadomość [#114]: 11.08.2010 o 10:25

Konto skasowane

Canon rush dobry tylko na protossy i na noobiastych terran.Footman... Fajny sznycel smiley.gif, no i przestań spamować.Brąz liga jest po to żeby początkowym ułatwiła grę.No nie wiem jak to wygląda np. w srebnej ale wątpie żeby bylo inaczej smiley.gif

EjPii7
Wiadomość [#115]: 11.08.2010 o 13:42

Konto skasowane

Jak się bronić przed rush'em Zerglingów? Stawiać zawsze wall na wejściu do bazy grając przeciwko zergom?

hellbike
Wiadomość [#116]: 11.08.2010 o 13:44

Konto skasowane

Ja zawsze na zerga stawiam walla i chrono boostuje pierwszego zela zeby zamknac wejscie. Pozniej tez zawsze staram sie miec jednego zeta na hold w przejsciu na wypadek speedlingow (jeden wystarczy, bo pozostale mozna natychmiastowo warpowac).

Jesli z poczatku boje sie, ze nie zdaze z 1-szym zelem to zamykam wejscie 1-2 probami do czasu az nie wyjdzie zelot.

[Edycja hellbike - 11.08.2010 o 13:45]

Sahadar
Wiadomość [#117]: 11.08.2010 o 14:24

Konto skasowane

imo, zealot + sentry przy wejsciu i jest juz po zerling pushu

Markam
Wiadomość [#118]: 11.08.2010 o 17:12

Konto skasowane

Zajebisty jesteś jak masz sentry, kiedy zerg rushuje zerglingami.

http://eu.battle.net/sc2/en/profile/187351/1/Markam/
Sahadar
Wiadomość [#119]: 11.08.2010 o 17:28

Konto skasowane

Markam napisał
Zajebisty jesteś jak masz sentry, kiedy zerg rushuje zerglingami.

wiem.

edit, mowa nie byla imo o 6pool tylko o rushu speedlingow panie madry ;) jak zerg ma speedlingi to ja juz dawno moge se colossusa nawet zrobic ;)

[Edycja Sahadar - 11.08.2010 o 17:30]

Rapheal
Wiadomość [#120]: 11.08.2010 o 17:32

Konto skasowane

Witam.
W starcrafta 2 zaczalem grac dzisiaj. Mniej wiecej 2 lata temu przestalem grac w starcrafta 1.
Udalo sie wygrac pierwsze 5 meczy, aczkolwiek wiem ze mi wiele brakuje.
Zalaczam replay z najdluzszej gry jaka rozegralem. http://www.speedyshare.com/(...)C2Replay
I prosze was, specjalistow:P, o porady, wskazowki i opieprz (wiem ze w niektorych momentach powinienem rushowac a nie sie bawic, ale zabraklo mi jaj :P ), po prostu chce wiedziec co robie zle. Wygralem pierwsze piec walk, ale dostawalem jakis zalosnych przeciwnikow smiley.gif

Witam.
W starcrafta 2 zaczalem grac dzisiaj. Mniej wiecej 2 lata temu przestalem grac w starcrafta 1.
Udalo sie wygrac pierwsze 5 meczy, aczkolwiek wiem ze mi wiele brakuje.
Zalaczam replay z najdluzszej gry jaka rozegralem. http://www.speedyshare.com/(...)C2Replay
I prosze was, specjalistow:P, o porady, wskazowki i opieprz (wiem ze w niektorych momentach powinienem rushowac a nie sie bawic, ale zabraklo mi jaj :P ), po prostu chce wiedziec co robie zle. Wygralem pierwsze piec walk, ale dostawalem jakis zalosnych przeciwnikow smiley.gif

REKLAMA
Strona 6 z 46.
Pierwsza     <<   <   ... | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :