Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020, godzina 21:11
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Protoss

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ...  >   >>     Ostatnia
hellbike
Wiadomość [#81]: 09.08.2010 o 16:43

Konto skasowane

Znacznie gorsze do obrony jest proxy gate, bo jesli nie zescoutujesz to jest to prawie pewny lost, a jak zescoutujesz to daje ci to tylko niewielka przewage (chociaz nie wiem do konca, jak zadziala obrona gate + forge, zet + cannon. Mozliwe, ze to jest skuteczna kontra na tego cheesa).

[Edycja hellbike - 09.08.2010 o 16:45]

Isthore
Wiadomość [#82]: 09.08.2010 o 17:54

Konto skasowane

Hellbike nie dawaj takich porad >_>

Nigdy nie broń się przed Cannonem mirrorem. Już lepiej postaw 2 gate cyber i zrob stalkery do niszczenia warpowanych cannonów i leć wrogowi na bazę nisczyć proby. NIKT nie będzie miał tam działa, bo jedno działo w bazie = jedno działo na proxy mniej. Najlepiej po prostu nie dopuść do tego, żeby ktoś ci zrobił proxy, to najlepsza kontra na proxy. On musi postawić Pylon, Forge i dopiero może cannony. To dużo czasu

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
hellbike
Wiadomość [#83]: 09.08.2010 o 18:08

Konto skasowane

nie sluchaj ishtore bo on gra w lidze treningowej i nie wie co mowi.

Stalkery mysle, ze moga byc jakas-tam odpowiedzia, ale jesli gramy na kogos kto nie robi cannon rusha 1-szy raz, to - wydaje misie, ze zanim bedzie cybernetics bedziemy mieli juz cannon pod mineralami. A to, ze pozniej zniszczymy cannony wcale nie oznacza, ze "odparlismy cannon rusha", bo pozniej koles moze grac normalnie i byc do przodu zwg na to, ze iles-tam czasu nie wydobywalismy mineralow. A cannon w swojej bazie to mysle, ze wiekszosc ogarnietych cheeserow robi, bo jesli nie, to po prostu wysylamy cokolwiek do bazy wroga, stawiamy expa + cannon tak, zeby on nie mogl expic w naszej bazie i jest gg.

I tak, ogarnieci cheeserzy istnieja, w wyzszych ligach ludzie tez graja cheesy (bo czasem pojawiaja sie teksty, ze cheesy to tylko w bronze).
[Edycja hellbike - 09.08.2010 o 18:09]

[Edycja hellbike - 09.08.2010 o 18:11]

[Edycja hellbike - 09.08.2010 o 18:12]

[Edycja hellbike - 09.08.2010 o 18:13]

[Edycja hellbike - 09.08.2010 o 18:14]

nolft
Wiadomość [#84]: 09.08.2010 o 19:30

Konto skasowane

Sam nie wiesz co gadasz w połowie po angielsku w połowie po polsku sad.gif.

Nie istnieje coś czym może być coś co jest ale go nie ma bo istnieje wtylko w czymś czego nie ma a to jest logiczne że coś co może być nie istnieje bo został wymyślony przez nic,nic nie umie mysleć bo nie ma rozumu wogóle nic nie ma niczego dlatego coś co może być nie jest tym ponieważ jest niczym. -Wacław Bęczek
PoDsIaD
Wiadomość [#85]: 09.08.2010 o 20:32

Konto skasowane

nolft napisał
Sam nie wiesz co gadasz w połowie po angielsku w połowie po polsku sad.gif.

wtf?

Isthore
Wiadomość [#86]: 09.08.2010 o 21:33

Konto skasowane

Ok, broń się Cannonami smiley.gif

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Pmaker
Wiadomość [#87]: 10.08.2010 o 00:44

Konto skasowane

hmm ja w becie mialem akcje z jak dla mnie perfekcyjnymi canonami... fakt pogubiłem się w grze ale repka ogladalem kilka razy^^ wg. mnie swietny pomysl to forge i zabezpieczyc linie dwoma canonami ...spokojnie rozbudowac do robotic i zrobic dropa oczywiscie szybkosc sie liczy bo gracz z czasem postawi jednego czy dwa canony w bazie... dobre bedzie tez probka ktora scoutowala robic pylona i poczestowc go tym samym co on nas wg. mnie bedzie to niespodzianka^^ albo jak chcesz sie pobawic to nexus i gramy sobie ^^... najwazniejsze to nie podpalac sie i nie latac probkami , zetkami czy stalkami do canonów a jak bedzie zwiad styknie probka do przeszkadzania tej probce na poczatku^^ reszte zrobi linia z 2 canonow najwazniejsze nie doposcic go do lini z mineralkami. aha i nie zniechecac sie ^^ widzac 10 canoow u siebie w bazie(kolo bazy)^^ tylko realizowac plan ^^biggrin.gif

Sahadar
Wiadomość [#88]: 10.08.2010 o 01:25

Konto skasowane

co do cannon rusha - bardzo latwa metoda by temu zaradzic, oczywiscie jak umiesz dobrze scoutowac. Jezeli widzisz ze przeciwnik nie ma w swojej bazie pylona, albo ma samotnego pylona no to juz wiadomo ze trzeba wziac wszystkie swoje robole i zaczac szukac probnika winowajcy tego zamieszania ;P 10/12 probow poradzi sobie spokojnie z wykurzeniem pylona, juz wiele takich sytuacji mialem i naprawde to jest tak nieogarnieta strategia ze glowa mala :P jedynie gdzie sie nadaje to 3v3/4v4 aby wyeliminowac jednego przeciwnika :P (w tych 3v3,4v4 zazwyczaj nie ma dobrego scouta swojej bazy)

..:: Ubi concordia, ibi victoria ::..
nolft
Wiadomość [#89]: 10.08.2010 o 09:56

Konto skasowane

Sczerze obrona w protosach to tylko cannon bo nic innego nie jest no i może wysocy templariusze ze swoją magią ale niekoniecznie.

Nie istnieje coś czym może być coś co jest ale go nie ma bo istnieje wtylko w czymś czego nie ma a to jest logiczne że coś co może być nie istnieje bo został wymyślony przez nic,nic nie umie mysleć bo nie ma rozumu wogóle nic nie ma niczego dlatego coś co może być nie jest tym ponieważ jest niczym. -Wacław Bęczek
Sahadar
Wiadomość [#90]: 10.08.2010 o 10:13

Konto skasowane

nolft napisał
Sczerze obrona w protosach to tylko cannon bo nic innego nie jest no i może wysocy templariusze ze swoją magią ale niekoniecznie.

pokaz mi replaya kolesia z diamond ktory uzyl cannony poza swoim nexusem

..:: Ubi concordia, ibi victoria ::..
nolft
Wiadomość [#91]: 10.08.2010 o 10:23

Konto skasowane

A co ja w replayach siedzeconfused.gif

PoDsIaD
Wiadomość [#92]: 10.08.2010 o 11:40

Konto skasowane

nolft napisał
A co ja w replayach siedzeconfused.gif

To nie pieprz głupot

Miras
Wiadomość [#93]: 10.08.2010 o 12:02

Konto skasowane

siema. gralem wlasnie FFA . zostalo nas 2 protow na mapie. ja mialem same voidy ponad 40 i proby. plus 4 expy zastawione canonami. Koles mial poobnie jak ja w exp. i kasie. tyle ze nabudowal same cariery (22 na repie zobaczylem plus jakies ladowe rozne) starlismy sie centralnie i w pare sekund stracilem wszystkie voidy a jemu zostalo 12 carierow. nie zdazylem sie obronic polecial mi na bazy. jak kontrowac lotniskowce?

www.modernclub.pl <-- nauka języka na skype
Duppon
Wiadomość [#94]: 10.08.2010 o 13:44

Konto skasowane

Wiesz, gdy mówimy o takich masach to ciężko myśleć o jakichś sensownych kontrach, ale jak ja np. narypałem masę batków to komp lubiał mi je powoli niszczyć psionic stormem.

VelOCity#1448
Isthore
Wiadomość [#95]: 10.08.2010 o 14:03

Konto skasowane

Voidy bez naładowania są gównem.

Jeśli widzisz, że koleś cię atakuje to dzielisz voidy i strzelasz po swoich budynkach, jeśli widzisz ze masz mocne promienie to jesteś gotowy na starcie. Przy locie też możesz sobie "podtrzymać" ładowanie. Jeśli strzelisz w swoja jednostke i szybko zmienisz cel to nie dostanie dmg, a nawet jeśli dostanie i padnie to -1 naladowany void to mniejsza strata niż stracic naladowanie.

Microwales tymi voidami? Bo mozliwe ze Voidy biły cepy zamiast bić carriery.

Miras
Wiadomość [#96]: 10.08.2010 o 14:39

Konto skasowane

atakowalem. starlismy sie w srodku mapy, nie bylo zadnych budynkow pod spodem, nie bylo jak zdazyc sie rozkrecic, walilem w cariery ale no zaszybko padaly.
a zapomnialem dodac ze on mial matke, i musialem najpierw ja rozbic. moze to przechylilo szale.

[Edycja Miras - 10.08.2010 o 14:41]

hellbike
Wiadomość [#97]: 10.08.2010 o 14:47

Konto skasowane

hmmm moze lepiej bylo bic interceptory? Bo nagrzany void rozwala go pewnie pojedynczym atakiem, wiec w kilka sekund wybijesz wszystkie i nie tracisz dzieki temu czasu na dojscie do carriera, ktory ma duzo wiekszy range.

Ogolnie to toss srednio sobie radzi z massive air, najlepsze sa chyba blinka stalkery (a na brood lordy archony jesli mamy jak podejsc).

[Edycja hellbike - 10.08.2010 o 14:48]

Maciej84
Wiadomość [#98]: 10.08.2010 o 14:55

Konto skasowane

Jak miał Mothership to Ci zaserwował black hole smiley.gif.

Bartosz
Wiadomość [#99]: 10.08.2010 o 15:13

Konto skasowane

Ahh, fuu.
Wczoraj grałem z kumplami 3vs3, wyszło na to, że u nas był Toss, Toss oraz Zerg, wróg grał Terran Terran Toss.
Mapa z 6 respami, my po prawej stronie, 2 bazy z każdej drużyny lekko wyciągnięte na środek, w tym ja byłem właśnie na środku.
Po kilku minutach dostałem w main expie proxy photona, robił pylon, potem kilka photonów, i ciągle na przód aż do mojego nexusa, ofc mój main padł, ale odbudowałem się.
Jeden teammate zniszczył mu maina, nic tam nie miał, wszystko w to proxy photon ładował, rage quit.
Zostało 2vs3, po chwili zobaczyliśmy proxy barracki u Zerga naszego, zniszczyłem voidami, polecialem z tossem (on ground, stalker + sentry i zealoty na charge) ja voidy.
Rezultat? Win dla nas, ciężko, noobsko było ale wygraliśmy.
Imho z tym photon cannon rushem koleś nie wypalił, idiota nic w bazie nie postawił, probki ginęły jak chciały.
@Edit
Właśnie, jak działa dokładnie BH u Mothershipa? Bo stawiam dziurę, wciąga jednostki i po chwili dziura znika ;d, czy ona tak właśnie działa?

[Edycja Bartosz - 10.08.2010 o 15:15]

[Edycja Bartosz - 10.08.2010 o 15:16]

Miras
Wiadomość [#100]: 10.08.2010 o 15:54

Konto skasowane

wciaga jednostki z dziura na jakis czas, problem ze wciaga tez nasze jak tam masz. ale nic im sie nie dzieje..proble ze wrog tez nie dostaje i tez odzyska. Mam nauczke teraz na ffa robie polowe carierow polowe voidow.biggrin.gif

REKLAMA
Strona 5 z 46.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :