Dziś jest: Poniedziałek, 20 listopada 2017, godzina 12:22
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Protoss

Pierwsza     <<   <   ... | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 |   >   >>     Ostatnia
Razor
Wiadomość [#861]: 17.12.2011 o 15:32

no widzisz sulf - pomaga macro, ale w masterze bylem od kiedy go wprowadzili, wczesniej gralem jako top 10 diament u siebie w dywizji, za to do tossa jest ok macro, ale dodatkowo nie poswiecasz uwagi na micro tyle

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#862]: 18.12.2011 o 13:05

Ravager

Tossem jest ciężej ogarniać robienie jednostek i bronienie ataków w kilku miejscach naraz w early/mid.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Razor
Wiadomość [#863]: 18.12.2011 o 14:08

ta w early mid, dlatego ja gralem full safe do latebiggrin.gif

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#864]: 18.12.2011 o 20:14

Ravager

Tzn chodziło mi o to, że jak on ma medivace i dropi piechotę, wszędzie gdzie się da, a ty nie masz colo/ht to jest prz****ane.

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
niejadek
Wiadomość [#865]: 18.12.2011 o 23:52

A toss nie może dropować z 2 stron ? Może użyć warp prisma, pylona pod rampą z obsem. Ale po co ? Lepiej powiedzieć, że medivaci są op. Toss jest zbyt leniwy, albo nigdy nie grali terranem, dlatego wolą zrobić kulke i dać a move smiley.gif Bronienie dropów jest najłatwiejsze u tosa przez warp gate i przez canony, które strzelają w jednostki naziemne i powietrzne.;

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#866]: 19.12.2011 o 00:07

Ravager

Tak, tylko jak terek wysadzi 16 marines/8marudów, a ty zwarpujesz 4 stalkery, to najwyżej go rozedrze ze śmiechu.

Może użyć warp prisma,

Chyba jeśli terek nie ma vikingów - ale wtedy to jest allin.

pylona pod rampą z obsem.

Lol, chyba jak terran jest afk..

Generalnie dropy protossa mają 2 zasadnicze wady: brak leczenia i brak stima (no i może brak 25 [psst, Ah! That's the stuff! ] 50 obrażeń na budynki / jednostka).

Zresztą, idź porównywać jaki to protoss jest op, bo zealot ma więcej hp od marina...
Btw. Helliony są wcale nie mniej darmowe od zealotów, a mają splasha (ale biedny terran nie ma kontry w late, ojej...)

[Edycja ShadowDancer - 19.12.2011 o 00:15]

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Razor
Wiadomość [#867]: 19.12.2011 o 00:45

shadow - ale ty tez sie nie wypowiadaj - chcesz dropa z 2 medi jak toss ma 4 gaty ?? no sorry, ale bajki opowiadasz -.- jak mozna sobie na taki drop pozwolic to toss bedzie mial na tyle armii, zeby to obronic / zabic cie (zaleznie co ma blizej), chcialbym tez nadmienic, ze tego typu drop to akt desperacji, w ktorym wrecz blaga sie w duchu, niech ten(wulg.) mnie nie zaatakuje tylko sie wroci, natomiast ten wczesny 2x drop to allin :P

[Edycja Razor - 19.12.2011 o 00:46]

PM Email
fajeczka1906
Wiadomość [#868]: 19.12.2011 o 01:20

A toss nie może dropować z 2 stron ? Może użyć warp prisma, pylona pod rampą z obsem. Ale po co ? Lepiej powiedzieć, że medivaci są op. Toss jest zbyt leniwy, albo nigdy nie grali terranem, dlatego wolą zrobić kulke i dać a move Bronienie dropów jest najłatwiejsze u tosa przez warp gate i przez canony, które strzelają w jednostki naziemne i powietrzne.;

Wiesz jaka jest różnica między dropem tossa a terranem? Terran praktycznie w każdej grze ma medivaci, które później służą właśnie do dropienia i leczenia piechoty. Warp prism kosztuje 200 minsa czy zrobisz tego z 5 żeby zdropować wojo ?. Jest to nieopłacalne. Po drugie terran zrobi wikingi i możesz sobie Inna sprawa medivac ma większą pojemność niż warp prism. Powiesz ,że otwieram WP i warpuje ile wlezie o ile nie upierdzieli WP .Zgoda, w late game to działa ale w early game toss ma parę gateów i dużo jednostek nie przywoła. Już rozumiesz dlaczego dropy terrana są takie efektowne w early game? Ilośc budynków nie ma wpływu na dropa. Twierdzisz ,że toss ma łątwo bronić dropy ? Obroń dropa z 3 medivacow. Zanim dojdziesz to nie masz robo/forgea/nexusa czegokolwiek. Z tą opinią że toss ma łatwo bronić dropy to bym się wstrzymał

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#869]: 19.12.2011 o 13:36

Ravager

Razor: Jak ma 3gaty, i drop medi z jednej strony, a z drugiej po ziemii w naturala.

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Razor
Wiadomość [#870]: 19.12.2011 o 15:42

ryzykowne - rzekłbym nawet, że nawet bardzo, zgranie tego nie jest ciężkie, ale ogólnie dropy zalecam od 3 baz

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#871]: 19.12.2011 o 15:53

Ravager

Bo ja wiem czy ryzykowne. Cieżko mi jest to wybronić, bo terek dropi 2 medivacami do maina i niszczy co się uda - mała grupa to za mało, żeby rozwalić nastimowaną piechotą, a jakbym ruszył całą armię to tam odpowiednia ilość wojska czeka pod naturalem, aż się ruszę.

Jak masz dużo sentry to kaplica imo.

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
pawelwch
Wiadomość [#872]: 24.12.2011 o 01:01

Co polecicie na szybki atak wiekszej grupki marinów w poczatkowej fazie gry.Chodzi mi o atak bez medivaców,ale z duzo iloscia marianów.Probowałem juz naprawde duzo,3g+robo,szybkie twiglight+cgarge loty i fast colosusy.Ta ostatnia opcja chyba sie najlepiej sprawdza,chodz nie do konca. Co Wy poradzicie?

PM Email
Sturnn
Wiadomość [#873]: 24.12.2011 o 01:25

no early game to nie kolosy. Raczej rób stalkery bo outrangują marines i micruj po prostu smiley.gif

PM Email
pawelwch
Wiadomość [#874]: 24.12.2011 o 01:33

uwierz,ciezko jest wymicrowac,duza grupke marinsów 4-6 stalkami...

PM Email
niejadek
Wiadomość [#875]: 24.12.2011 o 08:35

fajeczka1906 napisał
A toss nie może dropować z 2 stron ? Może użyć warp prisma, pylona pod rampą z obsem. Ale po co ? Lepiej powiedzieć, że medivaci są op. Toss jest zbyt leniwy, albo nigdy nie grali terranem, dlatego wolą zrobić kulke i dać a move Bronienie dropów jest najłatwiejsze u tosa przez warp gate i przez canony, które strzelają w jednostki naziemne i powietrzne.;

Wiesz jaka jest różnica między dropem tossa a terranem? Terran praktycznie w każdej grze ma medivaci, które później służą właśnie do dropienia i leczenia piechoty. Warp prism kosztuje 200 minsa czy zrobisz tego z 5 żeby zdropować wojo ?. Jest to nieopłacalne. Po drugie terran zrobi wikingi i możesz sobie Inna sprawa medivac ma większą pojemność niż warp prism. Powiesz ,że otwieram WP i warpuje ile wlezie o ile nie upierdzieli WP .Zgoda, w late game to działa ale w early game toss ma parę gateów i dużo jednostek nie przywoła. Już rozumiesz dlaczego dropy terrana są takie efektowne w early game? Ilośc budynków nie ma wpływu na dropa. Twierdzisz ,że toss ma łątwo bronić dropy ? Obroń dropa z 3 medivacow. Zanim dojdziesz to nie masz robo/forgea/nexusa czegokolwiek. Z tą opinią że toss ma łatwo bronić dropy to bym się wstrzymał

L O L

Drop z 3 medivaców to jest 30 suply, więc jak potrafisz używać obsa to zobaczysz, że coś się szykuje. Poza tym dajesz pylony na całej mapie (miejsca w których mogą być potencjalne dropy zauważone). Ja przestałem dropować, bo wg mnie jest to nie opłacalne. Chyba, że masz skilla jak Puma, że ogarniesz wszystko, ale jak wiadomo nie jesteśmy pro smiley.gif Więc lepiej grać bardziej ostrożnie, zamiast dropów iść w macro. Terek jak dropuje z kilku stron nie ogarnie macro, toss ma warp gate, więc ma przewage. Może się skupiać na micro podczas walki, a później kliknie W + jakieś zety stalki, do tego jak mu zostaną nadwyżki po 1-szym waprie używa chrono. Terek musi wszystko ogarniać (mule, robienie wojska i micro), więc macie tutaj sporą przewagę jaką jest warp gate smiley.gif

BTW ostatnio zacząłem grać mass banshee w late game na zety archon sztormy smiley.gif Dobra imba jest z tego, bo kontruje wszystko i jest mega mobilne, a toss nigdy nie gra stargata. Do tego dokładam szybkie +1, w late game mam już +2, więc jest moc. Jak zety mają pancerz 4 na max upach to banshee na +2 zadaje około 20 dmg/1,25 sec smiley.gif Lepsze to, bo Marin +3 zada 5 dmg/0,7 sec, a marauder 10dmg/ 1 sec (podaje orientacyjnie, bo nie chce mi się patrzeć jak dokładnie jest)

PM Email
fajeczka1906
Wiadomość [#876]: 24.12.2011 o 16:14

Drop z 3 medivaców to jest 30 suply, więc jak potrafisz używać obsa to zobaczysz, że coś się szykuje. Poza tym dajesz pylony na całej mapie (miejsca w których mogą być potencjalne dropy zauważone). Ja przestałem dropować, bo wg mnie jest to nie opłacalne. Chyba, że masz skilla jak Puma, że ogarniesz wszystko, ale jak wiadomo nie jesteśmy pro Więc lepiej grać bardziej ostrożnie, zamiast dropów iść w macro. Terek jak dropuje z kilku stron nie ogarnie macro, toss ma warp gate, więc ma przewage. Może się skupiać na micro podczas walki, a później kliknie W + jakieś zety stalki, do tego jak mu zostaną nadwyżki po 1-szym waprie używa chrono. Terek musi wszystko ogarniać (mule, robienie wojska i micro), więc macie tutaj sporą przewagę jaką jest warp gate

A jakie to ma znaczenie że to jest 30 suply ? NIe da się wychwycić każdego dropa a dropy terrana są bardzo mocne. Według mnie terran bez dropów nie istnieje.Wielokrotnie widziałem jak dropy potrafiły wywrócić grę do góry nogami w cudowny sposób. Jak już wspominałem dropy terrana są bardzo mocne i zazwyczaj wygląda to tak: drop z dwóch medivacó w late w early 1 wystarczy coś urwie i spierdzieli. Ty nawet nie zdążysz się ruszyć a już nexusa nie będziesz mialł albo robo czy,cc.Wierz mi strata tych budynków boli i to bardzo. Druga sprawa mało jest sytuacji gdy armia terrana czeka przed naturalem tossa aż ten ruszy się do dropa ?

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#877]: 24.12.2011 o 16:39

Ravager

pawelwch: Naklepiesz stalków i sentry, a potem czekasz na colo.

Ew. jak masz expa, a on nie to możesz walnąć cany przed naturalem, w połączeniu z forcefieldami masakrują piechotę.

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
pawelwch
Wiadomość [#878]: 24.12.2011 o 18:24

Aha,dzieki za odpowiedz. Czyli w takim razie musze wiecej gazu produkowac...

PM Email
elkho
Wiadomość [#879]: 25.12.2011 o 18:22

Zacząłem sobie testować 3 zealot + 1 probe rush vs. Z
10/10 pylon -> scout
10/18 gate
probe
11/18 gate
probe

Chrono oszczędzamy na produkcję zetów. Probka scoutuje, pierwszy zet również się rozgląda, gdy się wyprodukują kolejne 2 zety to atak. Zależnie od sytuacji (czy zerg stawia mocny opór) można pompować dalej zety albo po prostu probki dorabiać. Później expujemy albo forge przed nexusem jeżeli zerg szedł w speedlingi bądź planuje jakiś kontrujący allin. Ten rush często zmusza zerga do anulowania expa.

[Edycja elkho - 25.12.2011 o 18:24]

PM Email
Razor
Wiadomość [#880]: 25.12.2011 o 19:38

elkh noobskie taktyki -lol, super zerg anuluje ekspa, a ty i tak masz 0 eco - czytaj zerg ma przewage

PM Email
REKLAMA
Strona 44 z 46.
Pierwsza     <<   <   ... | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :