Dziś jest: Poniedziałek, 25 września 2017, godzina 17:06
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Protoss

Pierwsza     <<   <   ... | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 |   >   >>     Ostatnia
Bonneyi
Wiadomość [#841]: 12.12.2011 o 23:14

^lol

www.pixelalbum.blogspot.com
PM Email Strona domowa
ShadowDancer
Wiadomość [#842]: 12.12.2011 o 23:38

Ravager

Medivace dają duże przewagę, chyba, że toss ma splasha, wtedy to jedna cholera ;)

Podobnie mech jest trudny do skontrowania, chyba, że toss ma odpowiedniego techa - thory oberwą feedbackiem, a tanki nie są najskuteczniejszą jednostką w tym MU.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
niejadek
Wiadomość [#843]: 14.12.2011 o 15:08

fajeczka1906 napisał
Wierz mi toss na terrana też ma ciekawie:
-1-1-1 i inne alliny
-dropy które taki dmg wykurwiają żę nexus pada w pare sekund.
- Maruder ,który rozpierdala w pył KAŻDY unit z gate'a
- Medivaci którę dają OGROMNĄ przewagę.
-Mech który jest mega trudny do przebicia.
Co jak co ale terran to narzekać nie powinien.
Zresztą zagraj tossem a przekonasz się jaka ta rasa jest. Powodzenia w ZvP smiley.gif

[Edycja fajeczka1906 - 12.12.2011 o 23:07]

[Edycja fajeczka1906 - 12.12.2011 o 23:09]

Wiem, że ZvP jest trudne. Jedynie podoba mi się warp prism na maina i ff na rampe, tylko to podobno działa na zerga.

Co do terków. Podałeś tylko jednego allina, więcej nie ma. No chyba, że mówisz o 4 marinach i wszystkie scv, no ale ja Ciebie proszę co to jest za gra... ?

Dropowac w tej grze może każda rasa, więc nie wiem czemu terka dropy są OP ? Tymbardziej, że możesz warpować unity w dowolne miejsce, więc szybko to skontrujesz. co innego warp prism, bo sobie możesz dosyłać wojsko i blokować rampe smiley.gif Każdy drop jest efektywny u każdej rasy.

Marauder jest imba szczególnie na zeloty, które mają pancerz 4 w late game i są praktycznie darmowe ( w late game). Terek musi ze 2 x stimować wojsko, żeby zabić grupke zetów, ale co ciekawe możesz podesłać kolejne 10 zetów na pole walki i marauderów nie ma.

Medivacki wg mnie jest to jednostka uważana przez inne rasy za prawdziwą imbe. Przypomnę, że taki medivac nie jest za darmo i kosztuje 100/100 / supply 2.
Blokuje on limit, zmniejsza DPS armii, ma energie, która się kończy, jest wg. mnie drogi. Fakt, za te 100 gazu musi być dobry, ale bez przesady. Terka wojsko jest słabe, jeżeli chodzi o HP, w porównaniu do Tosa to jest mega przepaść, i dlatego terrańskie bio ma stimpacka, zeby zrównać DPS z poziomem HP w porównaniu do tossa. O zergu nie mówię, bo przy jego makro i tanich jednostkach to wychodzi na to samo.

Jak gram offracem tossem to na zerga podoba mi się combo jednostek z gateów + archony.

Ale ogólnie tak tylko piszę co jest co. Każda jednostka ma zalety i wady, które mi możecie tu napisać. Chciałem tylko podkreślić, że Blizz robi balans tylko pod koreańskich PRO graczy. Widać to na SC2 RANKS:

Master
Z 35 %
P 34 %
T 27 %

Grandmaster
Z 40 %
P 34 %
T 26 %

Nawet na TL ludzie zaczęli topic o tym, że Terkami gra się ultra trudnie na poziomie MASTER.

Obecnie gram causulowo ze względu BF3 smiley.gif Ale moge powiedzieć, tak jak wyżej, że naprawdę ciężko jest coś wygrać przeciwko tosowi czy zergowi. Toss nigdy nie wiadomo co zagra, zrobi proxy budynki, ukryje wojsko i nawet skany nie pomogą, za to toss ma obsa i z góry wie, że terek zrobi same bio, bo co innego może zagrać ? Zacząłem grać thory na tosa i jest fajna zabawa, większość PRO zaczęło je też grać z tego co widzę. Na zerga gram reactor helion exp, a później czystego mecha + BATTLECRUISERY !! Zerg nie wie co robić smiley.gif

Blizz pewnie nadal będzie nerfić terka, najgłupszą rzeczą wg. mnie jest znerfienie ghosta i promieniu EMP. Czemu nie znerfią promienia sztorma ? Toss rzuci dobre ff i 2 sztormy, możemy pisać gg jako terek.

Jak ktoś chce poczytać to macie tutaj temat na TL:
Terek IMBA ??

[Edycja niejadek - 14.12.2011 o 15:12]

PM Email
Razor
Wiadomość [#844]: 14.12.2011 o 16:19

fajeczka (wulg.)i - pewnie kolejna platynka, ktora nie moze wyjsc obronna reka na1/1/1 - chlopie, zagraj terranem bo widze, ze nie masz pojecia o tej grze, jesli nie radzisz sobie z timing pushem/allinem to znaczy, ze nie masz skilla i swojego timingu obronnego, bo niestety, ale alliny i timingi nie bez powodu maja swoja nazwe, a trening na to jest latwy - patrzysz co broni ten push u pro i zblizasz sie do ich timingu - koniec problemu. Tak samo ja nie potrafilem 1 rax expo vs 4 gate 2 gas allin dlugo obronic i nie plakalem na imbe, dopoki sie nie zaadaptowalem to gralem vs Z jak ciota - narzekalem. Wiesz, czym rozni sie P od T - jest to MICRO ! Kazdy terranski atak go wymaga - uwierz mi, gralem tossem i latwiej sie gra PvT niz TvP.

PM Email
niejadek
Wiadomość [#845]: 16.12.2011 o 21:12

Xel naga proxy gate auto win na terka, tutaj macie repa:

http://drop.sc/75207

Naprawde toss jest op po tych bufach, niech raxy dalej się robią 65 sec smiley.gif
Nawet jakbym rzucił wszystkie scv do obrony to mam auto lose, bo koleś będzie miał 4 gate na mnie....

W ogóle tę mapę odznaczam, bo teran nic nie może tutaj zagrać jak allina.

Aha, koleś z diamentu był, no ale to chyba widać po allinie...

PM Email
Razor
Wiadomość [#846]: 16.12.2011 o 23:23

na tej mapie 1 gate in base jest nawet autowin - wiem, bo gralem to xD

PM Email
creon
Wiadomość [#847]: 17.12.2011 o 00:14

nie mogles 4 scv wyslac na ten pylon na dole? tylko dales mu gate zrobic? a jak juz to jeden barak u niego pod baza postawic.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#848]: 17.12.2011 o 00:16

Ravager

Grając terranem nigdy praktycznie nie udawało mi się wybronić allina z gatami w bazie. Najlepszy pomysł, to był chyba robienie walla z budynków (bunkrów najlepiej) dookoła jego gatów.

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#849]: 17.12.2011 o 09:12

niejadek napisał
Chciałem tylko podkreślić, że Blizz robi balans tylko pod koreańskich PRO graczy.

Nawet na TL ludzie zaczęli topic o tym, że Terkami gra się ultra trudnie na poziomie MASTER.

Nie ma czegoś takiego jak balans ustawiany pod innych graczy niż najlepsi z najlepszych. A to, że jedną rasą gra się trochę trudniej, a inną trochę łatwiej nie da się uniknąć przy takim zróżnicowaniu ras. Jak WoL wyszło to debile narzekały, że Zerg ma trudne macro (wtf?!), a Terkiem gra się a-move. Od początku było wiadomo, że to T jest najtrudniejszy, bo raz, że ma trudne macro, a dwa, że większość jednostek do efektywnego wykorzystania wymaga kosmicznego micro, czego w innych rasach nie ma. Najtrudniejszy matchup jaki jest w tej grze to TvT.

Z drugiej strony wyobraźmy sobie sytuacje, w której blizz balansuje grę pod graczy z Master. I co mamy? Teraz to dopiero byłby terrancraft w GSL i generalnie na turniejach. W ligach niższych niż master ludzie narzekają na balans tak, jak narzekali, bo że w master jest ok, akurat nie oznacza, że w niższych ligach też tak jest... Krótko mówiąc - totalny bezsens. Trzeba się pogodzić z tym, że T to jest rasa dla osób ambitnych i tyle.

Balans nie jest tożsamy z tym, że każdą rasą gra się tak samo trudno, tylko z tym, że przy najwyższym poziomie gry szanse graczy na zwycięstwo są wyrównane.

[Edycja Sulphuriell - 17.12.2011 o 09:18]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
Steelshadow
Wiadomość [#850]: 17.12.2011 o 11:03

@Sulphuriell
Ale można grę balansować na różne sposoby, w tej chwili Blizzard mógłby na przykład (te zmiany nie mają za wiele sensu, ale obrazują o co mi chodzi) zmniejszyć koszt Snipe'a do 20 co wesprze pro, a brązom nie da nic, albo dać dodatkowe 50 hp Thorom co wesprze tak naprawdę bardziej graczy z niższych lig niż prosów.

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#851]: 17.12.2011 o 12:01

Niewiele jest rzeczy, które możnaby ruszyć w tej grze, a które nie miałyby znaczącego wpływu na graczy z najwyższym skillem.

PM Email
fajeczka1906
Wiadomość [#852]: 17.12.2011 o 12:50

Xel naga proxy gate auto win na terka, tutaj macie repa: http://drop.sc/75207
Naprawde toss jest op po tych bufach, niech raxy dalej się robią 65 sec
Nawet jakbym rzucił wszystkie scv do obrony to mam auto lose, bo koleś będzie miał 4 gate na mnie....
W ogóle tę mapę odznaczam, bo teran nic nie może tutaj zagrać jak allina.
Aha, koleś z diamentu był, no ale to chyba widać po allinie...

Ta toss op... Dla ciebie wszystko co tossa jest op. Pylon też Cię zabija ? Rozumiem, że dla ciebie był balans na początku bety(o ile w nią grałeś) jak reaper był imba
biggthumpup.gif
Kiedyś znajomy z High Master powiedział mi tak: dostać się do Mastera to nie problem bo to że ludzie są w masterze nie znaczy że grają dobrze. Szczerze wyśmiałem go bo zawsze wychodziłem z założenia że im wyższa liga tym lepszy gracz. Powysyłał mi parę repów i własnym oczom nie wierzyłem co tam ludzie grają. Tam na repach ubijało ich coś co nie powinno diamenta ruszyć. Nie obraź się ale grasz słabo patrząc po tych dwóch repach. Bardzo nie lubię grać na zerga. Zapierdziela mnie praktycznie wszystko co wychodzi z larwy.Zamiast płakać że ling zapierdziela z prędkością neutriny, że roach jest mocny, że toss jest taki, terran taki siedze i gram i możę coś poprawie, Co nie zmienia faktu że człowiek traci morale jak go upierdziela jakiś "special tactics" jak twoim przypadku. Wierz mi toss nie jest op skoro pro gracze potrafią wygrać z tossem to ty też możesz.SC2 nie jest łatwą grą i trzeba się z tym pogodzić.

fajeczka (wulg.)i - pewnie kolejna platynka, ktora nie moze wyjsc obronna reka na1/1/1 - chlopie, zagraj terranem bo widze, ze nie masz pojecia o tej grze, jesli nie radzisz sobie z timing pushem/allinem to znaczy, ze nie masz skilla i swojego timingu obronnego, bo niestety, ale alliny i timingi nie bez powodu maja swoja nazwe, a trening na to jest latwy - patrzysz co broni ten push u pro i zblizasz sie do ich timingu - koniec problemu. Tak samo ja nie potrafilem 1 rax expo vs 4 gate 2 gas allin dlugo obronic i nie plakalem na imbe, dopoki sie nie zaadaptowalem to gralem vs Z jak ciota - narzekalem. Wiesz, czym rozni sie P od T - jest to MICRO ! Kazdy terranski atak go wymaga - uwierz mi, gralem tossem i latwiej sie gra PvT niz TvP.

Jeszcze wróce do tej wypowiedzi. NIGDZIE nie napisałem że nie umiem się obronić przed 1-1-1 to sobie sam wymyśliłeś. Raczej mi chodziło o to że ciężko broni się 1-1-1 a to nie jest równoznaczne że się NIE DA obronić. Bronisz się przed każdym allinem, atakiem ? Jeżeli tak czemu nie jesteś w GSL, GM ? . Nie da się wszystkiego wygrywać taka jest ta gra. Absolutnie się zgadzam z tym co napisałeś na końcu. PvT w moich oczach też jest łatwiejsze niż TvP co nie zmienia faktu że gadanie że toss ma łatwo, jest rasą a move itp jest żałosne. Po co tam agresja z twojej strony. Dowartościowałeś się że mi pojechałeś od platyny ?

[Edycja fajeczka1906 - 17.12.2011 o 13:01]

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#853]: 17.12.2011 o 13:19

Ravager

Fajeczka +1 ;)

Gdyby proxy gate było takie OP, to wszyscy by to grali. Zresztą niedługo toss będzie musiał mieć pylona na cliffie, żeby postawić tam gaty, więc będzie jeszcze łatwiej.

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
fajeczka1906
Wiadomość [#854]: 17.12.2011 o 13:24

http://www.youtube.com/watch?v=HqzeqH4Z-_M

Może to coś pomoże.

PM Email
Kris7
Wiadomość [#855]: 17.12.2011 o 14:36

DiamondTerran

fajeczka1906 napisał
Po co tam agresja z twojej strony. Dowartościowałeś się że mi pojechałeś od platyny ?

weźcie zejdźcie z tej platyny, dobra?! masz coś do platyny? jakiś problem, hę?

;)

a na poważnie to napisałeś zdanie, które powinno zostać wyryte w marmurze, być ozłocone i stać na diamentowym piedestale.
SC2 to nie jest prosta gra

niestety ludzi, którzy nie potrafią przegrywać bardzo boli ta prawda i zamiast poprawić swoje umiejętności w grze i przyjąć do wiadomości, że wygrywanie i przegrywanie jest wpisne w tę grę, to woleliby zmienić starcrafta tak, żeby im było prosto i przyjemnie, a najlepiej, to żeby ludzie byli debilami i grali tak, żeby przypadkiem nie wygrali. Wtedy starcraft będzie OK.

ShadowDancer napisał
niedługo toss będzie musiał mieć pylona na cliffie, żeby postawić tam gaty.

rly? czyli warpować na clif (mając wizję) też nie będzie mógł?

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
PM Email
fajeczka1906
Wiadomość [#856]: 17.12.2011 o 14:45

rly? czyli warpować na clif (mając wizję) też nie będzie mógł?

Dokładnie tak będzie. Pylon z Low grounda nie będzie zasilał High grounda ale z HG na LG tak. Dla mnie OK bo skończą się rush canony, 4gate i może gra będzie jakoś wyglądała, Warp prism też powinien być częsciej używany.

[Edycja fajeczka1906 - 17.12.2011 o 14:46]

PM Email
Razor
Wiadomość [#857]: 17.12.2011 o 14:46

spoko fajeczka, tylko ja pogralem kazda rasa i twoje narzekanie na T to rzygi, zeby tossa na ten sam poziom zrobic gralem miesiac - co to jest do roku przy terranie ? odpowiem ci czemu nie jestem w GM - nie gram i nie gralem nigdy wiecej niz 3 godziny

PM Email
fajeczka1906
Wiadomość [#858]: 17.12.2011 o 14:58

Razor ale ja absolutnie nie narzekam. Przynajmniej nie na terranabiggrin.gif. To co napisałem było raczej podkreśleniem tego, że toss jakoś mega łątwo w pvt nie ma bo terran ma dużo zalet (wymieniłem je) których gracze nie doceniają.

PS Jak Ci się PvZ grało ?

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#859]: 17.12.2011 o 15:03

Razor napisał
spoko fajeczka, tylko ja pogralem kazda rasa i twoje narzekanie na T to rzygi, zeby tossa na ten sam poziom zrobic gralem miesiac - co to jest do roku przy terranie ?

A ty myślisz, że skill jaki zdobyłeś grając T ci nie pomógł? hahaha.gif

Jak ktoś wymiatał w BW i już ma skilla, to pewnie do Master od zera wbije dowolną rasą w max 2 tygodnie

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#860]: 17.12.2011 o 15:30

Ravager

fajeczka1906:

PvZ mi na luzie się gra, albo FFE, albo jakiś zealot immortal smiley.gif

Kris7: Platyna ssie ;)

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
REKLAMA
Strona 43 z 46.
Pierwsza     <<   <   ... | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :