Dziś jest: Poniedziałek, 20 listopada 2017, godzina 12:34
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Protoss

Pierwsza     <<   <   ... | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 |   >   >>     Ostatnia
Kris7
Wiadomość [#821]: 30.09.2011 o 12:01

DiamondTerran

ja na 4g gram banshee na cloaku. (piszę o tym w tym dziale, żeby protosi wiedzieli jakie ryzko niesie za sobą grania 4g) Prawdą jest jednak, że 4g jest cholernie mocny i przy elemencie zaskoczenia można nim wygrać z każdym.

[Edycja Kris7 - 30.09.2011 o 12:04]

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
PM Email
fajeczka1906
Wiadomość [#822]: 30.09.2011 o 14:46

4 gate gra się na terrana? Dla mnie ten build sprawdza się tylko w pvp bo ogarnięty zerg terran bez trudu obroni 4gate. Na terrana gram szybkie robo jeżeli widzę walla, chyba że robi dużo marines to wtedy build fast 3 stalkery w razie czego jakby mu się chciało przywalić all in'a. Generalnie szybkie robo na terrana jest bardzo bezpieczne bo jeżeli są marudery to można szybko budować immortale, jeżeli banshee to obsy, Jeżeli terran gra expo + wojo w bunkrach warp prism działa cuda.

PM Email
i20918
Wiadomość [#823]: 30.09.2011 o 15:03

fajeczka1906 napisał
4 gate gra się na terrana?

W niższych ligach P w zasadzie grają to(opóźnione ale zawsze) albo jakieś serki. Jak im się uda zabić Terka to fajnie a jak nie to containa zakładają i lecą w techa/expa. Zresztą jest to bardzo skuteczne, łatwe w opanowaniu i wykonaniu(owszem często spóźnione i słabo kontrolowane, ale przeciwnik też gra na takim poziomie). Sam często od tego ginę(pomimo że ze scouta wiem iż idzie). Co byście doradzili żeby w jak największym stopniu skarać takiego P(biorąc pod uwagę słabe micro i poziom graczy).

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#824]: 30.09.2011 o 20:05

Ravager

Ktoś tu rzucił propozycję banshee na cloaku, myślę, że dało by radę -> 1/1/1 daje radę. Ale tak naprawdę, to wystarczą marudery. Masa maruderów, która wykituje zealoty i wejdzie w stalkery.

Problem jest taki, że nie możesz się dać się zacontainować w mainie (bo wtedy już nie wyjdziesz - 1 ff i połowa armii śpii).
Druga sprawa, to musisz mieć miejsce na kitowanie zealotów i wybieganie zza force fieldów. Jeśli musisz walczyć w swoim naturalu, to kładziesz profilaktycznie kilka bunkrów (tylko walczysz przed bunkrami, tak, żeby stalkery nie mogły ich wysnipować), a za linię bunkrów cofasz się dopiero, jak zealoty podejdą. Jak odeprzesz pusha, to ciśniesz mu w expa od razu zakładając swojego i praktycznie gg.

Ja gram 4gate na terrana jak widzę jakieś dziwolągi typu 1 rax expo, to świetnie rozkłada takie rzeczy. Normalnie jest zbyt ryzykowne, bo nie ma scoutu.
Rzecz, która mi się najbardziej u protossa nie podoba to konieczność posiadania robo. Często wolałbym polecieć od razu w council, ale w związku z tym, że terran MOŻE mieć banshee, ja muszę postawić robo. Smutne, ale prawdziwe.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
kolorek
Wiadomość [#825]: 02.10.2011 o 12:41

4 gate tylko przy fast expo terka jest skuteczne. inaczej terran stawia bunkier za wallem i w 90% 4gate się nie przebije. Contain P możne robić tylko do czasu medi lub tanków z siege. W tym czasie terran stawia 2 CC w bazie i jest co najmniej na równo.

PM Email
elkho
Wiadomość [#826]: 03.10.2011 o 14:37

Ostatnio testuję na zerga zety + immo push. Kolejność buildu to: gate->robo->3x gate. Tylko jeden asymilator jest potrzebny; liczba probek - 20-22. Jeżeli zerg robi lingi i roache, to jest właściwie autowin. Spine'y też nie pomagają, bo padają bardzo szybko. Wydaje mnie się, że jedynie rozsądną kontrą na to są lingi+benele ale niezbyt często tak grają zergi przed lair.

[Edycja elkho - 03.10.2011 o 14:39]

PM Email
i20918
Wiadomość [#827]: 03.10.2011 o 15:11

kolorek napisał
4 gate tylko przy fast expo terka jest skuteczne.

To właśnie gram w TvP, na dużych mapach postawie kilka bunkrów i czekam na stima. Niestety na mniejszych mapach lub na mapach z trudnym do obrony naturalem wybronienie 4 gatea jest mocno problematyczne. Czy powinienem zmienić BO na inny czy da się to jakoś dostosować(albo wykorzystać) ?

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
PM Email
ac1d
Wiadomość [#828]: 03.10.2011 o 16:40

elkho napisał
Ostatnio testuję na zerga zety + immo push. Kolejność buildu to: gate->robo->3x gate. Tylko jeden asymilator jest potrzebny; liczba probek - 20-22. Jeżeli zerg robi lingi i roache, to jest właściwie autowin. Spine'y też nie pomagają, bo padają bardzo szybko. Wydaje mnie się, że jedynie rozsądną kontrą na to są lingi+benele ale niezbyt często tak grają zergi przed lair.

[Edycja elkho - 03.10.2011 o 14:39]

jakies timingi poprosze, rowniez na co to grasz, plus jakas repka tez by sie przydala ;-)

PM Email
Razor
Wiadomość [#829]: 03.10.2011 o 16:57

4 gate to banal do obrony dla T wystarczy dobry build i nie ma zadnych problemow

PM Email
i20918
Wiadomość [#830]: 03.10.2011 o 17:04

Razor napisał
4 gate to banal do obrony dla T wystarczy dobry build i nie ma zadnych problemow

Najczęściej gram 1 rax FE bez gazu. Jak już napisałem na dużych mapach w mojej lidze mogę w miarę spokojnie wybronić, jednak problem pojawia się na małych mapach bo zanim na dobre zaskoczy eko z nowej bazy i produkcja armii P atakuje i często ma za dużo i za szybko bym mógł się skutecznie bronić. Czy problem leży w za słabym macro czy po prostu jest to niewłaściwy bo dla niektórych map ?

PM Email
Razor
Wiadomość [#831]: 03.10.2011 o 18:21

W zasadzie na kazda mape preferuje 1 rax marauder FE z +1 na bio rozpoczetym w 5:10 ,dokladniej build mam opracowany do ok 15 minuty kiedy koncza sie upy 3/3 i powinienem miec ok 170-180 limitu - build ekonomiczny i silny. Jeszcze jedno ,w jakiej lidze grasz ?
Natomiast w no gas FE powinienes mimo wszystko postawic 2 gazy po CC ,nastepnie 2 raxy ,e-bay i rzucic scana jesli widzisz ,ze w 5:15 nie ma toss ekspa - wtedy dowiesz sie co gra ,jesli widzisz 4 gaty to dorzuc bunkry ,a jezeli robo to rob tech w medi + zrob upa na tarcze do rine. Standardowo immo push powinien przyjsc ok. 8-9 minuty (2-3 immo) wtedy tez robisz 3 bunkry w sumie ,ale musisz miec tarcze tez. Jezeli robi 1 base colo (w(wulg.) rzadkie) to robisz dropa i vikingi.

[Edycja Razor - 03.10.2011 o 18:25]

PM Email
i20918
Wiadomość [#832]: 03.10.2011 o 20:08

Razor napisał
W zasadzie na kazda mape preferuje 1 rax marauder FE z +1 na bio rozpoczetym w 5:10 ,dokladniej build mam opracowany do ok 15 minuty kiedy koncza sie upy 3/3 i powinienem miec ok 170-180 limitu - build ekonomiczny i silny. Jeszcze jedno ,w jakiej lidze grasz ?
Natomiast w no gas FE powinienes mimo wszystko postawic 2 gazy po CC ,nastepnie 2 raxy ,e-bay i rzucic scana jesli widzisz ,ze w 5:15 nie ma toss ekspa - wtedy dowiesz sie co gra ,jesli widzisz 4 gaty to dorzuc bunkry ,a jezeli robo to rob tech w medi + zrob upa na tarcze do rine. Standardowo immo push powinien przyjsc ok. 8-9 minuty (2-3 immo) wtedy tez robisz 3 bunkry w sumie ,ale musisz miec tarcze tez. Jezeli robi 1 base colo (w(wulg.) rzadkie) to robisz dropa i vikingi.

[Edycja Razor - 03.10.2011 o 18:25]

Srebro(dostaje też sporo ludzi z golda), dlatego w zasadzie wszystko co ludzie grają jest w mniejszym lub większym stopniu opóźnione. Choć całkiem nieźle sobie daję radę z wyskautowaniem tego co przeciwnik będzie grał(bo czasami postawią coś a idą w coś innego). Generalnie po zabezpieczeniu ekspansji(mniej więcej kiedy kończy się stim) dokładam dodatkowe baraki e-bay oraz ghost academy z upem do energii oraz +1 do ataku. Z kilkoma upami staram się powalczyć i jeśli się da to wymienić korzystnie, dostawiam kolejną bazę baraki i idę stronę starportu(jeśli jeszcze go nie mam). W zależności od tego w co idzie P zmieniam proporcję marine/mara/ghost i wzmacniam armię thorami(bo FB-kiem dostałem może raz a poza tym zawsze można przed starciem walnąć w swoje Thory z emp)/vikingami(jeśli P masuje colo).
Immo mało kto w niższych ligach gra(za dużo microwania) 90% idzie w stalkery + zety i później albo colo albo archony + szarża/i lub upy, czasem jakiś storm ale raczej unikają jednostek/upów wymagających dużego micro. Generalnie poza powyższym czasem można spotkać DT z/lub dropami.
1 base colo(albo coś co miało to imitować widziałem kilka razy w bronzie, ale teraz to rzadko), wyscautowane w miarę prosto można to skontrować(choć czasem się dam zaskoczyć).
Jak radzicie rozstawiać bunkry w XelNaga Caverns ?

PM Email
elkho
Wiadomość [#833]: 03.10.2011 o 23:09

ac1d napisał
jakies timingi poprosze, rowniez na co to grasz, plus jakas repka tez by sie przydala ;-)

Timingów nie znam (gram bez zegarka biggrin.gif) ale replay się jakiś znajdzie, np: http://drop.sc/40261
Zerg z mastera, ja zaś jestem nieoszlifowanym diamentem. Trochę zbytnio się pośpieszyłem z tym atakiem. Lepiej by było gdybym poczekał na jeszcze jedną falę warpu zetów i drugie immo.

PM Email
ac1d
Wiadomość [#834]: 04.10.2011 o 00:12

elkho napisał
ac1d napisał

Timingów nie znam (gram bez zegarka biggrin.gif) ale replay się jakiś znajdzie, np: http://drop.sc/40261
Zerg z mastera, ja zaś jestem nieoszlifowanym diamentem. Trochę zbytnio się pośpieszyłem z tym atakiem. Lepiej by było gdybym poczekał na jeszcze jedną falę warpu zetów i drugie immo.

i rage quit perelka na koniec :-)
tak, jeden dodatkowy cykl warpow i dodatkowy immo przypieczetowalyby gre w tamtym momencie. az sie prosilo o 1-2 sentry, aby od poczatku blokowac rampe. ponad to, koles nie rzucil suicide-OLka w 5 minucie, wiec praktycznie byles bezkarny, zreszta, close spoty sa dla Z strasznie karalne, jesli idzie greedy BO (hatch first zamiast s-poola). imo, gdyby poszedl wpeirw pool potem hatch, to tak latwo bys nie mial lol.gif

PM Email
elkho
Wiadomość [#835]: 11.12.2011 o 22:30

Tym razem kombinuję z 2 gate push -> exp w PvZ.
http://drop.sc/72617
Ujdzie? :P

PM Email
niejadek
Wiadomość [#836]: 12.12.2011 o 00:34

Po co wam strategie ? Protos to jest tak ez rasa, że szok.

Macie tu repa:
http://drop.sc/72662

Grałem 2 raxy build, który rzekomo kontruje 1 gate exp. Przewaliłem, bo blizz musiał zrobić + 5 sec do raxów, niech da jeszcze kolejne +5 sec na addona.
Dlatego na tę gejowską rasę gram tylko 111, bo nigdy nie wiadomo co zrobi koleś. Postawi 1 czy 2 gazy i ma milion możliwości.
Zjechał mnie 3 gateami co jest śmieszne. Tak samo jak ogsmc gra 5-6 gatów na 2 bazach i zabija każdego terka.

Terran to jest rasa tylko dla profesjonalistów, blizz go nerfi, bo pro gracze go ogarniają. A tosowi pro gracze dają a move, więc blizz musi ich buffować.

Najgorszym problemem dla mnie jest czas budowania i koszt raxów. Kosztuje 150 minsów + 50 minsów (czas, gdy scv buduje zamiast zbiera) + 50 minsów addon, bez niego rax jest bez użyteczny / razem 250 minsów. Czyli macie około 65 sec + 50 sec, jeżeli idziecie w reactor, albo 25 sec, jeżeli tech.

Gejowski protos da se gate za 150 minsów i może tego nawalić 20.

PM Email
BlekDef
Wiadomość [#837]: 12.12.2011 o 01:35

Konto skasowane

To już wprowadzili możliwość stawiania budynków u tossa bez pylona? Kurwa, to jak ja gram, że jeszcze tego nie zauważyłem.

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
PM Email
aain
Wiadomość [#838]: 12.12.2011 o 09:35

niejadek napisał
Po co wam strategie ? Protos to jest tak ez rasa, że szok.
...
Zjechał mnie 3 gateami co jest śmieszne.
...

no jest smieszne, ale co pokazal Twoj rep, to tyle ze nie potrafisz grac smiley.gif
wiadomo ze zamiast jakiegokolwiek skalta czy postawienia bunkrow do obrony we wczesnej fazie gry, lepiej jest marudzic od poczatku ze wyjdziesz jesli toss zrobi allina (ktorego oczywiscie nawet nie bedziesz probowal odpowiednio wczesnie zobaczyc, bo wiadomo ze lepiej rzucac mule a nie skany)

z repa rozumiem ze jestes w lidze master i naprawde nie ogarniam jak sie tam znalazles nie potrafiac poradzic sobie z allinami tossa, nie wspominajac nawet tego co stalo sie w zalacoznym repie bo to juz zupelna komedia ;)

PM Email
niejadek
Wiadomość [#839]: 12.12.2011 o 11:08

Ziomeczku jak siedziałem przy tej grze 6 godzin dziennie to grałem na grandmasterów, ale teraz gram for fun. Ostatnio miałem 3-27 w/l .
Po prostu zagrałem coś innego, czego wcześniej nie grałem. Każdy build jaki zrobi toss, a nie wiadomo co zrobi, jest do przodu.

Chyba jesteś w brązie, że mówisz iż moge go zeskanować. Przypomnę ci o proxy, może zrobić star gate albo dt poza bazą i co ? Po co mam stawiać bunkry ? Toss stawia canony ? Nie, i to jest głupie, że terkiem trza grać defensywnie. Repka wrzuciłem, żebyście zobaczyli jak śmiesznie można wygrać protosem. A jak go nie spushuje to tak zchronoboostuje probki, że nawet mule mi nie pomogą. Już tłumaczyłem, że mule zwracają tylko koszt budowanych raxów i innych budowli przez scv. Toss se pyknie i budynek sam sie robi, a probka wydobywa minsy. Już nie mówię, że rax robi się 65 sec + addon, który też swoje kosztuje. Armia Tier 1 jest porównywalna. Ale toss będzie narzekał, że na ff i gurdian shielda trza mieć mega skila itp że lepiej stima włączyć i micrować. Już nie mówię o waszym auto macro.

Pozdro dla MC, któy właśnie w blizzard cup zagrał swoje sławne ALLINY z dupy... Gdyby nie to, to nigdy by nie wygrał GSL'A.

Dla przykładu: wczoraj Demuslim zagrał 1 rax exp + 3 raxy, wiedział, że toss zagra 4 gate na xelnaga. Postawił 2 bunkry, wybronił, bo toss się cofnął. Toss poszedł w expa i szybkie DT z warp prisma. Terek musiał kampić do ravena. Gdy miał to poszedł pushować i co ? Dostał na mariny sztormy i gg.

Ziomeczku jak siedziałem przy tej grze 6 godzin dziennie to grałem na grandmasterów, ale teraz gram for fun. Ostatnio miałem 3-27 w/l .
Po prostu zagrałem coś innego, czego wcześniej nie grałem. Każdy build jaki zrobi toss, a nie wiadomo co zrobi, jest do przodu.

Chyba jesteś w brązie, że mówisz iż moge go zeskanować. Przypomnę ci o proxy, może zrobić star gate albo dt poza bazą i co ? Po co mam stawiać bunkry ? Toss stawia canony ? Nie, i to jest głupie, że terkiem trza grać defensywnie. Repka wrzuciłem, żebyście zobaczyli jak śmiesznie można wygrać protosem. A jak go nie spushuje to tak zchronoboostuje probki, że nawet mule mi nie pomogą. Już tłumaczyłem, że mule zwracają tylko koszt budowanych raxów i innych budowli przez scv. Toss se pyknie i budynek sam sie robi, a probka wydobywa minsy. Już nie mówię, że rax robi się 65 sec + addon, który też swoje kosztuje. Armia Tier 1 jest porównywalna. Ale toss będzie narzekał, że na ff i gurdian shielda trza mieć mega skila itp że lepiej stima włączyć i micrować. Już nie mówię o waszym auto macro.

Pozdro dla MC, któy właśnie w blizzard cup zagrał swoje sławne ALLINY z dupy... Gdyby nie to, to nigdy by nie wygrał GSL'A.

Dla przykładu: wczoraj Demuslim zagrał 1 rax exp + 3 raxy, wiedział, że toss zagra 4 gate na xelnaga. Postawił 2 bunkry, wybronił, bo toss się cofnął. Toss poszedł w expa i szybkie DT z warp prisma. Terek musiał kampić do ravena. Gdy miał to poszedł pushować i co ? Dostał na mariny sztormy i gg.

PM Email
fajeczka1906
Wiadomość [#840]: 12.12.2011 o 23:05

Wierz mi toss na terrana też ma ciekawie:
-1-1-1 i inne alliny
-dropy które taki dmg wykurwiają żę nexus pada w pare sekund.
- Maruder ,który rozpierdala w pył KAŻDY unit z gate'a
- Medivaci którę dają OGROMNĄ przewagę.
-Mech który jest mega trudny do przebicia.
Co jak co ale terran to narzekać nie powinien.
Zresztą zagraj tossem a przekonasz się jaka ta rasa jest. Powodzenia w ZvP smiley.gif

[Edycja fajeczka1906 - 12.12.2011 o 23:07]

[Edycja fajeczka1906 - 12.12.2011 o 23:09]

PM Email
REKLAMA
Strona 42 z 46.
Pierwsza     <<   <   ... | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :